انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 8:25pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 324 , 325 , 326 , 327 , 328 , 329 , 330 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

درود بر دوستان من میخوام فرانکو بسازم ایا اخرین فیبر ده ال ای دی هست یه دوست قطعه فروش هم هست که فیبر دیجیتال فرانکو داره به نظرتون اون جواب میده اگه بتونم عکس اون فیبرو ارسال میکنم

چهارشنبه 26 مهر1396 - 11:22pm

ایندیانا جونز نوشته است:
درود بر دوستان من میخوام فرانکو بسازم ایا اخرین فیبر ده ال ای دی هست یه دوست قطعه فروش هم هست که فیبر دیجیتال فرانکو داره به نظرتون اون جواب میده اگه بتونم عکس اون فیبرو ارسال میکنم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 26 مهر1396 - 11:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام و شب خوش بر دوستان.
من امروز غروب یک جایی بودم که با مدل فرانکو یک گشتی زدم.یک محوطه تقریبا 2در 3 رو در جهت شمال به جنوب با قدرت سنس میکرد.اما از جنوب به شمال سنس نداشتم....دستگاه از ثبات خوبی بر خوردار بود.حال علت این سنس از شمال به جنوب چی بود؟؟ وچرا از جنوب به شمال سنس نداشتم؟؟ ممنون از راهنماییتون

جمعه 28 مهر1396 - 8:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اگر سنسی که داشتید بخاطر یک هدف فلزی بوده باشه ،میزان حساسیت دستگاه شما،محیط کاوش شما از نظر نزدیکی به منابع انرزی الکتریکی و.... ، تعداد جهاتی که آشکار سازی رخ داده و شعاع آشکار سازی،میتونه به میزان تقریبی حجم و عمق فلز مدفون رو مشخص کنه.

شنبه 29 مهر1396 - 6:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ایندیانا جونز نوشته است:

بهترین روش برای ساخت قسمت مدار فرانکو اینه که قسمت های سنسور و دیسپلی رو مجزا از هم بسازید.برای قسمت سنسور از فیبر دو رو استفاد کنید.روی زیرین ،زمین مدار انتخاب کنید و روی بالایی رو اتصالات و قطعات انتخاب کنید.پی سی بی رو به گونه ای رسم کنید که قطعات به هم فشرده و نزدیک بهم نباشن.قسمت فیلتر رو سعی کنید در گوشه ای از فیبر قرار بدید که با بقیه اجزا مدار فاصله داشته باشه و سوای از بقیه مدار در قسمت سنسور باشه.قسمت دیسپلی چندان حساسیتی نداره که به چه صورتی ساخته بشه فقط باید مجزا و با فاصله ای مثلا دو سانتی از سنسور در باکس قرار بگیره. ولی قسمت سنسور مهم و حساس هست با دقت و وسواس بسازید.بهترین انتخاب به نظر من همون ورژن سه ال ای دی هست.یعنی از نشانگر ولتاز در خروجی و یا میکرو ویا 10 ال ای دی استفاده نکنید بهتره.

شنبه 29 مهر1396 - 6:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
اگر سنسی که داشتید بخاطر یک هدف فلزی بوده باشه ،میزان حساسیت دستگاه شما،محیط کاوش شما از نظر نزدیکی به منابع انرزی الکتریکی و.... ، تعداد جهاتی که آشکار سازی رخ داده و شعاع آشکار سازی،میتونه به میزان تقریبی حجم و عمق فلز مدفون رو مشخص کنه.

سلام بر دوستان.
دیروز که رفته بودم بیرون دستگاه رو شیلد نکرده بودم.امروز دسته دستگاه رو که آلومنیوم بود شیلد کردم و بعد از غروب آفتاب باز رفتم برای تست.دیروز که 3 نقطه رو سنس کرده بودم امروز تنها یک نقطه رو سنس داشت و الباقی رو دیگه نزد.لازم به ذکر است که ولتاژ پایه 3 آی سی 4.25 ولت هستش و حساسیت به دست و موبایل به صورت کامل انجام میگیره.ولی امروز یک مطلب دیگه برام پیش اومد که با دیروز فرق داشت.دیروز سیستم هم به اسمان و هم به زمین حساسیت داشت و من آستانه رو در بین این حالت قرار میدادم.اما امروز بعد از شیلد کردن دسته به آسمان حساس بود اما دیگه به زمین حساسیت نداشت.... این هم برای خودش سواله که آیا با شیلد دسته دستگاه بهتره شده یا از قدرتش کاسته شده.... البته اینم بگم که دیروز زمان کاوش یک ساعت قبل از غروب افتاب بود اما امروز ساعت 7 شب یعنی دو ساعت بعد ار غروب ... ممنون از راهنمایی دوستان و بزرگان مخصوصا جناب مهندس حمید بزرگوار @};- @};- @};- @};-

شنبه 29 مهر1396 - 10:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هرچه شیلد ضخیمتر باشه حساسیت فرانکو کمتر خواهد بود تا جایی که استفاده از باکس الومینیومی یا مسی نتیجه نامطلوبی خواهد داشت.وجود شیلد ضروریه و کاسته شدن حساسیت بخاطر شیلد صرفا نامطلوب نیست،بلکه میزان ضخامت شیلد مهم هست که اگر از حدی ضخیمتر بشه نامطلوب خواهد بود.کار در شبها نتیجه بهتری میده.هر چه از بدو ساخت فرانکو به جزییات و نکاتی که تاکید شده توجه کنید نتایج بهتری میبینید.عدم توجه به نکات باعث سنس های هرز و حفاریهای بیهوده و دراخر دلسردی شما از فرانکو میشه.برای رسیدن به یک سطح ایده آل حتما سعی کنید در مکانی که مطمینید دفینه ای هست فرانکو رو تست کنید و اونجا تمرین کنید.با اینکار مطمین باشید خیلی پیشرفت میکنید و بسیاری از آشکارسازیهای فرانکو در مکانهای دیگه براتون روشن و واضح میشه که برای چه عاملی سنس رخ داده.

یکشنبه 29 مهر1396 - 1:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بعضی از دوستان ازم میپرسن "حمید میگه شیلد ضخیم باشه بهتره،و شما میگی ضخیم باشه تاثیر منفی تو حساسیت داره!!!!!!!نظر تو درسته یا حمید؟"
رو حساب و علمی بخوایم در نظر بگیریم حرف حمید عزیز درسته و قاعدتا میبایست شیلد ضخیم یا حتی باکس مسی یا آلومینیومی جواب بهتر و مطمین تری بده و با توجه به اینکه شیلد به زمین مدار متصل میشه نباید تاثیری تو اشکار سازی داشته باشه.ولی دوستان اونچه خودم تست و تجربه کردم در عمل برعکس هست،یعنی شیلد هر چقدر ضخیمتر باشه آشکارسازی ضعیفتر میشه.دلیل این موضوع برای خودم هم نامشخصه و باعث تعجبه.زمانی که این موضوع رو فهمیدم حدس زدم شاید شیلد دستگاه من بصورت مستقیم به آنتن اتصال پیدا کرده.با بررسی این موضوع متوجه شدم اتصالی هم نداره و شیلد فقط از طریق سلف اتصال غیر مستقیم به آنتن داره.
موضوع افزایش ضخامت شیلد و ارتباطش با کاهش حساسیت رو خودتون هم تست کنید تا موضوع برای خودتون واضح بشه.

سه شنبه 2 آبان1396 - 5:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جهت کمک به پیشبرد مدار
در روسیه و در نزدیکی سن پترزبورگ یک ایستگاه رادیویی مخوف وجود دارد که از زمان جنگ سرد و حدود 35 سال است صدای وز وز روی فرکانس 4625 کیلو هرتز پخش میکند ، و در تمام دنیا قابل شنیدن است . صرف نظر از اینکه گروهی معتقدند که این رادیو پیامها و کدهای جاسوسی را برای جاسوسان شوروی و یا روسیه در سراسر جهان پخش میکند. یا با موجودات فضایی در ارتباط است ، یا سنجشگر ضخامت لایه ازن است .
عده ای از کارشناسان هم معتقدند که این رادیو و سیگنال های آن به تشخیص پروتوهای رادیو اکتیو و کشف حملات هسته ای کمک میکند. این نظریه قویتر است. میتوان نتیجه گرفت وقتی از فرستنده‌های رادیو میتوان برای تشخیص پرتوهای رادیو اکتیویته استفاده نمود ، قاعدتا سنس فرانکو جنبه علمی تری پیدا میکند .
حال اگر امواج رادیویی باعث ایجاد تحریکاتی در فلز مدفون میشود، و این تحریکات در فرانکو آشکار میشه، چه بهتر که مدار فرانکو بر اساس فرکانس 4625 کیلو هرتز بهینه و تنظیم گردد ، چون من معتقدم این رادیو کریر و پیام ثابتی در سیگنال خود دارد ، و اثربخشی یکنواختی در تمام زمانها و از 35 سال پیش بر روی فلز مدفون ایجاد نموده است. پس گزینه مناسبی برای بیس طراحی یک فرانکوی دیگر میتواند باشد.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 2 آبان1396 - 7:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام دوستان .
من قسمت دیسپلی و ولوم های تنظیم فرانکو رو کامل دیجیتال کردم و بجای ولوم از طریق دکمه بالانس و تعیین حساسیت دیجیتال کار کردم و همینطور میتر مثبت و منفی با صدای vco هم قرار دادم و همینطور سنجش فرکانسی که داره سنس میکنه ولی یک مشکلی هست .
من فرکانس خروجی رو از پایه خروجی ترانزیستور 4 گرفتم یعنی قبل از دیود های 4148 ولی قبل از اینکه فرکانس گیری کنم ولتاژ خروجی ترانزیستور 5 حدود 3 ولت است و وقتی مدار سنجش فرکانس به ترانزیستور 4 وصل میکنم این ولتاژ خروجی حدد 7 دهم ولت تغییر میکنه .
از آی سی 4060 برای تقسیم فرکانسی استفاده کرده ام .
از اساتید اگر کسی علت این موضوع رو میدونه لطفا راهنمایی کنه .
چون عملکرد مدار در حاله ای از ابهام هست میترسم این فرکانس گیری باعث عدم سنس بشه .
ممنون از دوستان .

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 3 آبان1396 - 10:35pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 324 , 325 , 326 , 327 , 328 , 329 , 330 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure