انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 11:34pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 413 , 414 , 415 , 416 , 417 , 418 , 419 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
مدیر کل
مدیر کل

هیچ یون یابی بخودی خود توان نقطه کردن هدف رو نداره و این کار فقط از طریق اپراتوری و بخصوص برای اهداف در خاک و در عمق متعارف ممکن هست. پیشنهاد میکنم به اقا مجتبی پیغام بدین و در گروه تلگرامی مربوطه عضو بشین و مطالب رو اونجا دنبال کنین.
همه یون یاب ها تخلیه الکتریکی یون رو که پالسی رادیویی تولید میکنه آشکار میکنن. لذا تفاوتی بین یون مثبت و منفی وجود نداره. همینکه تخلیه الکتریکی مربوط به یون فلز باشه برای آشکار سازی کفایت میکنه و تفکیک خاصی هم وجود نداره.

جمعه 28 تیر1398 - 11:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عرفان عزیز با تغیرات جدید ولتاژ مدار بنده با تغییر ولوم از 2.3 الی 6.4 متغیر هست و در همه حالت ولتاژی سنس اسمون داشتم. سوالم اینه با ولتاژ 6.4 هم میشه سنس فلز داشت یا ولتاژ رو بین 5 الی 5.7 بزارم؟
ممنون

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

شنبه 29 تیر1398 - 5:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
عرفان عزیز با تغیرات جدید ولتاژ مدار بنده با تغییر ولوم از 2.3 الی 6.4 متغیر هست و در همه حالت ولتاژی سنس اسمون داشتم. سوالم اینه با ولتاژ 6.4 هم میشه سنس فلز داشت یا ولتاژ رو بین 5 الی 5.7 بزارم؟
ممنون

یعنی شما با ولتاژ 2.3 تااااااا 6.4 هر وقت تنظیم میکردی برای دریافت اثر آسمون،آسمون سنس میشد؟
اگر جوابت مثبت هست ،ایا تفاوتی تو سنس آسمون در ولتاژهای مختلف داشتی یا در همین گستره 2.3 تا 6.4 اثر آسمون یکنواخت و به یک اندازه سنس میشد؟

شنبه 29 تیر1398 - 7:33pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون عرفان عزیز
تست کردم از ولتاژ تغریبا 5 الی 6.4 سنس اسمون دارم.
سیمی که به زمین تغییرات جدید داده بودم یه کم مشکل داشت.
شکر خدا مدار هم الان سر و مور و گندست :D
به این نتیجه هم رسیدم که استانه رو در حدی بزارم که سنس اسمون در زاویه 80درجه باشه تا سنسهای کاذب حدف شن.
و به شعاع زنی مدار هم دل نبندم.(نهایت یک متر)
تشکر از راهنماییهای مفید جنابعالی.@};- @};-
saleh یه چایی دم کن :D :D 8-} 8-}

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 30 تیر1398 - 10:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
ممنون عرفان عزیز
به این نتیجه هم رسیدم که استانه رو در حدی بزارم که سنس اسمون در زاویه 80درجه باشه تا سنسهای کاذب حدف شن.

سعی کن اگر میخوای واکنشهای هرز و چشمکهای بی ارزش وسیله کمتر بشه اثر اسمون رو زیاد قوی نگیری.حتی تو 90 درجه هم گرفتی خوبه.تو ولتاز 6.4 اگر اثر آسمون رو داری سنس اهداف هم رخ میده و جای نگرانی نیست.ولی حتما میبایست بین ولتاز 5 تا 6.4 شما اثر آسمون رو متفاوت دریافت کنی.یعنی اگر میبینی از 5 تا 6.4 اثر اسمون داری یکنواخت دریافت میکنی باید جای سوال باشه برات.با کم و زیاد شدن ولتاز حتما باید تغییر در سنس اثر آسمون هم دیده بشه.موفق باشی

دوشنبه 30 تیر1398 - 1:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
ممنون عرفان عزیز

دم کردم داداش بیا در خدمتیم @};-
من آمپلی و سلف خای دوگانه رو حذف کردم با ولتاژ 4 ولت اثر آسمون رو توی شب به خوبی و قوی سنس دارم ولی در روز بسیار ضعیف

دوشنبه 31 تیر1398 - 9:31am

حمید نوشته است:
خسته نباشین.
قبلا عرض کردم تغییرات جدیدی که مطرح شده رو دارای اشکال میدونم و از نظر منطق کاری یون یاب چندان درست نیست. لذا از نظر من همون نسخه اصلی مورد تایید هست. طبیعتا واکنش به چیزهایی که گفتین باید تا حدی وجود داشته باشه وگرنه نشون میده مدار درست کار نمیکنه.

سلام.با آرزوی موفقیت برای شما و همه دوستان.منظورتون از نسخه ی اصلی کدوم نسخه هست؟

جمعه 25 مرداد1398 - 2:09pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
منظور همون شماتیک و نسخه 3 چراغه موجود در پست اول تاپیک هست.

جمعه 25 مرداد1398 - 3:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید اقا از کجا میتوان فهمید که یونیاب واقعا داره یون فلز رو میزنه و به چیزهای دیگه واکنش نمیده

شنبه 26 مرداد1398 - 11:16pm
مدیر کل
مدیر کل

چون یون یاب ها به برخی امواج مزاحم واکنش نشون میدن فقط تجربه اپراتوری و توجه به شرایط محیطی هست که میتونه مشخص کنه یونیاب اثر یون هدف رو گرفته یا چیز دیگه.

شنبه 26 مرداد1398 - 11:33pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 413 , 414 , 415 , 416 , 417 , 418 , 419 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure