انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 8:11am

پاسخ به موضوع  [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 18  بعدی
 درایور سنسور ems-100 flc-100 حالشو ببرید 
نویسنده پیغام
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
کسی میتونه با یه فیلم کوتاه نحوه ست کردن ماژولهای بلوتوث رو نشون بده؟
مهندس حمید اگه شما تجربه ای دارین لطفا بفرمائید.
یاحق
@};-

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

چهارشنبه 28 تیر1396 - 8:42am

bina نوشته است:
سلام دوستان
کسی میتونه با یه فیلم کوتاه نحوه ست کردن ماژولهای بلوتوث رو نشون بده؟
مهندس حمید اگه شما تجربه ای دارین لطفا بفرمائید.
یاحق
@};-

سلام دوست عزیز
با عرض عذر خواهی از دوستان. در خصوص فیلم و تلگرام شرمندم اما با جازه مهندس حمید و همه اساتید تمام تجربه ام را در ساخت این دستگاه خدمت دوستان تقدیم خواهم کرد. یه اشکالاتی تو فیوز بیت وجود داشت و اگر دوستان کمی مشکل در برد این مگنتومتر دارند دقیقا مال همونه چون منم همین مشکلات را داشتم. فقط خواهشن سوالاتتونو یکی یکی بپرسین تا هر کدوم را که تونستم جواب بدم. درخصوص فیوز بیت ها و کانفیگ کردن بلوتوث توضیحات را در پست بعدی خواهم داد

چهارشنبه 4 مرداد1396 - 7:36pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
azadun جان ممنون از شما
راستش من این مدارو ساختم و فقط خطای فیوز بیت داشت که چندتا میکرو بابتش سوزوندم.
و از طرفی تصویر به کامپیوتر از طریق بلوتوث ارسال نشد با اینکه بلوتوث کانکت میشد.
ضمنا اگه راهی باشه که اطلاعات روی خود مدار هم ذخیره بشه خوبه.
یاحق

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

پنج شنبه 5 مرداد1396 - 10:04am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان لطفا کسی ک,این مدارو ساخته و تستش کرده لطف کنه ی فایل بدون نقص از مدار ونکاتی ک برای را اندازی و کانکت بلوتوث نیاز هست رو در قالب ی فایل بذاره تا دوستان بتونن استفاده کنن..ممنون از لطفتون

پنج شنبه 5 مرداد1396 - 11:02am

bina نوشته است:
سلام دوستان
azadun جان ممنون از شما
و از طرفی تصویر به کامپیوتر از طریق بلوتوث ارسال نشد با اینکه بلوتوث کانکت میشد.
یاحق

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
ببینید اول یه چیزی را بگم : این مدار را من نگذاشتم که کامل همه چیزشو بدونم فقط در خصوص اشکالاتی که مواجه شدم و تونستم رفعشون کنم میتونم کمک کنم البته مدار داره کار میکنه و تصویر هم میده کلا مشکل خاصی نداره و اینجا جا داره از مهندس بهزاد تشکر کنم.
دو تا مشکل اساسی در راه اندازی مدار وجود داره 1- راه اندازی و کانفیگ بلوتوث 2- فیوز بیت ها که من هر دو را مفصل و کامل توضیح میدم.
1- در خصوص کانفیگ بلوتوث اول اینکه سعی کنید ماژول hc-05 که دارای برد کمکی هست بخرید تا مشکلی در راه اندازیش نداشته باشید و در پایین با عکس توضیح میدمد .مراحل زیر را به ترتیب انجام بدین تا کانفیگ بلوتوث کامل بشه.
1- خرید یک عدد ماژول ttl به usb
2- خرید یک عدد ماژول hc-05
3- اتصال vcc ماژول ttl به vcc ماژول بلوتوث
4- اتصال gnd ماژول ttl به gnd ماژول بلوتوث
5- اتصال tx ماژول ttl به rx ماژول بلوتوث
6 اتصال rx ماژول ttl به tx ماژول بلوتوث
بعد از اینکه از اتصالات مطمئن شدید کلید ریز روی ماژول بلوتوث را فشار داده و نگه دارید و قبل از رها کردن ماژول بلوتوث را به پورت usb کامپیوتر بزنید . مشاهدع میکنید که ال ای دی روی بلوتوث با مکث چشمک میزند . حالا باید نرم افزار termite را اجرا کنید و دستورات زیر را یکی یکی اجرا کنید(حتما با حروف درشت بزنید چون من متوجه شدم بعضی از ماژول ها به حروف کوچک پاسخ نمیدهند).
1- AT
2- AT+UART=2400,0,0
3- AT+ROLE=0
در هر مرحله بایستی پاسخی از طرف ماژول دریافت نمایید در غیر این صورت یا سیم بندی اشتباه است و یا دستورات ورودی.
ضمنا چند تنظیم هم برای نرم افزار TERMITE هست که عکسش را میزارم
خب حالا میرسیم سر فیوز بیتها :
من با فیوز بیتهایی که مهندس بهروز گداشته بود برد کمی در حدود 70 سانت برای آهن ربای 7 سانتی داشتم اما با اصلاه فیوز بیتها که در عکس نشان میدهم بردم به حدود کمی کمتر از3 متر رسید(برای آهن ربای 7 سانتی)
موزد آخر هم اینکه بعد از اینکه لپ تاب بلوتوث دستگاه را شناخت و pair شد بایستی نرم افزار ویژولایزر را باز و پروژه جدید را با انتخاب پورت درست(که موقع pair شدن مشخص میشه) ایجاد کنید و تازه بعد از ایجاد کردن اقدام به فشار دکمه گراند بالانس نمایید حالا با هر بارز فشار کلید اسکن یک پالس به لپ تاب ارسال میشه و مورد دیگر اینکه فلشهایی که در تنظیم setting نرم افزار ترمایت گذاشتم به غیر از port که در هر کامپیوتری متفاوت هست بقیه برای همه ثابت می باشد .مقدار پورت نیز زمان اتصال ماژول usb توسط کامپیوتر اعلام میشود.
یا حق

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 5 مرداد1396 - 9:00pm

azadun نوشته است:
bina نوشته است:
سلام دوستان
azadun جان ممنون از شما
یاحق

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان
ببینید اول یه چیزی را بگم : این مدار را من نگذاشتم که کامل همه چیزشو بدونم فقط در خصوص اشکالاتی که مواجه شدم و تونستم رفعشون کنم میتونم کمک کنم البته مدار داره کار میکنه و تصویر هم میده کلا مشکل خاصی نداره و اینجا جا داره از مهندس بهزاد تشکر کنم.
دو تا مشکل اساسی در راه اندازی مدار وجود داره 1- راه اندازی و کانفیگ بلوتوث 2- فیوز بیت ها که من هر دو را مفصل و کامل توضیح میدم.
1- در خصوص کانفیگ بلوتوث اول اینکه سعی کنید ماژول hc-05 که دارای برد کمکی هست بخرید تا مشکلی در راه اندازیش نداشته باشید و در پایین با عکس توضیح میدمد .مراحل زیر را به ترتیب انجام بدین تا کانفیگ بلوتوث کامل بشه.
1- خرید یک عدد ماژول ttl به usb
2- خرید یک عدد ماژول hc-05
3- اتصال vcc ماژول ttl به vcc ماژول بلوتوث
4- اتصال gnd ماژول ttl به gnd ماژول بلوتوث
5- اتصال tx ماژول ttl به rx ماژول بلوتوث
6 اتصال rx ماژول ttl به tx ماژول بلوتوث
بعد از اینکه از اتصالات مطمئن شدید کلید ریز روی ماژول بلوتوث را فشار داده و نگه دارید و قبل از رها کردن ماژول بلوتوث را به پورت usb کامپیوتر بزنید . مشاهدع میکنید که ال ای دی روی بلوتوث با مکث چشمک میزند . حالا باید نرم افزار termite را اجرا کنید و دستورات زیر را یکی یکی اجرا کنید(حتما با حروف درشت بزنید چون من متوجه شدم بعضی از ماژول ها به حروف کوچک پاسخ نمیدهند).
1- AT
2- AT+UART=2400,0,0
3- AT+ROLE=0
در هر مرحله بایستی پاسخی از طرف ماژول دریافت نمایید در غیر این صورت یا سیم بندی اشتباه است و یا دستورات ورودی.
ضمنا چند تنظیم هم برای نرم افزار TERMITE هست که عکسش را میزارم
خب حالا میرسیم سر فیوز بیتها :
من با فیوز بیتهایی که مهندس بهروز گداشته بود برد کمی در حدود 70 سانت برای آهن ربای 7 سانتی داشتم اما با اصلاه فیوز بیتها که در عکس نشان میدهم بردم به حدود کمی کمتر از3 متر رسید(برای آهن ربای 7 سانتی)
موزد آخر هم اینکه بعد از اینکه لپ تاب بلوتوث دستگاه را شناخت و pair شد بایستی نرم افزار ویژولایزر را باز و پروژه جدید را با انتخاب پورت درست(که موقع pair شدن مشخص میشه) ایجاد کنید و تازه بعد از ایجاد کردن اقدام به فشار دکمه گراند بالانس نمایید حالا با هر بارز فشار کلید اسکن یک پالس به لپ تاب ارسال میشه و مورد دیگر اینکه فلشهایی که در تنظیم setting نرم افزار ترمایت گذاشتم به غیر از port که در هر کامپیوتری متفاوت هست بقیه برای همه ثابت می باشد .مقدار پورت نیز زمان اتصال ماژول usb توسط کامپیوتر اعلام میشود.
یا حق

سلام
زحمت کشیدی ممنون . تکلیف s وref را هم مشخص کنی ممنونت میشیم .

شنبه 7 مرداد1396 - 10:52am

با سلام
دوستان ظاهرا در مورد کلید s و ref سوال داشتند اما من متوجه نشدم دقیقا سوال چی هست چون طبق نقه مشخصه .فقط مقدارشون قید نشده که من 10 کیلو گذاشتم . در خصوص s مشکلی نیست اما مقدار ref را از یه حدی که کمتر میکنم سیستم پیغام low battery میده که نمیدونم باید چکارش کرد . هر چند مدار کار میکنه و مشکلی هم نداره من خودم مقدار ref را روی حدود 700 تا 720 تنظیم میکنم و مشکلی هم ندارم. اما هنوز موفق نشدم تو محیط طبیعی و واقعی تستش کنم . اساتید میدان را خالی کردند و بعضی سوالات بی جواب مانده .

شنبه 7 مرداد1396 - 11:48am
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
azadun جان ممنون از لطف شما
واقعا نکات لازم رو به خوبی بیان کردین.
موفق باشین
یاحق

در این درگه

مشو غــّره به امـروزت

شنبه 7 مرداد1396 - 12:35pm

azadun نوشته است:
با سلام
دوستان ظاهرا در مورد کلید s و ref سوال داشتند اما من متوجه نشدم دقیقا سوال چی هست چون طبق نقه مشخصه .فقط مقدارشون قید نشده که من 10 کیلو گذاشتم . در خصوص s مشکلی نیست اما مقدار ref را از یه حدی که کمتر میکنم سیستم پیغام low battery میده که نمیدونم باید چکارش کرد . هر چند مدار کار میکنه و مشکلی هم نداره من خودم مقدار ref را روی حدود 700 تا 720 تنظیم میکنم و مشکلی هم ندارم. اما هنوز موفق نشدم تو محیط طبیعی و واقعی تستش کنم . اساتید میدان را خالی کردند و بعضی سوالات بی جواب مانده .

سلام
دقیقا منظور من همون مقدار ref بود .

شنبه 7 مرداد1396 - 1:42pm
آواتار کاربر

واقعا جاى بحث نداره!
از اول تا اخرين مطلب رو خوردم و فقط دل سير رو ايرانى بودن خنديدم
بابا چرا مثل موش و گربه ريختيد به جون هم اسكن اسكن
من درايور خود OKM رو دارم و هگز و برنامه حتى اسمش رو هم ميتونم عوض كنم كه مثلا اول براى نمايش روى نمايشگر LCD بجاى OKM ROVER-C بنويسه مثلا LG يا Pars حالا هر اسمى كه دوست داريم
چرا تا يه كسى درايور ميسازه اينطورى ميكنه
من خودم الكترونيك معكوس زدم سأختم حالا هركسى خواست مجانى ميدم بره حالش رو ببره
پيام زير همين متن بديد اگر پسند كرديد بزارم تو سايت
البته با اجازه ى مديران

Heinrich Himmler- Reichsführer SS

جمعه 26 مرداد1396 - 2:22am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 179 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 18  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure