انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 31 فروردین1403 - 12:02am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 471 , 472 , 473 , 474 , 475 , 476 , 477 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام عرفان عزیز
درصورتی که مدارفرانکو با روش ساخت شما ساخته بشه در چه شرایط زمانی و مکانی و محیطی و دمایی بهترین راندمان و جواب دهی رو میشه ازش انتظار داشت؟منظورم اینه که با تجربه یی که دارید ی توضیحی بفرمایید که در چه شرایطی بهترین بازده رو برای کاوش خواهیم داشت و در چه مواقعی اصلا نتیجه نداره یا نتیجه دلخواه رو دربر نخواهد داشت ؟
مثلا در تابستان یا زمستان بهتر جواب میده...یا مثلا شب از فلا ساعت بهتر جواب میده یا در دمای مثلا 20 درجه و رطوبت نسبی 50 درصد....یا زمین اگر خیس باشه یا بعد از بارندگی یا وقتی هوا ابریه.....
باتشکر

یکشنبه 17 آذر1398 - 4:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

Ali1359 نوشته است:
سلام عرفان عزیز
درصورتی که مدارفرانکو با روش ساخت شما ساخته بشه در چه شرایط زمانی و مکانی و محیطی و دمایی بهترین راندمان و جواب دهی رو میشه ازش انتظار داشت؟منظورم اینه که با تجربه یی که دارید ی توضیحی بفرمایید که در چه شرایطی بهترین بازده رو برای کاوش خواهیم داشت و در چه مواقعی اصلا نتیجه نداره یا نتیجه دلخواه رو دربر نخواهد داشت ؟
مثلا در تابستان یا زمستان بهتر جواب میده...یا مثلا شب از فلا ساعت بهتر جواب میده یا در دمای مثلا 20 درجه و رطوبت نسبی 50 درصد....یا زمین اگر خیس باشه یا بعد از بارندگی یا وقتی هوا ابریه.....
باتشکر

سلام.به این دقتی که مد نظرت هست جوابی ندارم دوست من.یعنی هیچوقت برنامه و قصدی نداشتم که بفهمم این مدار در چه مقدار رطوبت و یا چه درجه سرما یا گرمایی بهتر یا بد کار میکنه.lوضوع هیچوقت تا این حد دقیق و مشخص برام اهمیتی نداشته و واقعا هم نیازی به این همه دقت در مواردی که گفتی نیست.اما اطلاعات در حد کافی و مورد نیاز تو فایل توضیحات وجود داره.
سوالات شما مربوط به ماهیت اثر میشه و به خوده مدار کاری نداره،چون مدار کار خودش رو در روز و شب و سرما و گرما انجام میده.موضوع اثر و ماهیت اثر هست که تحت تاثیر عواملی میتونه شدت و ضعفی پیدا کنه.بطور کلی ماهیت اثر شبها منظمتر هست و قوت و شدت بهتری داره تا روزها.شبهای تابستان بهتر از شبهای زمستان.در دمای معمولی و گرم هم همینطور.در شبها یا روزهای زمستان که هوا سرد هست اثر از بین نمیره ولی امکان داره از شدت و قوتش کاسته بشه.اما این کاسته شدن اونقدری نیست که توسط مدار اشکار نشه،بلکه باز هم سنس رخ میده ولی امکان داره ضعیفتر رخ بده.
اگر هدف ارزشمند مدفون عمر کافی کرده باشه و حجمش هم از کف دست یا نعلبکی کمتر نباشه در شبهای زمستون و در شرایطی که برف هم رو زمین نشسته و یا زمین گل باشه باز هم اثرش توسط دستگاه دریافت میشه ولی امکان داره با شدت و قوتی که بتونید تشخیص بدید که این اثر فلز ارزشمند هست دریافت نشه.بازم تاکید میکنم موضوع عمر دفن هست،اگر کافی باشه سنس رخ میده.توصیه من اینه که اگر مثلا هماکنون داره در منطقه مورد نظر که هدفی مدفون هست برف یا بارون میباره،صبر کنید بند بیاد و 24 ساعت هم از اسمون چیزی نباره(نیازی نیست حتما آفتاب باشه ،بلکه همین که از اسمون چیزی نباره کافیه) سس برید و کاوش شروع کنید.منظور اینه 24 ساعت فرصت بدید اثر شدت و قوت خودش رو که شاید بخاطر بارش بارون یا برف از دست داده دوباره بدست بیاره و سپس برید کاوش.چون اگر دنبال قبرستون هستید این احتمال رو باید داد که حجم اهداف کم هست و شاید بخاطر بارش اثرشون تضعیف بشه(از بین نمیره بلکه امکان داره ضعیف بشه) و وقتی ضعیف بشه و از شدت و قوتش کم بشه احتمال داره در هنگام سنس اونها رو با انومالی ها اشتباه بگیرید.
زمانی که برف و بارون میاد و مه به زمین رسیده و یا مقابل شماست و زمانی که باد شدید هست(جوری که شما رو در حالت ایستاده میتونه تکون بده)دستگاه نزنید.در اینچنین شرایطی اثر تحت این عوامل ضعیف میشه و یا دچار بی نظمی میشه.هوای ابری اشکالی نداره مادامیکه بارون و برف نباره و مه هم به مقابل شما نرسیده باشه و باد شدید هم نباشه.از هر بارشی ازلحظه توقف بارش ،بزارید 24 ساعت زمان بذره تا اثر متمرکز و منظم بشه و قوت و شدت مناسب رو بدست بیاره.

یکشنبه 17 آذر1398 - 7:08pm
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون عرفان عزیز :x منظورم توضیح همین موارد بود که جامع توضیح دادید و سپاس گذارم @};-

یکشنبه 17 آذر1398 - 9:40pm

حمید نوشته است:
خسته نباشین. ممنون.
ترانزیستور MPSA18 بین شماره های رایج بازار کم نویز ترین ترانزیستوری هست که به نظر من رسید. با این حال ممکنه بدلیل hFE بیش از حد بالا مسائلی ایجاد کنه! اگر اینطور بود همین شماره BC550C میتونه خیلی مناسب باشه چون hFE مطابق شماره اصلی داره ولی در عوض جزو ترانزیستورهای کم نویز تلقی میشه و میتونه ثبات بیشتری در عملکرد داشته باشه.

سلام مهندس جان
از چه ترانزیستوری تو این مدار استفاده کنیم تا بهترین نتیجه رو بده و اینکه hfe ترانزیستور تو چه رنجی باشه که بهترین حالت و جواب بگیریم .
ممنونم

پنج شنبه 20 آذر1398 - 1:21am
مدیر کل
مدیر کل

بهتره از تجربه دوستان بخصوص عرفان عزیز استفاده کنین. بنظر من بتای خیلی پایین و خیلی بالا مناسب نیست! بتا در حدود 500 نتیجه خوبی میده و دقیقش هم اهمیتی نداره.

پنج شنبه 20 آذر1398 - 1:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

با سلام خدمت همه اساتید محترم استاد حمید عزیز و گرانقدر خواستم بدونم با توجه به طرز ساخت بعضی از کاربران مانند طرح آقاعرفان عزیز و طبق توضیحات ایشون /نداشتن توانایی سنس از شعاع این سیستم را با چه تغییری میتوان اندکی مثلا تا 15 الی 20 متر افزایش داد .البته من با توجه به فرمایش عرفان جان در مورد عدم شعاع زدن این طرح در صورت ساخت به روش خودشان این پرسش را مطرح کردم ضمنا با توجه به طراحی سیستم اخیرتان -در صورت صلاح ندانستن شما نسبت به پاسخ به این پرسش -از دید حقیر امری کاملا قابل درک و طبیعی میباشد .با تشکر فراوان

سه شنبه 25 آذر1398 - 12:55am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر سوالتون از بنده هست باید عرض کنم برای سنس از راه دور تقریبا کل مدار باید تغییر بکنه! وگرنه با طرح اصلی فرانکو شاید فقط در شرایطی خاص و تقریبا بصورت تصادفی بشه به شعاعزنی قابل ملاحظه رسید.

سه شنبه 25 آذر1398 - 1:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

لطفا اخرین pcb رو یکی لطف کنه ممنون

پنج شنبه 28 آذر1398 - 10:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

asad135959 نوشته است:
لطفا اخرین pcb رو یکی لطف کنه ممنون

چند صفحه اخیر رو مطالعه کن متوجه داستان پی سی بی میشی.
دوستان مدتی پیش به درخواست یکی از بچه ها قرار شد ایشون رو بهمراه دستگاهش که همون فرانکو هست ببرم روی یک دفینه که ایشون هم دستگاه خودش رو تست کنه و هم واکنش فرانکو در حین سنس اثر دفینه رو ببینه و هم در همون فرصت بتونه کمی با تمرین و تست روی هدف تجربه اش رو افزایش بده.این هدف رو من بیش از یک سال پیش با فرانکو خودم سنس کرده بودم.هدف در زمان اولیه سنس کاملا تمام ویژگیهای یک دفینه رو داشت و به صورت تجربی میشد حدس زد که عمقی بیش از 4 5 متر داره و حداکثر به 10 متر میرسه.(با توجه به حجم و ابعداد اثر و تعداد روشن شدن ال ای دی ها و .......).این اثردر اولین سنس ،یعنی همون بیش از یک سال پیش تمامی ویژگیهای یک دفینه رو بصورت واضح و کامل داشت.به چند دلیل امکان و توانایی حفاری این دفینه وجود نداره.
در این سفر که دوستمون رو بهمراه بردم بدلیل نا امن بودن اون مکان و اون روستا و نیز به این دلیل که این فصل به قولی فصل حفارها هست و در محیطهای ناامن معمولا حفارها پائیز رو برای حفاری انتخاب میکنن و احتمال برخورد ما با بقیه گروههای حفاری وجود داشت و ما نیز غریب و غیر بومی محسوب میشدیم شرایط برای رفتن بیش از پیش نا امن بود.به هر حال رفتیم.قبل از رسیدن به مکان بدلیل وجود گله گوسفند مجبور به توقف حدود 1 ساعته شدیم که گله عبور کنه. متاسفانه در همین زمان مکان مورد نظر از مه پوشیده شد.همونطور که قبلا تاکید کردم بدترین چیز برای اثر دفینه مه هست.مه که به سطح زمین نزدیک بشه میتونه بیشترین تاثیر منفی رو روی اثر بزاره و یک اثر دفینه رو تضعیف کنه و ازون حالات و نشونه های متمایز کننده خالی کنه.به گونه ای که این اثر فلز ارزشمند میتونه در اینچنین شرایطی با اثر یک انومالی اشتباه گرفته بشه.
وقتی به سر نقطه رسیدیم به طور محسوسی اثر دفینه تضعیف شده بود و شاید بیش از 50 درصد کیفیتی که در اولین سنس در بیش از یکسال پیش رو داشت از دست داده بود.بدلیل حضور مه فرانکو شدیدا حساس شده بود و نیز هر گونه تنظیم کردن برای بدست اوردن یک حالت ایده ال برای کاوش از دست رفته بود.ذرات معلق اب در محیط(همون مه)بقدری رطوبت رو بالا برده بود که عملا کار کردن با فرانکو ممکن نبود.
با همون مقدار اثری که از دفینه باقی بود متوجه شدم حتما در چندین روز قبل هر روز شرایط مه الود و نامناسب وجود داشته که تونسته اینچنین این اثر قوی و متمرکز رو تضعیف کنه.بعد از برگشت متوجه شدم در چند روز اخیر هر روز چند ساعت اونجا از مه پوشیده بوده.خواستم این موضوع رو اینجا اطلاع رسانی کنم که همگی متوجه باشن این 4 5 ماه پایانی سال شرایط برای کار با فرانکو مناسب نیست و اگر هم خواستید با فرانکو بیرون برید حتما مطمئن شید که حداقل از یکی دو روز قبل در مکان و نقطه مورد نظرتون هیچ عامل تخریب کننده اثر یعنی بارش بارون و برف و هوای مه الود رخ نداده باشه،که اثر بتونه فرصت تقویت و تمرکز رو پیدا کنه که امکان یک سنس کامل و واضح وجود داشته باشه.
موفق باشید.

شنبه 29 آذر1398 - 3:19am
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید ضمن سلام وتشکر اگر در این طرح تغییرات رو اعمال کنیم ولی به جای استفاده از دو عدد سلف سه دور و 2 دور تنها از یک سلف مثلا سه دور استفاده کنیم مشکلی آیا پیش میاد.یعنی آخرین تغیرات آمپلی جدید ولی با یک سلف باتشکر از پاخ دادن سریع شما به سوالات

یکشنبه 1 دی1398 - 2:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 471 , 472 , 473 , 474 , 475 , 476 , 477 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure