انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 6:33pm

پاسخ به موضوع  [ 3 پست ] 
 طریقه اتصال سنسور به ویژوالایزر 
نویسنده پیغام

با سلام و عرض ادب خدمت دوستان و سروران گرامی
از اقا حمید مدیر انجمن کمال تشکر و سپاس رو دارم بخاطر زحمات و اموزشهای که در اختیار عموم قرار دادند .بنده سه ماه تمام هست در تمامی سایتهای خارجی و داخلی به دنبال این هستم که بتونم یک سنسور مغناطیس سنج رو به برنامه ویژولایزر متصل کنم اما هنوز موفق نشدم اما در نت سرچ کنید فیلهمایی از کیتهای فروشی برای نمایش با قیمتهای بالا که مجموعا به 200 هزار تومن نمیرسد برای فروش گذاشتن واقعا دوستان اینقدر سخت هست که شما کمی از اطلاعاتتون رو در اختیار دیگران بگذارید تا یکی مثل من و امثال من بنا به علاقه به ساخت و تجربه کار با یک مگنومتر بتونیم نیازهای کاری خودمون رو حداقل برطرف کنیم فقط بخاطر یک سورس از اقا حمید عاجزانه تقاضامندم برای این تاپیک کار کنید .ممنونم از شما

دوشنبه 27 دی1395 - 8:31pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون از شما.
ببینید اصلا لفظ متصل کردن یک سنسور مگنتومتر به برنامه ویژوالایزر صحبت درستی نیست! سنسور مگنومتر ابتدا نیاز به یک مدار درایور یا راه انداز داره و سپس باید یک بخش اینترفیس سخت افزاری هم باشه که به دستگاه کامپیوتر یا گوشی وصل بشه و با برنامه مورد نظر سازگاری داشته باشه! بنابراین انچنان هم مساله ساده ای نیست که با یک مدار پیش پا افتاده حل بشه. از این گذشته این سیستمها خیلی بیشتر از اون که کارایی داشته باشن زیبایی و ارزش تجاری دارن! وگرنه بین این همه فیلم و یا تبلیغ شما یک تست درست و حسابی و قابل اعتماد حداقل در مورد تشخیص حفره دیدین؟! راه اندازی نهایی اینجور سیستمها برای سنس حفره و حتی آنالیز همون تصاویر زیبا در ویژوالایزر هم خودش خیلی کار میبره و به همین راحتی نیست. وگرنه مثل اکثر تستها فقط آهن و آهنربا رو از چند سانتی متری سنس میکنه که فایده ای هم نخواهد داشت و مگنومتر داخلی موبایلها خیلی راحت تر همین کار رو انجام میده!
بهرحال بنده روی این موضوع کار نکردم و بدلایل کاربردی زیاد هم بهش علاقه ای ندارم. نمیدونم دوستان تا چه حد در این مورد تجربه یا اطلاعات دارن ولی در هر صورت نمیشه کسی رو به دادن اطلاعات مجبور کرد! من هم مثل شما از دوستانی که اطلاعات کافی در این زمینه دارن خواهش میکنم با سایرین به اشتراک بذارن.

سه شنبه 27 دی1395 - 12:30am

سپاس و درود از شما اقا حمید عزیز
در این مورد که اصول کار مگنومترها و اصول کاری حرف شما متین هستش و کاملا صحیح کلا سیستمهای مگنومتر در کنار ابزار دیگری میتونن مکمل کار باشن در جاهایی برا خیلی ها اتفاق افتاده که دیوارای رو روی زمین مشاهده کردن یا حتی برای خود بنده چندین مورد بوده که دیوار چینی رو دیدم اما نتونستم موقعیت و محدوده این کار اطلاعاتی داشته باشم شاید این ابزار در کنار کار من میتونست حفره و فضای خالی زیر رو برای من حداقل مشخص کنه.در مورد انالیز اسکن هم این مطلب درست هست واقعا نیاز به تجربه میخواد اقا حمید من اولین دستگاهی که ساختم دستگاه فلزجو بود و استارت اشنایی با دستگاه فلزیاب رو از همین سایت زدم خدارو شکر میکنم خیلی تونست به من کمک کنه و موفقیتهای خوبی داشتم و راضی بودم از عملکردم و از شما کمال تشکر رو دارم در این این خصوص به نتیجه ای رسیدم که میشه با خروجی متغیر 5 ولتی یک فلزیاب ساده به سنسور که با تشدید در میدانهای مغناطیسی زمین مقدار خروجی سنسور متغیر بشود و از طریق اتصال اون به درایوری که سیگنالهای انالوگ رو به دیجیتال تبدیل کنه و از طریق بلوتوث و یا کابل به نرم افزار بفرسته البته این کار بیشتر برنامه نویسی میخواد تا مدار اگر از دوستانی که میتونن سورس کد ویژولایزر رو در اختیار بنده قرار بدهند میتونم ادامه این مسیر رو بدم و به نتیجه برسونم و در اختیار علاقمندان در همین سایت قرار بدهم دوستان خواهشن همکاری کنید نزارید خیلی ها با چهار خط برنامه نویسی و یک مدار یکسری افراد با قابهای زیبا دیگران رو سر کیسه کنن بلانسبت دوستانی که واقعا انسانیت در وجودشون هست

سه شنبه 28 دی1395 - 12:10pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 3 پست ] 

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 44 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure