انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 11:28pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

میتونید برای تست دو خازن یک پیکو رو با هم سری کنید و در مدار جا بزنید که میشه نیم پیکو.اگر ولتاژپایین نیومد از ترانزیستور با بتای کمتر استفاده کنید.سعی کنید کمتر به خازن های مدار دست بزنید چون فرانکو اونها رو خیلی دقیق برای ترانزیستور ها بایاس کرده.
امروز یه تست جالب انجام دادم که اگه مدار جواب بده انشالله میتونیم صدای دفینه رو هم بشنویم و احتمال زیاد در امر تفکیک میتونه خیلی کمک کنه.چون ما اسپکتروم انالایزر نداریم که فرکانس هایی که از اهداف با ارزش روی موج حامل مدوله میشه رو اندازه گیری کنیم من از یک امپلی فایر استفاده کردم و خیلی برام جالب بود هر هدفی صدای خاصی میداد و خیلی حساستر از led عمل میکرد.البته با گزینه fft اسکوپ به یه جاهایی رسیدم که مطمعن شدم به عرض میرسونم.

چهارشنبه 10 آذر1395 - 9:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

پوریا جان محدوده فرکانسی انتخاب شده توسط طراح تا حدود 500 هرتز هستش بصورت پالسهایی که از اهداف ارسال میشه رو دریافت میکنه ولی منتها این پالسها بقدری پهنای کمتری دارند که شکارش خیلی سخته بخاطر همون هست که اهداف عمیق با این مدار رو نمیشه آشکار کرد چون قدرت دریافت و تقویت و آشکارسازی تا چند میلی ولته و از میلی ولت به پایینتر رو نمیتونه اصلا دریافت و مدوله کنه. بخاطر اون من در چند صفحه قبل عرض کردم که خازن 9 رو 1 نانو جایگذین کنیم تا جبران این ضعف تا حدودی بشه.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

چهارشنبه 10 آذر1395 - 9:25pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون پوریا جان مارو هم بی نصیب نزار :x :x

چهارشنبه 10 آذر1395 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام
جناب مهندس حمید عزیز
ممنون از راهنمایی تون

با توجه به اینکه پی سی بی هایی که توسط دوستان برای این مدارطراحی شده،شایدوشاید هرکدام دارای اشکالات جزئی باشند،بنده میخوام از جنابعالی خواهش کنم که اگه براتون مقدوره یه پی سی بی بینقص همانند پی سی بی فلزیاب فلزجو برای این مدار طراحی نمایید.
البته جا داره از دوستان و اساتیدی همچون جناب dream_man و هادی مگنت و PAYAM20 و پوریا و سایر دوستان که زحماتشون بر هیچکس پوشیده نیست هم کمال تشکر را بکنیم.

چهارشنبه 10 آذر1395 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

CCcall نوشته است:
سلام
جناب مهندس حمید عزیز
ممنون از راهنمایی تون

با توجه به اینکه پی سی بی هایی که توسط دوستان برای این مدارطراحی شده،شایدوشاید هرکدام دارای اشکالات جزئی باشند،بنده میخوام از جنابعالی خواهش کنم که اگه براتون مقدوره یه پی سی بی بینقص همانند پی سی بی فلزیاب فلزجو برای این مدار طراحی نمایید.
البته جا داره از دوستان و اساتیدی همچون جناب dream_man و هادی مگنت و PAYAM20 و پوریا و سایر دوستان که زحماتشون بر هیچکس پوشیده نیست هم کمال تشکر را بکنیم.

ممنون میشیم حمید جان

خدايا مددی کن

پنج شنبه 10 آذر1395 - 12:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

غضنفر نوشته است:
CCcall نوشته است:
سلام
جناب مهندس حمید عزیز
ممنون از راهنمایی تون

ممنون میشیم حمید جان

استدعا داریم مهندس

پنج شنبه 10 آذر1395 - 12:14am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
طراحی فیبر کار وقتگیری هست و اگر بخوایم بلحاظ فنی در حد ایده آل در بیاد نیاز به درک جزئیات ریز عملکرد مدار داره که متاسفانه بنده هنوز به این جزئیات اشراف ندارم. از طرف دیگه فکر نمیکنم اصلا نیازی هم به این کار باشه چون بنظر من فیبری که جناب پیام طراحی کردن استاندارد فنی خوبی داشت و بخش نشانگر افت باطری هم درش حذف شده بود. فقط قسمت LED ایراد جزئی داشت که اون رو میشه بسادگی درست کرد و اگر ایشون زحمت این تغییر جزئی رو هم بکشن دیگه مشکلی وجود نداره. در مجموع کیفیت فنی فیبر جناب پیام و مدل طراحی ایشون از نظر من مورد تایید هست. ایشالا در آینده اگر به کمک دوستان در تستهای میدانی نتایج خوبی بدست اومد و ارزش عملی این مدار مشخص شد جا داره بیشتر و دقیق تر روش کار کنیم.

پنج شنبه 10 آذر1395 - 3:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام pcb رو من بصورت smd طراحی کرده بودم برای مدار خودم. اگر دوستان تمایل داشتند جایگذاری قطعات را نیز مشخص میکنم فقط در چند جا مقاومت smd دقیق نبود که بصورت سری استفاده شده.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

پنج شنبه 11 آذر1395 - 8:59am
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
طراحی فیبر کار وقتگیری هست و اگر بخوایم بلحاظ فنی در حد ایده آل در بیاد نیاز به درک جزئیات ریز عملکرد مدار داره که متاسفانه بنده هنوز به این جزئیات اشراف ندارم. از طرف دیگه فکر نمیکنم اصلا نیازی هم به این کار باشه چون بنظر من فیبری که جناب پیام طراحی کردن استاندارد فنی خوبی داشت و بخش نشانگر افت باطری هم درش حذف شده بود. فقط قسمت LED ایراد جزئی داشت که اون رو میشه بسادگی درست کرد و اگر ایشون زحمت این تغییر جزئی رو هم بکشن دیگه مشکلی وجود نداره. در مجموع کیفیت فنی فیبر جناب پیام و مدل طراحی ایشون از نظر من مورد تایید هست. ایشالا در آینده اگر به کمک دوستان در تستهای میدانی نتایج خوبی بدست اومد و ارزش عملی این مدار مشخص شد جا داره بیشتر و دقیق تر روش کار کنیم.

مهندس از اینکه در اکثر زمینه ها هم جوابگوی سوالات اکثر دوستان هستین و اینکه همه جای تاپیکها رو حضور دارین و مشوق دوستان هم هستین به نوبه خودم از شما و سایر دوستان دیگه تشکرو قدردانی میکنم.چیزی رو که اصلا تو سایر انجمنهای دیگه دیده نمیشه این بردباری شما و انتقال علم الکترونیک به سایر کاربران دیگه @};- خیلی اقایی :x

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

پنج شنبه 11 آذر1395 - 9:17am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.

باتشکر از جناب مهندس حمید
پس بنابراین از جناب Payam20خواهشمندیم که قبول زحمت نموده و پی س بی نهایی رو که دقیقا بر طبق شماتیک مدار هست،طراحی کنند.البته اگه زحمت بکشند و بخش نشانگر باتری رو حذف کنندو فقط قسمت تغذیه با رگلاتور باشه ، بهتره.
ممنونم

پنج شنبه 11 آذر1395 - 9:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 137 , 138 , 139 , 140 , 141 , 142 , 143 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Ali bahman , yaserey و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure