انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 1:48pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

شکارچی نوشته است:
لطفا کمک کنید
مدارم مشگل داره
بدون کریستال tr5 پایه امیتر ولتاژ نداشتم کریستال نصب کردم اما بازم هیچ ولتاژی ندارم
پایه 3 ایسی 1هم ولتاژ نداره اما پایه دوم( ایسی 1) حدود 3.8 ولت داره
ترانزیستورها2/3 هم هیچ جریانی نداره
فقط ترانزیستور4
0/95ولت داره
مشگل چی میتونه باشه؟
ترانزیستورها 549cهستند بتا430 اما مولتی متر میدونم خطا داره

سلام
شما خازن 9 رو فکر کنم 1 نانو قرار داده باشید !
دوستان توجه کنند هر چه خازن 9 رو بیشتر کنند ولتاژ پایین تر میاد !
شما خازن 560 پیکو c13 و c14 رو افزایش بدید البته بدون کریستال . و بعد با c 1 2 3 ولتاژ رو تنظیم کنید
و در مورد پایه 2 ایسی این پایه ولتاژ ثابتی نداره که ! با چرخوندن ولوم بالانس کم و زیاد میشه
در ضمن گرفتن ولتاژ ترانزیستور ها تو این مدار نمیتونه کار درستی باشه و شما فقط رو ولتاژ پایه سه ایسی کار کنید !
موفق باشید @};-

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 10:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مشکل من از باتری بود حل شد شارژش کم بود

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 2:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خدمت دوستان. اگه دوستان یادشون باشه پارسال این تایپک رو فعال کردم و یه pcb هم گذاشتم .اون موقع قرار شد مدار رو بسازم و فیلم بگیرم. متاسفانه اون موقع که من مدار رو ساختم، یه هفته ای تو کوه صحرا سرگردان بودم ولی دریغ از یک بار روشن شدن دستگاه. یه انگشترم که حیاط منزل چال کردم بعد از گذشت چند ماه هیج عکس العملی نداشت. دیگه خلاصه دلزده شدم و ادامه ندادم. ولی گاهی اوقات به پیج سر می زدم، چند صفحه قبل دیدم بچه ها گفتن او pcb که من محسن ارائه دادم اشتباه داشته و با وجود عکس العمل به دست و ... کارکرد لازم رو نداشته. به خاطر همین تصمیم گرفتم دوباره این دفعه مدار آقا پیام رو بسازم.آقا پیام واقا شما تونستی با این مدار فلز رو سنس کنی؟امکانش هست صفحه ای که اون مداری که خودتون ازش نتیجه گرفتید رو بهم بگید. آقا پیام ترانزیستور MPSA18 آقا حمید رو امتحان کردید. اگه امتحان نکردید همون رو امتحان کنم؟
در ضمن آقا پیام دو نکته رو گفتن که برام جالب بود، یکی شعاع زنی در حد 5 متره و شاید به همین دلیل هم من موفق نشدم جایی رو بزنم، یکیم اینکه دوستان گفتن باید طلا زمان زیادی زیر زمین باشه. از این جهت پیشنهاد می کنم فلز دیگری مثل برنز رو مبنای تست قرار بدیم. دوستان به نظرتون چه فلزی رو چال کنیم که زود آماده تست باشه؟
خواهش می کنم از دوستان، هرکی دستگاه رو ساخته و هر نتیجه ای گرفته (چه مثبت و چه منفی) بعد از پست من بزاره ببینیم نتایج یکسان بوده، ببینیم تفاوت در این نتایج متفاوت چیه، چرا غیر از آقا پیام کسی نتیجه نگرفته؟

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 8:25pm

mohsenlrl نوشته است:
سلام خدمت دوستان. اگه دوستن یادشون باشه پارسال این تایپک رو فعال کردم و یه pcb هم گذاشتم .اون موقع قرار شد مدار رو بسازم و فیلم بگیرم. متاسفانه اون موقع که من مدار رو ساختم، یه هفته ای تو کوه صحرا سرگردان بودم ولی دریغ از یک بار روشن شدن دستگاه. یه انگشترم که حیاط منزل چال کردم بعد از گذشت چند ماه هیج عکس العملی نداشت. دیگه خلاصه دلزده شدم و ادامه ندادم. ولی گاهی اوقات به پیج سر می زدم، چند صفحه قبل دیدم بچه ها گفتن او pcb که من محسن ارائه دادم اشتباه داشته و با وجود عکس العمل به دست و ... کارکرد لازم رو نداشته. به خاطر همین تصمیم گرفتم دوباره این دفعه مدار آقا پیام رو بسازم.آقا پیام واقا شما تونستی با این مدار فلز رو سنس کنی؟امکانش هست صفحه ای که اون مداری که خودتون ازش نتیجه گرفتید رو بهم بگید. آقا پیام ترانزیستور MPSA18 آقا حمید رو امتحان کردید. اگه امتحان نکردید همون رو امتحان کنم؟

سلام؛ باز گشت دوباره شما رو به فال نیک میگیریم؛ pcb اشکال داشت و اتفاقا من هم همین رو ساختم؛البته اشکالات اون رو رفع کردم وتغییرات جزعی دادم؛ میشه به مدار امید داشت؛ کار میکنه،درصورتی که با دقت وتمیز ساخته بشه؛البته دقت وتلاش و سماجت و....در مورد LC باید دهها برابر باشه،چون قلب مدار اونجاست؛اگر درست ساخته نشه و تنظیم نباشه،مدار کار میکنه ولی اونجایی که باید واکنش نشون بده(فلز زرد ) خلع سلاحه و آدمو ناامید میکنه؛(در مورد ترانزیستور MPSA18 )؛چون در این مدار دقت شکل موج مهم نیست و دقت ولتاژ مهم است اکثر ترانزیستور های فرکانس بالا و بتا بالا جواب میدهند؛البته ترانزیستور های خوب و همین ترانزیستور در پایداری و ثبات مدار به ما کمک میکند؛موفق باشید

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من قطعات سفارش دادم. برسه می سازم انشاالله. شما دستگاتون رو بیرون تست کردید؟ نتیجه چی شد؟ ترانزیستورتون چی هست؟ بی زحمت جواب این سوالات رو بدید ببینم هر کدوم در چه مرحله هستیم. می دونید مشکل اساسی کجاست، وقتی که من میام یک قطعه طلا و 3 ماه چال می کنم و عکس العنلی نمی بینم اعتمادم رو به دستگاه از دست می دم، مشکل الان دستگاه فقط تست اونه، نمی دونم چه فلزی رو چه مدت چال کنم. محیط تست مهیا نیست.

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 9:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mohsenlrl نوشته است:
من قطعات سفارش دادم. برسه می سازم انشاالله. شما دستگاتون رو بیرون تست کردید؟ نتیجه چی شد؟ ترانزیستورتون چی هست؟ بی زحمت جواب این سوالات رو بدید ببینم هر کدوم در چه مرحله هستیم.

همون طور که گفتن رنج وسیعی از ترانزیستور ها قابل هست . من بیش از 20 نوع ترانزیستور امتحان کردم . با بتا های مختلف . ولی همون طور که مهندس حمید گفتن mpsa18 میتونه ترانزیستور خوبی باشه برای مدار . هم فاکتور نویز و هم بتا و ...
مدار کار میکنه ولی به شرط این که درست ساخته بشه و همینطور درست کالیبره بشه ! و اگه نظر من بخواید اگر چه این بسیار سادس ولی در عین حال پیچیدگی های زیادی داره . و زحمت زیادی میخواد تا فلز سنس کنه !
و این رو هم عرض کنم دوستان زیادی هستن که کم و بیش از این مدار جواب گرفتن و چندین کلیپ هم برای بنده فرستادن.ولی شاید لازم ندیدن عمومی بیان کنند :|

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 9:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آخه چرا نمی ذارن، تعجب می کنم. دوستان اگه واقعا جواب گرفتید بیاید بذارید، شاید انگیزه ای شد اساتید هم اومدن و رو مدار کار کردن و یه چیز بهتری ساختیم.من شخصا ازش نتیجه ای نگرفتم، اگه می گرفتم حتما فیلم می گرفتم و می ذاشتم. الانم تنها شخصی که فرموده نتیجه گرفته، شما بودید آقا پیام، اگه واقعا نتیجه گرفتید تا من دوباره وقت بذاریم، اگه شما هم مرددید بی زحمت بهم بگید تا بیشتر وقتمون رو هدر نره.

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 10:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد محسن عزیز حوشحالیم که دوباره تشریف اوردین واین تاپیکو زنده کردین انشااله بتونیم به سر انجامی برسونیم

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

zakari نوشته است:
سلام استاد محسن عزیز حوشحالیم که دوباره تشریف اوردین واین تاپیکو زنده کردین انشااله بتونیم به سر انجامی برسونیم

سلام دوست عزیز.امیدوارم حالتون خوب باشه. حقیقتش من یه شاگردم نه استاد. در مورد این مدار هم هر بار میام یه کاری انجام بدم به یه سری مشکلات برخورد می کنم، یه عده میان می گن دستگاه کار می کنه و ... ولی حاضر هم نیستن یک فیلم یا عکس بذارن و از این جنبه من نمی تونم حرفی کسی رو باور کنم. ساخت این دستگاه بسیار ساده است و نکته ی خاصی نداره، اگه تا الانم علاف شدیم به خاطر اینه که نمی دونم شیوه تست م اشتباه بوده یا واقعا کار نمی کنه، اگه یه نفر یه فیلم تهیه کنه و نشون بده در ایران این دستگاه کار می کنه مطمئنا شرایط این تایپک بسیار متفاوت خواهد بود. من اومدم مدار آقا پیام رو بسازم و اگه کار نکرد بهتر می دونم دیگه تایپک رو ببندیم تا کسی علاف نشه.

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 11:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام

البته یکی از دوستان به اسم مهدی که از اعضای این انجمنه یه فیلمی تو تلگرام گذاشته وادعا مینه چند تا شیر برنجی را تو دو متری سنس میکنه

پنج شنبه 12 اسفند1395 - 11:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 191 , 192 , 193 , 194 , 195 , 196 , 197 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 68 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure