انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 11:59am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 618 , 619 , 620 , 621 , 622 , 623 , 624 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

سایز فیبر رو بخاطر ندارم ولی کافیه تصویر رو در ابعاد صد در صد پرینت بگیرین بعد به همون اندازه فیبر رو برش بدین.
در مورد سوراخکاری فیبر در حالت کلی برای قطعات ظریف تر مته 0.7 مناسب هست و برای قطعاتی که پایه ضخیم تر دارن میتونین از مته 1 استفاده کنین.

چهارشنبه 23 اسفند1401 - 1:00am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
سایز فیبر رو بخاطر ندارم ولی کافیه تصویر رو در ابعاد صد در صد پرینت بگیرین بعد به همون اندازه فیبر رو برش بدین.
در مورد سوراخکاری فیبر در حالت کلی برای قطعات ظریف تر مته 0.7 مناسب هست و برای قطعاتی که پایه ضخیم تر دارن میتونین از مته 1 استفاده کنین.

چشم مهندس جان عزیزی :x

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

چهارشنبه 23 اسفند1401 - 1:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:

مهندس جان یک ایده در مورد طیف فرکانس یونها دارم در مورد چینش اتمی فلزات و اثر رادیو اکتیو توسط اعمال انرژی بوسیله فانکشن ها، ایا میشه از طیف امواج مرعی مثل uv یا طیف نامرعی مثل مادون قرمز برای شناسایی استفاده کنیم؟،منظورم اینه که بطور مثال ما وقتی led uv را روی رنگهای فسفری میگیرم رنگها واضح و روشن میشن حالا طیف نوری و فرکانسی طلای خالص را ایا میشه با یک اینچنین روشی روشن و براق کرد مثل رنگ فسفری؟

چهارشنبه 23 اسفند1401 - 1:25am
مدیر کل
مدیر کل

خیر این سیستم ربطی به طیف نور نداره. قبلا در مورد امکان کارایی استفاده از طیف نور و چند احتمال ممکن توضیح مفصلی دادم اما در هر صورتش اصلا نمیتونه در حد یون یابی با روش دریافت سیگنال رادیویی جوابدهی داشته باشه. در مورد تفکیک و عدم امکانش هم قبلا توضیح مفصل دادم. اولا در مورد طلا تقریبا وارد واکنش یونی نمیشه و باید روی سایر فلزات مخلوط حساب باز کرد! در ثانی تخلیه یونی چیزی نیست که خیلی حالت سیگنالش با تغییر جنس فلز فرق بکنه. ثالثا و مهمتر اینکه این تخلیه یونی در زمین رخ میده و عملا نیمی از داستان نحوه تخلیه یون به جنس و شرایط خاک بستگی داره که در مکانهای مختلف و حتی در شرایط دما و رطوبت متفاوت فرق داره.

چهارشنبه 23 اسفند1401 - 2:01am

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
1- بله قابل استفاده هستن. بتا تا 300 هم پایین بیاد زیاد اتفاق خاصی نمیفته و مدار سنس یونی انجام میده.
2- بله این میزان بتا مناسب تر هست. شماره دقیق ترانزیستور ملاک نیست چون همه این ترانزیستورها مشابه هم هستن.
3- این ترانزیستورها هم در صورت داشتن رنج بتای مناسب قابل استفاده هستن. ولی توصیه میکنم از ترانزیستور نو استفاده کنین.

تشکر مهندس
خیلی می خوامت @};- @};-

""آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یاد من باش که همواره به یاد تو هستم""سوره بقره/۱۵۲

چهارشنبه 24 اسفند1401 - 5:02am

سلام مهندس
میشه بفرمایید یک سر دیگر مقاومت های یک کیلو که توی عکس علامت گذاشتم به کجا وصل هستند؟ظاهرا باید از پشت فیبر به زمین مدار وصل بشن درسته؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

""آنگاه که دوست داری کسی همواره به یادت باشد،به یاد من باش که همواره به یاد تو هستم""سوره بقره/۱۵۲

پنج شنبه 25 اسفند1401 - 12:04pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر 3 مقاومت یک کیلو مربوط به ال ای دی ها نباید به زمین متصل بشن. یک سرشون به پایه کاتد ال ای دی مربوطه وصل هست و سر دیگه مقاومت به پایه های 7 و 1 آیسی 2 و همینطور پایه 7 آیسی 1 متصل میشه.

پنج شنبه 25 اسفند1401 - 6:42pm

مهندس ممنون از وقتی که میذارید و با حوصله پاسخ میدید

پنج شنبه 25 اسفند1401 - 8:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. @};-

پنج شنبه 25 اسفند1401 - 10:06pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خیر این سیستم ربطی به طیف نور نداره. قبلا در مورد امکان کارایی استفاده از طیف نور و چند احتمال ممکن توضیح مفصلی دادم اما در هر صورتش اصلا نمیتونه در حد یون یابی با روش دریافت سیگنال رادیویی جوابدهی داشته باشه. در مورد تفکیک و عدم امکانش هم قبلا توضیح مفصل دادم. اولا در مورد طلا تقریبا وارد واکنش یونی نمیشه و باید روی سایر فلزات مخلوط حساب باز کرد! در ثانی تخلیه یونی چیزی نیست که خیلی حالت سیگنالش با تغییر جنس فلز فرق بکنه. ثالثا و مهمتر اینکه این تخلیه یونی در زمین رخ میده و عملا نیمی از داستان نحوه تخلیه یون به جنس و شرایط خاک بستگی داره که در مکانهای مختلف و حتی در شرایط دما و رطوبت متفاوت فرق داره.

تشکر مهندس زحمت کشیدین ممنونم از لطف بیکران شما گرفتم چی شد مرسی :x :ymapplause:
مهندس من تمام خازنهای این مدار را عدسی گزاشتم (به جز۴۷۰میکر۱۶ولت)چون مولتی لایر پیدا نکردم
و ۳۳ نانو هم پلیستر فقط گیرم اومد ایا مشکلی نداره؟ چون در یکی از صفحات گفتین فقط عدسی یامولتی لایر بزاریم
و سلف را عمودی بزاریم یا افقی؟ توی طرح افقی هست ولی تعدادی عمودی گزاشتن
مهندس اگه ممکنه بفرمایید بالانس اولیه و ثانویه این سیستم قبل و بعد از ۱۰ دقیقه روشن ماندن به چه صورت انجام میشه
اگر بجای خازن ۳۳نانو ۲۲نانو یا ۳۹نانو جیگزین کنم اشکالی نداره؟چون ۳۳نانو عدسی یا مولتی لایر پیدا نکردم

جمعه 26 اسفند1401 - 12:26pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 618 , 619 , 620 , 621 , 622 , 623 , 624 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure