انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:07am

پاسخ به موضوع  [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی
 PDK-M 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
asad135959 نوشته است:
جناب جهان بین شما مدار اقا مجتبی رو ساختن یا اون مداری که من گذاشتم تو صفحه قبل

سلام دوست عزیز
مدار اقا مجتبی رو ساختم ، حقیقتا تو محیط نویزی برق تنها واکنش داره برد چندانی نداره اما لوپ که جدا میشه قدرت دستکاه خیلی زیاد میشه و ثبات از بین میره. در کل موندم ایا باید ظرفیت هم هماهنگ باشه یا کلا همینکه که دستمو با لوپ سنس نمیکنه یعنی مدار مشکل داره ، همه قطعات درسته اما موندم چرا حساسیت کمه بالانس با ولوم 50 کیلو عادی بیشتر 10 بالا نمیره ، فقط تو محیط نویزی بیشتر میشه و بدون لوپ دستمو هم تا سی سانتی سنس میکنه ....مطمن هستم طرح قدرت داره اما وقتی لوپ وصل میشه تمام پتانسیل سنس رو میگیره ، ایا این کاهش برای چیهطرح مدار مشکلی داره یا قطعات ، لوپ به مادون قرمز هم واکنش داره و حتی اگر یه موبایل بردارید و تماس بگیرید از چند متری سنس دارید ، ولی خب ای کاش ایراد رو میافتیم
اما بدون لوپ خیلی قوی میشه.......فقط نمیدونم دقیقا مدار من چرا نقطه سنس مشخصی نداره یه روز تا سی ببرم بالا سنس فعال میشه یکبار پنجاه، کلا تقاضا دارم دوستان راهنمایی کنن، بنده هزینه کردم ، حداقل اگه مشکل از طرح هست بنده برم فرانکو رو بسازم، البته منکر زحمت اقا مجتبی نیستم ، فقط ای کاش میمودن راهنمایی میکردن ، چون گیج شدم ، تمام قطعات سالم هستن ، مجبور شدم ولوم ده کیلو گذاشتم سر لوپ تا حساسیت قابل تنظیم باشه ، اما در کل مدار دیگه اون pdk نمیشه که تعریفش شنیدم

پنج شنبه 24 مهر1398 - 2:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام برهمگی
امشب دسگاه رو روشن کردم ولی یکسره بوق میزنه مجتبی جان یه لطفی کن راهنمایی کن مشکلم چیه داداش،از ولوم یا ،،،،

جمعه 25 مهر1398 - 1:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد حمید لطفا یه راهنمایی کنید منو
اهم کویل من۶هست
۹۰دور باسیم ۳
مقدارcx من چطوری باید محاسبه کنم

جمعه 25 مهر1398 - 1:12am
مدیر کل
مدیر کل

شما باید ابتدا اندوکتانس سیم پیچ رو با سلف سنج اندازه بگیرین تا رقم دقیقی بدست بیاد که بر اساس اون بشه طبق فرمول رزونانس مقدار خازن موازی رو محاسبه کرد. صرفا بر اساس دور حتی اگر قطر هم مشخص باشه باز نمیشه محاسبه خوبی انجام داد چون با مدلهای مختلف پیچیدن سیم پیچ ظرفیت در حدی تاثیرگذار تغییر میکنه. اهم سیم پیچ هم کمک کننده نیست. اگر سلف سنج ندارین شاید برای این مدار راه دیگری باشه که باید جناب مجتبی راهنمایی کنن.

جمعه 25 مهر1398 - 2:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ممنون چشم حتما انجام میدم الان مشکلی که دارم چراغ سبز یکسره روشن هست،بعد یکسره بوق میزنه،چه لوپ وصله،چه نیست،وقتی۵۵۵ عوض میکنم صدا قطع میشه ولی چراغ سبز بازم روشن نتونستم مشکلو پیدا کنم لطفا کمک کنید،مشخصات مدارم تو دو صفحه قبل موجوده،من مدار اقا مجتبی رو نساختم فرق داره،اقا مجتبی گفت همین طرح مثل اینکه ساخت،

جمعه 26 مهر1398 - 10:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام کسی از دوستان میدونه سنس دست از چه سانتی حالت نرماله؟

مجبور شدم چون حساسیت کمه، طرح تقویت آنتن فرانکو رو با تغییر زدم رو pdk :D حساسیتش رفت بالا که دست رو سنس میکنه از 20 30 سانتی و هویه رو از 50 سانتی میگیره و آسمونم سنس میکنه، اگر دیدم خوبه، اگر دیدم خوبه احتمالا قسمت اسیلاتور 8 مگاهرتز رو هم به طرح اضاف کنم ببینم چطور میشه ;) B-) :-?

شنبه 26 مهر1398 - 12:37am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: آمل
چقدر جالب دوست عزیز . لطفا در صورت امکان نتایج عملکرد خودتون با عکس برامون بفرستید . ممنون

شنبه 26 مهر1398 - 1:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:

مجبور شدم چون حساسیت کمه، طرح تقویت آنتن فرانکو رو با تغییر زدم رو pdk :D حساسیتش رفت بالا که دست رو سنس میکنه از 20 30 سانتی و هویه رو از 50 سانتی میگیره و آسمونم سنس میکنه، اگر دیدم خوبه، اگر دیدم خوبه احتمالا قسمت اسیلاتور 8 مگاهرتز رو هم به طرح اضاف کنم ببینم چطور میشه ;) B-) :-?

لطفا چند قطعه عکس از مدارتون بزارید ممنون

خدايا مددی کن

شنبه 27 مهر1398 - 11:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

غضنفر نوشته است:
جهان بین نوشته است:

لطفا چند قطعه عکس از مدارتون بزارید ممنون

سلام غضنفر جان ، مدار بنده داخل باکسه اما خب چشم قرار خواهم داد ، البته بگذارید تغییرات انجام بدم ، حتما، در کل منتظر بودم دوستان حالت نرمال قدرت این مدار رو بهم بگن که مثلا دست تو چه فاصله سنس میشه و ایا اثر اسمون رو میگیره؟؟؟ چون مدار بنده با ترانزیستورهای سری c مشابه قدرتی نداشت ، ولی با امپلی قدرتش تا بینهایت حساسه، اثر اسمون رو دارم و سنس جهت دار هست و از کنار حساسیت بمرتب کمتره ،ولی باید ولوم مدار اصلی حذف بشه و ، البته برای کنترل استانه نیازمند ولوم مابین طبقه اخر تقویت قرار بگیره ، که دقت عددی بالانس رو خوب میشه تنظیم کرد . حالا دوستان لطف کنن بگن که مدار واکنشش به دست چقدر باشه خوبه؟ و سیم برق رو از چند متری بزنه خوبه؟

شنبه 27 مهر1398 - 2:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

kambiz1985 نوشته است:
چقدر جالب دوست عزیز . لطفا در صورت امکان نتایج عملکرد خودتون با عکس برامون بفرستید . ممنون

چشم ، مدار رو تغییر میدم و فیلم وعکس رو قرار خواهم داد.

شنبه 27 مهر1398 - 3:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 231 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: morteza1357 و 40 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure