انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 13 خرداد1403 - 3:40pm

پاسخ به موضوع  [ 6506 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 651  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم دوست عزیز.
قبل از اینکه بپرسی نکته ای رو بگم.من چندین بار این تایپیک رو از اول تا آخر خوندم.متوجه این موضوع شدم که اگر قرار باشه این یونیاب برای ما که تو ایران هستیم جواب بده باید قسمت فیلتر مدار و ترانزیستور ها تغییر داده بشه تا برای ما جواب بده.اگر چه میدونیم رسیدن به مقدار مناسب ترانزیستور ها و فیلتر فقط با تست و تست بدست میاد ولی ببین اگر برات امکان طرح و پرسش این موضوع هست از فرانکو این رو بپرس که مقدار پیشنهادیش برای تعداد دور و مقدار خازن فیلتر و مقدار و عدد ترانزیستور چی هست.مسلما قبل از طرح این سوال از فرانکو باید نکته ای بهش بگی تا بتونه جواب مناسب رو بده.
بنظرم اینو بگو:(تعدادی از بچه ها که مونتاز کردن اغلبا با این موضوع درگیر بودن که هیچوقت هر سه led روشن نمیشه.چه زمان تست با دست در ساعات مختلف روز و چه زمان تست طلا یا نقره ای که چال کردن و چه زمان کاوش در محیط بیرون.بنظر میاد یجای این مدار برای کارکرد تو ایران ضعیف هست.)که واقعا هم همینطور هست.
این موضوع رو مقدمتا برای فرانکو طرح کن و بعد مقدار پیشنهادی ترانزیستور یا فیلتر و خازن رو ازش بپرس.

ازینکه تو کارت فوضولی کردم معذرت میخوام.فقط در حد پیشنهاد هست.وگرنه شما هم با تجربه تری و هم متخصص.

یکشنبه 30 خرداد1395 - 10:55am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
ممنونم دوست عزیز.
قبل از اینکه بپرسی نکته ای رو بگم.من چندین بار این تایپیک رو از اول تا آخر خوندم.متوجه این موضوع شدم که اگر قرار باشه این یونیاب برای ما که تو ایران هستیم جواب بده باید قسمت فیلتر مدار و ترانزیستور ها تغییر داده بشه تا برای ما جواب بده.اگر چه میدونیم رسیدن به مقدار مناسب ترانزیستور ها و فیلتر فقط با تست و تست بدست میاد ولی ببین اگر برات امکان طرح و پرسش این موضوع هست از فرانکو این رو بپرس که مقدار پیشنهادیش برای تعداد دور و مقدار خازن فیلتر و مقدار و عدد ترانزیستور چی هست.مسلما قبل از طرح این سوال از فرانکو باید نکته ای بهش بگی تا بتونه جواب مناسب رو بده.
بنظرم اینو بگو:(تعدادی از بچه ها که مونتاز کردن اغلبا با این موضوع درگیر بودن که هیچوقت هر سه led روشن نمیشه.چه زمان تست با دست در ساعات مختلف روز و چه زمان تست طلا یا نقره ای که چال کردن و چه زمان کاوش در محیط بیرون.بنظر میاد یجای این مدار برای کارکرد تو ایران ضعیف هست.)که واقعا هم همینطور هست.
این موضوع رو مقدمتا برای فرانکو طرح کن و بعد مقدار پیشنهادی ترانزیستور یا فیلتر و خازن رو ازش بپرس.

ازینکه تو کارت فوضولی کردم معذرت میخوام.فقط در حد پیشنهاد هست.وگرنه شما هم با تجربه تری و هم متخصص.

ببین عرفان جان منم این سوالات واسم پیش اومد. تو انجمن همسایه تمام اطلاعات رو چندین دور مرور کردم.
همش همینه که فرانکو میگه. مدار همینه. تقویت یعنی حساسیت بیمورد = اشتباه = ردیاب هایی که همه ازش مینالن.
روح این طرح همینه که توی نهایت 10 متر فاصله یک هدف قوی رو بزنه. طراح خودشم میگه شانسی به این طرح رسیده. حالا میگه هر تغییری خواستین میتونین بدین ولی من (فرانکو) با این شماتیک نتیجه گرفتم و تمام. هر چیزی غیر اون رو هم میگه نمیدونم برو امتحان کن.

یکشنبه 30 خرداد1395 - 11:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

dream_man نوشته است:
erfan نوشته است:
ممنونم دوست عزیز.

ببین عرفان جان منم این سوالات واسم پیش اومد. تو انجمن همسایه تمام اطلاعات رو چندین دور مرور کردم.
همش همینه که فرانکو میگه. مدار همینه. تقویت یعنی حساسیت بیمورد = اشتباه = ردیاب هایی که همه ازش مینالن.
روح این طرح همینه که توی نهایت 10 متر فاصله یک هدف قوی رو بزنه. طراح خودشم میگه شانسی به این طرح رسیده. حالا میگه هر تغییری خواستین میتونین بدین ولی من (فرانکو) با این شماتیک نتیجه گرفتم و تمام. هر چیزی غیر اون رو هم میگه نمیدونم برو امتحان کن.

پس پرسش بی فایده ست.نظر خودت راجع به قسمت فیلتر چیه؟
بنظرت بشه دو دور سیم نمره مثلا 0.5 با قطر کمتر .ویا خازن مقدار کمتری گذاشته بشه یا هر دو تغییر انجام بشه.فقط میدونم یجای کار میلنگه.و اگه کشف بشه بدون اینکه به خطای دستگاه افزوده بشه یا ناپایدار بشه دستگاه عملکرد بهتری خواهد داشت و به طلای مدفون حساسیت بهتری پیدا میکنه.من از الکترونیک هیچی نمیدونم و شاید دوسه دفه تو عمرم هویه دستم گرفته باشم ولی از مطالعه تایپیک ین احساس رو دارم که یجای کار میلنگه و اگه کشف بشه نتیجه کار ایده آل میشه.

یکشنبه 30 خرداد1395 - 11:26am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
dream_man نوشته است:
erfan نوشته است:
ممنونم دوست عزیز.

پس پرسش بی فایده ست.نظر خودت راجع به قسمت فیلتر چیه؟
بنظرت بشه دو دور سیم نمره مثلا 0.5 با قطر کمتر .ویا خازن مقدار کمتری گذاشته بشه یا هر دو تغییر انجام بشه.فقط میدونم یجای کار میلنگه.و اگه کشف بشه بدون اینکه به خطای دستگاه افزوده بشه یا ناپایدار بشه دستگاه عملکرد بهتری خواهد داشت و به طلای مدفون حساسیت بهتری پیدا میکنه.من از الکترونیک هیچی نمیدونم و شاید دوسه دفه تو عمرم هویه دستم گرفته باشم ولی از مطالعه تایپیک ین احساس رو دارم که یجای کار میلنگه و اگه کشف بشه نتیجه کار ایده آل میشه.

والا اینجا مثل اینکه هرکی میاد میخونه میسازه میره نتیجش رو هم میره که بگه. کسی نیومده طلا و نقره چال کنه بگه.
فیلتر که 2 یا 3 دورش خوبه , 3 تا خازن مهم هست 22و330و560. اینا رو میشه متغیر گذاشت تستشون کرد.
به نظر خودم قسمت سنس درست کار میکنه وقتی ولتاژ کم میشه با نزدیک کردن دست. بقیشم فقط باید تست کرد.

یکشنبه 30 خرداد1395 - 11:39am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بنظرت برای باطری، 12 ولت چند آمپر مناسبه؟
باطری قابل شارز بگیرم یا معمولی؟

یکشنبه 30 خرداد1395 - 12:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

متاسفانه منم نتونستم با بردی که محسن گذاشته بود ولتاز خروجی رو پایدار کنم. چون اکثر خازن هایی که فرانکو گفته بود رو عوض کردم ولی نتیجه نداد . میخواهم برد اقا هادی رو تست کنم و منتاز کنم. پی سی بی اقا محسن خیلی کوچولو و دست و پا گیر هست و چند تا خازن رو سری موازی میکنی کلا بهم میخوره

یکشنبه 30 خرداد1395 - 1:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان من هرچی این مدار توتم پی دی روبررسی میکنم احساس میکنم قسمت پسیو مدار ( گیرنده ) خوب طراحی شده و میشه ازش نتیجه گرفت . کسی از بچه ها توتم رو ساخته الان این مدارو داره؟
البته ببخشید که توتم به این تاپیک ربطی نداره

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 30 خرداد1395 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان چند روزی هست که از محسن خبری نیست و منم مثه اغلب شما منتظر هستم تا ایشون آخرین نتایج کار و تست و بررسی این ردیاب رو قرار بده.عده ای دیگه از دوستان هم طلا یا نقره چال کردن و هنوز موعد 2 ماهه نشده که بتونن نتایج تستشون رو قرار بدن.
من برای اینکه راهنمای خوبی برای عده ای که قصد ساختن مدار رو دارن وجود داشته باشه نکاتی رو میخوام جمع بندی کنم با ذکر صفحه مربوطه،که حتما بکارشون میاد.من موضوعات رو بصورت نکته ای قرارمیدم برای درک بهتر به صفحه مربوطه رجوع کنید.برای دوستانی هم که این یونیاب روساختن هم میتونه مفید باشه.امکان داره هر کدوم از مواردی که میخوام عنوان کنم با اومدن محسن و اخبار جدید فعالیتشون یا خبر تست بقیه دوستان تغییر کنه.این نکاتی که میارم آخرین تغییرات تا هماکنون هست.بعضی از نکات از صفحاتی گرفته شده که در اون زمان رو ورزن دیگه ای ازین یونیاب کار میشد ولی چون برخی موارد در تمامی ورزن ها مشترکه بازم اینجا ذکر کردم.
*برای ساخت یونیاب مورد بحث آخرین اطلاعات در صفحه 56 موجوده.
*برای فهمیدن صحت عملکرد این یونیاب وجود 3 شرط الزامی هست که اولی حتما باید باشه و دوتای بقیه نسبی هست.ص55
1.تست نزدیک کردن دست به آنتنها
2.تست نزدیک کردن موبایل به آنتن(نباید به تجهیزات الکتریکی حساس باشه یا حساسیت بسیار کمی داشته باشه)
3.تست ولتاز خروجی مدار
*بهتره باکس چوبی یاmdf باشه.ص6
*آنتن کشویی 1 متری از آنتن کویلی بهتره.ص6و37و28
*بتای ترانزیستورها بین 400 تا 600باشه.ص56و60
*خازن های وات دار از نوع الکترولت باشه.بقیه خازنها از جنس خوب.ص57
*.مقاومت ها ¼ وات و 1% باشن.ص61
*آموزش کار با یونیاب.ص6و33
*روش تست بتا یا hfe ترانزیستور.ص61
*از ولوم معمولی برای 20 کیلو و از ولوم مولتی ترن برای 470 کیلو استفاده کنید.ص62
*نحوه تنظیم دستگاه.ص63
*نحوه صحیح گرفتن ولتاز خروجی.ص63
*دقت در تماس نداشتن قطعات با آنتن.ص62
*شیلد باکس.ص77و59
*ولتاز خروجی یونیاب خود فرانکو از 4 کمتر بود.ص60
*نتایج و روش تست نزدیک کردن دست کاربران .ص60و63و70و74و75
*نتایج و روش تست نزدیک کردن موبایل کاربران.ص75و65و60و67و70و58و59
*نتایج و روش تست ولتاز خروجی کاربران.ص63و65و70و71و75
*اندازه pcb.ص81.(حدودا 6 در 8 سانت)
*جهت +خازن 47میکرو .ص82
*شیوه اتصال غلط و درست پتانسیومتر.ص13و14
*بهترین تست برای فهمیدن عملکرد صحیح یونیاب به نظر فرانکو تست دست هست.ص41
*یک پتانسیومتر با کیفیت و دقت بخریم.ص29
*بهترین طرح پیشنهادی فرانکو برای این یونیاب همینی هست که ما مشغولشیم.ص37
*راهکاری برای کاهش ولتاز خروجی،در صورتیکه ولتاز بیشتر ازحد معین شده باشد.ص69
*نتیجه تست محسن.ص78

تاکید میکنم با پیشرفت تایپیک وخبراز نتایج تست بچه ها،امکان داره موضوعات بالا تغییر کنن.

یکشنبه 30 خرداد1395 - 4:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

erfan نوشته است:
دوستان چند روزی هست که از محسن خبری نیست و منم مثه اغلب شما منتظر هستم تا ایشون آخرین نتایج کار و تست و بررسی این ردیاب رو قرار بده.عده ای دیگه از دوستان هم طلا یا نقره چال کردن و هنوز موعد 2 ماهه نشده که بتونن نتایج تستشون رو قرار بدن.
من برای اینکه راهنمای خوبی برای عده ای که قصد ساختن مدار رو دارن وجود داشته باشه نکاتی رو میخوام جمع بندی کنم با ذکر صفحه مربوطه،که حتما بکارشون میاد.من موضوعات رو بصورت نکته ای قرارمیدم برای درک بهتر به صفحه مربوطه رجوع کنید.برای دوستانی هم که این یونیاب روساختن هم میتونه مفید باشه.امکان داره هر کدوم از مواردی که میخوام عنوان کنم با اومدن محسن و اخبار جدید فعالیتشون یا خبر تست بقیه دوستان تغییر کنه.این نکاتی که میارم آخرین تغییرات تا هماکنون هست.بعضی از نکات از صفحاتی گرفته شده که در اون زمان رو ورزن دیگه ای ازین یونیاب کار میشد ولی چون برخی موارد در تمامی ورزن ها مشترکه بازم اینجا ذکر کردم.
*برای ساخت یونیاب مورد بحث آخرین اطلاعات در صفحه 56 موجوده.
*برای فهمیدن صحت عملکرد این یونیاب وجود 3 شرط الزامی هست که اولی حتما باید باشه و دوتای بقیه نسبی هست.ص55
1.تست نزدیک کردن دست به آنتنها
2.تست نزدیک کردن موبایل به آنتن(نباید به تجهیزات الکتریکی حساس باشه یا حساسیت بسیار کمی داشته باشه)
3.تست ولتاز خروجی مدار
*بهتره باکس چوبی یاmdf باشه.ص6
*آنتن کشویی 1 متری از آنتن کویلی بهتره.ص6و37و28
*بتای ترانزیستورها بین 400 تا 600باشه.ص56و60
*خازن های وات دار از نوع الکترولت باشه.بقیه خازنها از جنس خوب.ص57
*.مقاومت ها ¼ وات و 1% باشن.ص61
*آموزش کار با یونیاب.ص6و33
*روش تست بتا یا hfe ترانزیستور.ص61
*از ولوم معمولی برای 20 کیلو و از ولوم مولتی ترن برای 470 کیلو استفاده کنید.ص62
*نحوه تنظیم دستگاه.ص63
*نحوه صحیح گرفتن ولتاز خروجی.ص63
*دقت در تماس نداشتن قطعات با آنتن.ص62
*شیلد باکس.ص77و59
*ولتاز خروجی یونیاب خود فرانکو از 4 کمتر بود.ص60
*نتایج و روش تست نزدیک کردن دست کاربران .ص60و63و70و74و75
*نتایج و روش تست نزدیک کردن موبایل کاربران.ص75و65و60و67و70و58و59
*نتایج و روش تست ولتاز خروجی کاربران.ص63و65و70و71و75
*اندازه pcb.ص81.(حدودا 6 در 8 سانت)
*جهت +خازن 47میکرو .ص82
*شیوه اتصال غلط و درست پتانسیومتر.ص13و14
*بهترین تست برای فهمیدن عملکرد صحیح یونیاب به نظر فرانکو تست دست هست.ص41
*یک پتانسیومتر با کیفیت و دقت بخریم.ص29
*بهترین طرح پیشنهادی فرانکو برای این یونیاب همینی هست که ما مشغولشیم.ص37
*راهکاری برای کاهش ولتاز خروجی،در صورتیکه ولتاز بیشتر ازحد معین شده باشد.ص69
*نتیجه تست محسن.ص78

تاکید میکنم با پیشرفت تایپیک وخبراز نتایج تست بچه ها،امکان داره موضوعات بالا تغییر کنن.

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: @};-

یکشنبه 30 خرداد1395 - 5:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام.ظاهرا دوست عزیز آقای dream.man از یکی از اعضاء سایت همسایه در مورد مقادیر رگلاتور 7812سوال پرسیدن که ایشون هم مقادیری گفتن که با مال ما فرق میکنه.به جای یک میکرو از 100میکرووبجای 47میکرو از 100نانو استفاده کردن.و100نانوی ما سرجای خودشه.
حالا نمیدونم این اشتباه بوده در پی سی بی آقا محسن یا اصلاح.
چرآ دوستانی که تست کرده بودن تو محیط واقعی دیگه نیستن؟

یکشنبه 30 خرداد1395 - 11:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6506 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 , 87 ... 651  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: arta1987 و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure