انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 29 اردیبهشت1403 - 10:26pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 , 307 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

PAYAM20 نوشته است:
اینم pcb جدید تقدیم به دوستان گلم
ابعاد برد 5*8 سانت
خودتون هم چک کنید یه وفت مشکلی نباشه

صفحه 141

دوشنبه 19 تیر1396 - 11:48pm
کاربر فعال
کاربر فعال

k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
در مورد مدار فرانکو بعد از یکماه کارکردن روی مدار و ساخت و مونتاژ طراحی پی سی پی مدار من به این شکل راه افتاده و فکر میکنم مشکلی داره که هنوز نتونستم رفع ایراد کنم من یه سری توضیحات رو در ابتدا در مورد مدارم میدم بعد میگم ایرادش چیه و ازدوستان و اساتیدی که شخصا مدار رو ساختن و رفع ایراد کردن تقاضا دارم که راهنمایی بفرمایند
در ابتدا من مدار رو از روی هیچ کدوم از پی سی بی های اماده نساختم و خودم براش از روی شماتیکی که در زیر عکسش رو میگذارم یه پی سی بی طراحی کردم و دو تا برد از روی اون ساختم برد اولم یه سری مشکلاتی داشت که برطرف کردم و الان هر دو برد داره به یه شکل کار میکنه من بردم رو به صورت 4 تیکه زدم و از زمین مشترک هم استفاده کردم عکس زیر شماتیکی هست که من از روی اون و از قسمتی که خط سبز کشیده شده به پایین مدار رو طراحی کردم یعنی قسمت مربوط به نمایش باطری رو حذف کردم البته بار دوستان چک کنن ببیند که ایا تو حذف این قسمت اشتباهی صورت نگرفته باشه
پیوست:
PAYAM Block Diagram.jpg

اما کارکرد مدار من
اول : من از دو تا دیس پلی و بازر استفاده کردم یعنی هم سه لامپی که روی خود شماتیک بود و بازر و هم از ای سی lm3914 با 10 ال ای دی و با چرخوندن ولوم ها همه چراغها به ترتیب خاموش و روشن میشه و بازر هم کار میکنه تا اینجا مشکلی وجود نداره
دوم : ولوم های من یکی 500 کیلو هست که ولوم معمولی گذاشتم یکی هم مولتی ترن 50 کیلو که به جای ولوم 20 کیلو استفاده کردم از تنظیم و کارکرد ولوم ها راضیم و به نظرم حساسیت رو داره تغییر میده
سوم : مدار من وقتی در استانه قرار میگره با دست زدن به انتن چراغ ها خاموش میشه و این تست الان روی مدار من جواب میده و تک تک لامپها رو میتونم خاموش کنم تا اینجا هم مشکلی نیست
چهارم : من وقتی یه دستگاه بی سیم واکی تاکی موتورلا رو در حالت فرستنده قرار میدم بین فرکانس 4000 تا 4700 هرترز مدار من بهش حساسیت نشون میده و وقتی خیلی نزدیک میشه کل چراغ ها روشن و بازر به صدا درمیاد و وقتی دورش میکنم تا فاصله 4 متری کل چراغ ها رو خاموش میکنه چون استانه رو اینجوری میگذارم که یه چراغ از 10 لامپی روشن و بقیه خاموش باشن بعد این چراغم وقتی که دستگاه در 4 متری میدان بی سیم هست خاموش میمونه و همینکه بی سیم رو از حالت فرستنده خارج میکنم چراغ تکی روشن میشه و در کل ظاهرا داره درست کار میکنه تا اینجا
اما مشکل و شک من به دستگاه
اول : ولتاژ گیری من در مورد هر 5 ترانزیستور با ولتاژ هایی که بقیه دوستان فرستادن کاملا متفاوت هست که قبلا هم جدول رو گذاشتم و حداقل روی پایه کلکتور ها من بین 1 تا 2 ولت بیشتر دارم در مورد پایه سه ای سی شماره یک هم چه کریستال وصل باشه چه نباشه من 3.04 ولت دارم و فقط موقع سنس این ولتاژ کمی تغییر میکنه در حد 2.97 و باز برمیگرده رو همون قبلی که انگار قسمت کریستال هیچ اثری روی اون نداره و من حتی به جای سه تا خازن یک پیکو یه تریمر 10 پیکو قرار دادم و با عوض کردن مقدار تریمر باز هیچ تغییری در نخوه عملکرد دستگاه و یا ولتاژها حاصل نشد
دوم: مدار من به موبایل و یا لامپ کم مصرف و مهم تر به میدان های که مربوط به خاک کردن 2 سال یه سری فلزات از جمله طلا و نقره و اهن و اهن ربا هست هیچ واکنشی نداره
حالا با توجه به توضیحاتی که خدمتتون دادم بفرمائید اشکال این مدار من از کجاست و چیکارش کنم در پایان تصویر پی سی بی که خودم زدم رو هم ارسال میکنم و دقت کنید که قسمت های conA con b conc همون سیم هایی هستن که بین سه تیکه مدار ارتباط برقرار میکنن
پیوست:
1.jpg

منتظر راهنمایی دوستان و اساتید گل علی الخصوص مهندس حمید گرامی هستم

سه شنبه 19 تیر1396 - 12:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.دوستانیکه این مدار رو ساختن و جواب گرفتن لطفا به ما هم توجه کنن و جواب مارو هم بدن هرچند وظیفه شون نیست و مجبور نیستن جواب بدن ولی اگه هرکی محض رضایی خدا دوست داشت نگاهی بندازه بما.واما سوالم اینکه واسه شیلد این مدار فویل بهتره یا موم؟؟و بهترین زمان و ساعت کار با این دستگاه کی هست و از قلق و اپراتوریش لطفا یکم راهنمایی بکنن دوستانیکه جواب گرفتن .ممنون

جمعه 23 تیر1396 - 5:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان .لطفا یه راهنمایی کلی بکنین که آیا ارزش ساخت داره یا نه .و ضمنان در مورد ساخت آنتن ها و ولتاژ مدار استادین گرامی توضیح مفصل کلی ندادن .از استادین عزیز خواهشمندم که شاگر خودشان را راهنمایی بکنن ^:)^

جمعه 23 تیر1396 - 5:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
mehrdad23276 نوشته است:
سلام.دوستانیکه این مدار رو ساختن و جواب گرفتن لطفا به ما هم توجه کنن و جواب مارو هم بدن هرچند وظیفه شون نیست و مجبور نیستن جواب بدن ولی اگه هرکی محض رضایی خدا دوست داشت نگاهی بندازه بما.واما سوالم اینکه واسه شیلد این مدار فویل بهتره یا موم؟؟و بهترین زمان و ساعت کار با این دستگاه کی هست و از قلق و اپراتوریش لطفا یکم راهنمایی بکنن دوستانیکه جواب گرفتن .ممنون

سلام به نظر من با فویل شیلد بشه بهتره.بهترین زمان کار هم شب هاست تو شب قدرت مدار بیشتر میشه.قلق اپراتوری خاصی هم نداره دوستان تو صفحات قبل جامع توضیح دادن بهتره مدارو با بار گراف یا همون ده تا ال ای دی بسازید مدارو طوری رو آستانه قرار بدین که یک یا دو چراغ رون باشه بعد شروع به کاوش کنید .در محل هایی که در روبه روی مدار دیوار یا صخره یا هر مانع ایی وجود داشته باشد گاهی اوقات دستگاه رو به خطا میندازه که باید در محل هایی که کمترین شیب و مانع رو دارن جستجو کنید.در برخی مناطق این دستگاه جواب نمیده حالا برای اینکه بدونید چه مناطقی این مدار جواب میده کافیه که دستگاه را روی آستانه تنظیم کنیم کنید و سپس آنتن ها را روبه آسمان بگیرید اگه دستگاه واکنش نشان داد و چراغی روشن شد یعنی اینکه دستگاه در این محل میتونه جواب بده اما اگه دستگاه واکنشی نشان نداد یعنی اینکه اون منطقه مناسب نیست و دستاه جواب نمیده.به شخصه در مناطق شهری و حومه شهر تونستنم بهتر و قوی تر سنس داشته باشم.با توجه به تجربه خودم این مدار عمق زنی زیادی نداره.در کل مدار جالبیه جا داره برای بهینه تر شدن اما مجهولات و پارامترهای زیادی هم سد راه هستن که مانع میشن

جمعه 23 تیر1396 - 9:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
iran eslami نوشته است:
سلام دوستان .لطفا یه راهنمایی کلی بکنین که آیا ارزش ساخت داره یا نه .و ضمنان در مورد ساخت آنتن ها و ولتاژ مدار استادین گرامی توضیح مفصل کلی ندادن .از استادین عزیز خواهشمندم که شاگر خودشان را راهنمایی بکنن ^:)^

سلام منظور شما از اینکه ارزش داره یا خیر رو نمیدونم به هر حال تا توسط خود شما آزمایش نشه مشخص نمیشه از دو سال پیش تا حالا تو این انجمن خیلی از دوستان این مدارو ساختن اکثرا هم نتیجه نگرفتن،یه عده هم نتیجه گرفتن که رمز موفقیتشون ممارست و پشتکار خوشون بوده این مدار با اینکه ساده س اما آزمون و خطای زیادی لازم داره تا به نتیجه رسید.در مورد آنتن هم هر چقدر تعداد آنتن بیشتر باشه حساسیت مدار بیشتر میشه به عقیده من یه دونه انتن کافیه،آنتن تلسکوپی مرغوب با طول حدودا 60سانتی متر تا 1 متر و حتما باید با آهن ربا تست بشه که اتصالات آهنی نداشته باشه.برای تنظیم ولتاژ گیری هم بعد از مونتاژ کلیه قطعات کریستال و آنتن مدارو نصب نمیکنید،سپس ولتاژ پایه 3 آی سی شماره یک رو میگیرید که باید صفر باشه یا به صفر میل کنه در غیر اینصورت باید خازن های 13 و 14 رو کاهش بدین مثلا به 470 پیکو یا 330 پیکو تا ولتاژ به صفر برسه،بعد از این کریستال مدارو نصب می کنید و مجددا ولتاژ پایه سه آی سی یک رو میگیرید که باید بین 3 تا 5 ولت باشه اگه زیاد بود یه خازن یک پیکو فاراد دیگه با 3تا خازن 1 پیکو فاراد سری میکنید تا این ولتاژ کاهش پیدا کنه و در رنج 3 تا 5 ولت قرار بگیره.از صفحه 100 به بعد اطلاعات خوبی از مدار موجوده که اکثر سوالات پاسخ داده شده

جمعه 23 تیر1396 - 9:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال

میلاد33 نوشته است:
iran eslami نوشته است:

سلام منظور شما از اینکه ارزش داره یا خیر رو نمیدونم به هر حال تا توسط خود شما آزمایش نشه مشخص نمیشه از دو سال پیش تا حالا تو این انجمن خیلی از دوستان این مدارو ساختن اکثرا هم نتیجه نگرفتن،یه عده هم نتیجه گرفتن که رمز موفقیتشون ممارست و پشتکار خوشون بوده این مدار با اینکه ساده س اما آزمون و خطای زیادی لازم داره تا به نتیجه رسید.در مورد آنتن هم هر چقدر تعداد آنتن بیشتر باشه حساسیت مدار بیشتر میشه به عقیده من یه دونه انتن کافیه،آنتن تلسکوپی مرغوب با طول حدودا 60سانتی متر تا 1 متر و حتما باید با آهن ربا تست بشه که اتصالات آهنی نداشته باشه.برای تنظیم ولتاژ گیری هم بعد از مونتاژ کلیه قطعات کریستال و آنتن مدارو نصب نمیکنید،سپس ولتاژ پایه 3 آی سی شماره یک رو میگیرید که باید صفر باشه یا به صفر میل کنه در غیر اینصورت باید خازن های 13 و 14 رو کاهش بدین مثلا به 470 پیکو یا 330 پیکو تا ولتاژ به صفر برسه،بعد از این کریستال مدارو نصب می کنید و مجددا ولتاژ پایه سه آی سی یک رو میگیرید که باید بین 3 تا 5 ولت باشه اگه زیاد بود یه خازن یک پیکو فاراد دیگه با 3تا خازن 1 پیکو فاراد سری میکنید تا این ولتاژ کاهش پیدا کنه و در رنج 3 تا 5 ولت قرار بگیره.از صفحه 100 به بعد اطلاعات خوبی از مدار موجوده که اکثر سوالات پاسخ داده شده

فقط یه سوال که مکان اتصال آنتن به مدار یه جا هست دو تا آنتن رو چطور اتصال بدهیم و نگفتین که ولتاژ ورودی مدار چقدر هست .اگه اینارو راهنمایی بکنین شاید بتونم کار هایی انجام بدهم و در این پروژه با شما همکاری کنم و این مدار 10تا ال ای دی دار کجا هست؟کودوم صفحه؟

جمعه 23 تیر1396 - 11:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میلاد33 عزیز
اپراتوری این مدار بسیااااااااااااااااااااااااااااااار مهمه و اتفاقا خیلی قلق ها و ریزه کاریها داره.تا وقتی نرید روی مکانی که 100درصد بار داره متوجه توانمندی و قلق های این ردیاب نمیشید.چون صرفا برای دیدن واکنش ردیاب بیرون میرید همه نتایجی که میگیرید یا ضعیف برداشت میکنید یا گنگ و حل نشده و نامفهموم براتون جلوه میکنه.سر جای 100درصد برید همه واکنشها براتون مفهوم و معنی پیدا میکنه و کاملا منطقی میشه و میفهمید چی به چیه.
اکر شرایط از هر نظر در حد متوسط هم فراهم باشه این مدار تا 4 متر هم برای اهداف در حد متوسط جواب میده.

شنبه 23 تیر1396 - 1:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون اقا عرفان و اقا میلاد .انشالا تا جایی که واستون مقدوره بازم دست مارو بگیرین لطفا. @};-

شنبه 24 تیر1396 - 11:49am
کاربر فعال
کاربر فعال

راستی دوستان خازن متغیر بزاریم ؟؟؟

شنبه 24 تیر1396 - 12:02pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 301 , 302 , 303 , 304 , 305 , 306 , 307 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mouloud و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure