انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 26 اردیبهشت1403 - 2:44am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 619 , 620 , 621 , 622 , 623 , 624 , 625 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
توضیح دادم بلحاظ عملکرد فرکانسی انواع خازنها و رنج بالای فرکانسی که این مدار داره همه خازنها باید از نوع عدسی یا مولتی لایر باشن که البته مولتی لایر ثبات خیلی بهتری داره. طبیعتا این شامل خازنهایی که در رنج میکرو فاراد هست نمیشه و برای اون خازنها فقط الکترولیت یا جامد وجود داره که میتونین استفاده کنین.
در مورد 33 نانو شاید انواع دیگه هم تا حدودی جوابگو باشن ولی باز هم خیلی بهتره مولتی لایر بذارین. رقم این خازن یا 22 نانو محاسبه دقیق نداره و لذا رنجهای نزدیک به این هم قابل استفاده هستن اما مولتی لایر بودنش مهم تره.
سلف هم بصورت افقی و هم عمودی جواب میده ولی بهتر هست عمودی بذارین تا تغییرات مغناطیسی محیط اطراف هنگام چرخش دستگاه کمترین تاثیر رو داشته باشه.
متوجه منظور شما از بالانس اولیه و ثانویه نشدم. کلا این دستگاه هم مثل بسیاری از دستگاه های دارای بالانس بهتره بعد از روشن شدن چند دقیقه کار بکنه و بعد برای کاوش بالانس انجام بشه.

جمعه 26 اسفند1401 - 1:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
توضیح دادم بلحاظ عملکرد فرکانسی انواع خازنها و رنج بالای فرکانسی که این مدار داره همه خازنها باید از نوع عدسی یا مولتی لایر باشن که البته مولتی لایر ثبات خیلی بهتری داره. طبیعتا این شامل خازنهایی که در رنج میکرو فاراد هست نمیشه و برای اون خازنها فقط الکترولیت یا جامد وجود داره که میتونین استفاده کنین.
در مورد 33 نانو شاید انواع دیگه هم تا حدودی جوابگو باشن ولی باز هم خیلی بهتره مولتی لایر بذارین. رقم این خازن یا 22 نانو محاسبه دقیق نداره و لذا رنجهای نزدیک به این هم قابل استفاده هستن اما مولتی لایر بودنش مهم تره.
سلف هم بصورت افقی و هم عمودی جواب میده ولی بهتر هست عمودی بذارین تا تغییرات مغناطیسی محیط اطراف هنگام چرخش دستگاه کمترین تاثیر رو داشته باشه.
متوجه منظور شما از بالانس اولیه و ثانویه نشدم. کلا این دستگاه هم مثل بسیاری از دستگاه های دارای بالانس بهتره بعد از روشن شدن چند دقیقه کار بکنه و بعد برای کاوش بالانس انجام بشه.

سپاس جناب مهندس بزرگوار
عزیزید
ممنون محبت کردین بله خوندم در صفحان قبل فرمایش داده بودین مبحث کامل هست در صفحات اخیر توضیحات کامله و نیاز به توضیح دیگری نیست خداراشکر فقط همت میخواد مطالعه بشه منظورم خطای حرارتی بود بیشتر که به همت و رحمت شما به جواب رسیدم خیلی ممنونم از شما
انشاالله بشه سیستم را جمع کنم انشاالله همه بتونن به موفقیت برسند
از خداوند برایتان آرزوی شادی و تندرستی میکنم :x
با احترام @};-

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

جمعه 26 اسفند1401 - 5:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. موفق باشین. @};-

جمعه 26 اسفند1401 - 8:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم. موفق باشین. @};-

سلام جناب مهندس عزیز
من مدار را پیچیدم طبق نقشه
بجای ولوم ۱۰ دور مولتی ترن ۲۰کیلو گزاشتم
در اولین روشن کردن سیستم کار نکرد و با لمس انتن هم هیچ واکنشی نداشت
از سر کنجکاوی مثبت و منفی باطری را برعکس زدم که یه صدای خشخش از سمت خازن ۴۷۰ میکرو کنار ۷۸۱۲ اومد و بوی سوختگی اومد در ۱ ثانیه سریه برق را قطع کردم و مجدد اون خازن کناری ۷۸۱۲ را که زیر ورودی مثبت باطری هست عوض کردم باز هم مشکل حل نشد و مدار کار نمیکنه ایا بخاطر چی میتونه باشه
ایا امکانش هست قطعه دیگری سوخته باشه؟
هیچ تجهیزاتی برای تست قطعات ندارم
باید چکار کار کنم ~X(
ایا بخاطر مولتی ترن میتونه باشه؟
در انتن هم برق ندارم با زبان بهش زدم
برق نداره

یکشنبه 27 اسفند1401 - 12:20am
کاربر فعال
کاربر فعال

این خازن را عوض کردم بعد از مخالف زدن قطب باتری ، ترانزیستور ها هم bc550ck گزاشتم
توی انتن اصلا برق نیست ایا امکان از پایه سلف هست؟ شاید درست لاکشو نکندم
مسیر ها هم چک کردم همشون درسته
پایه های مولتی ترن از این ابی های ایستاده هست طبق پایه ها که روشون هست گزاشتم

یکشنبه 27 اسفند1401 - 12:42am
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین!
ولوم 20 کیلو باید بهمون صورت ولوم و از نوع 10 دور باشه چون موقع کاوش لازم هست از طریق این ولوم بالانس رو انجام بدین. استفاده از پتانسیومتر مولتی ترن جواب نمیده و حتی برای تستهای اولیه هم مشکلساز هست. در واقع بدون تنظیم صحیح این ولوم بعنوان آستانه سنس مدار هیچ واکنشی نداره.
متاسفانه این مدار دارای محافظت اتصال معکوس باطری نیست و نباید چنین کاری انجام میدادین. اون خازن الکترولیت 470 میکرو قطعا معیوب شده و باید عوض بشه. بعلاوه احتمالا رگولاتور 7812 هم آسیب دیده باشه. غیر اینها فکر نمیکنم قطعه دیگه ای معیوب شده باشه.
آنتن از طریق یک سیم پیچ با ظرفیت و مقاومت بسیار کم به زمین متصل هست. لذا طبیعیه که ولتاژ خاصی رو نمیتونین روی آنتن اندازه گیری کنین. در مورد سیم پیچ هم باید پایه هاش بخوبی تمیز شده باشه تا اتصال قوی پیدا بکنه وگرنه مدار درست کار نمیکنه.

یکشنبه 27 اسفند1401 - 1:32am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خسته نباشین!
ولوم 20 کیلو باید بهمون صورت ولوم و از نوع 10 دور باشه چون موقع کاوش لازم هست از طریق این ولوم بالانس رو انجام بدین. استفاده از پتانسیومتر مولتی ترن جواب نمیده و حتی برای تستهای اولیه هم مشکلساز هست. در واقع بدون تنظیم صحیح این ولوم بعنوان آستانه سنس مدار هیچ واکنشی نداره.
متاسفانه این مدار دارای محافظت اتصال معکوس باطری نیست و نباید چنین کاری انجام میدادین. اون خازن الکترولیت 470 میکرو قطعا معیوب شده و باید عوض بشه. بعلاوه احتمالا رگولاتور 7812 هم آسیب دیده باشه. غیر اینها فکر نمیکنم قطعه دیگه ای معیوب شده باشه.
آنتن از طریق یک سیم پیچ با ظرفیت و مقاومت بسیار کم به زمین متصل هست. لذا طبیعیه که ولتاژ خاصی رو نمیتونین روی آنتن اندازه گیری کنین. در مورد سیم پیچ هم باید پایه هاش بخوبی تمیز شده باشه تا اتصال قوی پیدا بکنه وگرنه مدار درست کار نمیکنه.

:YMPRAY:
:x
:D
خیلی حالم گرفت دیشب گفتم ای داد بیداد که سوزوندم همشو
خدا کنه بقیشون سالم باشه
ممنون جناب مهندس
خازن را عوضش کردم انشاالله که ۷۸۱۲ سالم باشه خدا خیرتون بده دیگه نا امید شده بودم

یکشنبه 28 اسفند1401 - 6:32am

ببخشید مهندس
میگم تو این نقشه خازنی که دورش را خط کشیدم،نوشته 1نانو در صورتی که توی شماتیک خود فرانکو این را 1میکرو فاراد نوشته.
میشه بفرمایید کدومش درسته؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

""آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یاد من باش که همواره به یاد تو هستم""سوره بقره/۱۵۲

یکشنبه 28 اسفند1401 - 11:04am
کاربر فعال
کاربر فعال

این نیشه بالایی نیست اشتباه فرستادم طبق نقشه صفحه اول تاپیک مدار بستم
مهندس مشکل حل شد همون خازن بود که عوضش کردم و بالانس هم خوب شد عالیه دستتون درد نکنه

یکشنبه 28 اسفند1401 - 11:34am
مدیر کل
مدیر کل

kaveh gh نوشته است:
ببخشید مهندس
میگم تو این نقشه خازنی که دورش را خط کشیدم،نوشته 1نانو در صورتی که توی شماتیک خود فرانکو این را 1میکرو فاراد نوشته.
میشه بفرمایید کدومش درسته؟

ما در مدار اصلی فرانکو نه 1 نانو داریم نه 1 میکرو! فکر میکنم این مربوط به تغییراتی هست که بعدا انجام دادن و اون خازن باید 1 نانو باشه. اما قبلا عرض کردم این طرح مورد تایید من نیست. بعلاوه بنظر من فیبری هم که ساختین جالب نیست و شبهات زیادی داره. بارها گفتم از نظر من فقط فیبر 3 چراغه پیام که در پست اول تاپیک قرار داره مورد تایید هست و نفرات زیادی ازش جواب گرفتن.

یکشنبه 28 اسفند1401 - 1:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 619 , 620 , 621 , 622 , 623 , 624 , 625 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mahditala و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure