انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 9:18am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 550 , 551 , 552 , 553 , 554 , 555 , 556 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
منکه قصد ناراحت کردن کسیو ندارم کسی بخاطر چهارتا حرف قهر کنه من فرانکو نخواستم هیچ مداری نخواستم تو یوتیوب قبلا به اقا بهرام توضیحدادم که نمیخوام و سالها پیش ساختمش چند ورژن مختلف دلیل ساختمم بازم میگم یجاهایی ک امواج نباشه نمیگیره !فک کن صخره باشه یونیاب نمیگیره امواجم نباشه نگیره پس شانست از صدمیشه ۵۰!من مدارامو ساختم دونه دونه گزاشتم کنار کلا دیگ مدار نمیسازم
هممون قدیمیهای این سایت هستیم من پیج قبلیم رمزشو ندارم وگرنه از سال ۹۲ اینجا هستم مثل قدیمیای دیگ
فقط پیدیو گلچین کردم گزاشتم کنار بلکه یروزی ی رازی ازش بفهمم زحمت و هزینه زیادیم پاش کردم الانم سنس دارم شاید بالا شاید پایین نمیدونم
بنده گفتم اقا بهرام وقتی به دوستان قول میدی یکم بحث حساس میشه نزن زیر حرفت درسته بعضی سو استفاده میکنن خوب اون قول دادنت چیه پس
شما مثل جناب سنه دژ یاد گرفتین چون زیاد زحمت میکشین باید هیشکی هیچی نفهمه باید فقط خودت ازمونو خطا کنی اینو قانون کردین برای خودتون!یعنی یکی که تو کار مکانیکیه اوستاش نباید یادش بده باید خودش ازمونو خطا بده !البته از جناب سنه دژ تشکر ویژه دارم باتجربه و کار بلد هستن خدا هم بهش داده
من این اعتقادو ندارم اگر بحث سو استفاده نباشه چیزی بلد باشم به ادمش توضیح میدم البته که هیچکی بغیر خود انسان ب خودش کمک نمیکنه ولی باید دست گرفت

درود بر شما.حرفهاتون درسته من قبولش دارم ام من زمانی که قول دادم گفتم قراره به دوستان یک قراره یک هدیه بدم وفقط به کسانی این کارو انجام میدم که تو سایت دارن روی طرح حالا به قول خودتون بالا یا پایین کار میکنن نه اونهایی که بیرون گود وایستادن.و دوستان بیرون گود شکمشون صابون نزنن.الان هم میگم.به هر حال من به شخص خاصی یادم نمیاد مستقیم قولی داده باشم که بخوام زیرش بزنم.بدتر اینکه شما که نمیخوای بسازی چون اعتقادی به فرانکو نه اینجا نه تو یوتوب ندارین دیگه مشکل کجاست :-?
بزار بچه هایی که میخوان و دنبال فرانکو هستن بیان جلو و شکایت کنن من که کسی رو نمیبینم جز شما. :D جالب اینجاست که اصلا هم اعتقادی به فرانکو ندارین واقعا خنده داره واقعا هدفتون چیه..اون راهکاریی هم که بشه محدودیت فرانکو رو برداشت که واستون فرستادم شما هم که گفتین دارمش خب چرا مشکل حل نمیکنین .الان اومدین اینجا هر روز یک اسپم میدین که من فلان من بیسان.خب پی دی تاپیکش مشخصه تو تاپیک فرانک از زمانی که اومدین دارین میگین پی دی.خب برین اونجا شاید بچه هایی که دارن روی پی دی کار میکنن به نتیجه ایی رسیدن شما بیخبری :) از من گفتن بود با این حرفها وقت خودتو اینجا تلف میکنی @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 10 آذر1399 - 5:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
درود جناب سنه دژ نازنین :ymcowboy:

سوالی دارم در مورد نقش فرستنده رادیویی در گیرندگی فرانکو ---- سوال اینه که مثلا یه فرستنده داریم که در منطقه مورد نظر فقط میتونه از 50 متری فرانکو رو تحریک کنه ایا این برای بهبود سنس کمکی میکنه اگه در جای خوبی قرار بگیره؟ یا باید توان بالایی داشته باشه که کل منطقه رو تخت پوشش بده؟ یا باید موجهای زیادتری نقش داشته باشن

ممنون :YMPRAY:

سه شنبه 11 آذر1399 - 8:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
درود جناب سنه دژ نازنین :ymcowboy:

سوالی دارم در مورد نقش فرستنده رادیویی در گیرندگی فرانکو ---- سوال اینه که مثلا یه فرستنده داریم که در منطقه مورد نظر فقط میتونه از 50 متری فرانکو رو تحریک کنه ایا این برای بهبود سنس کمکی میکنه اگه در جای خوبی قرار بگیره؟ یا باید توان بالایی داشته باشه که کل منطقه رو تخت پوشش بده؟ یا باید موجهای زیادتری نقش داشته باشن

ممنون :YMPRAY:
درود جهانبین خیر با این روش چندان کمکی در افزایش گیرندگی نخواهد کرد .

سه شنبه 11 آذر1399 - 9:24pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
درود
در اوایل تفکرات طرز کار فرانکو بر اساس امواج رادیویی ، بدلیل وجود نقاط کور زیاد در مناطق کوهستانی ، بنده چند نمونه از کیتهای فرستنده رادیویی رو تست کردم ، حتی از نزدیک هم برای فرانکو حساسیتی ایجاد نکرد .
طبق تجربیات بنده ، اگر فرستنده ی خاصی هم در فاصله ی مشخصی قرار بدیم که روی فرانکو تاثیر بزاره ، بازم در دفینه یابی کمکی نخواهد کرد . یعنی اینطور نیست که امواج فرستنده از طریق پدیده به گیرنده برسه ، بلکه یا مستقیم توسط گیرنده گرفته میشه یا اگر فاصله ی بین فرستنده و فرانکو را بیشتر کنیم ، دیگه چیزی نمیگیره. برای داشتن تاثیر باید روش دریافت و سنس ردیاب بررسی بشه و مدار تغیر بکنه
تاثیر فرستنده ها برای فلزیابی ،میتونه به چند صورت انجام بگیره :

- یا باید فرستنده ، در نزدیک گیرنده قرار بگیره و در حالت نال شده ثابت بشه که دفینه بتونه نقش تقویت در گیرندگی رو ایجاد بکنه و میزان گیرندگی رو ببره بالا که سنس صورت بگیره
یعنی چیزی میشه مثل همون قانون توباکسها یا والفها که وقتی فلزی مابین فرستنده و گیرنده قرار میگیره حاملی میشه برای رسیدن امواج به گیرنده(روش اختلاف فاز ، بهم خوردن تعادل یا حالات دیگر ، منظورم نیست)
اما اختلافی که در این روش ردیابی ، با روش فلزیابی در فلزیابهای والف داریم اینه که در فلزیابها ، خود فلز از نزدیک مابین فرستنده و گیرنده قرار میگیره ، اما در ردیابی ، فلز در دوردست قرار داره و اگه بخوایم با این روش کار کنیم باید فرستنده و گیرنده را در فاصله ی طولانی در طرفین دفینه قرار بدیم و میزان گیرندگی را اندازه بگیریم که برای کاوشگران امروزی میسر نیست . مانند تصویر زیر که قدیما استفاده داشته
پیوست:
radar for treasure.JPG

توجه داشته باشید که در این روش نیز ، مثل توباکس یا والفها ، بازم فرستنده و گیرنده ثابت هستند
و نکته ی مشکلی که داره اینه که باید جای دفینه رو حدس بزنیم و فرستنده و گیرنده را در دو طرفش قرار بدیم برای تست
که برای اهداف و مقاصد و انتظارات کاوشگران امروزی از ردیابی ، خیلی سخت و غیر قابل انجام است
گولدگان یا بعضی از والف رسیورها و حتی رادیوها ، گاهگاهی در مناطق دفینه دار و تحت تاثیر امواج فرستنده ها ، بعضی وقتها که امواج و دفینه و ردیاب ، در یک خط قرار میگیرن ، بصورت اتفاقی یه تغیراتی را حس میکنند و واکنشهای خفیفی در صدا احساس میشه . اما این در راستا قرار گرفتن مانند خسوف و کسوف به ندرت اتفاق میافته و کاوشگر در جهت و تعین نقطه با مشکل روبرو میشه و بیشتر گیج میشه

-یا باید از فرستنده های وات بالا ، استفاده بشه ، مانند فرستنده های آنالوگ رادیو تلویزیون کشوری ، که حجیم و غیر قابل حمل هستن ، و باید مدت زیادی در منطقه فعال باشن تا پدیده رو تحت تاثیر قرار بدن
طبق گفته های جناب مورگان ، بعد از اینکه فرستنده های آنالوگ تلویزیونی در کشورش برداشته شدن ، پی دی کا قسمت اعظمی از قدرتش را برای سنس دفینه ها از دست داد . بنده نیز قبل از برداشتن فرستنده های آنالوگ ، در مناطق شهری یا نزدیک دکلهای روستایی ، اهداف رو بسیار قویتر سنس داشتم که بعدا این تاثیر از بین رفت و فقط مقداری با محیطهای کور فرق داشت . البته این میزان تاثیر خیلی به روش دریافت و سنس ردیاب بستگی داره و با تغیر در سیستم میتوان بازم در مناطقی که امواج بیشتره (امواج رادیو یا حتی به ظاهر دیجیتال تلویزیونی و موبایل) اختلاف چشمگیری را مشاهده کرد نسبت به مناطق دورافتاده و نقطه کور

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

سه شنبه 11 آذر1399 - 10:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
درود
در اوایل تفکرات طرز کار فرانکو بر اساس امواج رادیویی ، بدلیل وجود نقاط کور زیاد در مناطق کوهستانی ، بنده چند نمونه از کیتهای فرستنده رادیویی رو تست کردم ، حتی از نزدیک هم برای فرانکو حساسیتی ایجاد نکرد .
طبق تجربیات بنده ، اگر فرستنده ی خاصی هم در فاصله ی مشخصی قرار بدیم که روی فرانکو تاثیر بزاره ، بازم در دفینه یابی کمکی نخواهد کرد . یعنی اینطور نیست که امواج فرستنده از طریق پدیده به گیرنده برسه ، بلکه یا مستقیم توسط گیرنده گرفته میشه یا اگر فاصله ی بین فرستنده و فرانکو را بیشتر کنیم ، دیگه چیزی نمیگیره. برای داشتن تاثیر باید روش دریافت و سنس ردیاب بررسی بشه و مدار تغیر بکنه
تاثیر فرستنده ها برای فلزیابی ،میتونه به چند صورت انجام بگیره :

- یا باید فرستنده ، در نزدیک گیرنده قرار بگیره و در حالت نال شده ثابت بشه که دفینه بتونه نقش تقویت در گیرندگی رو ایجاد بکنه و میزان گیرندگی رو ببره بالا که سنس صورت بگیره
یعنی چیزی میشه مثل همون قانون توباکسها یا والفها که وقتی فلزی مابین فرستنده و گیرنده قرار میگیره حاملی میشه برای رسیدن امواج به گیرنده(روش اختلاف فاز ، بهم خوردن تعادل یا حالات دیگر ، منظورم نیست)
اما اختلافی که در این روش ردیابی ، با روش فلزیابی در فلزیابهای والف داریم اینه که در فلزیابها ، خود فلز از نزدیک مابین فرستنده و گیرنده قرار میگیره ، اما در ردیابی ، فلز در دوردست قرار داره و اگه بخوایم با این روش کار کنیم باید فرستنده و گیرنده را در فاصله ی طولانی در طرفین دفینه قرار بدیم و میزان گیرندگی را اندازه بگیریم که برای کاوشگران امروزی میسر نیست . مانند تصویر زیر که قدیما استفاده داشته
پیوست:
radar for treasure.JPG

توجه داشته باشید که در این روش نیز ، مثل توباکس یا والفها ، بازم فرستنده و گیرنده ثابت هستند
و نکته ی مشکلی که داره اینه که باید جای دفینه رو حدس بزنیم و فرستنده و گیرنده را در دو طرفش قرار بدیم برای تست
که برای اهداف و مقاصد و انتظارات کاوشگران امروزی از ردیابی ، خیلی سخت و غیر قابل انجام است
گولدگان یا بعضی از والف رسیورها و حتی رادیوها ، گاهگاهی در مناطق دفینه دار و تحت تاثیر امواج فرستنده ها ، بعضی وقتها که امواج و دفینه و ردیاب ، در یک خط قرار میگیرن ، بصورت اتفاقی یه تغیراتی را حس میکنند و واکنشهای خفیفی در صدا احساس میشه . اما این در راستا قرار گرفتن مانند خسوف و کسوف به ندرت اتفاق میافته و کاوشگر در جهت و تعین نقطه با مشکل روبرو میشه و بیشتر گیج میشه

-یا باید از فرستنده های وات بالا ، استفاده بشه ، مانند فرستنده های آنالوگ رادیو تلویزیون کشوری ، که حجیم و غیر قابل حمل هستن ، و باید مدت زیادی در منطقه فعال باشن تا پدیده رو تحت تاثیر قرار بدن
طبق گفته های جناب مورگان ، بعد از اینکه فرستنده های آنالوگ تلویزیونی در کشورش برداشته شدن ، پی دی کا قسمت اعظمی از قدرتش را برای سنس دفینه ها از دست داد . بنده نیز قبل از برداشتن فرستنده های آنالوگ ، در مناطق شهری یا نزدیک دکلهای روستایی ، اهداف رو بسیار قویتر سنس داشتم که بعدا این تاثیر از بین رفت و فقط مقداری با محیطهای کور فرق داشت . البته این میزان تاثیر خیلی به روش دریافت و سنس ردیاب بستگی داره و با تغیر در سیستم میتوان بازم در مناطقی که امواج بیشتره (امواج رادیو یا حتی به ظاهر دیجیتال تلویزیونی و موبایل) اختلاف چشمگیری را مشاهده کرد نسبت به مناطق دورافتاده و نقطه کور

پس نقش فرستنده ساده VHF هم بصورت کمکی برای FRANCO و PDK هم منتفی هست :(

با این تفاصیر اینکه دلمون به تغییر سلف و اینا هم خوش باشه بازم گیرندگی کافی نداریم که نهایتش فرانکو میشه نسخه اول پی دی کا که بازم امواج منطقه ما که هیچ VHF نیست :(( البته این برای دوستانی که منطقه خوبی دارن خوبه اما نه برای من /:)

اصل فرمول همون PD هست که دیگه مشکلات منطقه رو نداره - حتی همون زدن اهداف ارزشمند روی زمین --- امیدوار بودم که دیگه با این توضیحات مجبورا فرانکو رو میبوسم و میزارم کنار و میچسبم به PD

ممنون استاد @};-

سه شنبه 11 آذر1399 - 11:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
آها تازه فهمیدی خودمو جر میدادم پی دی پیدی با لحن بد بهم میزدید؟
اینکه شک داشته باشیم یه جا امواج هس یا نه این خودش یه ضعفه حالا اون کاوشگر اونقد باید علم داشته باشه بره تحقیق کنه ببینه امواج داره تو منطقش یا نه؟حالا اینکه زردو میزنه یا نه بازم شک دارم!مثل مگنومتر که خیلیاکار میکنن میگن جنس میزنه ولی زرد نمیزنه !حالا بیا با من دعوا کن افرین

سه شنبه 11 آذر1399 - 11:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
آها تازه فهمیدی خودمو جر میدادم پی دی پیدی با لحن بد بهم میزدید؟
اینکه شک داشته باشیم یه جا امواج هس یا نه این خودش یه ضعفه حالا اون کاوشگر اونقد باید علم داشته باشه بره تحقیق کنه ببینه امواج داره تو منطقش یا نه؟حالا بیا با من دعوا کن افرین

:D

داداش دقیقا میخواستم همینو امتحان کنم که شما چی میفرمایید :-\ --- اتفاقا جنگی با شما ندارم و شما تشریف بیارید تو تاپیک پیدی ببینم چیا از پیدی دارید که اینقد میگید همکاری :-B - شما درست میفرمایید پی دی ته تمام سیستمهای جهانه اما من بحثم اینه که پی دی رو نمیشه با مشارکت حلش کرد چون اصلا بحثی نیست که بشه عمومیش کرد

بعدم منظورم از امواج منطقه ما هست نه برای همه ---

بعدم دوستانی با همین فرانگو نتیجه گرفتن و هیچ مشکلی هم ندارن و علاقشون همین مدار هست --- اصلا من و شما حق نداریم بگیم بیان فلان و بسازین ---

وگرنه تو مناطق دیگه و استانهای دیگه چه چیزایی که با همین پی دی کا و فرانکو سنس نشدن :ymhug:

لطف کنید با این لحن نفرمایید و اینجا راجب پی دی و غیره حرفی نباشه و تاپیک خودش مطرح کنید ^:)^

آخرین بار توسط جهان بین در چهارشنبه 11 آذر1399 - 12:04am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

سه شنبه 11 آذر1399 - 11:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
من سه سال پیش فرانکو رو ساخته بودم تو جیبم جا میشد انقد قشنگ بود!خیلی زود فهمیدم!بخشیدمش به یکی!همکاری با شما و تموم کسانی ک ساختن از تجربه هاشون بگن که موفق بشیم چون خیلی زحمت کشیدیم نه اینکه من بگم دست همو بگیریم!برای ساخت تو چن صفحه قبل یکی از دوستان ۷ بار ساخته بود ۷ بار ساخت میدونی ینی چی چند سال زحمت منم ۷ باری ساختم صبو شب
حداقل ۲۰ نفر هستیم میتونی جمع کنی یجا تا به یه جوابی برسیم یک دست صدا ندارد

چهارشنبه 11 آذر1399 - 12:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
من سه سال پیش فرانکو رو ساخته بودم تو جیبم جا میشد انقد قشنگ بود!خیلی زود فهمیدم!بخشیدمش به یکی!همکاری با شما و تموم کسانی ک ساختن از تجربه هاشون بگن که موفق بشیم چون خیلی زحمت کشیدیم نه اینکه من بگم دست همو بگیریم!برای ساخت تو چن صفحه قبل یکی از دوستان ۷ بار ساخته بود ۷ بار ساخت میدونی ینی چی چند سال زحمت منم ۷ باری ساختم صبو شب
حداقل ۲۰ نفر هستیم میتونی جمع کنی یجا تا به یه جوابی برسیم یک دست صدا ندارد

اول اینکه دیگه حرفی غیر فرانکو اینجا نمیزنیم و بقیش تو تاپیک خودش ----

من که حرفی ندارم ولی خب باید دوستانی اعلام امادگی کنن -- زوری که نمیشه----بعدم شما یه عکس از مدارت و یا جعبه تو تاپیک پیدی بزار که من کمی دلم گرم بشه ---وگرنه من هم بردها هم پرینت مدار و طراحی باکس و همه چی رو در اوردم :ymhug: اما الکی عمومی نمیکنم چون بقول خودتون زحمته ---

همونقدر که جناب بهرام این چند سال دیدم هیچ تمایلی به ساخت PD ندارن چون میفرمابین گیر داره و خدایی حق داره L-) و وقتش رو روی بهبود همین فرانکو میکنه --- بعدم من نفرمودم که حرف من راجب فرانکو و پیدی درسته و دیگه کسی نسازه [-( میگم من جواب دلخواهی نگرفتم و ببا این روند بهتره روی پیدی کار کنم --- و برداشت شخصی هست - اینو گذاشتم که در جواب استاد سنه دژ نظرشون رو بدن و نتیجه رو بگن که دیگه برداشت خودمونه که میخوایم ادامه بدیم یا نه --

بعدم راجب فرانکو بد نگین من تقریبا 100 درصد موافق در محیطهای نزدیک شهر 6-7 کیلومتری زیاد جنس در اوردم شامل پودر نقره و مفرغ و از حمله فلز زرد :D البته کوچک و اکثر غیر طلا و کم ارزش :ymblushing:

از شما خواهشمندم به عنوان اخرین پست تو این تاپیک دیگه بحثی اینجا نشه --- مگر یه ارتباطی با فرانکو داشته باشه :ymcowboy:

بیاید تو تایپک پیدی :-B

موفق باشید - تمام

چهارشنبه 11 آذر1399 - 12:19am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
تشکر از همه @};-
بله خوب این نکته خیلی وقته بهم ثابت شده که ردیابهایی که بنوعی فرستنده ندارن و فقط گیرنده هستن ، در همه ی مناطق نمیتونن با قدرت سنس یکسانی ،واکنش داشته باشن
درسته که پی دی ردیاب دوربردی نیست اما مزیتش اینه که همه جا میزنه . جاهایی که تحت بمباران امواجه فقط قویتر میزنه
اما در مقابلش ، پی دی کا ، فاصله ی بیشتری رو میزنه ، اما چون فقط گیرنده ست ، جاهایی رو که نقطه کوره ، یا نمیزنه یا ضعیفه
شاید خارج از بحث اینجا هم نباشه اطلاع بدم به علاقمندان که جناب مورگان جدیدا فرستنده آی آر رو به پی دی کا اضافه کرده و محدودیتش بسیار بهتر شده
امیدوارم اینجا نیز اینقدر پیشرفت کنیم که بسمت نور بریم و روش کار کنیم
استاد بهرام عزیز نیز ، دوست دارم که این نوآوری رو بررسی و اضافه کنن
بنظر بنده بر روی فرانکو هم قابل اجراست

فقط لطفا دوستان فروشنده قبل از اجرایی شدن این ایده ، نیان یه سنسور بزارن رو محصولشون و بدون کارایی ، ادعای کارامد بودن بکنن و بفروشن به خلق خدا :-w
همینطوری بزاری هیچی عوض نمیشه

لا اله الا هو

چهارشنبه 11 آذر1399 - 1:36am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 550 , 551 , 552 , 553 , 554 , 555 , 556 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure