انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 3:53pm

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خاطره
ایشون میگفتا بعد از اینکه استادم به بنده تجارب کامل رو آموختن و من نیز مهارت کامل رو پیدا کردم
یک روز به من گفت حدود 40 تکه سوزن در حال پذیرایی پنهان کردم باید 40 تاش رو هم پیدا کنین شب چراغها خاموش کردن و بنده بعد از یک مدتی 38 تا رو پیدا کردم 2 تاش موند .گشتم و لی پیداش نکردم استاد اومد گفت دو تای دیگر رو هم پیدا کن .دوستان ایشون می گفت و حدود چند ساعت گشتم ولی پیداشش نکردم به یقین رسیدم که این دو سوزن نیست و کلا 38 تاست.بعد از چندین ساعت به استاد گفتم استاد عزیز نیست کلا 38 تا سوزن گذاشتین بعد استاد یه نگاهی به بنده انداخت و گفت درست گفتین سوزن 38 تاست فقط خواستم به یقین برسین که سوزن نیست .
در شاقول زنی سعی کنین به خود شاقول اعتماد کنین تا به علائم و نشانه ها علت شاید جنسی در همان نقطه بوده قبل شما 10 سال پیش یا صد سال پیش جنس همان مکان رو تخلیه کرده باشن.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

جمعه 18 دی1394 - 11:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عمق گیری هدف
اگر نقطه مورد نظر رو پیدا کردین شاقول بالای سر آن هدف شروع به سه مدل چرخش خواهد کرد 1 معمولی 2 بزرگ 3 معمولی ولی اینبار ثابت نه بزرگ میشه و نه کوچک در یک اندازه بالا سر هدف میچرخه اگر قطر چرخش رو به دقت به دست بیارین هر 2 سانتیمتر 1 متر عمق حساب میشه.
نکته ایشون سر شاقول رو حدیده قلاویز کردن و در موقع عمق گیری سیم برنجی نمره سه یا چهار به اندازه 8 سانت نوک شاقول پیچ میکنن و به راحتی قطر دایره رو در می آرن.
حتما در منزل شاقول رو بالا سر یک جنس مورد نظر با فاصله یک متری قرار دهید و به حرکت شاقول نگاه کنین حتما 3 نمونه مدل چرخش شاقول رو خواهید دید.

جمعه 18 دی1394 - 11:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حجم گیری
زمانی که نقطه مورد نظر رو پیدا کردین نیم متر از مرکز هدف فاصله می گیرن و منتظر عکس العمل شاقول می شین خواهید دید اگر ابعاد جنس مثلا 40 در 20 باشد همانند تمرین اول که دو فلز رو کنار هم قرار داده بودیم اول به سمت فلز 1 می رفت سپس سمت فلز دو و مجددا برمی گشت و تکراد میشد.به طرف مرکز یک عدد 7 فارسی رو درست می کنه یعنی درست طول جنس که 40 سانت هست رو نشون میده و از سمت دیگه هم بگیرین به اندازه 20 سانت شاقول حرکت 7 فارسی داره یعنی هی میره و برمی گرده البته به محدوده 20 سانت.
یک تمرین ساده تا متوجه شین
به فاصله نیم متری یک قاشق رو در زمین قرار دهید که قسمت طولیش به سمت شما باشد از یک قاشق دیگر از همان جنس به عنوان خوراک استفاده کنید خواهید دید که شاقول اول میره سمت سر شاقول چندین بار به سمتش دل می خوره سپس تغییر جهت داده و به سمت سر دسته قاشق تغییر جهت داده و سر دسته رو میگیره بعد از چندین دل زدن به سمت سر قاشق تغییر جهت میده .این میشه طول هدف و اگر قاشق رو برگردانید که سر قاشق به سمت شما باشد اینبار به اندازه سر قاشق شاقول تغییر جت میده .این یعنی حجم جنسی که در زیر زمین پیدا شده .
موفق باشین.

جمعه 18 دی1394 - 12:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقطه یابی
عزیزان نقطه یابی ایشون یه کم فرق میکرد یه توضیحی داد ولی بنده خوب متوجه نشدم اگر روزی برای ردیابی با ایشون بیرون رفتم جتما توضیح میده .ولی فکر کنم با توضیح ایشون یه جورایی شبیه زااویه 45 خودمونه.
ولی یه توضیحی میدم اگر جنس حقیقی باشه راحت از چند صد متری میدان مغناطیسی فلز شاقول رو به سمت خودش تحریک می کنه ولی به چند متری هدف که میرسیم قدرت شاقول ضعیفتر میشه و در اینجا مشکل اصلی پیدا میشه که پیدا کردن مرکز هدف سخته.
بعد توصیه ایشون به بنده این بود که اول سر قبرها کار کنم چون هم عمقش کمتره و هم یه جورایی قبر خودش سنگ چینی داره.

جمعه 18 دی1394 - 12:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد هنرجو بسیار خوب توضیح دادید با تشکر از شما

جمعه 18 دی1394 - 10:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بسیار عالی دوست عزیز
@};-

شنبه 19 دی1394 - 9:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم دوستان عزیز
وظیفه خودم دونستم این اموخته های جدید رو در اختیار شما عزیزان بزارم شاید اشتباهاتی هم داشته باشه .ولی امیدوارم که مفید واقع شده باشه.

شنبه 19 دی1394 - 11:53pm
استاد علوم غریبه
استاد علوم غریبه
آواتار کاربر

سلام دوستان
هنرجو عزیز ممنون بابت تجربیاتی که فرمودین.
لطفا عکس شاقول و متعلقاتش رو هم بزارین.
ان شاا... اگه بشه با تصویر و فیلم کوتاه موضوع رو تحلیل کنین.
یاحق

در این درگه
که گه کـَه کـُه و کـُه کـَه می شود ناگـه !

مشو غــّره به امـروزت
که از فــردا نِـه ای آگــه !

http://morvaridman.blogfa.com/

دوشنبه 21 دی1394 - 9:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

میخوام یه چیز جالب بگم برا پیدا کردن طول و عرض قبر
اگه قبری رو پیدا کردین و نمیدونین مدلش چجوریه یه خوراک استخان از فاصله ۲ متری به شاقول بدین میره کله میت بعد برمیگرده سمت پا کلا تکرار میشه بعد با خوراک دادن سایر فلزات متوجه میشین چیزی تو قبر قست یا نیست .مثلا مفرغ میره سمت شکمش نقره میره سمت پاش .
اگه اینارو دوستم یادم نمیداد تا ۱۰ سال دیگه هم به تنهایی متوجه نمیشدم.
خوب الان شما هم میدونین =)) =)) =)) =))

سه شنبه 21 دی1394 - 12:56am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ای کاش استاد پوریا هم یکم از تجربیاتشون میگفتن .ولی خب دیر دیر انلاین می شن

سه شنبه 21 دی1394 - 12:59am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 15 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure