انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 8:08pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 165 , 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kاوه نوشته است:
جالبه چشم بسته غیب میگی دوست من..تلقین ذهنی کجا بود تخه؟؟!!طرف از شدت ضربان میگه زانوم ترکید شما میگی تلقینه مگه میشه؟ مگه داریم؟...درضمن تلقینو اینا واسه انتنای ال رودو این چیزاس ن مداری ک خودش سنس میکنه

بازی با کلمات نیست بش میگن ادبیات ولی برای مغز شما زیادی پر باره . و منظور شما از مظلوم نمایی رو متوجه نشدم . ایا درک نوشته های من برای فهم شما این قدر سنگینه . شاید شما مجبور باشید چندین دفعه سه صفحه قبل رو بخونی تا شاید بفهمی من چی میگم و همچنین خودت چی میگی.
اگه این که نظرم رو میگم بدون بی احترامی به کسی بازم به بعضی ها بر میخوره نباید دلیلشو پیش من جستجو کنی بهتره پیش کسی که تشنج رو شروع میکنه جستجو کنی .
من تا حالا حداقل تو این انجمن به کسی توهین نکردم مگه این که مستحقش بوده باشه و همین طور خودش شروع کننده باشه
متن بالا هم نمایان گر همیین موضوعه
خواهش میکنم ازکل دوستان حتی خودم یا چیزی ننویسند یا اگه نوشتید و لازم بود دلیل اراعه بدید .از روی ناچاری و جهل به هرچیزی چنگ نندازید .

یکشنبه 12 دی1395 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

afshin نوشته است:
سلام بر دوستان،لطفا بحث به این خوبی و ثمربخشی رو به بیراهه نکشونید،ضمنا دوستان احترام همدیگر رو نگه دارید ،ضمنا اینم بگم که اقا پیام تنها کسی هستند که بهترین pcb رو برای این مدار طراحی کردن و موثرترین فردی بودن که تا حالا باعث شدن این مدار به نتیجه برسه و حتی دوستان کم تجربه هم بتونن اونو بسازن،همه باید قدرشناس باشیم و خوبی و زحمت این چنین افراد از خود گذشته ای را پاس بداریم،نه اینکه توهین کنیم ،والا کی تا حالا pcb درست درمونی ارایه کرده بود که موفقیت امیز باشه که اکثرا هم دوستان ساختن و نتیجه گرفتن و اگر هم کسی قبلا تونسته بود موفق بشه صداشو در نمیاورد،وچراغ خاموش برای خودش میرفت،در مورد مدار هم اقا پیام کاملا درست میگه و مستدل حرف میزنه ،مدار هیچگونه خروجی فرکانسی به بیرون نداره ،فقط گیرنده هستش، با یک محاسبه ساده راکتانس خازن c2,3,4 که حتی 5. پیکو (نیم پیکو) هم نمیشه و فرکانس 8mhz از فرمول 1/2πfC
میشه براحتی فهمید که این خازنها چه مقاومت عظیمی در برابر فرکانس 8mhz ایجاد میکنند که باعث تضعیف بیش از اندازه سیگنال میشه، اگر غیر از این بودطراح از خازنهای با ظرفیت بسیار بالاتر جهت عبور بدون تضعیف و انتشار اون از انتن استفاده میکرد.مقاومتی حدود 40کیلواهم در برابر فرکانس 8mhz
انهم با توان بسیار پایین ،چیزی برای گفتن ندارد.(از نظر فرستندگی)

ممنون از بحث علیمیتون . دوست عزیز من خاک پای افرادی مثل شما و سایر اعضا مثل استاد حمید هم نمیشم !
تا الان هم جز یه pcb زدن کاری نکردم که اون هم چند ساعتی وقت برد و یک ملیاردم ارزش این انجمن رو نداره . ولی چنین بحث های علمی باعث پیشرفت این مدار میشه . نه حرفایی,که برای دفاع ازش مجبور به تخریب شخصیت دیگران و خودمون بشیم

یکشنبه 12 دی1395 - 4:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

zakari نوشته است:
سلام بر دوستان عزیز وگرامی

دوستان عزیز ما نه هدیگه رو دیدیم ونه شناختی به غیر از اینجا از همدیگه داریم مشکلات زندگی فراوانه واعصاب خوردگی های روزمره وجود داره

خواهشن خونسرد باشید واز اهانت به همدیگه پرهیز کنید تا به نتیجه مطلوب برسیم والسلام

من همینجا از همه عزیزان عذر خواهی میکنم . ولی تمام تلاشم اینه که این موضوع هم مثل بعضی دیگه از موضوعات به بیراهه نره که ممکنه باعث سود رسیدن به قشری بشه . این قشر رو تو خیلی از تاپیک ها به صورت باند میتونید ببینید . خواهش میکنم حالا چند نفر دیگه به خودشون نگیرند .
مهندس حمید بازم عاجزانه ازتون درخواست میکنم یه توضیحی درمورد قسمت های مدار بدین تا خدایی نکرده با یه نسیم بحث به بیراهه کشیده نشه. ممنون از وقتی که میذارید ^:)^

یکشنبه 12 دی1395 - 4:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

داش پیام عزیز میشه یه بررسی کنی ببینی مونتاژم درسته ال ای دیا روشن موندن هر کاری میکنم خاموش نمیشن .ولومرم چک کردم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 12 دی1395 - 4:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان ایراد از چی هست؟

یکشنبه 12 دی1395 - 5:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پیام بهتره این بحثای خاله زنک بازی رو کش ندی و اگه سطح ادب وفرهنگت بهت اجازه میده درمورد پست دیگران یکم مودبانه صحبت کنی ن اینکه ی بار برگردی بگی تلقین ذهنی ادم پرمدعا..من اگه نتیجه تستمو عنوان کردم اصلن بخاطر اساتید بزرگی ک تو انجمن هستش بود تا گره ای از کار دوستان باز بشه..اگه نمیتونی دلیل علمی واسش بیاری پس خاهشن بشین ونظر نده بهتر ازاینه با الفاظ لایق خودت ب دیگران حمله کنی..نتیجه تست من نمیدونم چرا تا این حد تورو عصبی کرد یا شایدم قصد دیگه ای داری ویا از جای دیگه ای میسوزی ولی فقط خودتو داری اذیت میکنی..بهتر ب کارت ادامه بدی اینکارا در شان بچه هاس

یکشنبه 12 دی1395 - 5:17pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

کاوه جان شما دیگه چرا.pcb که ساختی کار آقا پیام بوده به نظرم باید تشکرم بکنی از ایشون . بحثو کش ندین خواهشا

یکشنبه 12 دی1395 - 5:21pm
مدیر کل
مدیر کل

از دوستان خواهش میکنم از بحثهای حاشیه ای خودداری کنن. این بحثها تاپیک و کل پروژه رو از نتیجه گیری مطلوب منحرف میکنه.
در مورد تحلیل مدار من نظر کارشناسی ندارم چون نه ساختمش و نه روی مدارش کار کردم. چیزی که بنظر میرسه یک اسیلاتور 8 مگاهرتز هست که با یک فرکانس رزونانس بالاتر ترکیب میشه. حتی طراح مدار هم اذعان داشته که بر حسب تصادف به چنین نتیجه ای رسیده! پس اینکه ما بیایم تحلیل دقیقی در مورد مداری ارائه بدیم که حداقل نیمی از عملکرد اون در اثر تصادف یا آزمون و خطا حاصل شده معنی نداره! مشاجره علمی و فنی بد نیست بشرطی که مستدل و قابل اثبات باشه. متاسفانه حتی در این نوع ردیاب هم ما نمیتونیم ماهیت فیزیکی عملکرد دستگاه رو بطور دقیق ارزیابی کنیم. لذا راهی جز آزمون و خطاهای مکرر و بررسی دقیق نتیجه نیست. اگر هم دوستان نظری در خصوص تغییر یا تحلیل مدار دارن همیشه بهتره اول با طراحش مطرح کنن! بهرحال طراح یک قدم جلوتر هست.
در مورد شبیه سازی با پروتئوس یا سایر نرم افزار ها دوستان باید توجه داشته باشن طبق تجربه فقط جایی که این شبیه سازیها با واقعیت کار مدار مشابهت داشته باشه میشه روش حساب کرد! وگرنه در بسیاری از موارد هنوز نرم افزار های شبیه ساز الکترونیک دارای خطا هستن. برخی از این خطاها مربوط به ناقص بودن مدل شبیه سازی قطعات هست و برخی مربوط به در نظر نگرفتن فاکتورهای غیر ایده آلی مثل خطای قطعات و نویز و دما و غیره و حتی برخی خطاها در شبیه سازی جزو هیچ یک از این موارد نیست! پس خیلی هم روی نتایج شبیه سازی حساب قطعی باز نکنین. اون چیزی که ملاک ماست عملکرد مدار در دنیای واقعی و بر اساس تستهای میدانی و کاوش هست.

یکشنبه 12 دی1395 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

رویا نوشته است:
کاوه جان شما دیگه چرا.pcb که ساختی کار آقا پیام بوده به نظرم باید تشکرم بکنی از ایشون . بحثو کش ندین خواهشا

دوست من درسته ک پی سی بی کار ایشون بوده ولی این دلیل نمیشه بیاد وبگه تست شما تلقین ذهنی بوده وفلانو فلان وبعدشم بیاد بگه ک ادبیاتت برگرفته از فرهنگو زندگیو ایناس...تست چ ربطی ب مساعل خصوصی ادما داره...من چیزی نمیگم دوستان خودشون قضاوت کنن

یکشنبه 12 دی1395 - 5:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید شما ب گردن همه ی ما حق استادی دارید ب احترام شما من هم دیگه چیزی نمیگم @};-

یکشنبه 12 دی1395 - 5:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 165 , 166 , 167 , 168 , 169 , 170 , 171 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: iran zamin و 41 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure