انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 6:25am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 196 , 197 , 198 , 199 , 200 , 201 , 202 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب هادی جان فرانکو هم از این دیسپلی آنالوگ استفاده میکنه و هر سه چراغ روشن میشه.من فکر میکنم سیگنال در ایران و هر جای دنیا فرقی نداره و همون دستگاه فرانک رو بیاری اینجا هم با سه چراغ روشن میشه مشکل در جای دیگه هست!

سه شنبه 17 اسفند1395 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هادی مگنت نوشته است:
erfan نوشته است:
mohsenlrl نوشته است:
دوستان اگه کسی اومد و گفت این دستگاه آهن رو زده به حرف ایشون شک کنید. وقتی طراح می گه آهن رو نمی زنه دیگه چرا شما اسرار دارید که مدار رو دستکاری کنید. مدار درست کار می کنه که با یه چراغ زده، فیلتر مشکل نداته وگرنه با یه چراغ هم نمی زد. نکته ای که من متوجه شدم اینه که مدار آقا عرفان مثل مداری که بنده ساختم قدرت خوبی داره ولی با این وجود با یک چراغ فلز رو زده. نمی دونم اندازه هدف چقدر بوده ولی من احساس می کنم با استفاده از ترانزیستر آقا حمید بشه چراغ ها رو افزایش داد. مشکل رو در میزان قدرت دستاه می بینم. اگه استفاده ا ترانزیستور آقا حمید دستگاه رو بی ثبت نکنه مطمئنم همون هدف آقا عرفان رو میشه با دو یا سه چراغم زد باید این رو امتحان کنیم. آقا عرفان میزان گین شما چقدر بود؟دستگاه در حداکثر قدرت بود؟اگه در حداکثر قدرت بوده و به اثرات قطبی واکنش نداشتید می تونیم به ترانزیستور قویتر تکیه کرد

مطمینم میزان حساسیت دستگاه من زمانی که در حالت آستانه خاموش قرار داره(یعنی ولوم 22 کیلو رو مویی جوری تنظیم کنیم که خاموش باشه و با کوچکترین چرخوندن روشن بشه)یک واحد قبل از سنس زمین و هوا هست.یعنی با کوچکترین افزایش حساسیت زمین و هوا رو میزنه.اینو تو کار متوجه شدم.
اندازه اش متل یه قندون.
من از هیچ ولومی استفاده نکردم،چند بار ولوم گذاشتم دیدم بسیار بی کیفیت هست و پس از مدتی خراب میشه.تصمیم گرفتم مولتی ترن 470 و 22 کیلو بگیرم و جوری در باکس تعبیه کنم که بتونم با چرخوندن پیچش به عنوان ولوم استفاده کنم.الان رو باکس مدارم مولتی ترن ها به عنوان ولوم تعبیه شده و استفاده میکنم.

یک نکته ای رو عرض کنم در مورد بالانس و یا در حالت آستانه قرار دادن. اینکه چون شما از مدار دیسپلی ال ای دی (آنالوگ) استفاده میکنید به همین خاطر شاید چند میلی ولت رو بخاطر خاموش نمودن ال ای دی و به آستانه رسوندن از دست بدین، ولی اگر دیسپلی دیجیتالی رو استفاده کنید در السیدی مقدار عدی رو به شما نشون میده و حتی میتونید مثلا در حالت تک رقمی مقدار عدد بالانس کنید در اینصورت با کوچکترین برخورد و نزدیک شدن به هدف مقدار عدد بیشتر خواهد شد و همون چند میلی ولت رو نشون خواهد داد.

آخه دوست عزیز این میزان حساسیت باعث میشه به کوچکترین نویز هم حساس باشه، پیش فرض طراح اینه که اثرات فلزات بسیار قوی هست و حتی تو فیلم هایی که دیدیم چند تا ال ای در رو روشن می کنه. حالا سوال اینه که چرا در ایران اینقدر قوی نیست و دوستانی مثل آقا عرفان با یک ال ای دی زدن. مطمئنا مشکل از بخش آشکار سازی و تقویت نیست، مشکل از بخش فیلتر امواجه. باید رو l1 و خازن کناریش کار کنیم. آزمایش اینم سخته، باید هدف چال شده داشته باشیم، تو بیابون نمیشه اینا رو تغییر داد و نتیجه رو دید

سه شنبه 17 اسفند1395 - 10:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

منظور من از بیان این نکته حالت بالانس سیستم بود. من در مورد تک چراغ روشن بودنش کاری نداشتم. تک چراغ روشن شدنش شاید دلیلش به موقعیت جغرافیایی اون نقطه بشه که اتفاقا اینو میشه با افزایش حساسیت مدار جبران کرد. یعنی منظور من اینه که در یک موقعیت جغرافیایی حساسیت سیستم بیشتر هستش (در منزل که حساسیت سیستم رو در مقدار ماکزیمم قرار میدیم) و در یک موقعیت جغرافیایی دیگه ( مکان هدف) حساسیت کمتر میشه که تا حد ماکزیمم اون منطقه نیاز به افزایش حساسیت رو داره.
پس با این حساب میشه حساسیت دستگاه رو نیز بصورت دستی تنظیم کرد.

در مورد دیسپلی دیجیتال ، با استفاده از اون میشه به شعاع و عمق بیشتر رسید.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

سه شنبه 17 اسفند1395 - 11:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محسن عزیز یک چیزی رو بهتون عرض کنم، زیاد با حرفهای جناب فرانکو خودتونو تطبیق ندین اینجا دوستان بسیار بسیار فعالتر از خود فرانکو هستش و نتایج بدست اومده در اینجا خیلی بیشتر از اونا هستش. اینجا یک مشکلی که وجود داره همه نمیتونن اهداف کشف شده رو علنی کنن.
حتی خود فرانکو فقط با نقره تست کرده.
در ثانی در مورد ردیاب در بیابون نویزی وجود نداره که تاثیری روی کارکرد مدار بزاره. در قسمت دیسپلی حساسیت بیستر نمیشه که ، دیتای دریافتی تقویت میشه.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

سه شنبه 17 اسفند1395 - 11:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در مورد ولوم حساسیت باید بگم که من همیشه تو حساسیت اخر استفاده میکنم و مشکلی نیست.
در مورد روشن شدن سه چراغ هم به نظرم در ترانزیستورهای 2 و 3 و 4 از بتای بالاتری استفاده بشه و یا گین 3 و 4 بیشتر بشه.چون یکی از دوستان این مشکل رو داشت و خازنهای 13 و 14 رو بیشتر کرد و الان سه چراغ هم روشن میشه.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 11:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

bazargardan نوشته است:
عرفان جان منم تبریک میگم.
یه سوال داشتم گفتی رو هدف چراغت خاموش شد؟
پس با وجود جی پی به بودن هدف پی بردی؟چون ما اینطور میدونستیم که وقتی رو هدف میرسی چشمک باید ثابت و به نسبت حجم بقیه چراغا باید روشن بشن؟

قربانت داداش.بله با رسیدن آنتنها روی هدف چراغ خاموش شد.قایدتا میبایست با نزدیک شدن به هدف چراغ بیشتری رو شن بشه ولی این اتفاق نیوفتاد. اگر هم بر فرض چراغ بیشتری روشن بشه میبایست با رسیدن آنتنها روی هدف باز هم چراغها خاموش بشن.

چهارشنبه 17 اسفند1395 - 12:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

erfan نوشته است:
bazargardan نوشته است:
عرفان جان منم تبریک میگم.
یه سوال داشتم گفتی رو هدف چراغت خاموش شد؟
پس با وجود جی پی به بودن هدف پی بردی؟چون ما اینطور میدونستیم که وقتی رو هدف میرسی چشمک باید ثابت و به نسبت حجم بقیه چراغا باید روشن بشن؟

قربانت داداش.بله با رسیدن آنتنها روی هدف چراغ خاموش شد.قایدتا میبایست با نزدیک شدن به هدف چراغ بیشتری رو شن بشه ولی این اتفاق نیوفتاد. اگر هم بر فرض چراغ بیشتری روشن بشه میبایست با رسیدن آنتنها روی هدف باز هم چراغها خاموش بشن.

ممنون از پاسختون.
اتفاقا منم طی سنس یه منطقه چندین بار همچین حالتو تجربه کردم که با دوستم سعید درمیون گذاشتم بعداز خوندن تایپیک شما که ایشون گفتن اصولش روشن شدن 3 چراغه.
حالا اون جاها که چراغ خاموش میگیرم نقطه اصلی جنس میتونه باشه؟

چهارشنبه 17 اسفند1395 - 12:17am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان خود فرانکو چندین بار گفته که وقتی می رسید به هدف چراغ ها خاموش میشه، از این طریق می تونید نقطه رو مشخص کنید. این مسئله نشون می ده که شما واقعا فلز رو گرفتید. در مورد اینکه دوستموم فرمودند اینجا دوستان نتیجه گرفتن، خوب چرا تو پیج های دیگه همه چیزایی که پیدا کردن می ذارن و فقط اینجا خطر داره، چی بگم والله. تغییر این خازن ها رو موقعی خوب جواب میده که بتای ترانزیستورها کم باشه

آخرین بار توسط mohsenlrl در چهارشنبه 17 اسفند1395 - 12:26am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 17 اسفند1395 - 12:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته خدمت همه دوستان عرض کنم منظور من از چشمک ، متل چشمک سریع و غیر قابل شمارش نیست متل ستاره ها.زمانی که آنتن در محدوده آشکارسازی هدف قرار گرفت روشن شد و وقتی از محدوده خارج شد خاموش شد.از دور که گرفتم اندازه حرکت نوک آنتن به چپ و راست حدود 40 سانت بود.یعنی با طی 40 سانت نوک آنتن به چپ و راست چراغ خاموش و روشن میشذ.وگرنه اگر مستقیم بدون حرکت به چب و راست بسوی هدف میرفتم جراغ تابت روشن میموند تا خود هدف که خاموش شد.
اصلا شبیه کلیب های یوتوب نبود.
من فکر میکنم دلیل فقط به خاک و منطقه حغرافیایی بر میگرده،شاید هم اشتباه کنم.

چهارشنبه 17 اسفند1395 - 12:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقای bazargardanدقت کنید ایشون ولوم رو جوری تنظیم کردن که چراغ خاموشه و یه جا روشن میشه.بعد وقتی رو هدف میرسن چون انتنها از رو هدف گذشتن چراغ خاموش میشه.
دستگاه شما که اصلا چراغی روشن نشده .شما ولوم رو جوری تنظیم کردی چراغ چشمک بزنه و بعضی جاها خاموش میشه که مربوط میشه به خاک منطقه.

چهارشنبه 17 اسفند1395 - 12:28am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 196 , 197 , 198 , 199 , 200 , 201 , 202 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure