انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 7:56pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 381 , 382 , 383 , 384 , 385 , 386 , 387 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed.jo نوشته است:
سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان عزیز.
داداش عارف گل میشه بفرمایید شما کدوم مدار رو درست کردید و اگه میشه فایل ساختش رو بزارید ممنون

سلام.از شماتیک اصلی فرانکو استفاده کردم و تغییر امپلی جدید رو انجام دادم ولی هنوز تغییر سلف دوم رو انجام ندادم.از همون قطعات شماتیک اصلی استفاده کردم ولی در محیط بیرون باید مجموعه ای از قطعات با رنجهای مختلف رو باید داشته باشی برای اینکه بتونی در صورت نیاز همون جا تو محیط قطعات رو تغییر بدی.اگر به چند صفحه قبل رجوع کنی چند تا تصویر و کمی توضیح قرار دادم برای درک بیشتر به اونها سر بزن.در کل برای درست کردن مدار نیاز داری حتما و حتما این تایپیک و تایپیک خارجی خود فرانکو رو مطالعه کنی.ساختنش و بهره برداری ازین مدار الارغم ظاهر ساده اش جزییات و نکات زیادی داره.

یکشنبه 25 آذر1397 - 1:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
خواهش میکنم.بله میشه به صورت جفت انتن استفاده بشه اما اگه یک انتن رو به یک منبع با امپدانس پایین مثل خطوط تغذیه بدیم بهتر عمل میکنه تا اینکه دوتا انتن رو به صورت سری به یک ورودی بدیم.من تست کردم اگه از دو یا سه انتن استفاده بشه میزان گیرندگی بهتر میشه برای همین از دو انتن بلند برای خط تغذیه صفر ولت و یک انتن کوتاه برای گیرنده استفاده کردم تا میزان خنثی سازی به حداقل برسه.اگه منظورتون در مورد همین طرح فرانکو هست که تا حدودی گفتم اما اگه منظورتون کلا مدارات فرکانسی هست نه زیاد تجربه ودانش خودش رو میخواد و دوستان متبحر در امور دنیای مخابرات گرایش کنترل باید باشن وجواب بدن.این هم فرانکوی تکمیل شده بنده در باکس جویندگان فرانکو :D
دوستان این سیستم به بار الکتریکی ساکن هم کمی پاسخ میده انتن رو به یک حوله یا پارچه بکشید نمایشگرهاتون باید روشن بشن.هویه هم اگه به پریز برق بزنین و قطع کنید چون از سیمپیچ داخلش استفاده شده مشابه هسته ترانس موج رو القا میکنه و از راه دور به راحتی سنس میشه.حالا باید برم تست میدانی بگیرم انشالله واسه من و شما جواب بده :-BD

سلام و دورود بر آقا بهرام عزیز ، باکسش هم خیلی عالی شده ، کلا به طرح شما خیلی امیدواریم انشالا بهترین نتیجه رو بگیرید :ymapplause: @};- ، راستی این باکس از جنس فلز غیر مغناطیسی بنظر میاد درسته ؟ در مورد آنتن هم که فرمودیت همین طوره ، خطوط منفی بشکل موج بر عمل می کنن و به نوعی هدایت یون بیشتری دارن رو آنتن مرکزی ، حالا یک پیشنهاد دارم خدمت شما ، تشریف بردیت کاوش زحمت بکشید یک تست هم به این روش انجام بدید که یک آنتن مرکزی و چهار آنتن جانبی به شکل + به علاوه با زاویه ی 90 درجه که هر چهار تا به خط منفی وصل شه باشن ، به احتمال زیاد اثر گیرنگی رو دو برابر کنه :YMPEACE: ، البته باید آزمایش بشه تا مطمعن بود ، بنده تامدتی امکان آزمایش میدانی ندارم طرحش به ذهنم رسیده بود گفتم خدمت شما و دوستان مطرح کنم @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

یکشنبه 25 آذر1397 - 6:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جناب عرفان اگه در یک مکانی نقطه خاموش مشخصی با مدار داشتیم حتما فلز در میاد یا اینکهمدار به بعضی ازشرایط زمین هم همچین عکس العملی داره؟

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

یکشنبه 25 آذر1397 - 7:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اقا عرفان ممنونم از جوابت و ببخش عارف صدات کردم

یکشنبه 25 آذر1397 - 10:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

saeed.jo نوشته است:

قربانت.خواهش میکنم اشکالی نداره.
نمیتونی خاموش شدن چراغ رو ملاک قرار بدی.این مدار جزییاتی داره که هر کس با صلیغه خودش این جزییات رو بالا پایین میکنه.یکی دوست داره طول چراغ بیشتری داشته باشه و یا شعاع زنی بیشتری مدارش داشته باشه،حساسیت وسیله رو میبره بالا بهمین خاطر تست دستش از فاصله بیشتری جواب میده و یا موبایل از چندمتری میگیره و یا ......... .یکی مثل من اصلا دنبال شعاع زنی نیست و واسم چیزهای دیگه ای الویت داره و بهمین خاطر حساسیت پایین میارم و گاهی از دو لایه شیلد استفاده میکنم.این موضوعاتی که گفتم باعث میشه تو نتایج بچه ها تفاوت وجود داشته باشه.یکی آهن و فلزات آهنی و ... میزنه یکی هم با فرانکو آهن نمیزنه یکی میتونه فلزات ریز با فرانکو سنس کنه یکی یا نمیتونه یا ضعیف سنس میکنه و تفاوتهای دیگه که مفصله.اما برای اینکه بفهمی اثر فلز رو گرفتی یا نه تا حدودی میتونم راهنماییت کنم اما اگه راهنمایی دقیق بخوای نمیتونم چیزی بگم چون نمیدونم وسیله ات تا چه حد به عوامل بیرونی حساسه و چقدر به جزییات و بقیه موارد توجه کردی.
در کل این ویزگیها رو دقت کن:اگر زمانی که از شمال به جنوب یا برعکس داری حرکت میکنی سنسی داشتی که طول روشنایی این سنس حدود 3 یا 4 یا 5 متر بود ،اگر فلزی اونجا باشه حتما میبایست شما از جهت روبرو هم حتما طول روشنایی داشته باشی.حالا یا کمتر از جهت قبلی یا بیشتر.ولی حتما یکی کمتر از اون یکی جهته.اگر هر دو یک متراز داشت به اون روشنایی اعتماد نکن.اگر محل خاموشی جهت اولی با محل خاموشی جهت دومی تفاوت زیادی داشت بازهم به اونجا اعتماد نکن.برای اثر فلزات محل خاموشی از هر طرفی بیای یا یک نقطه هست یا نزدیک همدیگه ست و تفاوت اندکی با هم داره.با کم کردن حساسیت مدار(یا از طریق کوتاه کردن آنتن یا تغییر در قطعات)طول روشنایی کمتر میشه تا جایی که روشنایی و خاموشی باهم فقط در محدوده منظمی روی هدف رخ میده.یعنی هر جا دیدی نمیتونی تشخیص روشنایی برای فلز هست یا نه،پله پله واحد واحد حساسیت رو کم کن،اگر فلز باشه طول روشنایی پله پله کم میشه تا جایی که روی هدف فقط روشنایی و خاموشی رخ میده در یک حجم محدود ولی منظم و مشخص.اینایی که گفتم کلی بود.
برای اهداف عمیق با حجم مناسب که 1.5 و 2 متر به بالا هستن دیگه طول روشنایی نخواهی داشت و یا در حد 1 متر خواهی داشت و از یک جهت.بلکه در محدوده منظمی روی هدف روشنایی و خاموشی باهم رخ میده و تقریبا اگر سر آنتن کج به سمت زمین هم نگه داری و سر آنتن مثلا 20 سانت به چپ و راست دایم حرکت بدی بازم روشن و خاموش میشه و تا ارتفاع تقریبا 1.5 متر بالا بیاری بازم روشن وخاموشی داری.منظورم اینه برای اهداف فلزی عمیق یک محدود منظمی که ابعاد طول و عرض و ارتفاع داره روشنایی وخاموشی داری ولی برای خطاها محدوده روشنایی ابعاد نداره.تفاوت روشنایی برای فلزات سطحی و عمیق رو دقت کن.با هم قاطی نکن یشون.فلزات سطحی وقتی طول روشنایی داری روی هدف بصورت حجمی و ابعادی نیستا،فقط وقتی حساسیت کم میکنی روی هدف بصورت محدوده ای کوچیک روشن خاموش میشه.اما برای اهداف فلزی عمیق با حجم مناسب ،روی هدف ابعادی میشه.روشنایی که برای فلزات با حجم مناسب هست تا چندین بار هم برگردی عقب و کاوش از صفر شروع کنی بازم روشنایی رخ میده حداقل هفت هشت ده بار بازم رخ میده و تموم نمیشه.اما اگر خطاها برای عواملی غیر فلزی داخل خاک باشه بعد از حداکثر دو سه دفعه برگردی و کاوش تکرار کنی روشنایی تموم میشه و دیگه رخ نمیده میفهمی که این روشنایی برای چیزی غیر فلزی درخاک بوده.ببخشید دیر وقته حوصله نکردم بهتر توضیح بدم،سوال پیش اومد بپرس فردا در خدمتم.

یکشنبه 25 آذر1397 - 11:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همه دوستان گل

اقا بهرام راستش من چند وقته پیگیر مدار فرانکو شدم و کل مطالب رو خوندم و اخر رسیدم به اینکه شما با پشتکار دارین روی طرح خودتون کار میکنید حالا منو امثال من یه خواهش داریم اگه براتون مقدوره فایل ساخت این مدار خودتون رو بزارید تا ما هم بسازیم و با همفکری شما و تست های منو دوستان اون رو بهتر و بهتر کنیم البته اقا بهرام اگه براتون مقدوره و ببخش اگه زیاده خواهیه چون من خودم از الکترونیک چیزی بلد نیستم و منتظر دوستانی مثل شما و اقا حمید که بی چشم داشت به همه کمک میکنن و کاری که از ما بر میاد تست این مدار و دادن اطلاعات تست ها به شما برای ارتقا یا علی

دوشنبه 26 آذر1397 - 4:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
saeed.jo نوشته است:

نمیتونی خاموش شدن چراغ رو ملاک قرار بدی.این مدار جزییاتی داره که هر کس با صلیغه خودش این جزییات رو بالا پایین میکنه.یکی دوست داره طول چراغ بیشتری داشته باشه و یا شعاع زنی بیشتری مدارش داشته باشه،حساسیت وسیله رو میبره بالا بهمین خاطر تست دستش از فاصله بیشتری جواب میده و یا موبایل از چندمتری میگیره و یا ......... .یکی مثل من اصلا دنبال شعاع زنی نیست و واسم چیزهای دیگه ای الویت داره و بهمین خاطر حساسیت پایین میارم و گاهی از دو لایه شیلد استفاده میکنم.این موضوعاتی که گفتم باعث میشه تو نتایج بچه ها تفاوت وجود داشته باشه.یکی آهن و فلزات آهنی و ... میزنه یکی هم با فرانکو آهن نمیزنه یکی میتونه فلزات ریز با فرانکو سنس کنه یکی یا نمیتونه یا ضعیف سنس میکنه و تفاوتهای دیگه که مفصله.اما برای اینکه بفهمی اثر فلز رو گرفتی یا نه تا حدودی میتونم راهنماییت کنم اما اگه راهنمایی دقیق بخوای نمیتونم چیزی بگم چون نمیدونم وسیله ات تا چه حد به عوامل بیرونی حساسه و چقدر به جزییات و بقیه موارد توجه کردی.
در کل این ویزگیها رو دقت کن:اگر زمانی که از شمال به جنوب یا برعکس داری حرکت میکنی سنسی داشتی که طول روشنایی این سنس حدود 3 یا 4 یا 5 متر بود ،اگر فلزی اونجا باشه حتما میبایست شما از جهت روبرو هم حتما طول روشنایی داشته باشی.حالا یا کمتر از جهت قبلی یا بیشتر.ولی حتما یکی کمتر از اون یکی جهته.اگر هر دو یک متراز داشت به اون روشنایی اعتماد نکن.اگر محل خاموشی جهت اولی با محل خاموشی جهت دومی تفاوت زیادی داشت بازهم به اونجا اعتماد نکن.برای اثر فلزات محل خاموشی از هر طرفی بیای یا یک نقطه هست یا نزدیک همدیگه ست و تفاوت اندکی با هم داره.با کم کردن حساسیت مدار(یا از طریق کوتاه کردن آنتن یا تغییر در قطعات)طول روشنایی کمتر میشه تا جایی که روشنایی و خاموشی باهم فقط در محدوده منظمی روی هدف رخ میده.یعنی هر جا دیدی نمیتونی تشخیص روشنایی برای فلز هست یا نه،پله پله واحد واحد حساسیت رو کم کن،اگر فلز باشه طول روشنایی پله پله کم میشه تا جایی که روی هدف فقط روشنایی و خاموشی رخ میده در یک حجم محدود ولی منظم و مشخص.اینایی که گفتم کلی بود.
برای اهداف عمیق با حجم مناسب که 1.5 و 2 متر به بالا هستن دیگه طول روشنایی نخواهی داشت و یا در حد 1 متر خواهی داشت و از یک جهت.بلکه در محدوده منظمی روی هدف روشنایی و خاموشی باهم رخ میده و تقریبا اگر سر آنتن کج به سمت زمین هم نگه داری و سر آنتن مثلا 20 سانت به چپ و راست دایم حرکت بدی بازم روشن و خاموش میشه و تا ارتفاع تقریبا 1.5 متر بالا بیاری بازم روشن وخاموشی داری.منظورم اینه برای اهداف فلزی عمیق یک محدود منظمی که ابعاد طول و عرض و ارتفاع داره روشنایی وخاموشی داری ولی برای خطاها محدوده روشنایی ابعاد نداره.تفاوت روشنایی برای فلزات سطحی و عمیق رو دقت کن.با هم قاطی نکن یشون.فلزات سطحی وقتی طول روشنایی داری روی هدف بصورت حجمی و ابعادی نیستا،فقط وقتی حساسیت کم میکنی روی هدف بصورت محدوده ای کوچیک روشن خاموش میشه.اما برای اهداف فلزی عمیق با حجم مناسب ،روی هدف ابعادی میشه.روشنایی که برای فلزات با حجم مناسب هست تا چندین بار هم برگردی عقب و کاوش از صفر شروع کنی بازم روشنایی رخ میده حداقل هفت هشت ده بار بازم رخ میده و تموم نمیشه.اما اگر خطاها برای عواملی غیر فلزی داخل خاک باشه بعد از حداکثر دو سه دفعه برگردی و کاوش تکرار کنی روشنایی تموم میشه و دیگه رخ نمیده میفهمی که این روشنایی برای چیزی غیر فلزی درخاک بوده.ببخشید دیر وقته حوصله نکردم بهتر توضیح بدم،سوال پیش اومد بپرس فردا در خدمتم.

ممنون جناب عرفان عزیز
:ymapplause: :ymapplause: @};- @};-

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

دوشنبه 26 آذر1397 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود بر جناب عرفان عزیز
مثل همیشه توضیحاتی کامل مختصر و مفیدی رو ارایه فرمودند.
@};- @};- @};- @};- @};- ~O) ~O)

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

دوشنبه 26 آذر1397 - 7:19pm

سلام عرفان جان
ممنون بابت راهنماییت
من مدار فرانکو رو دوباره با قطعات و برد جدید منتاژ کردم
کلی با قبلی فرق داشت البته من مدار کیت رو کمی قویتر زدم یعنی اتصالات و لحیم کاری رو با دقت بیشتری انجام دادم و انتن جدید رو هم رو خود برد دراوردم خیلی بهتر شده.
چند تا سوال برا اپراتوریش داشتم و نظر شمارو لازم دارم
۱- در کل به موارد غیر فلز چقدر حساسه مثلا دکل برق و خلا
۲- چقدر میتونم رو سنس کردنش حساب کنم یعنی وقتی دارم جستجو میکنم اگه تو یه محدوده ۲۰ متر مربعی روشنایی داشتم چیکار باید بکنم
۳- برا تشخیص عمق و اندازه چه پیشنهادی داری
۴- فرق سه تا ولوم باهم چیه و چه تنظیمی بهتر جواب میده
۵-خیلی خیلی از صبر و حوصله که برا ما به خرج میدی بسیار سپاسگذارم

سه شنبه 27 آذر1397 - 10:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

erfan نوشته است:
saeed.jo نوشته است:

سلام و دورود بر عرفان عزیز @};- ، آقا کلا کم شمام واسه ما خیلی زیاده ، این توضیحات شما سخاوتمندیت رو می رسونه ، احسنت برادر @};- ~O)

تا در طلب لقمه ی نانی نانی * تا در طلب گوهر کانی کانی
این نکته ی رمز اگر بدانی دانی * هرچیز که در جستن آنی آنی

چهارشنبه 27 آذر1397 - 1:08am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 381 , 382 , 383 , 384 , 385 , 386 , 387 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure