انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 8:36pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 , 605 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
خب اگر به توضیحات توجه کنین پاسخ ساده و مشخص هست! بهترین فلز در دسترس برای تست فلز برنج هست که میتونین داخل خاک بذارین و البته قبل از پوشاندن با خاک کمی اسید باطری که در بازار رایجه روی خود فلز بریزین.

با احترام و تشکر از شما
به چه مدت باید بمونه ؟

شنبه 15 آبان1400 - 11:43pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر خاک مشکل خاصی نداشته باشه و دما هم مناسب باشه یک ماه کافی هست.

شنبه 15 آبان1400 - 11:52pm

حمید آقا یه سوالی داشتم از خدمتتون
این دستگاهای فرانکو و امثال اینها بر روی حفره و یا چاه دچار افت سیگنال میشن؟

یکشنبه 16 آبان1400 - 2:50pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
حفره بخودی خود سیگنال یا اثری نداره که سبب تاثیرگذاری روی یون یاب بشه. تنها در صورتیکه سیگنال تاثیر گذار دیگری نظیر سیگنال یون هدف در نزدیکی حفره باشه یا نویز مشابه با سیگنال یونی که از طریق زمین منتقل میشه در منطقه وجود داشته باشه ؛ طبیعی هست که وقتی آنتن یون یاب روی حفره قرار میگیره با افت سیگنال مواجه بشه. چون محیط انتقال این سیگنالها سطح زمین هست و جایی که حفره وجود داره بدلیل ضعیف تر شدن محیط انتقال سیگنال ؛ آنتن دستگاه سیگنال کمتری دریافت میکنه. البته حفره های عمیق نمیتونن چنین اثری داشته باشن و بعلاوه خاکی که نسبت به خاک اطراف سست تر هست هم میتونه حالت شبه حفره ای ایجاد کنه. لذا در حالت کلی نمیشه از یون یاب توقع حفره یابی داشت ولی جایی که هدفی سنس میشه حفره های کم عمق نزدیک بهش از روی افت سیگنال بخوبی مشخص میشن.

یکشنبه 16 آبان1400 - 4:33pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
حفره بخودی خود سیگنال یا اثری نداره که سبب تاثیرگذاری روی یون یاب بشه. تنها در صورتیکه سیگنال تاثیر گذار دیگری نظیر سیگنال یون هدف در نزدیکی حفره باشه یا نویز مشابه با سیگنال یونی که از طریق زمین منتقل میشه در منطقه وجود داشته باشه ؛ طبیعی هست که وقتی آنتن یون یاب روی حفره قرار میگیره با افت سیگنال مواجه بشه. چون محیط انتقال این سیگنالها سطح زمین هست و جایی که حفره وجود داره بدلیل ضعیف تر شدن محیط انتقال سیگنال ؛ آنتن دستگاه سیگنال کمتری دریافت میکنه. البته حفره های عمیق نمیتونن چنین اثری داشته باشن و بعلاوه خاکی که نسبت به خاک اطراف سست تر هست هم میتونه حالت شبه حفره ای ایجاد کنه. لذا در حالت کلی نمیشه از یون یاب توقع حفره یابی داشت ولی جایی که هدفی سنس میشه حفره های کم عمق نزدیک بهش از روی افت سیگنال بخوبی مشخص میشن.

ممنون مهندس
سوال در مورد مکان تست .شما به دوستان دیگه توصیه کردید که یک فلز دو آلیاژی رو دفن کنن مثل برنج .
من میخوام یک کاسه ی مفرقی قدیمی رو برای تست بزارم .عمق کاسه رو چقدر بزارم خوبه و اینکه میخوام نهایت تا یکماه با یون یاب نتیجه مثبت بگیرم ازش.یه راهنمایی کلی بفرمایید ممنون میشم

دوشنبه 17 آبان1400 - 4:44pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
البته منظور یک فلز آلیاژی هست که از دو یا چند عنصر فلزی تشکیل شده باشه. بخصوص اگر یکی از این فلزات مس باشه نتیجه قویتری بدست میاد.
در مورد مفرغ یا همون برنز که آلیاژ مس و قلع هست ؛ بعد از فلز برنج یکی از قویترین ترکیبات برای تولید یون هست. بهمین دلیل بین فلزات قدیمی که با یون یاب کشف میشه مفرغ رتبه اول رو داره.
از نظر عمق بنظر من حدود نیم متر مناسب هست چون در زمان کمتری میشه ازش جواب گرفت. ولی اگر هدف سنس از فاصله دورتر و بررسی وضعیت سنس در نقطه 45 درجه شمالی و مرکز و نقطه جنوبی هدف باشه طبیعتا باید عمق بیشتری رو در نظر بگیرین که البته به زمان بیشتری هم نیاز داره.

دوشنبه 17 آبان1400 - 6:20pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود خدمت دوستان و مهندس حمید بزرگوار ممنونم بابت پاسخ های شما
مهندس همینطور که در پست بالا فرمودید فلز چند آلیاژی بهترین گزینه واسه سنس یونیاب هست مخصوصا اگر مس در اون بکار رفته باشه.
حالا نمیدونم چرا خیلیا گیر دادن به اینکه فرانکو طلا نمیزنه .مگر غیر از اینه که درصد بالایی از طلای ریخته گری شده و ساخت دست بشر از مس یا نقره تشکیل شده چرا نباید توسط این سیستم ها سنس بشه ؟ مگه نداریم کسانی را که در این انجمن با همین فرانکو طلا هم زدن و تجربیاتشون کم یا بیش مطرح کردن ؟
لطفا اگه میشه تکلیف سنس طلای دفینه ای را هم با این سیستم مطرح کنید
ما و یا یه سری که میایم چیزی بگیم سریع علیهمون جبهه گرفته میشه که هدف شماها ترویج و تبلیغ و .... هست
ممنونم از وقتی که میزارید و رسیدگی میکنید

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

سه شنبه 18 آبان1400 - 11:17am

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
البته منظور یک فلز آلیاژی هست که از دو یا چند عنصر فلزی تشکیل شده باشه. بخصوص اگر یکی از این فلزات مس باشه نتیجه قویتری بدست میاد.
در مورد مفرغ یا همون برنز که آلیاژ مس و قلع هست ؛ بعد از فلز برنج یکی از قویترین ترکیبات برای تولید یون هست. بهمین دلیل بین فلزات قدیمی که با یون یاب کشف میشه مفرغ رتبه اول رو داره.
از نظر عمق بنظر من حدود نیم متر مناسب هست چون در زمان کمتری میشه ازش جواب گرفت. ولی اگر هدف سنس از فاصله دورتر و بررسی وضعیت سنس در نقطه 45 درجه شمالی و مرکز و نقطه جنوبی هدف باشه طبیعتا باید عمق بیشتری رو در نظر بگیرین که البته به زمان بیشتری هم نیاز داره.

ممنون از توضیحات کاملتون مهندس

سه شنبه 18 آبان1400 - 12:22pm

mahan2000 نوشته است:
مهندس همینطور که در پست بالا فرمودید فلز چند آلیاژی بهترین گزینه واسه سنس یونیاب هست مخصوصا اگر مس در اون بکار رفته باشه.
حالا نمیدونم چرا خیلیا گیر دادن به اینکه فرانکو طلا نمیزنه .مگر غیر از اینه که درصد بالایی از طلای ریخته گری شده و ساخت دست بشر از مس یا نقره تشکیل شده چرا نباید توسط این سیستم ها سنس بشه ؟ مگه نداریم کسانی را که در این انجمن با همین فرانکو طلا هم زدن و تجربیاتشون کم یا بیش مطرح کردن ؟
ما و یا یه سری که میایم چیزی بگیم سریع علیهمون جبهه گرفته میشه که هدف شماها ترویج و تبلیغ و .... هست

با عرض پوزش از مهندس حمید طبق برداشتی که از فرمایشات قبلی شما داشتم میخوام جواب دوستمون رو بدم
برای تولید یون نیاز به دو فلز ویک محیط اسیدی داریم .بنا بر این فلزی مثل طلای 24 عیار به دلیل خالص بودن عملا با یون یابها قابل آشکارسازی نیست .ولی فلزی مثل طلای دست ساز یا همون طلای 18 عیار اگر اشتباه نکرده باشم به دلیل ترکیب با مقداری مس بهترین فلز برای سنس با یون یابها میشه.پس با این حساب فرانکو یا هر یونیاب دیگه ای طلای 18 عیار رو به راحتی سنس میکنه و طلای 24 عیار رو به دلیل خلص بودن خیر سنس نمیکنه مگر اینکه فلز دیگه ای مثل مس در مجاورت اون باشه و محیط اسیدی هم در دسترس باشه
باز هم ببخشید جواب دادم امیدوارم برداشتم صحیح باشه .

سه شنبه 18 آبان1400 - 12:27pm
مدیر کل
مدیر کل

mahan2000 نوشته است:

خواهش میکنم.
ابتدا مجددا متذکر بشم ما فلز چند آلیاژی نداریم! معنی آلیاژ ترکیب یک فلز با چند عنصر دیگه هست و در اینجا منظور ما ترکیب چند عنصر فلزی هست. مثل برنج و مفرغ و البته اکثر فلزاتی که بخصوص در قدیم استفاده میشدن.
همونطور که دوستمون فرمودن طلای 24 بخودی خود امکان سنس توسط یون یاب رو نداره همونطور که در مورد سایر فلزات خالص همین طور هست. اما بعلاوه باید عرض کنم طلا به اون شکل وارد واکنش یونی نمیشه و این از خواص طلاست. لذا باید روی باقی ترکیبات حساب باز کرد. مثلا در طلای رایج 18 عیار که 25 درصد مس و نقره وجود داره مشکلی نیست کما اینکه با نقره و مس هم میشه یک باطری گالوانیک ساخت. در تستهایی که ما داشتیم شمش طلای 24 هیچ جوابی نداد ولی طلای 18 بعد از چند ماه بصورت ضعیف سنس شد. در هر صورت طلای 18 برای تست اصلا بخوبی برنج یا مفرغ جواب نمیده و علاوه بر اینکه به زمان بیشتری نیاز داره در نهایت یون کمتری هم تولید میکنه که این طبیعی هست.
از نظر تاریخی تا جایی که من میدونم مثلا در مورد سکه های طلا تنها در مقطع کوتاهی از دوره هخامنشی سکه ها با عیاری نزدیک به 24 ساخته میشدن. در سایر مقاطع زمانی و دوره های دیگه عیار سکه های طلا در حد قابل ملاحظه ای پایین تر بوده.

سه شنبه 18 آبان1400 - 4:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 599 , 600 , 601 , 602 , 603 , 604 , 605 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: İbrahim samur و 61 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure