انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 15 اردیبهشت1403 - 9:47pm

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هنرجو نوشته است:
hesam نوشته است:
shayan666666 نوشته است:
اگه دندان پر کرده یا پلاتین تو بدن دارید یا گروه خونیتون منفی هست از ردیاب جیوه یا القاعی استفاده نکنید .هرچی جیوه نقره بیشتر باشه حذف ذرات بهتر میشه

ممنون از پاسختون
آقا شایان من گروه خونیمoمثبته. از اینکه میگین به خاطر دندون پر کرده از ردیاب جیوه ای استفاده نکنم مطمئنید(یعنی اصلا سراغش نرم)؟ راهی هست که بتونم این اثرو جبران کنم؟ و در مورد استفاده از شاقول با اکسید جیوه هم این حالت صادقه؟
ببخشید همش سوال میپرسم آخه نکته مهمی هست و نمیخوام برا کاری که نتیجه نمیده وقتمو تلف کنم
خدا خیرت بده به خاطر راهنماییهات

اخه دوست دوست عزیز نون رو از نونوایی میگیرن گوشت رو هم از قصابی اگه بری زمین کشاورزی دنبال دفینه بگردی خوب معلوم دیگه با شاقولم چیزی بگیری صد درصد خصا میزنی ولی جایی که نشانه دفینه ای حک شده باشه یا بالاخره نسانه ای باشه که شما رو به خودش جذب کنه و مشکوک باشه اونجا ردیابی کنین خب ۵۰ درصد احتمال خطاط میاد پایین .اگه هم که مکانت مطمعن باشه با توضیح اساتیت محترم اگه قبل سما خالیس نکرده باشن ۸۰ درصد احتمال موفقیتت میره بالا فکر هم نکنم به پر کردن دندون ربطی داشته باشه
اینم نظر بندست.

بنده الان صد در صد این جواب رو که اگه تو بدن پلاتین باشه نمیسه با شاقول
درست رد یابی رو کرد رد میکنم و میگم همچین چیزی صحیح نیست شکر خدا با یه استاد شاقول اشنا ا شدم که موفق هم بوده متاسفانه بدنش پر پلاتینه.
این رو گفتم صرفا جهت اطلاع سایر دوستان
و در مورد شعاع ردیابی هم از ۵۰۰ بیشتر هم میزنه

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 16 دی1394 - 1:51am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

نقل قول:
بنده الان صد در صد این جواب رو که اگه تو بدن پلاتین باشه نمیسه با شاقول
درست رد یابی رو کرد رد میکنم و میگم همچین چیزی صحیح نیست شکر خدا با یه استاد شاقول اشنا ا شدم که موفق هم بوده متاسفانه بدنش پر پلاتینه.
این رو گفتم صرفا جهت اطلاع سایر دوستان
و در مورد شعاع ردیابی هم از ۵۰۰ بیشتر هم میزنه

@};-
سلام دوست عزیز جناب هنرجو..........
اگه امکانش بود از شاقول استادی که میفرمایید عکسی قرار بدین و هم از نحوه ساختش و مواد بکار برده اش........و هم از نحوه کار کردن با شاقولش رو هم بپرسین شاید گشایشی حاصل شد تو این کارمون..........
خیلی ممنون.....
یا علی... :YMPRAY:

پنج شنبه 17 دی1394 - 11:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

از دوستان ممنونم که داشته هاشونو در اختیارمون قرار میدن.
دوست عزیز آقای هنرجو، اگه براتون مقدوره در مورد مشخصات این شاقول میتونید اطلاعات بیشتری قرار بدین؟
خیلی ممنون

پنج شنبه 17 دی1394 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hesam نوشته است:
دوست عزیز آقای هنرجو، اگه براتون مقدوره در مورد مشخصات این شاقول میتونید اطلاعات بیشتری قرار بدین؟
خیلی ممنون

چشم من حتما یه عکس از شاقولش میگیرم و هم توصیحات مختصری هم در مورد عمق گیریش و نحوه تمرینی که ایشون پیشنهاد دادن رو براتون تو چند روزه میگم .
یه نمونه تمرینی که پیشنهاد داد
مثلا یه فلز یا یک حبه قند یا هر چیزه دیگر روی زمین بگذارید و یه تکه از خود همون شی به ساقول خوراک بدین چراغهای منزل رو خاموش کنین و دونبال همون اشیاع با شاقول بگردین.
منتظر باشین

پنج شنبه 17 دی1394 - 11:26pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جنس بدنه شاقول میتونه از مس باشه یا حتما باید برنج باشه؟با توجه به اینکه برنج خالص کمیابه

پنج شنبه 17 دی1394 - 11:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

agh نوشته است:
سلام جنس بدنه شاقول میتونه از مس باشه یا حتما باید برنج باشه؟با توجه به اینکه برنج خالص کمیابه

سعی کن برنج یا برنز باشه چون در اطراف محیط زندگیمون مس زیاد داریم و احتمال داره ناخواسته شاقولت اشتباه مس جدید رو بگیره و اون چیزی که شما از شاقولتون انتظار دارین رو جواب نده.

جمعه 17 دی1394 - 12:02am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون دوست عزیز روشی هست که بشه برنج خالص رو از ناخالص تشخیص داد؟

جمعه 17 دی1394 - 12:15am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

هنرجو نوشته است:
hesam نوشته است:
خیلی ممنون

چشم من حتما یه عکس از شاقولش میگیرم و هم توصیحات مختصری هم در مورد عمق گیریش و نحوه تمرینی که ایشون پیشنهاد دادن رو براتون تو چند روزه میگم .
یه نمونه تمرینی که پیشنهاد داد
مثلا یه فلز یا یک حبه قند یا هر چیزه دیگر روی زمین بگذارید و یه تکه از خود همون شی به ساقول خوراک بدین چراغهای منزل رو خاموش کنین و دونبال همون اشیاع با شاقول بگردین.
منتظر باشین

سلام دوست عزیز هنرجو.......
لطفا زودتر درباره تمرین و تکرار و نحوه کار کردن بصورت حرفه ای و نحوه عمق گیری و ........ مطالب رو قرار بدین.
خیلی ممنون....
یا علی..... :YMPRAY:

جمعه 17 دی1394 - 1:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان عزیز اولا بهترین مکان برای آموزش ردیابی با شاقول و آنتنها بیرون از شهر جایی که تا 1 کیلوتری آن خبری از تیربرق جاده یا فلزات دیگری نباشه تا عامل خطای شاقول شن.
تمرین
1-شاقول رو برای ردیابی در دست چپتان قرار دهید چون به قلبتان نزدیکتر هست .و ردیابی نسبت به دست راست بهتر عمل می کند.
2-ذهنتان را کلا خالی کنین حدث نزنین که هدف مورد نظر فلان جاست.
-اول فلز مورد نظر رو در چند متری خود قرار دهید و ردیابی کنید.یک چشم خود رو بسته و به سمتی که شاقول کشیده می شود رو نگاه کنین .چندین بار تکرار کنین اگر حرکت ششاقول درست بود.از همان جنس 1 عدد دیگر نیز در نیم متری آن قرار دهید و به دقت نگاه کنین خواهید دید که شاقول چندین بار به سمت هدف اول ضرب زده سپس مسیر خود را تغییر داده و به سمت هدف دوم می رود چندین ضرب زده سپس مجددا برمیگردد سمت هدف اول.
راستی خوراک هم بایید از همان جنس باشد.

-تمرین بعدی
فلز مورد نظر را در گوشه ای از اتاق بندازید چراغ رو خاموش کرده ردیابی کنید .
موقع تمرین کردن در حیاط منزل هم همینطور سعی کنید بعد از پیداا کردن مهارت در شب رد کنین جنس راا در حیاط انداخته و دنبال هدف بگردین .
برای تمرینهای اولیا از طلا استفاده نکنین چون ممکنه گمش کنین یا زیر پا لهش کنین.

جمعه 18 دی1394 - 11:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب بعد اینکه مهارت کامل رو کامل کردین به باغ رفته از دوستتان بخواهید که از پوست درخت یه تیکه به اندازه بند انگشت کنده و به شما به عنوان خوراک برای پیدا کردن همان درخت بدهد .نکته شما نباید بدانید کدام درخت بوده.
اگر استاد شده باشید باید درخت مورد نظر رو حتما بار اول پیدا کنید.
توضیح درختی که به بنده ایشون پیشنهاد کردا درخت چنار صنعتی بودکه در منطقه مابسیاره .
بعد به خارج شهر رفته شیع مورد نظر رو در بیابان پرت کنین اگر مهارت کامل رو کسب کرده باشین بعد از چند دقیقه بالای سر شئی پرت کردتان هستید.

جمعه 18 دی1394 - 11:21am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 23 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure