انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 1:21am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 473 , 474 , 475 , 476 , 477 , 478 , 479 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس
من یک دستگاه یونیاب دارم که موقع روشن میکنم میتر باید از صفر شروع بشه میتر از 48 شروع میشه این ایراد میتونه از ایسی که در برد بکار رفته یک عدد tl080 هست که من جاشlf357 اصلی گذاشتم برد دستگاه خوبه. در ضمن یک ایسی lm358p هم داره مهندس احتمال داره که میتر از 48 شروع میشه به این ایسی ربط داشته باشه؟ یا ایراد از جایی دیگه هست ممنون میشم راهنمايي کنید
با تشکر

سه شنبه 17 دی1398 - 7:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

shahram_e نوشته است:
سلام مهندس
من یک دستگاه یونیاب دارم که موقع روشن میکنم میتر باید از صفر شروع بشه میتر از 48 شروع میشه این ایراد میتونه از ایسی که در برد بکار رفته یک عدد tl080 هست که من جاشlf357 اصلی گذاشتم برد دستگاه خوبه. در ضمن یک ایسی lm358p هم داره مهندس احتمال داره که میتر از 48 شروع میشه به این ایسی ربط داشته باشه؟ یا ایراد از جایی دیگه هست ممنون میشم راهنمايي کنید
با تشکر

این مدار که داری همین فرانکو هست یا مدار دیگری هست لطفا از برد دستگاه عکسی بزارید و در مورد کارآیی مدار کمی توضیح بدین که موفقیتی هم داشتین یا نه

خدايا مددی کن

سه شنبه 17 دی1398 - 10:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با عرض خسته نباشید خدمت دوستان واساتید
بنده برای ساخت مدار میخاهم از فیبر دو رو استفاده کنم و زمین رو جدا کنم آیا کسی پیسیبی دو روی مدار رو داره؟ یا اگر قبلا معرفی شده بفرمایید

پنج شنبه 19 دی1398 - 10:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست عزیز به طرجی که عرفان عزیز در صفحه 418 به بعد قرار دادن مراجعه کنید

جمعه 19 دی1398 - 1:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

zilan نوشته است:
با عرض خسته نباشید خدمت دوستان واساتید
بنده برای ساخت مدار میخاهم از فیبر دو رو استفاده کنم و زمین رو جدا کنم آیا کسی پیسیبی دو روی مدار رو داره؟ یا اگر قبلا معرفی شده بفرمایید

به توضیحات فایل آخرین پست صفحه 432 مراجعه کن.روشی که در توضیحات ذکر شده همون فیبر دو رو با رعایت زمین مدار در هر دو طرف هست.جزئیات زیاده و باید مطالب زیادی رو برای ساخت مطالعه کنی.درست و دقیق و بدون عجله پیش بری به نتیجه میرسی انشالله.

جمعه 20 دی1398 - 5:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

zibanaseri نوشته است:
سلام اگه میشه فایل نهایی با توضیحات رو در یک فایل قرار بدید آدم گیج مجی میشه ممنون از زحمات همه دوستان

ناچار برای فهمیدن ماهیت این مدار و افت و خیزهایی که داشته و اینکه برای ساخت کدوم روش رو انتخاب کنی ،باید صفحات زیادی از تایپیک رو مطالعه کنی.در آخر اگر مایل بودی به اخرین پست صفحه 432 مراجعه کن و فایل رو دانلود کن.در توضیحات روش ساختی که خودم رعایت کردم شرح داده شده.بدون عجله با صبر و حوصله و دقت پیش بری ازین مدار نتیجه میگیری انشالله.

جمعه 20 دی1398 - 5:21am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

متشکرم @};-

شنبه 21 دی1398 - 7:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا عرفان.فایل پی دی اف توضیحات رو خوندم.یه جایی نوشته شده ولتاژ گیری باید۰/۵باشه ولی جایی دیگه گفته شده ولتاژ از ۲ ولت تا ۶ ولت باشه.این ولتاژ خروجی رو با وجود جا گذاری همه قطعات روی برد باید گرفت اگه ممکنه کمی راهنماییم کنین.ولتاژ خروجی مدار من با جاگذاری همه قطعات به روش فیبر آقا پیام هست و با کریستال ۱۲ مگ ولتاژ ۰/۵ و با تعویض کریستال به ۶ مگ تا۰/۸ هم تغیر میکنه.

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

دوشنبه 23 دی1398 - 6:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ویولن نوشته است:
سلام آقا عرفان.فایل پی دی اف توضیحات رو خوندم.یه جایی نوشته شده ولتاژ گیری باید۰/۵باشه ولی جایی دیگه گفته شده ولتاژ از ۲ ولت تا ۶ ولت باشه.این ولتاژ خروجی رو با وجود جا گذاری همه قطعات روی برد باید گرفت اگه ممکنه کمی راهنماییم کنین.ولتاژ خروجی مدار من با جاگذاری همه قطعات به روش فیبر آقا پیام هست و با کریستال ۱۲ مگ ولتاژ ۰/۵ و با تعویض کریستال به ۶ مگ تا۰/۸ هم تغیر میکنه.

سلام.
بیاد ندارم جایی تو فایل توضیحات گفته باشم ولتاژ خروجی باید نیم ولت باشه.اون قسمت از فایل رو بصورت تصویر اینجا قرار بدید متوجه بشم داستان چی بوده.
بطور کلی اگر همه قطعات مدار نصب باشه و کریستال هم 8 مگ باشه ولتاژ میبایست بصورت معمول عددی بین 2 تا 6 بیوفته.اینکه میگم بین 2تا 6 به این خاطر هست که ترانزیستورهای مختلف با بتاهای مختلف میتونن تفاوت محسوسی تو ولتاژ خروجی ایجاد کنن.همچنین مقدار ظرفیت خازنهای 1 پیکویی برحسب تعدادشون هم میتونه تو ولتاژ خروجی تاثیر محسوس بزاره.نمیدونم چرا از کریستال 12 و 6 استفاده کردی.ولی بهر حال مشخصه شما اگر هم کریستال 8 بزاری باز هم عدد خروجی شما غیر منطقی و غیر معمول هست و نباید اینقدر کم باشه.

سه شنبه 23 دی1398 - 1:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

پیوست:
۲۰۲۰۰۱۱۴_۲۲۱۱۳۹.jpg
erfan نوشته است:
ویولن نوشته است:

سلام.
بیاد ندارم جایی تو فایل توضیحات گفته باشم ولتاژ خروجی باید نیم ولت باشه.اون قسمت از فایل رو بصورت تصویر اینجا قرار بدید متوجه بشم داستان چی بوده.
بطور کلی اگر همه قطعات مدار نصب باشه و کریستال هم 8 مگ باشه ولتاژ میبایست بصورت معمول عددی بین 2 تا 6 بیوفته.اینکه میگم بین 2تا 6 به این خاطر هست که ترانزیستورهای مختلف با بتاهای مختلف میتونن تفاوت محسوسی تو ولتاژ خروجی ایجاد کنن.همچنین مقدار ظرفیت خازنهای 1 پیکویی برحسب تعدادشون هم میتونه تو ولتاژ خروجی تاثیر محسوس بزاره.نمیدونم چرا از کریستال 12 و 6 استفاده کردی.ولی بهر حال مشخصه شما اگر هم کریستال 8 بزاری باز هم عدد خروجی شما غیر منطقی و غیر معمول هست و نباید اینقدر کم باشه.
سلام آقا عرفان ممنون از پاسخ گویی شما انسان شریف.عکس رو آپلود کردم از صفحه ۱۳.با کریستال۸ ولومها عملکرد نداشتن و ال ای دی ها روشن بودن و نهایتا دو تاش خاموش میشد با بستن کامل دو تا ولوم.ولی با کریستال۱۲ مگ ال ای دی ها رو میتونستم خاموش کنم و دستگاه رو در آستانه قرار بدم و سنس هم داشتم در قسمتهایی از منزل.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سر بلند و پیروز...سازگار با ملودی زمان...

سه شنبه 24 دی1398 - 10:07pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 473 , 474 , 475 , 476 , 477 , 478 , 479 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mouloud , Reza1569 و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure