انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 1:44pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 363 , 364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

یه توضیح کوتاه خدمت دوستان موقعی که مدار بدون شیلده با دست زدن به انتن مدار چراغ خاموش میشه و موقعی هم که مدار رو شیلد میگیرم با دست زدن به انتن چراغ روشن میشه.
البته نحوه عملکرد مدار بنده اینجوریه.

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

جمعه 27 مهر1397 - 5:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس حمید سلام و عرض ادب خدمت شما ما هم تصمیم گرفتیم این مدار رو و مدار اقا مجتبی روبسازیم انشالله که کارایی لازم رو داشته باشه مهندس جان اخرین فایل و کاملترین پیسی بی مد نظر همون صفحه ۱۴۴ هستش درسته؟ راستی مهندس تو قسمت فلز جو یه سوال پرسیدم (اخرین سوال) کسی جواب نداد لطف میکنید خودتون جواب رو بفرمائید بسیار سپاسگزارم از لطف همیشگی شما به دوستان انجمن

جمعه 27 مهر1397 - 8:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
دوستانی که از ولومهای معمولی استفاده کردند جهت استانه قرار دادن مدار میتونن یک ولوم 10 کیلو یا 20 کیلو رو با ولوم 500 کیلو سری کنند .مدار به راحتی رو استانه میره.
جناب عرفان عزیز اگه لطف کنین و یه توضیحی در مورد تشخیص فلز بدین ممنون می شم.منظورم ابعادی و شعایی که مدار سنس
می کند.
(مثال یک فلز 10 در 10 هزار ساله زیر خاک در عمق یک متر)
ممنون و تشکر

دوست عزیز واکنش این مدار نسبت به فلزی که مثال زدید در محیطهای کاوش مختلف متفاوت هست.یعنی اصلا نمیشه هیچ الگوی ثابت یا دستورالعمل مشخصی برای این نمونه فلزی که مثال زدید تدوین کرد.بطور کلی شما برای اینکه بتونید متوجه بشید وسیله شما (با فرض اینکه وسیله شما همون ویزگیهای مناسب رو داشته باشه از نظر ساخت و ......)فلز مدفون رو گرفته یا واکنشش برای عاملی غیر از فلز مدفون هست فقط باید روی اهداف واقعی تمرین داشته باشی.من چند تا ویزگی چراغهایی که برای اهداف واقعی و خطاها رخ میده رو میگم و این ویزگیها برای حالتی قبل از این تغییر نهایی بود که فرانکو اعلام کرده بود.بعد ازین تغییر من نتونستم برم جاهایی که قبل از تغییر اونجا اهداف رو سنس کردم که بفهمم بعد از تغییر ،در چگونگی سنس تغییری رخ داده یا نه،اما میتونم با اطمینان بگم تغییری که این اواخر فرانکو اعلام کرده کاملا جوابگو هست و با خیالت راحت میتونید این تغییر رو اعمال کنید.اهداف واقعی شعاع ندارن و یا شعاع بسیار کمی دارن.اما امکان داره فلزی مثلا همون 10در10 در عمقی حدود 50 سانت وجود داشته باشه و تحت شرایط محیطی چند متر شعاع هم بده.اما اهداف عمیق و یا همون دفینه ها که عمقهای 2 و 3 ... متر دارن تقریبا اصلا شعاعی ندارن.حجم محیطی که در اون محیط چراغ روشن میشه دقیقا مثل یک توده هست.یعنی شما دقیقا فرض کن یک توده ابر در ارتفاعی حدود سی چهل سانتی سطح زمین تا حدود 1.5 متری یا 2 متری سطح زمین وجود داره و عرض و طول مشخصی هم داره و آنتن فقط زمانی که وارد این توده میشه چراغ روشن میشه و به محض خروج انتن از توده چراغ خاموش میشه.باید محلهایی که آنتن قرار میگیره و باعث روشن شدن چراغ میشه دارای یک نظم باشه جوری که واقعا بنظر میاد داره یک انباشت منظم و یکپارچه ای رو شناسایی میکنه ،نه اینکه این روشنایی نامنظم و پراکنده رخ بده به گونه ای که شما نتونی بفهمی طول و عرض این روشنایی کجاست.در این توده ها با کج کردن آنتن به سمت زمین حدود 45درجه و گاهی مواقع حتی نزدیک به عمود به سطح زمین کماکان سنس رخ میده ،در واکنشهای خطایی و یا واکنشهای غیر فلزی با تغییر زاویه انتن دیگه چیزی سنس نمیشه.البته این گونه واکنشی که عرض کردم رو من در مورد محلهایی که انباشت مشخصی از فلز ارزشمند وجود داشته دیدم.وگرنه امکان داره شما دنبال مکانی باشی که مجموعه ای از چند فلز در محیطی بزرگتر و بصورت پخش شده وجود داشته باشه و هر فلزی یه اثری منتشر کنه که نوعی بی نظمی ایجاد کنه،در این مورد من تجربه ای ندارم که ببینم در این حالت واکنش وسیله چطور میشه.اما اگر اهداف شما دفینه ای و یا انباشت یک فلز ارزشمند در یک محدوده مشخص هست به همون شکلی که عرض کردم دیده میشه.ابدا به واکنشهای طولی که در یک راستا کشیده میشه اعتنا نکنید.به روشناییهایی که خطی هست و غالبا کنار دکلهای برق و یا در نزدیکی محدوده سکونت شهری یا روستایی خیلی رخ میده و چندین خط روشنایی موازی با اولی رو هم میتونید مشاهده کنید اصلا اعتنا نکنید.اگز فلزی بخواد به شما از شمال به جنوب مثلا 5 متر شعاع بده حتما بدنبال این باشید که حداقل از یک جهت دیگه هم حداقل نیم یا 1 متری شعاع ازش ببینید وگرنه به این شعاع یک جهته اعتنا نکنید و ازش بگذرید.این تقریبا یه قالب کلی از چگونگی تشخیص روشنایی برای اهداف واقعی از خطاها بود.

جمعه 27 مهر1397 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون جناب عرفان عزیز لطف کردین
.و اینکه در مرکز هم حالت چراغ باید یک لحظه خاموش شه یا کلا خاموش میشه .

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

جمعه 27 مهر1397 - 11:14pm
مدیر کل
مدیر کل

shahab58 نوشته است:
مهندس حمید سلام و عرض ادب خدمت شما ما هم تصمیم گرفتیم این مدار رو و مدار اقا مجتبی روبسازیم انشالله که کارایی لازم رو داشته باشه مهندس جان اخرین فایل و کاملترین پیسی بی مد نظر همون صفحه ۱۴۴ هستش درسته؟ راستی مهندس تو قسمت فلز جو یه سوال پرسیدم (اخرین سوال) کسی جواب نداد لطف میکنید خودتون جواب رو بفرمائید بسیار سپاسگزارم از لطف همیشگی شما به دوستان انجمن

خواهش میکنم.
فایل مورد توصیه من همون نسخه 3 ال ای دی هست که در پست اول تاپیک قید شده.

شنبه 27 مهر1397 - 2:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:

توی توضیحات فرانکو نوشته شده که زمانی که یک فلز رو دارین سنس میکنید و چراغ روشن میشه از محل شروع روشنایی در راستای روشنایی که دارین حرکت میکنید یعنی دارین راستای شعاع هدف رو طی میکنید چراغ روشن هست و به محض خاموش شدن چراغ، آنتن شما یا وسیله شما یا بدن شما روی هدف قرار داره،البته یکجا هم میگه بنظرش بدن ادم وقتی روی بار میرسه حالت شیلد رو بازی میکنه و باعث خاموشی چراغ میشه.بعد ازین خاموشی دیگه روشنایی نیست بلکه خاموش شد دیگه روشن نمیشه.من فقط یکبار این حالتی که فرانکو توضیح داده رو تجربه کردم و حرفش درست بوده با این تفاوت که اوایل آنتن من به محل خاموشی رسید همون جا محل هدف بود نه بدن من.این اختلاف در تجربه هم میتونه منطقی باشه.هر گونه تغییری در سنس کردن احتمال داره پیش بیاد و این اختلاف منطقی باشه.یعنی امکان داره شما تو محیط خودت سنس دیگه ای رو متفاوت با تجربه من تجربه کنی و اینهمه تفاوت فقط بخاطر نوع کارکرد این مدار و وابستگی شدیدش به محیط کاوش هست.اما من عقیده دارم فقط زمانهایی یک فلز میتونه شعاع چند متری ایجاد کنه که هم عمق کمی داشته باشه وهم شرایط محیطی ویزه ای محیا باشه یعنی مجاور تاسیسات برقی و یا در کنار خونه ها یا ازین قبیل محیطها باشه یعنی وجود عواملی که اثر فلز یا خوده وسیله رو تحت تاثیر میزاره و چگونگی سنس رو تغییر میده.در محیطهای دور ازین عوامل از اهداف عمیق هیچ شعاعی ندمیبینید و محل روشنایی چراغ حدود روی بار هست و محل خاموشی هم همون حدود روی بار هست.یعنی روشن میشه، یک قدم جلوتر خاموش میشه.این روشنایی و خاموشی انقد نزدیک هم هستن که این طور فرض میشه که در هم تداخل دارن اما اگر چندییییین بار جستجو رو تکرار کنید متوجه میشید که واقعا یک نظمی در روشنایی و خاموشی هست و از یک محدوده مشخص تجاوز نمیکنه.انگار که این بارهای الکریکی یک چیدمان منظم دارن نه اینکه مثل ذرات پخش شده و نامنظمی در هوا باشن.البته شما حتما در تستها و تجربه هاتون دقیقا به یکسری ذرات باردار در هوا برمیخوردی و چراغ روشن میشه که این ذرات بصورت پخش و نامنظم در هوا منتشر شدن که مهمترین ویزگیشون اینه که بعد از یکی دو بار که سنس میشن اگر برگردید به عقب و دوباره تنظیم کنید و برید جلو دیگه سنس نمیشن.یعنی انگار اون ذرات بار دار پس از برخورد با آنتن و چند بار چپ و راست کردن و حرکت آنتن در اون فضا تموم شدن و ازبین رفتن و دفعه سوم و چهارم که از عقب دوباره به سمتشون میرید سنس نمیشن.اما در روشناییهایی که برای اهداف واقعی هست شما چندین بار هم دوباره از عقب به سمت هدف برید روشنایی رخ میده و پس از یکی دو بار سنس تموم نمیشه و همون نظم و تمرکز و چیدمان منظم رو میبینید.اگر محیط شرایطی ایجاد کنه که بشه از جهات مختلف سنس حاصل بشه از هر جهتی هم به طرف هدف برید محل روشنایی تا محل خاموشی فاصله اندکی داره.همین محدوده روشنایی و خاموشی روی بار هست.
باید این نکته رو توجه کنیم چون خوده سنس کردن یا نکردن وچگونگی سنس کردن در این وسیله خییییییلی به شرایط محیطی بستگی داره بنابراین گزارشی که فرانکو از سنس وسیله خودش میگه و یا اون فیلم دوجرانسکی که از سنس 2حلقه طلا در عمق 40 سانتی که میگه 40 روز ازش گذشته میبینیم رو نمیتونیم الگو یا نمونه سنس برای این وسیله در محیط خودمون بدونیم.یعنی اون گزارشها رو ملاک قرار ندید و خودتون میبایست در اهداف واقعی تمرین کنید.

شنبه 28 مهر1397 - 9:19am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهندس حمید این مدار تریشر فایندر برا شماست ؟

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 28 مهر1397 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
هنرجو نوشته است:

توی توضیحات فرانکو نوشته شده که زمانی که یک فلز رو دارین سنس میکنید و چراغ روشن میشه از محل شروع روشنایی در راستای روشنایی که دارین حرکت میکنید یعنی دارین راستای شعاع هدف رو طی میکنید چراغ روشن هست و به محض خاموش شدن چراغ، آنتن شما یا وسیله شما یا بدن شما روی هدف قرار داره،البته یکجا هم میگه بنظرش بدن ادم وقتی روی بار میرسه حالت شیلد رو بازی میکنه و باعث خاموشی چراغ میشه.بعد ازین خاموشی دیگه روشنایی نیست بلکه خاموش شد دیگه روشن نمیشه.من فقط یکبار این حالتی که فرانکو توضیح داده رو تجربه کردم و حرفش درست بوده با این تفاوت که اوایل آنتن من به محل خاموشی رسید همون جا محل هدف بود نه بدن من.این اختلاف در تجربه هم میتونه منطقی باشه.هر گونه تغییری در سنس کردن احتمال داره پیش بیاد و این اختلاف منطقی باشه.یعنی امکان داره شما تو محیط خودت سنس دیگه ای رو متفاوت با تجربه من تجربه کنی و اینهمه تفاوت فقط بخاطر نوع کارکرد این مدار و وابستگی شدیدش به محیط کاوش هست.اما من عقیده دارم فقط زمانهایی یک فلز میتونه شعاع چند متری ایجاد کنه که هم عمق کمی داشته باشه وهم شرایط محیطی ویزه ای محیا باشه یعنی مجاور تاسیسات برقی و یا در کنار خونه ها یا ازین قبیل محیطها باشه یعنی وجود عواملی که اثر فلز یا خوده وسیله رو تحت تاثیر میزاره و چگونگی سنس رو تغییر میده.در محیطهای دور ازین عوامل از اهداف عمیق هیچ شعاعی ندمیبینید و محل روشنایی چراغ حدود روی بار هست و محل خاموشی هم همون حدود روی بار هست.یعنی روشن میشه، یک قدم جلوتر خاموش میشه.این روشنایی و خاموشی انقد نزدیک هم هستن که این طور فرض میشه که در هم تداخل دارن اما اگر چندییییین بار جستجو رو تکرار کنید متوجه میشید که واقعا یک نظمی در روشنایی و خاموشی هست و از یک محدوده مشخص تجاوز نمیکنه.انگار که این بارهای الکریکی یک چیدمان منظم دارن نه اینکه مثل ذرات پخش شده و نامنظمی در هوا باشن.البته شما حتما در تستها و تجربه هاتون دقیقا به یکسری ذرات باردار در هوا برمیخوردی و چراغ روشن میشه که این ذرات بصورت پخش و نامنظم در هوا منتشر شدن که مهمترین ویزگیشون اینه که بعد از یکی دو بار که سنس میشن اگر برگردید به عقب و دوباره تنظیم کنید و برید جلو دیگه سنس نمیشن.یعنی انگار اون ذرات بار دار پس از برخورد با آنتن و چند بار چپ و راست کردن و حرکت آنتن در اون فضا تموم شدن و ازبین رفتن و دفعه سوم و چهارم که از عقب دوباره به سمتشون میرید سنس نمیشن.اما در روشناییهایی که برای اهداف واقعی هست شما چندین بار هم دوباره از عقب به سمت هدف برید روشنایی رخ میده و پس از یکی دو بار سنس تموم نمیشه و همون نظم و تمرکز و چیدمان منظم رو میبینید.اگر محیط شرایطی ایجاد کنه که بشه از جهات مختلف سنس حاصل بشه از هر جهتی هم به طرف هدف برید محل روشنایی تا محل خاموشی فاصله اندکی داره.همین محدوده روشنایی و خاموشی روی بار هست.
باید این نکته رو توجه کنیم چون خوده سنس کردن یا نکردن وچگونگی سنس کردن در این وسیله خییییییلی به شرایط محیطی بستگی داره بنابراین گزارشی که فرانکو از سنس وسیله خودش میگه و یا اون فیلم دوجرانسکی که از سنس 2حلقه طلا در عمق 40 سانتی که میگه 40 روز ازش گذشته میبینیم رو نمیتونیم الگو یا نمونه سنس برای این وسیله در محیط خودمون بدونیم.یعنی اون گزارشها رو ملاک قرار ندید و خودتون میبایست در اهداف واقعی تمرین کنید.

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:
^:)^ ^:)^ @};- @};- @};- @};- @};-

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 28 مهر1397 - 12:49am
مدیر کل
مدیر کل

kabahat نوشته است:
مهندس حمید این مدار تریشر فایندر برا شماست ؟

بله حاصل تستها و مطالعات بنده هست. البته بدلایل مختلف این مساله رو در انجمن مطرح نکردم و قرار هم نبود عرضه بشه. ولی بهرحال آقا مجتباست دیگه! :D

یکشنبه 29 مهر1397 - 5:48am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام.

مهندس کدوم مدار رو میگین؟

دوشنبه 30 مهر1397 - 8:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 363 , 364 , 365 , 366 , 367 , 368 , 369 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: vashteh و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure