انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:58pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 309 , 310 , 311 , 312 , 313 , 314 , 315 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

milad7 نوشته است:
147369258 نوشته است:
milad7 نوشته است:
با سلام خدمت مهندس حمید عزیز و دوستان. بنده مدارو تکمیل کردم و در داخل جعبه قرار دادم تا برم برای تست خارج از منزل. که متاسفانه وقتی دستگاهو روشن میکنم ال ای دی ها دونه بدونه روشن میشن و بازر هم یسره بوق میزنه. بنظر شما مشکل از کجا میتونه باشه؟؟؟

.آقا میلاد لطفا بگید این باکس رو از کجا خریدین :ymhug:

سلام دوست عزیز. فروشگاه بهار

مرسی داداش ببینم میتونم گیر بیارم :ymapplause:
کد کالا چنده یا اسمش چه مدلیه تو سایتش پیدا نکردم #:-s

چهارشنبه 11 مرداد1396 - 9:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی داداش ببینم میتونم گیر بیارم :ymapplause:
کد کالا چنده یا اسمش چه مدلیه تو سایتش پیدا نکردم

مدل باکسی ک میخاید:
30001_A4
بازم تماس گرفتید به فروشنده بگید ک چه رنگ وچ مدلی میخاید..

چهارشنبه 11 مرداد1396 - 11:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس حمید @};- مهندس جان من مدارمو دوباره منتاژ کردم و البته بجای یک پیکو از دو تیکه سیم استفاده کردم و ولتازو تا 4 رسوندم قبل از نصب سلف ولتاز 4 را در پایه ایسی دارم و با تنظیمات دو ولوم چراغها خاموش و روشن میشن و در حالت سنس قرار میگیرند. ولی وقتی سلفو وصل میکنم دیگه در پایه ایسی ولتاژِ ندارم. اما وقتی به سر سیم مفتولی نزدیک سلف که بجای خازن یک گذاشتم دست میزنم چراغها روشن میشن و ولتاز هم در پایه ایسی نشون میده. مهندس جان آیا مدارم درست کار میکنه؟ البته هنوز انتو نصب نکردم

یکشنبه 15 مرداد1396 - 1:09pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خسته نباشین.
در هیچ کجا گفته نشده بدون نصب سلف تست بگیرین! در واقع سلف در این مدار نقش اساسی داره و باید تمام تستها بعلاوه تنظیم ولتاژ پس از نصب سلف انجام بشه. چون ولتاژ رو قبل از نصب سلف تنظیم کردین طبیعتا بعد از اون دیگه ولتاژ به هم خورده و دوباره باید ولتاژ رو تنظیم کنین. سایر رفتارهای مدار شما درست بنظر میرسه.

یکشنبه 15 مرداد1396 - 3:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام,بر همگی
منم امروز تمام قطعات گرفتم ولی مثلا خازن 22 نانو رو وقتی با اهمتر میگیرم 13، یا 11 نشون میده,نمیدونم خراب یا,,, چمار کنم,

سه شنبه 17 مرداد1396 - 9:59pm
آواتار کاربر

محل اقامت: gach
دوستان لطف میکنن تست بگیرن
ممنون

woke up morning
you got self a gun
mama say you are one in a million
... burn to shine

دوشنبه 23 مرداد1396 - 3:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون. خسته نباشین.
در هیچ کجا گفته نشده بدون نصب سلف تست بگیرین! در واقع سلف در این مدار نقش اساسی داره و باید تمام تستها بعلاوه تنظیم ولتاژ پس از نصب سلف انجام بشه. چون ولتاژ رو قبل از نصب سلف تنظیم کردین طبیعتا بعد از اون دیگه ولتاژ به هم خورده و دوباره باید ولتاژ رو تنظیم کنین. سایر رفتارهای مدار شما درست بنظر میرسه.

سپاسگذارم مهندس جان @};- @};-

پنج شنبه 26 مرداد1396 - 2:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت همه اساتید و دوستان گرامی
من تا امروز 4 تا مدار فرانکو درست کردم با شماتیک های متفاوت که یکی رو خودم از روی شماتیکی که در فایل های اقا پیام بود پی سی پی زدم همونی که 5 تا خازن 100 میکرو داره و براش دو تا دیسپلی یکی همون 3 چراغه یکی هم 10 چراغه با LM3914 و یک بازر که به ای ایدی اولی از 3 تا ال دی وصله انتن من یک متری تلسکوپی هست و جعبه رو هم شیلد و به منفی مدار دادم اولا که ولتاژ ها اصلا با اون چیزی که دوستان گفتن جور در نیومد یعنی با کم یا زیاد کردن مقدار خازن های 2و3و4 (1 پیکو فاراد ها ) هیچی تغییری در ولتاژ پایه 3 ای سی شماره یک ندارم خیلی هم چک کردم که جایی اتصالی یا قعطی نداشته باشه و همچنین قطعات رو چک کردم اما باز هم نشد فقط اینکه وقتی دستگاه رو با بی خیال شدن بحث ولتاژ بستم و داخل جعبه گذاشتم و داخل میدان بردم به دوتا تست من جواب داد و سنس داره البته به اهن زنگ زده و مس و مفرق و الومینیوم هیچ حساسیتی نداره ولی وقتی حایی که به وجود بار مشکوک هست بردم دو جا رو بوق ممتد و کل چراغ ها هم روشن میشه و دقیقا خجم هم میده و وقتی از اون قسمت دور میشم دیگه ساکت میشه اما فلزیاب هیچ چیزی رو در اون دو نقطه سنس نکرد مدار بعدی که دقیقا همون پی سی برد اقا پیام رو زدم و هیچ دستکاری جز مونتاز نداشتم باز هم همون مشکل ولتاز رو داره یعنی وقتی مقدار خازن های گفته شده برای تنظیم ولتاژ پایه 3 ای سی یک مدار رو تغییر میدم هیچ تاثیری در ولتاژ نداره و این دفعه دیگه اصلا هیچ سنسی هم نداره راستی ترانزیستور مدار اولی BC237B با بتای 500 تا 550 هست مدار دوی ترانزیستورهاش BC550 با بتای 600 تا 650 هست و دیسپلی اون هم مثل مدار اول سه گزینه ای هست بازر و 3 لامپ و 10 لامپ از مهندس خمید گرامی تقاضا دارم که بفرمائید به نظرشما مشکل از چی هست که ولتاز ثاتبته در ضمن ورودی مدار ولتاژ 18.4 ولت 4.5 امپر هست با سپاس از شما

یکشنبه 11 شهریور1396 - 3:16am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
از مجموع توضیحات شما اینطور بر میاد مداراتی که ساختین نباید مشکل بزرگی داشته باشن. تنها مساله ولتاژ هست که البته نفرمودین چه ولتاژی دارین ولی بهرحال تنظیم ولتاژ در این مدار بنظر من با استفاده از اون 3 خازن 1 پیکو ممکن نیست! خیلی بهتره هر 3 خازن رو از مدار خارج کنین و در عوض به جای سر بالایی خازن اول یک پیکو و سر پایینی خازن سوم یک پیکو دو تکه سیم مفتولی روکشدار کوتاه وصل کنین و این دو تکه سیم رو تا جایی نسبت به هم دور و نزدیک کنین که به ولتاژ مطلوب مثلا حدود 4 ولت برسین.

یکشنبه 12 شهریور1396 - 12:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت مهندس گرامی
ولتاژ پایه سوم ای سی یک مدارات من یکی 4.5 ولت و اون یکی که سنس خوبی داره 3.4 ولت هست من به جای سه تا خازن از یک خازن 1 پیکو و یک دونه تریمر 5 پیکو استفاده کردم که با کم و زیاد کردن تریمر ولتاژ رو دستکاری کنم که باز هم جوابی بهم نداد جایی دیدم که گفته شده بود خازن های 560 پیکو رو دو سر ترانزیستور های 2و 3 رو دستکاری کنیم که باز این کار رو هم که کردم تاثیر انچنانی نداشت مشکل من سر اینه که چون این دستگاه ها یکیشون روی یه نقطه سنس داشته و جحم هم داده شک دارم که ایا حفاری کنم یا نه چون فلزجو رو که بردم هیچ سنسی نداشت اما این دستگاه در چند ساعت مختلف از روز و در چند روز بردم سنس داشت و برام علامت سئوال شده که ایا با وجود اینکه هیچ کدوم از ولتاژ های من با ولتاژهای گفته شده یکی نیست و نزدیک به اونا هم نیست (که قاعدتا باید نزدیک باشه ) ایا این سنسی که انجام میده درسته یا خیر و اگر سنس درسته چرا فلزجو هم اونجا ساکته تنها دو دلیل به نظر من وجود داره اول اینکه فرانکوی من مورد داره و سنسی که انجام داده الکی هست دوم اینکه اینقدر عمق زیاده که ازمحدوده سنس فلزجو خارجه و باز نسبت که منطقه و محل سنس هم که بررسی میکنم نمی تونم ماجرا رو تحلیل کنم چون منطقه کوهستانی و چند تا غاره داره و امکان داره که این غارها یکیشون به صورت تونل به پایین و به عمق بالای 4 متر رفته باشه و بار اونجا قرار داشته که از محدوده سنس فلزجو خارج شده باشه یه شک دیگه هم که خودم به مدار مشکوک هستم ایا بتای بالای 600 که الان 650 هست باعث این اختلاف ولتاژ نشده و مسئله بعدی چرا با دستکاری خازن ها ولتاژ من ثابنه یه مسئله دیگه هم هست داخل فایل هایی که مربوط به طراحی پزمان جان هست بین شماتیک و پی سی برد اختلاف زیاده یعنی یه سری خازن 470 میکرو جایگزین 100 میکرو شده و یه سری خازن 100 نانو و 470 میکرو به مدار اضافه شده حالا بحث اینه که خود فرانکو ایا این تغییرات رو انجام داده؟ و ایا درجریان این تغییرات هست و قبول داره یا خیر مثلا بعد از خروجی رگولاتور دوتا خازن 470 و دوتا 104 هست که به نظر من اگر بحث نویز گیری باشه یک خازن 104 و یه 470 کفایت میکنه یعنی یه جفت در ورودی یه حفت در خروجی ضمن اینکه من روی مدارات میکرو برای رگولاتور از 680 میکرو با 104 استفاده میکنم و جواب خوبی هم داده به هر حال من الان هر دو مدار رو ساختم هم از روی شماتیک با 5 خازن 100 میکرو و هم از روی پی سی بی با 7 تا 470 میکرو ایا کسی هست که مثل من هر دوتا رو ساخته باشه و نتیجه بهتر رو از کدوم مدار گرفته و یه بحث دیگه من یه مدار جدید دارم میسازم که هم دیسپلی 10 لامپه داره هم بازر هم یه مدار با ICL7106به عنوان ولتمر ساختم که می خوام به پایه ترانزیستور وصل کنم تا کوچکترین تغییرات ولتاز رو داشته باشم نظرتون در مورد اشکار ساز دقیق تر چی هست و چی رو پیشنهاد میکنید

یکشنبه 12 شهریور1396 - 7:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 309 , 310 , 311 , 312 , 313 , 314 , 315 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure