انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 4:34pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 592 , 593 , 594 , 595 , 596 , 597 , 598 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
ممنون.
تفاوتی نمیکنه هر مدل یون یابی که با این نوع آنتن ساخته بشه مسائلی مشابه هم داره. چون زمین مدار نقش بخشی از آنتن رو ایفا میکنه و از طرفی بدن انسان هم جاذب امواج هست ؛ نزدیکی دست به زمین مدار میتونه سبب افزایش سنس بشه ولی بدلیل متحرک بودن شرایط بدن و حتی شل و سفت گرفتن دسته در دست این مساله میتونه ثبات دستگاه رو در حد قابل ملاحظه ای پایین بیاره. لذا اگر نظر من رو بخواین شیلد دسته رو اصلا توصیه نمیکنم. در واقع اگر هدف افزایش حساسیت گیرندگی باشه استفاده از آنتن بلندتر روش بسیار بهتری هست.

درود مهندس
علت تغییر میتر تریشر با دست چپ (بیشتر شدن ) چیست؟
تا به حال چنین چیزی سوال شده؟
با دست راست 98 ولی وقتی خسته میشی و دست تغییر میدی به چپ 2 عدد بیشتر میشه
و اینکه فاصله تریشر باید از بدن ثابت قرار بدیم با نزدیک شدن میتر بالا خواهد رفت
میدونم توضیحات در مورد بالانس بارها گفتید
اگر ریزه کاری و کار درستی که باید در هنگام بالانس انجام بدیم یک بار توضیح بدید با تشکر
1. آیا در مکانی که شک داریم بالانس کنیم دیگه واکنشی نخواهیم داشت ؟
2.از چه فاصله بهتر از مکان مشکوک بالانس کنیم
3. بالانس به شرق و غرب انجام بدیم
با تشکر از مهند حمید .

چاره ای نیست

این روزها طرح روی جلد آدمهاست

که پرفروششان میکند نه متنشان!

پنج شنبه 10 تیر1400 - 2:18pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
همونطور که عرض کردم بدن ما هم جاذب امواج هست و اگر امواج خاصی در محیط وجود داشته باشه دوری و نزدیکی یا تغییر وضعیت بدن نسبت به دستگاه میتونه کمی روی سنس تاثیر داشته باشه. مساله دست راست و چپ هم بهمین شکل هست و میتونه برای افراد مختلف فرق داشته باشه. ضمن اینکه در تریشر میتر بسیار حساس هست و 2 واحد اصلا مقدار خاصی نیست که اهمیت داشته باشه.
اگر در مکانی که سنس وجود داره بالانس کنین طبیعتا با دور شدن از اون مکان سنس کمتر شده و میتر کاهش پیدا میکنه. در این صورت باید دوباره بالانس کنین و به مکان قبلی برگردین و وجود هدف رو بررسی کنین.
با توجه به برد نهایی یون یابها بهتره حداقل 100 متر از مکان مشکوک دور بشین و بالانس رو اونجا انجام بدین و به سمت مکان حرکت کنین.
بطور معمول یون یابی از جهت شمال به جنوب قویتر هست ولی این مساله همیشگی نیست. حالا اگر امکانش رو دارین بهتره از سمت شمال به جنوب حرکت کنین وگرنه اگر نقطه خاصی مد نظر باشه دیگه زیاد فرق نمیکنه.

پنج شنبه 10 تیر1400 - 2:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مهندس حمید سلام وقت بخیر

1- برای فرانکو میشه از خازنهای سرامیکی مایلار استفاده کرد ؟
2- اگر رنج مقاومتی گیر نیومد مثلا 2.5 کیلو آیا میشه یک 1 کیلو و 1.5 کیلو سری کرد ؟ مشکلی نداره ؟
اینم عکس خازن مایلار

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

یکشنبه 13 تیر1400 - 6:32pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
پاسخ در هر دو مورد مثبت هست. مشکلی نداره.

یکشنبه 13 تیر1400 - 6:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

shahriyar نوشته است:
سلام و صبح بخیر خدمت دوستان و مهندس حمید

مهندس من یک مولتیمتر ویکتور 88c دارم که روی سلکتور گزینه hfe داره ولی شکافی که ترانزیستور را بزارم توش و بتاش را اندازه بگیرم نداره آیا راهی هست که با خود پرابهاش بتونم بتای ترانزیستور را بگیرم ؟

شهریار جان سلام من اون قطعه مربوط به اندازه گیری ترانزیستورها رو دارم اگر خواستی تقدیم میکنم .

چهارشنبه 16 تیر1400 - 11:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام ممنونم dadson جان گشتم تو جعبش بود از لطفت تشکر میکنم

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .

جمعه 18 تیر1400 - 10:48am
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد حمید عزیز عرض سلام و ارادت شرمنده وقت گرانبهاتون رو میگیرم .استاد از ماژول افزایش ولتاژ در حالتی که 4 تا باطری لیتیوم رو 2 به2 سری و موازی کنیم که 7 ولت و 5600 میلی آمپر براش میزاریم و روی 12 ولت تنظیم میکنیم به جای رگولاتور 12 ولت استفاده کنیم اگر نه مشکل چیه .ممنون و سپاس

سه شنبه 22 تیر1400 - 11:16am
مدیر کل
مدیر کل

ممنون. خواهش میکنم.
بله جواب میده ولی استفاده از این ماژولها رو اصلا توصیه نمیکنم چون نویز پالس گونه دارن که این مدار هم خیلی بهش حساس هست. از این گذشته مدلی که شما میفرمایین اتفاقا حجیم تر و سنگین تر و پر هزینه تر از این هست که 5 سلول لیتیوم یون یا پلیمر حدود 1 آمپر رو با هم سری کنین. عرض کردم مصرف جریان این مدار کم هست و نیاز به باطری پر قدرت نیست.

سه شنبه 22 تیر1400 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام خدمت دوستان و مهندس حمید عزیز

مهندس
1- میخوام برای فرانکو 5 عدد باطری 18650 بصورت سری استفاده کنم آیا میشه باطریها را داخل لوله دسته فرانکو جاساز کنم . چون داخل باکس که فضا ندارم قرار بدم و نمیخوام جعبه هم سنگین بشه
2- من تموم خازنهای روی برد سنسور و دیسپلی را از نوع مولتی لایر استفاده کردم بجز الکترولیتها . یکجا خوندم خازنهای 100 نانو عدسی باشن بهتره نظر شما چیه ؟

چهارشنبه 23 تیر1400 - 4:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
1- توصیه نمیکنم! چون بدنه این باطریها منفی مدار هست و همونطور که قبلا توضیح دادم اگر خیلی نزدیک دست باشه بسته به شرایط در دست گرفتن دستگاه روی میزان گیرندگی و بالانس دستگاه تاثیر میذاره و ثبات رو پایین میاره. اگر از باطری کوچکتر داخل جعبه استفاده کنین خیلی بهتر هست.
2- مولتی لایر از عدسی معمولی مناسب تره. تنها عدسی مرغوب میتونه از مولتی لایر بهتر باشه که اون هم تفاوتش اندک و تقریبا نا محسوس هست.

چهارشنبه 23 تیر1400 - 5:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 592 , 593 , 594 , 595 , 596 , 597 , 598 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Jamalsixty و 46 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure