انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 20 خرداد1403 - 6:34am

پاسخ به موضوع  [ 6507 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 651  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
بايد خوب باشه فقط اون اسيلاتور ٢ به چه كاري مياد يه دونه كافي نيست؟

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 16 مرداد1395 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:

خب بزار بهتر بگم اسیلاتور دوم کارش موزیکی که در اخر شنیده میشه من ترجیح میدم روی 400 هرتز باشه.
فقط قسمت صوت نمیدونم از چه امپ آمپی استفاده کنم .نظری نداری :(

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 16 مرداد1395 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: ايران
بهرام نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:

خب بزار بهتر بگم اسیلاتور دوم کارش موزیکی که در اخر شنیده میشه من ترجیح میدم روی 400 هرتز باشه.
فقط قسمت صوت نمیدونم از چه امپ آمپی استفاده کنم .نظری نداری :(

چيزي به ذهنم نميرسه مهندس حميد فكر ميكنم بتونه كمك كنه
مهندس عزيز مارو دريابيد \:d/

ترس باعث ميشود كه بسياري از مردم به روياهايشان نرسند

شنبه 16 مرداد1395 - 11:20pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشین بهرام عزیز.
فکر میکنم طرح شما در واقع همون طرح اصلی هست و تفاوت زیادی نداره! دیاگرام طرح هم نشون میده که باید بیشترش بصورت آنالوگ باشه. اگر شما واقعا از این مدار یا مشابه این مدار جواب مطلوب گرفتین و فقط در برخی جزئیات احساس میکنین میتونه بهتر عمل کنه ؛ کاملا منطقی هست که روی اون جزئیات کار کنین. ولی اگر کلیت طرح خوب جواب نداده طبیعتا دلیلی نداره بر همون اساس مدار دیگری رو با صرف زمان زیاد طراحی کنین! بنابراین جوابدهی نسبی همین طرح در حالت کلی میتونه ملاک شما برای کار کردن روی جزئیات یا طرح مشابه دیگر باشه.
بنظر من قاعدتا کسی که روی چنین طرحهایی کار میکنه نباید در بخش صدا که ساده ترین قسمت هست مشکلی داشته باشه! وگرنه بخش صدا که چیز مهمی نیست و شما میتونین با یک ترانزیستور ساده هم صدای خوب و قوی داشته باشه. اگر خواستین صدا واقعا به نحوی شبیه آمپلی فایر تا حد مثلا 0.5 وات بخوبی تقویت بشه ؛ آیسی های آمپلی ساده ای مثل LM386 میتونه مورد استفاده قرار بگیره. وگرنه استفاده از یک آپ امپ که صرفا تقویت کننده ولتاژ محسوب میشه و نه جریان در حد قوی ؛ برای خروجی صوتی مناسب نیست.

یکشنبه 16 مرداد1395 - 12:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
خسته نباشین بهرام عزیز.
فکر میکنم طرح شما در واقع همون طرح اصلی هست و تفاوت زیادی نداره! دیاگرام طرح هم نشون میده که باید بیشترش بصورت آنالوگ باشه. اگر شما واقعا از این مدار یا مشابه این مدار جواب مطلوب گرفتین و فقط در برخی جزئیات احساس میکنین میتونه بهتر عمل کنه ؛ کاملا منطقی هست که روی اون جزئیات کار کنین. ولی اگر کلیت طرح خوب جواب نداده طبیعتا دلیلی نداره بر همون اساس مدار دیگری رو با صرف زمان زیاد طراحی کنین! بنابراین جوابدهی نسبی همین طرح در حالت کلی میتونه ملاک شما برای کار کردن روی جزئیات یا طرح مشابه دیگر باشه.
بنظر من قاعدتا کسی که روی چنین طرحهایی کار میکنه نباید در بخش صدا که ساده ترین قسمت هست مشکلی داشته باشه! وگرنه بخش صدا که چیز مهمی نیست و شما میتونین با یک ترانزیستور ساده هم صدای خوب و قوی داشته باشه. اگر خواستین صدا واقعا به نحوی شبیه آمپلی فایر تا حد مثلا 0.5 وات بخوبی تقویت بشه ؛ آیسی های آمپلی ساده ای مثل LM386 میتونه مورد استفاده قرار بگیره. وگرنه استفاده از یک آپ امپ که صرفا تقویت کننده ولتاژ محسوب میشه و نه جریان در حد قوی ؛ برای خروجی صوتی مناسب نیست.

سلام مهندس .خب طرح اصلی در واقع قسمت گیرنده واسیلاتور بله کاملا شبهات داره اما مابقی قسمتها کلا طرح عوض میشه.تو طرح اصلی بعد از گیرنده که میکسر فرکانس بالا هم هست هارومونیکهای اسیلاتور رو با موج گیرنده مخلوط میکنه وبه دو طبقه تقویت کننده امیتر مشترک میده خب بافر شده اون هم از امیتر گرفته میشه وبه یک مقایسه کننده میره.اما طرح من کلا بحثش جداست در حالت گیرنده واسیلاتور که تا حدودی شباهت داره قسمت میکسر هم موج رو مخلوط و بعد سوئیچ میکنه در اخر هم تقویت میشه خلاصه مدار زیاد هم پیچیده نیست اما منظور من طراحی قسمت صوت با امپ آمپ بود که بعد از سوئیچ شدن باید تقویت بشه سیگنال هم مربعی هست که فکر نمیکنم 386 گزینه مناسبی باشه چون بخش اسیلاتور دوم بعد از کلید خوردن به طبقه نهایی میره که مربعی هست من فکر میکنم قسمت صدا با امپ آمپی نظیر 324 کیفیت مناسبتری داشته باشه به هر حال به تجربیات شما همه جوره نیازمندیم مهندس :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 17 مرداد1395 - 10:55am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام بر دوستان گل و استاد حمید .من از همه ی دوستان کار کشته و مخصوصا استاد درخواستی دارم که مطینم که همه دوستان این درخواست رو دارن اون هم اینه که این مبحث اگر واقعا کارایی داره که همه رو از داشتن هر دستگاهی بی نیاز میکنه یه فایل راهنما همراه با آخرین و بهترین پی سی بی مثل فلز جو که طراح محترمش استاد حمید بودن درست کنن و بزارن که اگر چنین بشه همه دست پر برمیگردن و به دستگاه های خارجی و به هیچ دستگاهی نیاز نخواهیم داشت و چون سایز کوچکی هم داره حمل اون هم راحت تره

دوشنبه 18 مرداد1395 - 3:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان اینم تستی که گفتم با تکون دادن فلزات مختلف مقابل یونیاب انجام دادم @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 25 مرداد1395 - 7:48pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
تست خوبی برای این گونه مدارات هست .
بنده قبلا از این گونه تستها انجام دادم .
برای pd بدون تغیرات : اگر فلزاتی ریزی را داخل قوطی بریزید و طوری تکان بدید که فلزات بهم سائیده بشن و انرژی آزاد بکنن ، قسمت یونیابش حساسیت نشون میده .
برای pd واقعی : جدا از تکان دادن فلزات ، باید برای فلزات قدیمی که در نزدیکش باشه حساسیت داشته باشه . همچنین به انرژی دست انسان
- در تست شما چون جیوه حالت مایع داره ، برای همین بیشتر واکنش نشون میده . اما ظرف فلزات و نوع فلزات دیگر شما برای این تست خوب نیست وگرنه اونا هم جواب میده .
باید در قوطی سربسته باشه که بشه محکمتر تکون بدید و همچنین فلزات سنگینتری باشه ، مثل سکه ها
- اما برای برنج فکر کنم که از پیزو استفاده کردید که سبکه و محکم سائیده نمیشه
- برای آلومینیوم که قطعات هیتسینگ به مقدار لازم سنگین هستند جواب داد
- برای آهن هم قطعات به اندازه ی کافی سنگین نبودند و بهتره که از آهن زنگ زده ی زیرخاکی استفاده بشه . البته نباید به هیچ عنوان به آهن واکنش نشون بده وگرنه #:-s
( اگر با آهن زنگ زده ی اصل که تازه از خاک دراومده باشه ، تست بگیرید ، معلوم میشه که پی دی شما خوبه یا بده . اگر هم آهن زیر خاکی داشته باشید که خیلی بهتره برای تست )
همچنین گرما دادن فلز و خلوص و قدمت فلز خیلی در واکنش تاثیر داره .
PD بنده با تکون دادن قوطی حاوی قطعات نقره ، تو فاصله ی بیشتری واکنش نشون میده
همچنین برای طلا و برنج و فلزات باارزش
و برای آهن اصل زیرخاکی :ymsmug:

لا اله الا هو

دوشنبه 25 مرداد1395 - 8:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ممنون بابت توضیحاتتون @};- @};- @};-
حق با شماست ب آهن نباید حساسیت نشون بده بنده با مقدار سنگین آهن هم این آزمایش رو قبلا انجام دادم و خوشبختانه عکس العملی نداشت به هر حال ممنونم استاد سنه عزیز ~O)

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

دوشنبه 25 مرداد1395 - 8:42pm

این تایپیک هم به بن بست خورد!!! :D :-? :-s

جمعه 26 شهریور1395 - 7:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6507 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 104 , 105 , 106 , 107 , 108 , 109 , 110 ... 651  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 100 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure