انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 12:45pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 193 , 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست من اومدن اینجا و یاد گرفتن و مطالعه کردن ساختن مشکلی نداره..
اما واقعن بی شرمی و بیشرفی اونجاست که اونهمه چیز از اینجا یاد بگیری و به نتیجه ای برسی اما حاضر نباشی نکته ای رو که دیگران ممکنه ندیده باشند و شما دیده باشید به همه گوشزد کنی..!!
این همون بیشرفی هست،حالا تکلیف شما چیه؟؟ ;)
تا اینجا دوستانی که من رو میشناسند در جریان هستندکه من هرچه که یاد گرفتم و اگر به نکته ی جدیدی رسیدم در همین انجمن منتقل کردم تا بقیه هم استفاده کنند ;;)

دوشنبه 16 اسفند1395 - 3:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهرافرین نوشته است:
دوست من اومدن اینجا و یاد گرفتن و مطالعه کردن ساختن مشکلی نداره..
اما واقعن بی شرمی و بیشرفی اونجاست که اونهمه چیز از اینجا یاد بگیری و به نتیجه ای برسی اما حاضر نباشی نکته ای رو که دیگران ممکنه ندیده باشند و شما دیده باشید به همه گوشزد کنی..!!
این همون بیشرفی هست،حالا تکلیف شما چیه؟؟ ;)
تا اینجا دوستانی که من رو میشناسند در جریان هستندکه من هرچه که یاد گرفتم و اگر به نکته ی جدیدی رسیدم در همین انجمن منتقل کردم تا بقیه هم استفاده کنند ;;)

باید بیان با کسب اجازه از شما این تعریف جدید از شرافت وارد فرهنگ لغت کنن! هیچ کس اینجا موظف نیست هرچی میدونه به دیگران انتقال بده, هرکی مطلبی اینجا گذاشت و نکته ای گفته در واقع به دیگران لطف کرده, بعضیا دوست دارن لطفشون شامل حال دیگران بشه بعضیا دوس ندارن, هیچ باید و نبایدی در کار نیست شمام این گوشه کنارا بشین باشرفا بیان دفینه بزارن تو دامنتون. انتظار بیجاییه عده ای بسازن و برن بیابون و سختی ها مشکلات و پشت سر بزارن و حالا چه نتیجه گرفتن یا ن سیر تا پیازشو اینجا بگن ,بعد یکی بشینه تو خونه و منتظر باشه یکی بیاد نتایجشو بگه یا فیلم بزاره که دیگران باور کنن مدار کار میکنه تا بعضیا راضی بشن یکم زحمت بکشن یا مبلغی خرج کنن که اونم واسه خودشونه نه دیگران بعد که مطابق میل ایشون عمل نکردن بیشرفن !

دوشنبه 16 اسفند1395 - 3:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال

یکی از زیباترین جملاتی که توی دبستان یاد گرفتم این بود:
زکات علم اموختن است...
اگه فاز اسلامو بزاریم کنار واقعا پاداش شخصی که چیزی رو به دیگران یاد میده چیه؟
مطمعنا کار گروهی خیلی بهتر جواب میده و اگه کسی نکته ای رو منتقل کنه ممکنه یه نفر دیگه به کمک همون نکته چیزی متوجه بشه به اشتراک بزاره و مشکل خیلی از مدارهای که داریم روش کار میکنیم که یه چیز بدرد بخور از توش دراد و صرفا نقش یه اسباب بازی رو نداشته باشه حل میشه ...
با تشکر از تمام کسانی که بی منت به دیگران چیزی رو یاد میدن و در عوض مطمعنا این جهان هستی پاسخ مثبتی بهش میده

دوشنبه 16 اسفند1395 - 4:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود به دوستان
مدتی پیش مدارو با MPSA18 ساختم ولی همونطور که اساتید گفتند مدار بیش از حد حساس بود بتای ترانزیستورها(هر 5 تا) روی 740 بود و همگی یکدست و ثابت بودن ولی متاسفانه در تست جواب نداد و حالت کامپس افکت پیدا میکرد و در محیط واقعی اثرات قطبین مانع از کارکرد مدار میشد و دایم ال ای دی ها در جهت قطبها روشن میشدن ، البته با bc550 هم که بتای 620 تا 640 داشتن هم همین حالت پیش اومد و بنابراین مجبور شدم از bc549c با بتای 410 الی 440 استفاده کنم که خوشبختانه مشکل قطبین حل شد ولی هنوز نتونستم روی محیط تستم برم که نتیجه رو اعلام کنم.
با سپاس از تمامی اساتید و دوستان @};-
پیروز باشید :YMPEACE:

دوشنبه 16 اسفند1395 - 7:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان عزیر. بنده مدار آقا پیام رو ساختم. کارکردش از هر جنبه درسته، برخی از مسائل که در مدار قبل برام منطقی نبود تو این مدار حل شد. به عنوان مثال ولوم تنظیم گین در مدار قبل کابرد چندانی نداشت، نحوه واکنش به موبایل و دست به صورت چشمک زن نبود (مثل دستگا هایی که می بینم سایت لاتین ساختن و نتیجه گرفتن)، کم اتفاق می افتاد 2 چراغ روشن بشه و ... بنده اول هم ترانزیستو آقا حمید رو سفارش دادم و هم bc249c رو، متاسفانه بتای ترانزیستور آقا حمید خیلی بالا بود و از 750 تا 850 بود، ولی bc249c در حدود 570 بود. طبیعتا ترانزیستور آقا حمید موبایل رو از فاصله بیشتری می زد ولی با توجه به توصیه فرانکو که گفتن حداکثر بتا 600 باشه، bc249c رو که از پایا خریدم بهترن گزینه دیدم. یک فیلم از نزدیک شدن یک موبایل در حال تماس رو با حداکثر گین براتون می ذارم، لازم به ذکر با کمترین گین قدرت دستگاه خیلی کمتر شد و از 2 سانتی موبایل رو زد. نکته قابل ذکر دیگه صحبت های دوستمون در بالاست که اصلا با نظر بنده سازگار نیست، نه از نظر مقدار بتای ترانزیستورها و نه از نظر مشکل قطبین شدن،با ترانیستور آقا حمید هم هیچ مشکلی مشاهده نکردم، فقط احساس می کنم در محیط طبیعی مشکل ایجاد می کنه که اونم انشالله تست می کنم. با تشکر.
اینم اینک فیلم
http://uploadboy.me/t95ozw3d5p4c/video_ ... 6.mov.html

آخرین بار توسط mohsenlrl در سه شنبه 16 اسفند1395 - 2:46am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 16 اسفند1395 - 2:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از همه خواهش میکنم با ارامش این تایپیک ادامه بدن.وارد درگیری های لفظی نشین.خبر خوبی دارم برای همه.
طی اواخر هفته گدشته و اوایل همین هفته،فرصتی پیش اومد رفتم سر مکانهایی که برنامه ریزی کرده بودم.کلیت این نتایج اینه که این مدار(در صورت درست ساخته شدن)کمترررررررررررررررررررررررین حساسیت رو به فلزات آهنی داره.حتی یک مورد سنس آهن نداشتم،سرب هم اصلا نگرفتم.اگر بفرمایید شاید در اون جا اصلا آهن و سرب وجود نداشته،میگم پشت سر من جی پی به دفعات آهن و سرب گرفت در قبور پیش از اسلامی.
یک مورد هم سنس فلز غیر اهنی داشتم در عمق 40 سانت،از شعاع بیش از 8متر شمال به جنوب.
جزییات رو نمیتونم عنوان کنم.معزرت میخوام.

سه شنبه 16 اسفند1395 - 2:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا عرفان جزئیات رو نگید بی زحمت، فقط نتیجه چی شد، فلزی رو زدید در نهایت؟اینم عکس از مدار واسه دوستانی که می خوان بسازن. از دوستان خواهش می کنم فیلم و عکس از نتایج رو بذارن، وگرنه 200 صفحه دیگم به نتیجه نمی رسیم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 16 اسفند1395 - 2:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود به همه ی انسانهای شریف که اگر نبودند حتی علم هم پیشرفتی نمیکرد..
مهم نیست چقدر دانشمند باشی مهم این هست که چقدر برای پیشرفت جامعه مفید باشی..
ضمن اینکه اگر قرار بود هر کسی علم و دانشی رو که بدست می آورد پیش خودش نگه داره هرگز هیچ پیشرفتی بوجود نمی اومد!
برای درک این مطلب اصلن لازم نیست باهوش باشی!!

اگر طراح این مدار طرحش رو عمومی نمیکرد مدعیانی اینچنینی کجا بودند که با طرح یکی دیگه علمشون رو به رخ ما بکشند!! :))

اجبار در اخلاق هست نه در حقوق..

سه شنبه 17 اسفند1395 - 5:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

لطف کنید به حاشیه نرید. این تاپیک نمیتونه جای امثال شما باشه لطفا اگر میخواهید بحثهای جانبی را راه بندازید تلاش بیخود نکنید و بجای افکار ناخوشایند، اگر میخواهید در موضوع شرکت کنید بفرمائید در غیر اینصورت لطف کنید ساکت باشید. همه دوستان دارند تلاش میکنند تا پروژه را به نحو احسن به پیش برند و کسی در اینجا بحثها و گفتگوهای جانبی نمیکنه. [-X [-X

سه شنبه 17 اسفند1395 - 5:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohsenlrl نوشته است:
آقا عرفان جزئیات رو نگید بی زحمت، فقط نتیجه چی شد، فلزی رو زدید در نهایت؟اینم عکس از مدار واسه دوستانی که می خوان بسازن. از دوستان خواهش می کنم فیلم و عکس از نتایج رو بذارن، وگرنه 200 صفحه دیگم به نتیجه نمی رسیم

بله،فلز با ارزش.
تنها تعجب من اینه که این فلز رو با تک چراغ شناسایی کرد و هر چه نزدیکتر شدم بازهم تک چراغ بود،به محض رسیدن انتن روی هدف چراغ خاموش شد.در هیچ حالتی سه چراغ چشمک زن نداشتم.تنها سوال و تعجب من همینه که چرا واکنش الارغم اینکه برای فلز با ارزش بود چرا تک چراغ بود. :-\ :-\ :-\ :-? :-? :-?
ولتاز خروجی:5.44
ترانزیستورها:bc549c با بتای از520 تا 550
سلف: سه دور
C10:22pf
تمام قطعات عین شماتیک فرانکو،فقط خازنهای الکترولیت همگی 470pf.
LEDها هر سه تا 3 میل 1.8 ولت.

این مدار در اب و هوای بارانی و برفی یا مه نزدیک سطح زمین دچار کمی ناپایداری و ضعف میشه.ولی در نهایت باز هم واکنش درستی نشون داد.

سه شنبه 17 اسفند1395 - 6:41am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 193 , 194 , 195 , 196 , 197 , 198 , 199 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Valed و 52 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure