انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 9 فروردین1403 - 3:12am

پاسخ به موضوع  [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 ... 650  بعدی
 ردیاب یونی ساخت دوستان سایت همسایه (فرانکو) 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

خیلی ممنون
بله با بالا بردن ولتاژ مثلا 5.8 ولت حساسیت بدست بیشتر میشه حالا این مقدار ولتاژ خوبه یا نه؟
ضمنا دوستان یه سوال دیگه آیا پیچیدن جهت سلف تاثیری رو سیستم داره یا نه؟

پنج شنبه 4 خرداد1396 - 10:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

johnlewis نوشته است:
خیلی ممنون
بله با بالا بردن ولتاژ مثلا 5.8 ولت حساسیت بدست بیشتر میشه حالا این مقدار ولتاژ خوبه یا نه؟
ضمنا دوستان یه سوال دیگه آیا پیچیدن جهت سلف تاثیری رو سیستم داره یا نه؟

اینکه چه ولتازی بهترین جواب رو میده مسلما جواب تابتی نداره.من خودم بهترین نتایج رو با ولتاز 5.18 داشتم ولی با همین ولتاز خیلی جاها هم متوجه شدم که فرانکو ضعیف و کم توان داره کار میکنه و با بالابردن ولوم 500 کیلو و افزایش طول آنتن هم تغییری تو عملکردش ایجاد نشده.در برخی شرایط محیطی شما خودتون متوجه میشید که فرانکو داره ضعیف عمل میکنه و انگار اصلا چیزی رو سنس نمیکنه،در این حالت یا واقعا چیزی نیست که واکنشی نداره یا بدلیل عملکرد ضعیف هست که نمیتونه چیزی آشکار کنه.در این حالت بررسی کنید ببینید آیا با افزایش ولوم 500 کیلو به حداکتر،آیا فرانکو در حالت آستانه خاموش به آسونی به آسمون و زمین واکنش داره یا نه.اگر به سادگی واکنش داشت پس فرانکو در حساسیت و توان مطلوبی قرار داره.
اگر به آسمون و زمین حساس نبود و یا به سختی آشکارشون میکرد مشخص میشه که میبایست حساسیت رو با افزایش طول آنتن ،و یا با کاهش ولتاز خروجی (اگر شرایطش فراهم هست)به حد مطلوب برسونید.یکی از ایرادهای فرانکو اینه که در همه شرایط و در همه محیط ها جوابگو نیست و در برخی محیط ها هم اصلا جوابگو نیست حتی با هر تغییری.برای اینکه تو محیطهای مختلف بتونیم باهاش کار کنیم نیاز داریم چند تا فرانکو در کنار هم با حساسیت های مختلف داشته باشیم.و یا اینکه دوستانی که به الکترونیک تسلط دارن مداری طراحی کنن که در اکتر شرایط جوابدهی مطلوبی داشته باشه که فکر کنم به آسونی ممکن نباشه.
شما هر چه ولتاز خروجیتون از 5 ولت پایین تر باشه شعاع عملکرد بیشتر و حساسیت بیشتری رو از فرانکو میبینی و همچنین احتمالا به سنس فلزات غیر از طلا و نقره هم حساسیت بیشتری هم نشون میده.و هر چقدر ولتاز به 5(و حداکتر 6 ولت)نزدیکتر باشه حساسیت کمتر میشه و شعاع عملکرد پایین میاد.ولی در عوض واکنشهای الکی و هرزه کمتر میشه و به فلزات غیر از طلا و نقره حساسیت کمتری پیدا میکنه.نمیدونم چه منطق علمی میتونه ارتباط بین ولتاز خروجی و سنس طلاو نقره رو توضیح بده ،ولی این موضوع برای من روشن شده که یک رابطه ای بین ولتاز خروجی و سنس طلا و نقره هست،و شاید هم دلیل دیگه ای داشته که من اشتباها اون رو به ولتاز خروجی ارتباط دادم.ولی متوجه شدم با نزدیکی ولتاز خروجی به 5 ولت فلزات غیر از طلا و نقره یا سنس نمیشن و یا به ندرت سنس میشن.

جمعه 4 خرداد1396 - 1:23am

سلام خدمت مهندس حمید و دوستان، ممنون از اینکه وقت میذارید و.راهنمایی میفرماید، سوالم این هست که برای شیلد فرانکو از چی استفاده کنیم،و آیا امکان تفکیک فلزات برای فرانکو هست یا نه؟

شنبه 6 خرداد1396 - 3:59am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

gerdash نوشته است:
سلام خدمت مهندس حمید و دوستان، ممنون از اینکه وقت میذارید و.راهنمایی میفرماید، سوالم این هست که برای شیلد فرانکو از چی استفاده کنیم،و آیا امکان تفکیک فلزات برای فرانکو هست یا نه؟

سلام دوست عزیز. متاسفانه امکان تفکیک در این ردیاب وجود نداره. برای شیلد میتونید از فویل آلومینیوم استفاده کنید.

شنبه 6 خرداد1396 - 6:58am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهندس حمید خسته نباشید
این ترانزیستور بنظرتون مناسبه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 5:20pm
مدیر کل
مدیر کل

ممنون.
ظاهرا BC550 بدون پسوند هست که بتای اون کاملا متغیر و تصادفیه. باید بتا یا hFE رو با مولتی متر چک کنین اگر بین 400 تا 600 باشه مناسبه. وگرنه بهتره از این ترانزیستور استفاده نکنین.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 5:25pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
alireza12345 نوشته است:
سلام مهندس حمید خسته نباشید
این ترانزیستور بنظرتون مناسبه؟

من از این مدل استفاده کردم مال من بتای بین 420 تا 480 داشت و جواب چندان مناسبی نداد اما بد هم نبود

یکشنبه 7 خرداد1396 - 5:39pm
کاربر فعال
کاربر فعال

مهندس این مدلم دارم.بنظرتون مناسبه؟

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 5:41pm
مدیر کل
مدیر کل

بله این مدل BC550C مناسب تر هست. ولی باز هم محض اطمینان بهتره hFE اون رو چک کنین.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 6:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

alireza12345 جان ، سلام
این ترانزیستور را از کجا خریدی ؟

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

یکشنبه 7 خرداد1396 - 8:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 6500 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 281 , 282 , 283 , 284 , 285 , 286 , 287 ... 650  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: morteza1357 و 38 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure