انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 6:30am

پاسخ به موضوع  [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 636 , 637 , 638 , 639 , 640 , 641 , 642 ... 651  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
داداش جسارت نشه ها ولی بزارش کنار این مدار رو چند روزی رو یه کار دیگه بکن ذهنت که باز شد دوباره یه حرکتی بزن ، والله من توی همون مونتاژ اول جواب گرفتم ، سعی کن مرحله به مرحله بری جلو اگرم مشگل فیبر زدن داری یه آماده بگیر خودت دونه دونه قطعات رو چک کن و منتاژ کن، و اول هم از بخش ورودی ولتاژ شروع کن رگلاتور و متعلاقتش وووووو الی آخر

سلام دوست عزیزم ارادتمند شمام عزیزید والا مدار قبلی هم بار اول کار میکرد و دو جا هم باهاش گرفتم با ولتاژ ۴.۸۰ که ظاهرا عمقش بالای ۳ متر باشه ولی خواستم سیم بزارم بجای خازنها و ولتاژ را بیارم روی ۳.۵۰ که دونه دونه مشکلاتش بیشتر شد و کلا معیوب شد که یک فیبر تمیز و سالم با قطعات بهتر و دقت بیشتر ساختم اما چیزی که انتظار داشتم نشد در دفعه اولی که ولتاژ را تنظیم کردم پایه ایسی خوب لحیم نگرفته بود که بعد از برطرف شدن این ایراد مجددا ولتاژ عیب کرد شد مثل مدار قبلی و کریستال و ترانزیستور ۱و۲ تعویض شد باز هم ولتاژ افت میکنه و تدریجا بخاطر دستکاری مشکلاتی دامنگیر مدار میشه و این تعمیر موازی با روند کار الکترونیک هست بنده در این باره خستگی منکر نمیشمچون بسیار کار طاقت فرسا و انرژی بری هست و من مرتبا و پیوسته تشکر و قدر دانی و سپاس فراوان دارم از مهندس حمید عزیز و گرانقدر که چشم ما هستند و همچنین دوستان عزیزی چون شما که برادرانه در کنار هم حرکت میکنیم یا بقولا ما همه درختان یک جنگل دورافتاده ایم ممنون از شما عزیزید چشم انشاالله چند روزی استراحت میکنم و سپس شروعی تازه از سر میگیرم چون با کمک مهندس حمید عزیز و دلسوز که وجودشان مایه برکت و آرامش خاطر همه ماست و دوستان گرانقدری چون شما،یک سیستم عالی که پیوندی نو با گردش فصل جدیدی از موفقیت با خود به همراه دارد را خواهیم ساخت باشد که همواره شادی و سلامتی همراه همیشگی مهندس حمید عزیز و شما دوست عزیزم باشد :x

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

یکشنبه 17 تیر1402 - 12:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

غضنفر نوشته است:
دررابطه با سوالی هم که از شما در خصوصی پرسیدم داستانش یه چیز دیگه بود شهرستان بودم و از دوستان باور نمیکرد که ترانزیستوری که گفتم به درد نمیخوره بتای ۱۳۰ که مناسب این مدار نیست که

اهان بله من هم گفتم که بتای ۳۹۰ الی ۴۰۰ فقط خوبه و علتش هم که معلومه وقتی جناب مهندس حمید تاکید کردند دیگه هیچ جا دنبالش نگرد :D [-X

یکشنبه 17 تیر1402 - 12:30am
کاربر فعال
کاربر فعال

این مدار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 19 تیر1402 - 6:37am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین.
متاسفانه کیفیت مونتاژ و لحیم کاری شما چندان مطلوب نیست. سعی کنین از هویه مرغوب 40 وات با نوک هویه مرغوب و تمیز استفاده کنین. فیبر رو هم قبل مونتاژ تمیز کنین و در نهایت از سیم لحیم مرغوب که ضخامت اون خیلی کم یا زیاد نباشه استفاده کنین. وگرنه با این وضع مونتاژ هر مداری بزنین جوابگیری ازش به شانس و اقبال بستگی داره! در واقع شما باید ابتدا مهارت مونتاژی و همینطور ابزار مناسب مونتاژ رو داشته باشین بعد اقدام به ساخت مدار کنین. این دیگه مطلبی نیست که به این مدار ربط داشته باشه.

دوشنبه 19 تیر1402 - 1:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
متاسفانه کیفیت مونتاژ و لحیم کاری شما چندان مطلوب نیست. سعی کنین از هویه مرغوب 40 وات با نوک هویه مرغوب و تمیز استفاده کنین. فیبر رو هم قبل مونتاژ تمیز کنین و در نهایت از سیم لحیم مرغوب که ضخامت اون خیلی کم یا زیاد نباشه استفاده کنین. وگرنه با این وضع مونتاژ هر مداری بزنین جوابگیری ازش به شانس و اقبال بستگی داره! در واقع شما باید ابتدا مهارت مونتاژی و همینطور ابزار مناسب مونتاژ رو داشته باشین بعد اقدام به ساخت مدار کنین. این دیگه مطلبی نیست که به این مدار ربط داشته باشه.

سلام و عرض احترام خدمت جناب مهندس اهان ممنون مهندس جان ولا چه عرض کنم همین ها هم در طی این مدت با همین اندک داکشی که دارم ولی نهایت تلاشم را کردم و خیلی شرمنده شما شدم که انقدر مزاحمتان شدم انشاالله یک مدار خوب بتونم در آینده بخرم و الا هنوز خییییلی برای من زوده بخوام مدار بپیچم :YMPRAY: واقعا شانسی هست هر دفعه یک اخلاق رفتار جدیدی داره مثل تاس انداختنه این شاهکار من :D :x

دوشنبه 19 تیر1402 - 3:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
سلام مهندس ، سوالی داشتم در مورد طبقه سوم تقویت ، من اومدم قبل دیودها خروجی صوتی گرفتم که خروجی صوت مانند و خش خش رادویی به گوش میرسه که با نزدیک شدن به وسایل الکتریکی نویز شنیده میشه

اینجا سوالم اینه که آیا اهداف یونی هم همچین خروجی صوتی ایجاد میکنن؟ ینی تشخیص از طریق تعییر صدا ممکنه؟ چون چیزی که دیدم قبل واکنش خروجی led ها قسمت صوتی واکنشش شروع میشه

درود

چهارشنبه 21 تیر1402 - 1:16pm
مدیر کل
مدیر کل

بله در سنس یونی هم تغییر صوتی رخ میده و اگر از حدی قویتر باشه با گوش دادن به صدا مشخص هست.

چهارشنبه 21 تیر1402 - 2:04pm

با عرض سلام و درود خدمت دوستان گرامی و کسب اجازه از محضر مهندس حمید عزیز بنده هم در مورد خروجی صوتی مدار فرانکو تست هایی انجام دادم و خواستم تجربه خودمو خدمت دوستان به اشتراک بگذارم.
بنده چند ماه پیش یک آمپلی فایر کوچک ساختم و به پایه های کلکتور و امیتر tr5 وصل کردم و دقیق صدای نویز سفید رو شنیدم و صدای شبیه به پازاریت ضعیف.نکته جالب اینکه با تغییراتی در قسمت سلف و مدار تانک تونستم امواج رادیویی هم دریافت کنم.البته صدا با خش خش همراه بود و فکر کنم در محدوده موج FM یا شاید موج کوتاه بود.
احتمالا جناب مهندس حمید بزرگوار در این مورد توضیحات تکمیلی رو ارائه خواهند نمود.با تشکر @};-

چهارشنبه 21 تیر1402 - 6:47pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله همینطور که میفرمایین هست. چون مدار نوعی گیرنده رادیویی هست و در بخش ورودی میتونه از امواج FM تاثیر بگیره و در بخشهای بعدی امواج باند SW هم میتونن تا حدی تقویت و آشکارسازی بشن.

چهارشنبه 21 تیر1402 - 8:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
مهندس میدونم که در مدار اولیه راه اندازی قسمت دیود و روشن بودن ترانزیستور ملاک بود که اشیلاتور در مدار باشه ، الان که ما سیگنال صوتی رو از خروجی ترانزیستور طبقه سه مدار گرفتیم و داریم ایا احتیاج به اسیلاتور حس میشه؟ ینی با این شرایط که خش خش شنیده میشه اگه اسیلاتور باشه بهتره؟

درود

پنج شنبه 21 تیر1402 - 12:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 636 , 637 , 638 , 639 , 640 , 641 , 642 ... 651  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 47 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure