انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 5:59am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 646 , 647 , 648 , 649 , 650
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید بزرگوار
یک سوال خدمتتون دارم یک مکانی که از شرق به غرب به اندازه سه متر الی 4 متر سنس دوچراغ رو داریم ولی از سمت غرب به شرق افت سیگنال رو میتر نشان میده وچراغ روشن نمیشه در این مکان‌ها آیا فلزی سنس کردیم؟ممنون میشم راهنمايي کنید. با تشکر

شنبه 16 دی1402 - 1:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
چند خط ابتدایی پاسخ من رو مطالعه کنین عرض کردم نباید از فرستنده ای استفاده بشه!

ممنون مهندس

یه سوال داشتم راهنمایی کنید لطفا

میخوام سلف های زیادی درست کنم بصورت سوکت نصب کنم و مرتب عوض کنم تا بهترین حالت سنس آسمان رو داشته باشم

میخوام با سیم نمره 0.50و قطر ۳میلیمتر تعدادی سلف درست کنم

چند دور سیم 0.50با قطر ۳میلیمتر دقیقا معادل سلف اصلی مدار در میاد

لطفا تعداد دور سلف با قطر ۳میل و نمره0.5 رو برام محاسبه کنید ممنون

شنبه 16 دی1402 - 10:49pm
مدیر کل
مدیر کل

shahram_e نوشته است:
سلام مهندس حمید بزرگوار
یک سوال خدمتتون دارم یک مکانی که از شرق به غرب به اندازه سه متر الی 4 متر سنس دوچراغ رو داریم ولی از سمت غرب به شرق افت سیگنال رو میتر نشان میده وچراغ روشن نمیشه در این مکان‌ها آیا فلزی سنس کردیم؟ممنون میشم راهنمايي کنید. با تشکر

خواهش میکنم.
اصولا در یون یابی بطور معمول سنس از شمال به سمت جنوب قویتر هست ولی همیشه اینطور نیست و در موارد زیادی غیر از این بوده. لذا نمیشه روی این مساله بصورت یک قاعده کلی و همیشگی حساب کرد. کلا هر سنسی داشتین باید بتونین به یک نقطه یا محوطه کوچک برسین. در غیر این صورت عملا هدفی سنس نشده.

یکشنبه 16 دی1402 - 2:31am
مدیر کل
مدیر کل

alijooon نوشته است:

ممنون مهندس

میخوام سلف های زیادی درست کنم بصورت سوکت نصب کنم و مرتب عوض کنم تا بهترین حالت سنس آسمان رو داشته باشم

خواهش میکنم.
کلا طبق تجربه من سلف بصورت 2.5 دور کامل و با ابعاد 10 در 10 میل بهترین جواب رو میده. اما استفاده از سوکت رو برای این کار توصیه نمیکنم. چون یکی از نکات مهم این سلف این هست که باید سرهای اون بخوبی لخت شده و با مدار اتصال قوی برقرار بکنه. لذا استفاده از سوکت نسبت به لحیم کاری جواب خوبی نمیده. در مورد شماره سیم مورد استفاده هم 1 میل بهتر هست. چون مقاومت این سلف باید تا حد ممکن به صفر نزدیک باشه. وگرنه از نظر تعداد دور فرقی نمیکنه.
در مورد اثر آسمان چند بار توضیح دادم. آسمان اثر خاصی نداره که ایجاد سنس بکنه! بلکه در بعضی مناطق وقتی آنتن رو به سمت بالا میگیرین بسته به نوع امواج محیطی و تاثیرگذاری اونها روی دستگاه سنس ایجاد میشه ولی این اصلا ملاک سنس یونی نیست. بطور مثال اگر شما سلف رو کلا از مدار خارج کنین قویترین اثر آسمان رو خواهید داشت ولی در اون صورت مدار هیچ هدف یونی رو سنس نمیکنه و فقط به امواج محیطی و نویز واکنش نشون میده! برای همین عرض میکنم چیزی که بعنوان سنس اثر آسمان و به غلط مطرح شده تست و ملاک درستی نیست.

یکشنبه 16 دی1402 - 2:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
alijooon نوشته است:

ممنون مهندس

خواهش میکنم.
کلا طبق تجربه من سلف بصورت 2.5 دور کامل و با ابعاد 10 در 10 میل بهترین جواب رو میده. اما استفاده از سوکت رو برای این کار توصیه نمیکنم. چون یکی از نکات مهم این سلف این هست که باید سرهای اون بخوبی لخت شد
ه و با مدار اتصال قوی برقرار بکنه. لذا استفاده از سوکت نسبت به لحیم کاری جواب خوبی نمیده. در مورد شماره سیم مورد استفاده هم 1 میل بهتر هست. چون مقاومت این سلف باید تا حد ممکن به صفر نزدیک باشه. وگرنه از نظر تعداد دور فرقی نمیکنه.
در مورد اثر آسمان چند بار توضیح دادم. آسمان اثر خاصی نداره که ایجاد سنس بکنه! بلکه در بعضی مناطق وقتی آنتن رو به سمت بالا میگیرین بسته به نوع امواج محیطی و تاثیرگذاری اونها روی دستگاه سنس ایجاد میشه ولی این اصلا ملاک سنس یونی نیست. بطور مثال اگر شما سلف رو کلا از مدار خارج کنین قویترین اثر آسمان رو خواهید داشت ولی در اون صورت مدار هیچ هدف یونی رو سنس نمیکنه و فقط به امواج محیطی و نویز واکنش نشون میده! برای همین عرض میکنم چیزی که بعنوان سنس اثر آسمان و به غلط مطرح شده تست و ملاک درستی نیست.
ممنون مهندس

یکشنبه 17 دی1402 - 8:20pm

سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
دوستان نظرتون در مورد این ردیاب چیه

https://m.youtube.com/watch?v=4stpEWXt2 ... bbjA%3D%3D

جمعه 20 بهمن1402 - 4:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

عرض سلام و احترام خدمت جناب مهندس حمید بزرگوار و عزیز @};-
من با فرانکو یک محدوده در کوه بالای روستا گرفتم حدود ۵۰ در۵۰ متر فرانکو بوق میزنه و به این صورت که جهت حرکت از جنوب به شمال و شمال به جنوب تقریبا یکجور هست ولی شمال به جنوب ضعیفتر هست حدود ۳۰ تا۴۰درصد،
و در یک مکان حدود ۳ در ۳ متر قدرت سنس را انقدر کم کردم که اگر تست با فندک میگرفتم هیچ واکنشی نداشت قدرت نزدیک به نصف ولی باز هم اونجا بوق داشتم.
قبلا هم عرض کردم با فلزجو لوپ ۳۰ همه چیز عالی رفتم محدوده را چک کردم ولی چیزی نبود و شابد بخاطر سیگنال مخابراتی بوده به نظرم
اما در اطراف اونجا بعد از چند وقت رفتم اتفاقی یک هواکش دیدم
که مشکوک شدم چون قبلش که فرانکو زدم در اطراف هواکش حدودا ۲۰ یا ۳۰ متر وقتی انتن را به سمت زمین میگرفتم ۳ چراغ روشن میشد البته روی استانه دقیق میزاشتم و همینطور وقتی انتن را به سمت اسمان میگرفتم باز ۳ چراغ روشن میشد

علتش چی هست ایا اونجا چیزی هست؟
اگر انتن را کلا بردارم میشه نقطه زنی کنم؟

حیف اون روز که هواکش‌را دیدم سیستم همراهم نبود هوا کش هم کبریت را که جلوش روشن میکنم سریع خاموش میکنه چون هوا ازش میاد بیرون با فشار متوسط

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

یکشنبه 12 اسفند1402 - 1:13am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین. خواهش میکنم.
بله کلا یون یاب ها هواکشهای منتهی به هدف یونی رو بخوبی سنس میکنن. ولی کار کردن روی این اهداف مشکل هست چون نمیشه بسادگی متوجه شد این هواکش دقیقا به چه صورتی ممکنه به هدف یونی منتهی بشه. از طرفی احتمال وجود فلزات بی ارزش هم زیاد هست.
در مواردی که محوطه سنس وسیع و قوی هست برای محدود کردن ناحیه سنس میتونین از آنتن کوتاه تر استفاده کنین. در واقع یکی از مزایای آنتن تلسکوپی بلند همین هست که در چنین شرایطی میشه براحتی طول اون رو کوتاه تر کرد و نقطه سنس دقیق تر مشخص میشه.

یکشنبه 13 اسفند1402 - 1:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین. خواهش میکنم.
بله کلا یون یاب ها هواکشهای منتهی به هدف یونی رو بخوبی سنس میکنن. ولی کار کردن روی این اهداف مشکل هست چون نمیشه بسادگی متوجه شد این هواکش دقیقا به چه صورتی ممکنه به هدف یونی منتهی بشه. از طرفی احتمال وجود فلزات بی ارزش هم زیاد هست.
در مواردی که محوطه سنس وسیع و قوی هست برای محدود کردن ناحیه سنس میتونین از آنتن کوتاه تر استفاده کنین. در واقع یکی از مزایای آنتن تلسکوپی بلند همین هست که در چنین شرایطی میشه براحتی طول اون رو کوتاه تر کرد و نقطه سنس دقیق تر مشخص میشه.

:x @};- ممنون از لطف بیکران شما جناب مهندس عزیز
کمک های سخاوتمندانه شما مثل چراغ پرنوری در تاریکی به دلهای ما امید و به مسیرمان روشنایی بخش هست انشاالله و به یاری خدا بتوانیم جبران کنیم
نهایت تلاش خودم را میکنم به امید خدا و یاری شما بتوانم موفق بشم
و یک نکته که مهمه با تریشر اسکوپ کواد انجمن این منطقه را گرفتم و نقطه ای هم که ۳ در ۳ عرض کردم خیلی سنس قوی هست با ردیاب گرفته بودم منطقه هم فوق باستانی هست که قبل از من هم انگار خیلی کار شده و بی نتیجه نبوده چون حفاریشون در حد نهایت ۱.۵ متر هست با تخمین اینکه وی ال اف کار کردند این نقطه را از روی گمان ببشتر از ۲ متر عمق داره
و اگر هم بار مربوط به هواکش باشه احتمال میدم که خیلی با ارزشه
چون هیچ کجا همچین سیگنال قوی ندیدم
انشاالله نتیجه را اعلام میکنم
با احترام و تشکر فراوان @};-

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

پنج شنبه 16 اسفند1402 - 2:53am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. موفق باشین. @};-

پنج شنبه 17 اسفند1402 - 1:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 646 , 647 , 648 , 649 , 650

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: İbrahim samur و 57 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure