انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:16pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 601 , 602 , 603 , 604 , 605 , 606 , 607 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله بنظر من همین 8 مگاهرتز مناسبه. البته این فرکانس با توجه به مدل تقویت کننده مدار مناسب هست وگرنه خود رقم 8 مگاهرتز هیچ اثر خاصی برای یون یابی نداره.

سپاس از صبوری و پاسخ هاتون مهندس حمید
در مورد خازن قسمت تانک مدار همون ۲۲ پیکو خوبه یا خازن دیگه ای مد نظر شماست؟

جمعه 28 آبان1400 - 5:03pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
بله 22 پیکو مناسب هست. در واقع کم بودن مقدار این خازن اشکال خاصی نداره اما اگر از حدود 40 پیکو بیشتر بشه دیگه سنس بتدریج تضعیف شده و هدف سنس نمیشه.

جمعه 28 آبان1400 - 5:16pm

حمید نوشته است:
خواهش میکنم.
بله 22 پیکو مناسب هست. در واقع کم بودن مقدار این خازن اشکال خاصی نداره اما اگر از حدود 40 پیکو بیشتر بشه دیگه سنس بتدریج تضعیف شده و هدف سنس نمیشه.

ممنون مهندس.میشه دلیلش رو بفرمایید که چرا از 40 پیکو به بالاتر سنس به تدریج تضعیف میشه؟

شنبه 29 آبان1400 - 11:01am
مدیر کل
مدیر کل

ترکیب سیم پیچ و خازن موازی با اون یک مدار تانک یا رزونانس رو تشکیل میده که فرکانس رزونانس و امپدانس اون به هر دوی این قطعات بستگی داره. هر چند بدلیل نوع مصرفی که ما داریم فرکانس دقیق رزونانس اهمیتی نداره ولی تطبیق این فرکانس و امپدانس با آنتن موجب انتقال حداکثری سیگنال به طبقه تقویت کننده میشه. افزایش خازن 22 پیکو از طرفی فرکانس رزونانس رو پایین میاره که نیاز به آنتن بلند تری داره و از طرف دیگه امپدانس ورودی مدار رو کاهش میده که دیگه بتدریج از تطبیق با امپدانس استاندارد یک آنتن تلسکوپی خارج میشه و از این حیث هم سطح سیگنال دریافتی افت میکنه. پس از هر دو جهت افزایش خازن موجب تضعیف سیگنال هست.

شنبه 29 آبان1400 - 4:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام خدمت دوستان عزیز و مهندس حمید بزرگوار همگی خسته نباشید.
دوستان ی موضوع خواستم مطرح کنم ولی خب دیدم یه سری حزب باد میان و شروع میکنن به جبهه گرفتن و... و همینان که موجب سردی دوستان انجمن و فعالیت هاشون میشن
ولی مهم نیست من به حرمت انجمن و مهندس حمید که واقعا حق بزرگی ب گردن شخص بنده دارن میخاستم یه سری مطالب را که همه میتونید تجربه کنید و نتیجش خودتون ببینید مطرح کنم .
ببینید ما بارها شده دوتا فرانکو ساختیم که از نظر ظاهری و میزان قطعات دقیق عین هم بودن ولی در عمل زمین تا آسمون تفاوت داشتن و کسی هم سعی نکرد دلیل جویا بشه . دلیل خیلی راحت و پیش پا افتاده بود و کسی بهش اهمیت نمیداد و اون هم خازن های 1 پیکو بودن این خازن ها چون با هم سری شدن و تشکیل یه خازن 3 دهم پیکو را دادن و این رنج خازن یعنی یه افتضاح بزرگ و کسانی که تو کار رادیو آماتور هستن میدونن یعنی چی . حالا بگذریم
در طرح جدیدی که جناب فرانکو ارائه دادن خازن های 1 پیکو حذف شده و همچنین دامنه موجی کریستال را میشه راحت با یه مولتی ترن تنظیم کرد و از طرفی که میشه انواع کریستال ها را تا 100 مگاهرتز روی مدار سوار کرد تنظیمات خیلی راحت شده و همچنین هارمونیک های دریافتی هم بیشتر... و همچنین اضافه شدن دوتا مولتی ترن 1 کیلو جای مقاومت های 1 کیلو که ب امیتر ترانزیستر های 3 و 4 وصل شدن و با این دوتا مولتی ترن شما میتونید قبل از اضافه کردن کریستال مشکل خودنوسان سازی مدار را هم تنظیم کنید در ضمن اگه قراره از کریستال های بالا تر از 10 مگ استفاده بشه بهتره خازن 22 پیکوی موازی با سلف و یا همون بخش تانک را یه تریمر 80 یا 90 پیکو انتخاب کرد که راحت بشه بهترین هارمونیک ورودی را نسبت به نوع کریستال تنظیم کرد امیدوارم موفق باشید
مدار و تغییرات را اینجا قرار میدم که مهندس حمید و دوستان عزیز بررسی و تحلیل کنند
با سپاس از همگی .مهدی معین @};-

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

جمعه 10 دی1400 - 11:11am
کاربر فعال
کاربر فعال

20mhz

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

در مقابل تقدیر خداوند مانند کودک یک ساله ای باشید که هروقت او را به بالا می اندازند ، یقین دارد که او را خواهند گرفت

جمعه 10 دی1400 - 11:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

ماهان جان ممنون میشم لینک کانال فرانکو رو که تغییرات جدید درش هست رو لطف کنین .در ضمن برا این مدار pcb هم اگه هست اینجا بزارید تشکر

دوشنبه 13 دی1400 - 10:31pm
کاربر فعال
کاربر فعال

https://www.longrangelocators.com/forum ... 3&page=102

پنج شنبه 14 بهمن1400 - 10:24am

سلام مهندس حمید عزیزبنده 604صحفه رو مطالعه کردم ولی متاسفانه هر کی یه چیزی و لیستی داده اگر امکان داره فایل صحیح و لیست قطعات کامل رو میزارین خیلی از شما سپاسگذارم

جمعه 21 بهمن1400 - 1:40am
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
اگر از بنده میپرسید فیبر 3 چراغه موجود در پست اول تاپیک مورد تایید من هست. چون فیبری هست که نفرات متعددی ازش جواب گرفتن. لیست قطعات هم با اینکه گذاشته شده ولی خودتون میتونین از روی همون فیبر مقادیر قطعات رو ببینید.

جمعه 21 بهمن1400 - 2:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 601 , 602 , 603 , 604 , 605 , 606 , 607 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 50 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure