انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 2:12pm

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 349 , 350 , 351 , 352 , 353 , 354 , 355 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام

1426539 نوشته است:
alibaba-fatima نوشته است:
سلام به همه عزیزان

صفحات زیادی رو مطالع کردم و متوجه نشدم pcbاصلی و پارت لیست اصلی کدومه
لطفا هرچند زحمته براتون راهنماییم کنید

در مورد خازن۱پیکو اصلی و اورجینال ژاپنی میتونید از برد ifو یا تیونر تلویزیون های crtترینیترون سونی بردارید که الان اوراق شدن و تو تعمیرگاه های تلویزیون فراوونه
lm358اورجینال و اصلی بصورتsmdروی مادربرد های گیگا و ایسوز فراوونه که به صلاح دید نظر مهندس حمید عزیز میتونید بردارید

فیبر مورد تایید مهندس حمید توی صفحه اول تاپیک موجوده.در مورد خازن یک پیکو هم احتیاجی نیست خودتون رو تو دردسر بندازین.از دوتا تیکه سیم روکشدار کوتاه استفاده کنید که تنظیم ولتاژ خروجی هم راحتتر هست

ممنون دوست عزیزم بابت پاسخ

ولی متوجه این موضوع ۲تیکه سیم نشدم
هرچند زحمته من باب راهنمایی توضیح بدید ممنون میشم

چهارشنبه 1 اسفند1396 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم
مهندس حمید قبلا چندین بار توضیح دادن،ولی من باب یادآوری عرض کنم که شما یه تیکه سیم کوتاه بجای پایه اولی خازن c2 که به پایه امیتر ترانزیستور tr1 وصله میذارین و یه تیکه سیم کوتاه دیگه بجای پایه آخری خازن c4 که به بیس tr2 وصل هست میذارین.با نزدیک کردن این دو تیکه سیم نسب به هم ایجاد یه خازن با ظرفیت خیلی کم میکنه که اینجا میشه با تنظیم کردن فاصله این دو تا تیکه سیم نسبت به هم ولتاژ خروجی رو خیلی راحت تنظیم کرد

زندگی در بردگی شرمندگی‌ست

چهارشنبه 2 اسفند1396 - 8:09am

سلام
ممنون بابت پاسخ واضح و قشنگ توضیح دادین
واقعا پیدا کردن نکات ظریف علمی مهندس تو این هزاران تاپیک مشکله

یه سوال دارم

برا تست میله های برنجی و ردیاب و همین مدار فرانکو از چه وسایلی بعنوان هدف کاذب و خطا استفاده کنم
میخوام بیرون تست بگیرم و یه تیکه طلا بزارم رو زمین ولی نمیدونم برا اهداف کاذب از چی استفاده کنم

ممنون میشم راهنماییم کنید

چهارشنبه 2 اسفند1396 - 12:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام

یه سوال دارم

برا تست میله های برنجی و ردیاب و همین مدار فرانکو از چه وسایلی بعنوان هدف کاذب و خطا استفاده کنم
میخوام بیرون تست بگیرم و یه تیکه طلا بزارم رو زمین ولی نمیدونم برا اهداف کاذب از چی استفاده کنم

خواهش میکنم
بدلیل تفاوت ماهیت ذاتی فرانکو با ردیاب داوزینگ،خطاهاشون هم بصورت عمده با هم فرق میکنه و از چیزی که مطمئن هستم اینه که فرانکو طلای جدید رو سنس نمیکنه.در مورد خطاهای ال رود هم نسخه‌ای که من میتونم براتون بپیچم در درجه اول سیلیس و آهن زنگ زده هست که منو کچل کرده و بعد از اینا استخوان و سفالی هست که زیر زمین رطوبت به خودش جذب کرده باشه.
به هر صورت تجربه‌ای که من تو این کار دارم اینه که ردیابی طلای جدید با طلای دفینه‌ای تفاوت فاحشی داره که باید خودت با تجربه شخصی خودت به این مهم دست پیدا کنی.به همین علت هست که فرانکو طلای جدید رو سنس نمیکنه

چهارشنبه 2 اسفند1396 - 3:12pm

1426539 نوشته است:
سلام

یه سوال دارم

خواهش میکنم
بدلیل تفاوت ماهیت ذاتی فرانکو با ردیاب داوزینگ،خطاهاشون هم بصورت عمده با هم فرق میکنه و از چیزی که مطمئن هستم اینه که فرانکو طلای جدید رو سنس نمیکنه.در مورد خطاهای ال رود هم نسخه‌ای که من میتونم براتون بپیچم در درجه اول سیلیس و آهن زنگ زده هست که منو کچل کرده و بعد از اینا استخوان و سفالی هست که زیر زمین رطوبت به خودش جذب کرده باشه.
به هر صورت تجربه‌ای که من تو این کار دارم اینه که ردیابی طلای جدید با طلای دفینه‌ای تفاوت فاحشی داره که باید خودت با تجربه شخصی خودت به این مهم دست پیدا کنی.به همین علت هست که فرانکو طلای جدید رو سنس نمیکنه

ممنون و سپاسگزارم

چهارشنبه 2 اسفند1396 - 3:19pm
کاربر فعال
کاربر فعال

تعداد بیشتر ال ای دی چه مزیتی داره ؟ منظورم طرح آقا پیام هست

چهارشنبه 2 اسفند1396 - 11:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال

sepid نوشته است:
تعداد بیشتر ال ای دی چه مزیتی داره ؟ منظورم طرح آقا پیام هست

دوستان سلام بند فرانکو رو درست کردم ولی ولتاژ پایه سه آی سی یک چند میلی ولت است با چرخاندن پتانسیو متر هم تغییری نمی کنه میشه لطف بفرمایید مشکلم چیه ؟ ممنون از لطف همه

چهارشنبه 9 اسفند1396 - 7:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اشکال در قسمت اسیلاتور،خرابی یکی از ترانزیستورها،نصب اشتباه پایه‌های ترانزیستورها یا دیودهای 4148,.....
بهرحال اگه بخواین بهتر راهنمایی بشین بهتره ولتاژ پایه‌های کلکتور ترانزیستورهای 2,3,4 و امیتر ترانزیستور1 ولتاژ خروجی رو دقیق اعلام بفرمایین

پنج شنبه 10 اسفند1396 - 8:33pm

سلام
با عرض خسته نباشید و ارادت خدمت استاد حمید عزیزو آقا پیام
استاد اگه امکان داره مقدار خازنهای مابین ترانزیستورهای2 و3و4 و همچنین خازن موازی سلف در مدار 10 ال ای دی رو بفرمایید و همچنین به غیر از مواردی که در این تاپیک ذکر کردید اگه نکته خاص دیگه ای بابت بهتر مونتاژ کردن و همچنین کارکرد مدار است رو بفرمایید
با تشکر از تمامی دوستانی که سر این مدار سوای نتیجه زحمت فراوان کشیدن

شنبه 15 اردیبهشت1397 - 4:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه عزیزان این تاپیک @};- @};-
تشکر میکنم از همه عزیزانی که اینجا اینهمه اطلاعات خوب گذاشتن ولی من چند سول داشتم که با خوندن تاپیکم درست متوجه نشدم.
1)در مورد اصول عملکرد این دستگاه بحث های زیادی شد و در آخر مشخص نشد که الکترو استاتیک رو تشخیص میده یا تغییرات فرکانس یا دامنه ارسالی؟
2)من ندیدم کسی تست درستی از فلز مدفون شده بزاره و مشخص باشه که عملکرد صحیحی داره. آیا واقعا وجود داره؟
3)چیزی که من مدارو دیدم و یه بررسی کلی کردم اگر اشتباه نکنم یک فرستنده فرکانس 8 mhz هست که بیشتر شبیه سنس دامنه اون سیگنال ارسالی رو بررسی میکنه .
4)چرا هیچکس دقیقا تحلیل صحیح الکتریکی مدارو نمیکنه که دقیقا چه کاری این مدار انجام میده و اگر درست بود بعد بریم سراغ ساخت.

ممنون میشم اگر جواب منو بدید @};- @};-

فقط انسان های ضعیف به اندازه امکاناتشان کار میکنند

یکشنبه 23 اردیبهشت1397 - 10:47am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 349 , 350 , 351 , 352 , 353 , 354 , 355 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Reza1569 و 51 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure