انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 26 اردیبهشت1403 - 2:22am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 , 200 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان

اقای مهر افرین ما شاهد زحمات شما تو بخش زمین شناسی بودیم این تاپیک جز تاپیک هایی است که کمتر تو حاشیه بوده خواهشمندیم از مسایل حاشیه ای دور بشیم وسعی کنیم مثمر ثمر باشیم
با تشکر

سه شنبه 17 اسفند1395 - 12:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
mohsenlrl نوشته است:
آقا عرفان جزئیات رو نگید بی زحمت، فقط نتیجه چی شد، فلزی رو زدید در نهایت؟اینم عکس از مدار واسه دوستانی که می خوان بسازن. از دوستان خواهش می کنم فیلم و عکس از نتایج رو بذارن، وگرنه 200 صفحه دیگم به نتیجه نمی رسیم

بله،فلز با ارزش.
تنها تعجب من اینه که این فلز رو با تک چراغ شناسایی کرد و هر چه نزدیکتر شدم بازهم تک چراغ بود،به محض رسیدن انتن روی هدف چراغ خاموش شد.در هیچ حالتی سه چراغ چشمک زن نداشتم.تنها سوال و تعجب من همینه که چرا واکنش الارغم اینکه برای فلز با ارزش بود چرا تک چراغ بود. :-\ :-\ :-\ :-? :-? :-?
ولتاز خروجی:5.44
ترانزیستورها:bc549c با بتای از520 تا 550
سلف: سه دور
C10:22pf
تمام قطعات عین شماتیک فرانکو،فقط خازنهای الکترولیت همگی 470pf.
LEDها هر سه تا 3 میل 1.8 ولت.

این مدار در اب و هوای بارانی و برفی یا مه نزدیک سطح زمین دچار کمی ناپایداری و ضعف میشه.ولی در نهایت باز هم واکنش درستی نشون داد.

عرض سلام
عرفان جان خبر خوبیه. دلیل اینکه تک چراغ روشن بوده برمیگرده به گفته قبلیم به پهنای پالس بسیار کوتاه و میرای فلز طلا که با دیتای دریافتی از هدف هم پالس کوتاه (ولتاژ کم) و هم موج میرای آن، در نقطه هدف تخلیه بار میده احتمالا.
با تغییر در مقدار فیلتر خروجی یعنی مقاومتهای 15و16 و خازنهای 17و18 واکنش به سایر فلزات نیز میدهد.

دوستانی که با بتای بیشتر ترانزیستور مشکل سنس قطبین رو دارند میتونند مقادیر مقاومتهای 10 و12 رو یکمی بیشتر کنند تا حد سنس نکردن قطبین مغناطیسی.

همه آنچه را میبینی نصفشو باور کن و هیچ یک از آنچه را که میشنوی باور نکن

سه شنبه 17 اسفند1395 - 1:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

erfan نوشته است:
mohsenlrl نوشته است:
آقا عرفان جزئیات رو نگید بی زحمت، فقط نتیجه چی شد، فلزی رو زدید در نهایت؟اینم عکس از مدار واسه دوستانی که می خوان بسازن. از دوستان خواهش می کنم فیلم و عکس از نتایج رو بذارن، وگرنه 200 صفحه دیگم به نتیجه نمی رسیم

بله،فلز با ارزش.
تنها تعجب من اینه که این فلز رو با تک چراغ شناسایی کرد و هر چه نزدیکتر شدم بازهم تک چراغ بود،به محض رسیدن انتن روی هدف چراغ خاموش شد.در هیچ حالتی سه چراغ چشمک زن نداشتم.تنها سوال و تعجب من همینه که چرا واکنش الارغم اینکه برای فلز با ارزش بود چرا تک چراغ بود. :-\ :-\ :-\ :-? :-? :-?
ولتاز خروجی:5.44
ترانزیستورها:bc549c با بتای از520 تا 550
سلف: سه دور
C10:22pf
تمام قطعات عین شماتیک فرانکو،فقط خازنهای الکترولیت همگی 470pf.
LEDها هر سه تا 3 میل 1.8 ولت.

این مدار در اب و هوای بارانی و برفی یا مه نزدیک سطح زمین دچار کمی ناپایداری و ضعف میشه.ولی در نهایت باز هم واکنش درستی نشون داد.

دوست عزیزی که می فرمائید ما سواد نداریم و داریم سوادمون رو به رخ شما می کشیم، باید عرض کنم دیدگاتون اشتباه، بهتره در دیدگاه بدبینانتون تجدید نظر کنید، این طرز حرف زدن فقط ضعف شخصیتیتون رو نشون میده، نشون میده کمبود دارید که اینقدر بدبین هستید.موفق باشید.
آقا عرفان ولتاژ خروجی من هم در همین حده. واکنش دستگاه شما هم به موبایل مثل بنده به صورت چشمک زنه؟البته اندازه جنس، نوع جنس، عمق جنس و مدت زمان دفن همه تاثیر می ذارن. اینکه می فرمائید روی هدف دیگه چشمک نزد کاملا درسته، باید اینطوری باشه، خود فرانکو همین رو مبنای تعیین نقطه قرار داده بود. باعث خوشجالیه که تونستید جنس رو بگیرید، با این شرایط هم واقعا عالیه، به قول شما به جای دفن فلز بهتره بریم در زمین واقعی دنبال فلز باشه، تو کشور ما به اندازه کافی در طول تاریخ فلز دفن شده هست.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.تبریک به عرفان عزیز
دوستان دلیل اینکه اقا عرفان اهن و فلزات دیگه رو نزده میتونه اون خازن c9باشه.؟
چون ایشون بدون تغییر ساختن .
ایا امکان داره وقتی اونو یک نانو میزاریم به فلزات دیگه هم واکنش بده؟بهتره دلیلشو پیدا کنیم چون اهن حذف بشه خیلی کمک میکنه.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 3:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

saeeed60h نوشته است:
سلام.تبریک به عرفان عزیز
ایا امکان داره وقتی اونو یک نانو میزاریم به فلزات دیگه هم واکنش بده؟بهتره دلیلشو پیدا کنیم چون اهن حذف بشه خیلی کمک میکنه.

سعید جان در پست قبلی عرض کردم برای فیلتر نوع فلز در خروجی بخش سنسور تغییرات صورت میگیره. خازن 9 برای برای جبران پالسهای ضعیف دریافتی از هدف میباشد.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 3:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
عرض سلام
عرفان جان خبر خوبیه. دلیل اینکه تک چراغ روشن بوده برمیگرده به گفته قبلیم به پهنای پالس بسیار کوتاه و میرای فلز طلا که با دیتای دریافتی از هدف هم پالس کوتاه (ولتاژ کم) و هم موج میرای آن، در نقطه هدف تخلیه بار میده احتمالا.
با تغییر در مقدار فیلتر خروجی یعنی مقاومتهای 15و16 و خازنهای 17و18 واکنش به سایر فلزات نیز میدهد.

دوستانی که با بتای بیشتر ترانزیستور مشکل سنس قطبین رو دارند میتونند مقادیر مقاومتهای 10 و12 رو یکمی بیشتر کنند تا حد سنس نکردن قطبین مغناطیسی.

متشکرم هادی عزیز.
من چیزی از الکترونیک مگر بقدر ساختن همین مدار،بیشتر حالیم نمیشه ولی از توجه و دقت نظر شما ممنونم.
ببینید ایا من درست متوجه شدم یا نه،بنظر شما. یک تغییر خاص در مقاومتهای 15 و 16 و خازنهای 17 و 18 باعت میشه واکنش به سه چراغ تبدیل بشه?
و البته این ریسک وجود داره که فلزات دیگر رو هم بزنه،
منظور شما همین بود هادی جان?

سه شنبه 17 اسفند1395 - 4:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هادی مگنت نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
سلام.تبریک به عرفان عزیز

سعید جان در پست قبلی عرض کردم برای فیلتر نوع فلز در خروجی بخش سنسور تغییرات صورت میگیره. خازن 9 برای برای جبران پالسهای ضعیف دریافتی از هدف میباشد.

بله متوجه شدم.ولی تنها تفاوت مدار ما که اهنو میزنیم با مدار ایشون همون خازن c9هست.و خروجی مدار یکیه!

سه شنبه 17 اسفند1395 - 4:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل قول:
آقا عرفان ولتاژ خروجی من هم در همین حده. واکنش دستگاه شما هم به موبایل مثل بنده به صورت چشمک زنه؟البته اندازه جنس، نوع جنس، عمق جنس و مدت زمان دفن همه تاثیر می ذارن. اینکه می فرمائید روی هدف دیگه چشمک نزد کاملا درسته، باید اینطوری باشه، خود فرانکو همین رو مبنای تعیین نقطه قرار داده بود. باعث خوشجالیه که تونستید جنس رو بگیرید، با این شرایط هم واقعا عالیه، به قول شما به جای دفن فلز بهتره بریم در زمین واقعی دنبال فلز باشه، تو کشور ما به اندازه کافی در طول تاریخ فلز دفن شده هست.

زمانی که اسمس ارسال میکنم از حدود بیشتر از یک متر چراغ اول چشمک میزنه.زمانی که در حالت تماس هست از کمتر از یک متر چراغ اول چشمک زنه و با نزدیک کردن به باکس دو و سه چراغ به حالت چشمک واکنش داره،اگر کاملا به مدار نزدیک کنم چراغ اول و دوم تابت میشه و سومی چشمک زن باقی میمونه.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 4:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
نقل قول:
عرض سلام

متشکرم هادی عزیز.
من چیزی از الکترونیک مگر بقدر ساختن همین مدار،بیشتر حالیم نمیشه ولی از توجه و دقت نظر شما ممنونم.
ببینید ایا من درست متوجه شدم یا نه،بنظر شما. یک تغییر خاص در مقاومتهای 15 و 16 و خازنهای 17 و 18 باعت میشه واکنش به سه چراغ تبدیل بشه?
و البته این ریسک وجود داره که فلزات دیگر رو هم بزنه،
منظور شما همین بود هادی جان?

نه عرفان جان تغییرات در مقاومتهای 15 و 16 و خازن 17و18 واکنش تبدیل به 3 چراغ نمیشه و تنها به فلزات دیگر حساسیتش بیشتر میشه. اگر میخواهید سایر ال ای دی ها روشن بشه همون خازن 9 رو افزایش بدین.
در ضمن میتونین قسمت دیسپلی مدار رو عوض کنید.

آخرین بار توسط هادی مگنت در سه شنبه 17 اسفند1395 - 5:06pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 5:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال

saeeed60h نوشته است:
هادی مگنت نوشته است:
saeeed60h نوشته است:
سلام.تبریک به عرفان عزیز

بله متوجه شدم.ولی تنها تفاوت مدار ما که اهنو میزنیم با مدار ایشون همون خازن c9هست.و خروجی مدار یکیه!

سعید عزیز شاید این برمیگرده به فرکانس رزونانس که مقدار خازن 22 پیکو فاراد که باید توسط خازن سنج اندازه گیری کنیم وگرنه فقط به مقدار عددی روی خازن بسنده نکنیم.
در ضمن فلز آهن رو اگه قراره سنس کنه به مراتب باید قویتر از سایر فلزات سنس کنه و شعاع دریافتیش هم باید بیشتر باشه.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 5:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 , 200 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 53 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure