انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 6 مرداد1403 - 11:59am

پاسخ به موضوع  [ 187 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19
 دوربين هاي يون ياب 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم. خسته نباشین.
بد نبود تصویر عادی اون سنگ رو بدون هیچ فیلتری میگرفتین تا مشخص بشه سنگ با دید طبیعی چطور بنظر میاد. در هر صورت فکر نمیکنم چیز خاصی باشه شاید ذرات کریستال یا سیلیس در اون سنگ وجود داشته که درخشش و تشعشع خاصی در طول موج های مختلف حاصل از نور محیط بازتاب داده و با فیلتر بصورت خاصی خودش رو نشون داده. این نکته رو هم متذکر بشم که این مسائل حتی به میزان گرما هم ربط نداره! چون طول موج مادون قرمزی که برای بررسی حرارتی لازمه فراتر از طول موج عادی مادون قرمزی هست که دوربین های معمولی امکان آشکارسازیش رو دارن. بهمین لحاظ نمیشه یک دوربین معمولی رو به دوربین حرارتی تبدیل کرد.

یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 9:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بد نبود تصویر عادی اون سنگ رو بدون هیچ فیلتری میگرفتین تا مشخص بشه سنگ با دید طبیعی چطور بنظر میاد. در هر صورت فکر نمیکنم چیز خاصی باشه شاید ذرات کریستال یا سیلیس در اون سنگ وجود داشته که درخشش و تشعشع خاصی در طول موج های مختلف حاصل از نور محیط بازتاب داده و با فیلتر بصورت خاصی خودش رو نشون داده. این :x نکته رو هم متذکر بشم که این مسائل حتی به میزان گرما هم ربط نداره! چون طول موج مادون قرمزی که برای بررسی حرارتی لازمه فراتر از طول موج عادی مادون قرمزی هست که دوربین های معمولی امکان آشکارسازیش رو دارن. بهمین لحاظ نمیشه یک دوربین معمولی رو به دوربین حرارتی تبدیل کرد.

ممنون جناب مهندس سلامت باشین :x
واقعا خیلی نکته قابل توجهی فرمودین اشتباه کردم که عکس عادی نگرفتم چون خودم فرداش رفتم برای بازدید و تحلیل سنگ که ۲ ساعت فیکس گشتم دنبالش اما پیداش نکردم نمیدونم چرا و شتباه دیگرم باز فیلتر همرام نلود که مجددا عکس بگیرم و باغداری داشت اونجا کار میکرد که مشکوک شده بود منم زیاد نگشتم ولی جنس و بافت سنگ هیچ فرقی با بقیشون نداشت و اون منطقه همه سنگها حالت اهکی دارند و رنگشون مثل طوسی کمرنگ و خاکستری کمرنگ هست که داخلشون هم همون رنگیه سنگ سفید یا رنگ روشن اصلا نداره
ولی باز هم برای عکس چند روز دیگه میرم میگیرم و در ضمن یک چشمه هم پشت سرم بود ک کنار چشمه ایستاده بودم @};-

مشغول خودت،درگیر خودت باش،در پی احوال خودت باش

یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 9:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
بد نبود تصویر عادی اون سنگ رو بدون هیچ فیلتری میگرفتین تا مشخص بشه سنگ با دید طبیعی چطور بنظر میاد. در هر صورت فکر نمیکنم چیز خاصی باشه شاید ذرات کریستال یا سیلیس در اون سنگ وجود داشته که درخشش و تشعشع خاصی در طول موج های مختلف حاصل از نور محیط بازتاب داده و با فیلتر بصورت خاصی خودش رو نشون داده. این نکته رو هم متذکر بشم که این مسائل حتی به میزان گرما هم ربط نداره! چون طول موج مادون قرمزی که برای بررسی حرارتی لازمه فراتر از طول موج عادی مادون قرمزی هست که دوربین های معمولی امکان آشکارسازیش رو دارن. بهمین لحاظ نمیشه یک دوربین معمولی رو به دوربین حرارتی تبدیل کرد.

بینهایت ممنون از لطف شما جناب مهندس که چراغ راه علم را به تنهایی روشن نگه داشته اید خدا حفظتون کنه
یعنی این دوربن های مادون قرمز پس علتی داره که پولش هزاران برابر یه دوربین معمولیه پس خیلی کار مهمی انجام میده مسلما کار دوربین های حرارتی خیلی مهمه و حیاتیه من عاشق این دوربینهام

یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 10:11pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله طول موج طیف مادون قرمزی که برای بررسی حرارتی لازمه بسیار فراتر از رنج نور مادون قرمزی هست که دوربینهای معمولی قابلیت دیدن اون رو دارن. حالا مثلا در ترمومتر های لیزری که البته لیزر در اون صرفا نقش یک پوینتر رو داره ؛ سنسور بصورت یک پیکسل هست که قیمت زیادی پیدا نمیکنه. ولی دوربین حرارتی واقعی که تعداد پیکسلهای زیادی داره و در واقع هر پیکسل اون یک سنسور حرارتی هست قیمتش هم به همون نسبت بالا میره. هر چه تعداد پیکسلها و سرعت تاثیر پذیری یا همون رفرش تصویر بالاتر باشه ارزش و کارایی دوربین حرارتی و همینطور قیمت اون بیشتر میشه.

دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 2:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله طول موج طیف مادون قرمزی که برای بررسی حرارتی لازمه بسیار فراتر از رنج نور مادون قرمزی هست که دوربینهای معمولی قابلیت دیدن اون رو دارن. حالا مثلا در ترمومتر های لیزری که البته لیزر در اون صرفا نقش یک پوینتر رو داره ؛ سنسور بصورت یک پیکسل هست که قیمت زیادی پیدا نمیکنه. ولی دوربین حرارتی واقعی که تعداد پیکسلهای زیادی داره و در واقع هر پیکسل اون یک سنسور حرارتی هست قیمتش هم به همون نسبت بالا میره. هر چه تعداد پیکسلها و سرعت تاثیر پذیری یا همون رفرش تصویر بالاتر باشه ارزش و کارایی دوربین حرارتی و همینطور قیمت اون بیشتر میشه.

تشکر جناب مهندس :x
خورشید وجودتان پرنور باد واقعا خداوند از سر سخاوت شما را استاد ما قرار داد یقینا طریقت و راه شما روش پیغمبران الهی هست
انشاالله بتونیم زحمات بسیار ارزشمتدتان را به بهترین وجه ممکن جبران کنیم
ممنون با تمام احترامات @};-

دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 11:57pm
مدیر کل
مدیر کل

خیلی ممنون. خواهش میکنم. :x @};-

سه شنبه 24 اردیبهشت1403 - 12:56am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
خیلی ممنون. خواهش میکنم. :x @};-

ممنونم دستتون درد نکنه :x :YMPRAY:

سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 12:28pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 187 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure