انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 31 اردیبهشت1403 - 9:42pm

پاسخ به موضوع  [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 , 294 ... 651  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
برای ولوم 500 کیلوی معمولی سر وسط و یکی از کناریها رو به محل ولوم متصل کنین. برای ولوم 10 دور 20 کیلو هم توجه کنین سر وسط واقعی این ولومها معمولا در کنار و با اندکی فاصله بیشتر نسبت به 2 پایه دیگه قرار گرفته که باید اون رو به نقطه 2 محل ولوم روی فیبر وصل کنین. ترتیب پایه های کناری ولومها از نظر فنی مهم نیست و فقط جهت چرخش ولوم رو تعیین میکنه.

بسیار سپاسگذارم مهندس جان @};- @};-

یکشنبه 21 خرداد1396 - 10:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 نوشته است:
درود خدمت دوستان و اساتید گرامی
من مدارم کامل شد از باطری 18 ولت 4.5 امپر هم استفاده میکنم وقتی مدار رو وصل میکنم بدون جا زدن کریستال پایه 3 ای سی یک صفر ولت و پایه سه ای سی دوم 1.74 ولت هست ولی همیشه ال ای دی شماره یک روشن هست ایا مدار من درست عمل میکنه و کریستال رو جا بزنم یا خبر

نه دوست عزیز،مدارت درست کار نمیکنه.
زمانی که خروجی صفر هست هیچ ال ای دی نباید روشن باشه.

یکشنبه 21 خرداد1396 - 3:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

عرفان جان باید چیکارش کنم به نظرت مشکل از کجاست شما ولتاژ طبقه به طبقه مخصوصا ولتاژ ترانزیستور ها رو داری که من بتونم چگ کنم ببینم مشکل از چی هست

یکشنبه 21 خرداد1396 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 نوشته است:
عرفان جان باید چیکارش کنم به نظرت مشکل از کجاست شما ولتاژ طبقه به طبقه مخصوصا ولتاژ ترانزیستور ها رو داری که من بتونم چگ کنم ببینم مشکل از چی هست

دوست عزیز من پی سی بی پیام رو نزدم بخاطر همین نمیتونم زیاد کمکت کنم ولی با این حال ولتاز هر کجا رو خواستی بگو میگیرم بهت میگم.من نظرم اینه شما یجای مدارت اتصالی داری.اول خوب مدارتو تمیزکاری کن و روغن لحیم کاملا پاک کن.بعد دوباره ولتاز بگیر.هر جای مدار رو هم که خواستی بگو ولتاز میگیرم میگم بهت.

یکشنبه 21 خرداد1396 - 9:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اون حالت حل شد الان یه مشکل دیگه داره که کل چراغها روشنه و سوت میزنه بازر اگر میشه ولتاژ 5 تا ترازیستور رو بهم بدی من سریع حلش می کنم در مورد اتصالی نه چون من همیشه وسواس دارم قبل از سوار کردن قطعات هم از نظر قعطی هم اتصالی و بعد از مونتاژ هم باز برای اتصالی چک میکنم مشکل اولی برای این بود چون من مدار رو 4 تیکه زدم دو تا سیم رو اشتباهی وصل کرده بودم که با ولتاز گیری از فیبر اول و دوم متوجش شدم

یکشنبه 21 خرداد1396 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
این مورد رو که مفصلا توضیح دادم. از نظر کارکرد مدار فرقی نمیکنه ولی بلحاظ نحوه اپراتوری و احتمال تاثیرگذاری مغناطیس بیرونی بخصوص قطبین شمال و جنوب زمین و تاثیر در نتیجه سنس امواج خیلی بهتر هست سیم پیچ رو بصورت عمودی نصب کنین. البته بفرض اینکه مدار بطور موازی با زمین داخل جعبه قرار میگیره و در هر صورت منظور این هست که هنگام کاوش سیم پیچ عمود بر زمین باشه.

خسته نباشید مهندس حمید عزیز @};- در مورد نصب سیم پیچ بصورت عمود بفرض اینکه مدار در جعبه افقی قرار بگیره. سوال اول اینکه منظورتون همون سلف که در مدار پیام هست؟ اگه همین باشه مگه نباید طولش با تعداد دورش کلا یک سانت در بیاد ؟ خوب چطوری باید عمود روی برد نصبش کنیم؟؟؟

یکشنبه 21 خرداد1396 - 10:37pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
بله منظور همون سلف 3 دور هست. نصب عمودیش هم واضح هست! شما بجای اینکه استوانه سیم پیچ رو بصورت افقی روی فیبر قرار بدین ؛ اون رو عمود بر فیبر قرار میدین. طبیعتا باید یکی از پایه های سیم پیچ رو کمی بلند تر در نظر بگیرین تا روی محل اتصال سیم پیچ روی فیبر قرار بگیره. این مساله ربطی به مشخصات 3 دور سیم با قطر 1 سانت و طول 1 سانت نداره و این مشخصات حفظ میشه.

یکشنبه 21 خرداد1396 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
ممنون.
بله منظور همون سلف 3 دور هست. نصب عمودیش هم واضح هست! شما بجای اینکه استوانه سیم پیچ رو بصورت افقی روی فیبر قرار بدین ؛ اون رو عمود بر فیبر قرار میدین. طبیعتا باید یکی از پایه های سیم پیچ رو کمی بلند تر در نظر بگیرین تا روی محل اتصال سیم پیچ روی فیبر قرار بگیره. این مساله ربطی به مشخصات 3 دور سیم با قطر 1 سانت و طول 1 سانت نداره و این مشخصات حفظ میشه.

ممنون مهندس جان @};- پس طبق فرمایش شما اندازه یکسانت حفظ میشه و فقط یک سمت کمی بلندتر باید بشه. مهندس آیا فرق داره کدام سمت به برد نزدیکتر باشه ؟

یکشنبه 21 خرداد1396 - 10:51pm
مدیر کل
مدیر کل

خیر فکر نمیکنم تفاوت محسوسی داشته باشه. بنظرم شکل عمودی سیم پیچ رو با تصویر مشخص کنم دیگه جای شکی باقی نمونه! منظور از سیم پیچ عمودی چیزی شبیه به حالت تصویر زیر هست:
پیوست:
SolenoidVertical1.JPG

البته فراموش نشه سیم پیچ این مدار بصورت 3 دور سیم لاکی 1 میل با قطر 1 سانت و طول 1 سانت و بدون هسته هست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 21 خرداد1396 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

k.irani70 نوشته است:
اون حالت حل شد الان یه مشکل دیگه داره که کل چراغها روشنه و سوت میزنه بازر اگر میشه ولتاژ 5 تا ترازیستور رو بهم بدی من سریع حلش می کنم در مورد اتصالی نه چون من همیشه وسواس دارم قبل از سوار کردن قطعات هم از نظر قعطی هم اتصالی و بعد از مونتاژ هم باز برای اتصالی چک میکنم مشکل اولی برای این بود چون من مدار رو 4 تیکه زدم دو تا سیم رو اشتباهی وصل کرده بودم که با ولتاز گیری از فیبر اول و دوم متوجش شدم

ولتازها رو به ترتیب از ترانزیستور اولی مینویسم و به ترتیب کلکتور بیس امیتر.
کلکتور 10.51 بیس6.05 امیتر 5.66
3.12 0.61 0.00
4.75 1.83 1.22
5.05 1.72 1.15
10.53 5.78 5.18

دوشنبه 21 خرداد1396 - 1:25am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6501 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 288 , 289 , 290 , 291 , 292 , 293 , 294 ... 651  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: sarcheshmeh و 45 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure