انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:19am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hesam نوشته است:
shayan666666 نوشته است:
اگه دندان پر کرده یا پلاتین تو بدن دارید یا گروه خونیتون منفی هست از ردیاب جیوه یا القاعی استفاده نکنید .هرچی جیوه نقره بیشتر باشه حذف ذرات بهتر میشه

ممنون از پاسختون
آقا شایان من گروه خونیمoمثبته. از اینکه میگین به خاطر دندون پر کرده از ردیاب جیوه ای استفاده نکنم مطمئنید(یعنی اصلا سراغش نرم)؟ راهی هست که بتونم این اثرو جبران کنم؟ و در مورد استفاده از شاقول با اکسید جیوه هم این حالت صادقه؟
ببخشید همش سوال میپرسم آخه نکته مهمی هست و نمیخوام برا کاری که نتیجه نمیده وقتمو تلف کنم
خدا خیرت بده به خاطر راهنماییهات

اخه دوست دوست عزیز نون رو از نونوایی میگیرن گوشت رو هم از قصابی اگه بری زمین کشاورزی دنبال دفینه بگردی خوب معلوم دیگه با شاقولم چیزی بگیری صد درصد خصا میزنی ولی جایی که نشانه دفینه ای حک شده باشه یا بالاخره نسانه ای باشه که شما رو به خودش جذب کنه و مشکوک باشه اونجا ردیابی کنین خب ۵۰ درصد احتمال خطاط میاد پایین .اگه هم که مکانت مطمعن باشه با توضیح اساتیت محترم اگه قبل سما خالیس نکرده باشن ۸۰ درصد احتمال موفقیتت میره بالا فکر هم نکنم به پر کردن دندون ربطی داشته باشه
اینم نظر بندست.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 16 آذر1394 - 1:11am

سلام دوستان در ساخت ردیاب های جیوه ای همه میدونیم که کار اصلی رو جیوه انجام میده یعنی 90% کار رو جیوه انجام میده اما من بعد از خوندن همه پست های دوستان بلاخره نفهمیدم که :
1- باید از جیوه یا اکسید جیوه استفاده کنیم؟؟؟
2- بدنه از برنج معمولی یا فسفر برنز باشه؟؟؟

از دوستان اگر کسی پاسخ علمی و تجربه موفق داشته جواب بدن خیلی ممنون منتظرم.

سه شنبه 17 آذر1394 - 1:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

هنر جوی عزیز حرفاتو قبول دارم. اینکه میگی دندون پر کرده تو کار با ردیاب خوراکی تاثیر نمیذاره خودت تا حالا تجربه کردی؟ یا جایی دیدی؟ یا صرفا نظر شخصی خودته؟
در رابطه با عملکرد ردیاب خوراکی اینو میدونم یه نفر رد یه بار کم و سطحی رو از فاصله 300 متری باهاش زده. به همین دلیل اصرار دارم چیزی که میسازم بی عیب و نقص باشه.

سه شنبه 17 آذر1394 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

adnan12 نوشته است:
سلام دوستان در ساخت ردیاب های جیوه ای همه میدونیم که کار اصلی رو جیوه انجام میده یعنی 90% کار رو جیوه انجام میده اما من بعد از خوندن همه پست های دوستان بلاخره نفهمیدم که :
1- باید از جیوه یا اکسید جیوه استفاده کنیم؟؟؟
2- بدنه از برنج معمولی یا فسفر برنز باشه؟؟؟

از دوستان اگر کسی پاسخ علمی و تجربه موفق داشته جواب بدن خیلی ممنون منتظرم.

با سلام شما هم از جیوه مایع (با خلوص بالا )و هم از اکسید جیوه میتونید استفاده کنید.در مواردی که من تست کردم با دو شاقول که یکی اکسید جیوه و دیگری جیوه مایع داشت شاقول حاوی اکسید جیوه تعدادی از خطا ها رو رد داد(که شاقول حاوی جیوه مایع اونها رو میزد) ولی باز هم به توده های کربنی قوی(سفال قدیمی و لعاب دار و شیشه های هفت رنگ) واکنش نشون میداد که فکر میکنم اگر این رو نمیزد دیگه قادر به سنس طلا هم نبود.در کل با توجه به اینکه این موارد رو دیدم پیشنهاد دادم از روش تکمیلی که کمک گرفتن از ردیاب موبایلی هست استفاده کنید.با این روش بعد از پیدا کردن هدف با شاقول ، تایید نهایی و نقطه و عمق دقیق رو با ردیاب موبایلی انجام میدهید و نهایتا هم استفاده از نقطه زن.تاکید میکنم با استفاده از این روش تا به حال حفاری بدون نتیجه نداشتم.دقت کنید که عایق بودن دسته های ردیاب وموبایلی فوت کوزه گری این ردیاب هست هرچقدر و از هر موادی که میتونید استفاده کنید تا این دسته عایق بشه.موادی که پیشنهاد میدم برای ساخت دسته لوله آب پلاستیکی.لاستیک نرم.روکش حرارتی ضخیم.چوب خشک (با خراطی کردن)وسپس فرو بردن درموم مذاب.سرامیک که فکر میکنم بهترین جواب رو بده.شیشه.فیبر کربن و غیره...

سه شنبه 17 آذر1394 - 6:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا جان لطفا اسم نرم افزار موبایل رو قید بفرمایین دوستان چند نمونه برنامه معرفی کردن ولی کدوم بهتر جواب میده نظرها متفاوته.

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 17 آذر1394 - 9:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

فکر کنید کفش من روی جای بندش چند تیکه اهنی داشت هرچند خوراک طلا میدادم باز باعث میشد زنگ زدگی بزنم چون بدن ما حاله ای از انرژی داره ووسیله فلزی که تو جیبمونم باشه خوراک حساب میشه .پس شمایی که دندون پر کرده دارید هرچند طلا خو راک بدین ردیاب گیج میشه نمیدونه کدوم رو بگیره وضعف ترین حالت رو داره همیشه

سه شنبه 17 آذر1394 - 10:33pm
کاربر فعال
کاربر فعال

از فسفر برنز برای ساخت ردیاب استفاده کنید چون چون خلوص خالص بودنش بیشتر از برنجه .وخطا کمتر میزنید

سه شنبه 17 آذر1394 - 10:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا پوریا سلام اگه ردیاب خوبی داشتهذباشیم در صورتی سفال رو میزنیم اونم سفالای زیرخاک خیس ونمناک واگه مفرغ ومس خوراک بدیم این حالت پیش میاد .وقتی دیدید بدون خورک توده ای از سفال رو زدیم بدونید اون توده سفال تشکیل سیلیس،وسفیدک کرده .تنها خطای ردیاب جیوه ای سیلیسه اونم ردیابی که از رو اصول باشه .من چنین ردیابی رو دارم که اصلا جایی رو که چیزی نباشه نمیگیره و کمترین خطاس اینه سیلیس رو فقط وفقط از ده یا پانزدهذمتر نمیگیره .ومن روی جایی که از کمتر از بیست متر بگیره مانوور نمیدم

سه شنبه 17 آذر1394 - 10:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اینم بدونید تمام ردیابای دنیا رو سیلیس خطا دارند ولی ما تواپراتوریمون اونو حذف کردیم

سه شنبه 17 آذر1394 - 10:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
پوریا جان لطفا اسم نرم افزار موبایل رو قید بفرمایین دوستان چند نمونه برنامه معرفی کردن ولی کدوم بهتر جواب میده نظرها متفاوته.

شما از هر دو نرم افزار میتونید استفاده کنید.البته بهتره به بخش مربوطه مراجعه کنید چون کامل اونجا توضیح داده شده.فرکانس ها رو هم از بخش اپراتوری ردیاب قسمت فرکانس های ردیاب 35 میتونید استفاده کنید.

دوستان زبان آنتن این ردیاب با انتن های دیگه کمی تفاوت داره.قلق های اون رو بدست بیارید بسیار عالی جواب میده و قانع میشید.فقط تمرین درست با فرکانس دقیق میتونه شما رو به هدف نزدیک کنه.

سه شنبه 17 آذر1394 - 11:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure