انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:29am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام

سلام اقای هنرجو ممنون بابت زحماتتون یه سوال داشتم اگه سوالم مبتدیانه بود به بزرگی خودتون ببخشید
اونم اینکه خواستم بدونم بهترین حالت خوراک دادن شاقول چجوریه؟ مثلا باید فلز مورد نظر رو توی همون دستی که شاقول هست به عنوان خوراک بگیریم؟

پنج شنبه 24 دی1394 - 7:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

sali8474 نوشته است:
سلام اقای هنرجو ممنون بابت زحماتتون یه سوال داشتم اگه سوالم مبتدیانه بود به بزرگی خودتون ببخشید
اونم اینکه خواستم بدونم بهترین حالت خوراک دادن شاقول چجوریه؟ مثلا باید فلز مورد نظر رو توی همون دستی که شاقول هست به عنوان خوراک بگیریم؟

سلام دوست عزیز من هم مثل شما عزیزان مبتدیم.استاد ما اینجا پوریاست
بله همون دستی که شاقول رو میگیرین بزارین روی زنجیر یا نخ شاقول (بین انگشت شست و سبابه

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 24 دی1394 - 8:21pm

سلام پوریا جان ممنون از زحماتت راستی اگه محفظه جیوه را پایین تراش بدیم خللی در کار ایجاد میشه

شنبه 9 بهمن1394 - 2:55am

با سلام قدیم جیوه قرمز می ریختند و فقط جیوه قرمز خوب جواب میده و دقیقه. البته یک مقدار جیوه کم میلیونها و حتی یک کیلو از آن چند میلیارد پولشه و در ضمن در صنایع نظامی هم استفاده میشه و جرمش زیاده .در ضمن کسی این همه پول داشته باشه یا اگر چند گرم جیوه قرمز داشته باشه نیاز به رفتن به بیابان و دردسرهاش نداره و اینم بگم نگهداری و خرید وفروش جیوه قرمز خودش جرم بسیار سنگینی داره.شاقول هایی که الان می بینید از جیوه های خاکستری استفاده میشه که خطای بسیار زیادی دارن.کلا به نظر من بی خیال شاقول بشید.

دوشنبه 3 اسفند1394 - 5:33pm

سلام خدمت همه دوستان عزیز

من یه شاقول از برنج ساختم به ابعاد طول ۸ سانتی متر قطر ۲/۲ سانتی متر و وزن ۱۶۷ گرم
داخلش رو به طول ۴ سانتی متر و قطر ۰/۸ سوراخ کردم که اگه پیچ در پوش رو بذاریم ۳ سانتی متر فضا میمونه

با محاسباتم در این مقدار فضا ۱/۵ سی سی جیوه قرار میگیره
ایا این مقدار جیوه کافیه
اگه نه چه مقدار جیوه باید داشته باشه

ممنون از دوستان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 اسفند1394 - 2:45pm

سلام به اساتید ودوستان
من به تازگی عضو شدم
شاقول برنجی درست کردم به اندازه چند سی سی هم جیوه اسپانیایی 99.9 ریختم داخلش خیلی هم جواب داده به تازگی تو زمین کشاورزی هم یه نقطه ای پیدا کردم که بنا به اسنادش قبر میباشد وامکان بالایی برا موفقیت هست سیمش هم از جنس مس هست
از آقا پوریاهم یه سئوال دارم : پوریا جان زاویه 45درجه و قطب نما را دقیقا نگرفتم چطور بدست میاد اگه لطف کنین به نحوه بدست آوردنش ممنون میشم :x

چهارشنبه 16 تیر1395 - 2:51pm

سلاام دوستان خداقوت. بالاخره تونستم سوال یانظرموبدم.دوستان یه شاه قول دارم که استادم زحمتشوکشیده..که چرخشش برعکسه یعنی باشه عکس عقربه ونباشه جهت عقربه میزنه وهرگردشش دوسانت عمقومیزنه..بااین وسیله کارکردم البته باطلای امروزی که مطمئناخطامیزنه..وگاهی وقتهاباطلای قدیمی ذرات ومیگیره وخیلی حساسه..ولی حتی نوع سنگ روهم تشخیص وهم جنساشوجدامیکنه..خیلی حساسه موندم چطورمتوجه بشم که این بارموجودزیرزمینه یاذراته دوستان گفتن ازنخ ابریشمی استفاده کنم..حالانوع نخ ابریشمی هم فرق میکنه یانه...

پنج شنبه 13 مرداد1395 - 12:52am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان عزيز جيوه اي
يه كم در مورد جيوه قرمز تو ويكي پديا بخونيد بد نيست
با درود

پنج شنبه 14 مرداد1395 - 1:06pm

سلام دوستان یه سئوال در مورد زاویه 45 درجه ونحوه بدس ت آوردن کردم کسی نتونست جواب بده ;)

یکشنبه 17 مرداد1395 - 10:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

="تورج"]سلام دوستان یه سئوال در مورد زاویه 45 درجه ونحوه بدس ت آوردن کردم کسی نتونست جواب بده ;)[/quote]
با شاقول زاویه ۴۵ درجه نداریم درست مرکز هدف رو میگیره .ولی چون خطای ذهن و ذرات و سیلیس داخل زمین زیاده کار کردن با شاقول رو سخت میکنه .به نظر بنده یا باید استاد داشته باشی تا راهنماییت کنه .یا اینکه خودتون انقدر حفاری بکنین تا قلق و عیار دستتون بیاد.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

یکشنبه 17 مرداد1395 - 1:06pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 14 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure