انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 2:46am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

پوریا جان ممنون و تشکر از مرامتون .تو تسط جدید با جیوه کار میکنین یا اکسیدش

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 22 آبان1394 - 12:08am
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان خیلی ممنونم از راهنمایی های ارزشمندتون.
سوالات دیگه ای هم داشتم.
اگه جیوه رو تا نصفه بریزیم و باقیش هوا باشه خوب کار میکنه یا بهتره کاملا پر باشه و هوایی درونش نباشه؟
برای زنجیرش مس باشه یا برنج یا طلا یا اصلا نخ باشه؟
و اگه زنجیر مس یا برنج باشه آیا باید خوراک طلا را (مثلا انگشتر) به انتهای زنجیر متصل کرد و طلا(انگشتر) را با دست بگیریم؟
وبرای آب بندی واشر اورینگ خوبه؟
باز هم از آقا پوریا و kabahat به خاطر راهنماییهاتون تشکر میکنم.

شنبه 23 آبان1394 - 1:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوست عزیز لطفا چند مدت عجله نکن قراره استاد پوریا یه روش جدید رو هم تو ساخت شاقول و هو اپراتوریش اراعه بدن فعلا تو تستن و به گفته ایشون ۸۰ درصد کار حله یه چند روزی صبر کن

شنبه 23 آبان1394 - 2:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام به دوستان و اساتيد
راستش آخرشم من اين زاويه 45 درجه رو به طور عملي متوجه نشدم.................
راستش من يه شاقول چوبي درس کردم و رفتيم تو يه زمين کشاورزي که ق-ب-ر گبري بود امتحان کنيم و ببينيم چيزي هس يا نه.

اولش از فاصله 20 متري از سمت جنوب چرفتم و ديدم که دل (به صورت خط) به سمت نقطه مورد نظر ميزد و بعدش رفتم سمت غرب و از فاصله 15 متري بازم اونجارو زد و از سمت شرق هم همچنين و از سمت شمال از فاصله 15 متري به اونجا به صورت خطي دل ميزد و نزديکتر شدم و از فاصله 3 متر ديدم که بصورت بيضي در جهت عقربه هاي ساعت حرکت ميکرد و اونجار ميزد و اينکارو از تمام جهات امتحان کردم و ديدم از همه جهات از فاصله 2 و 3 متري بصورت بيضي ميزنه و وقتي رفتم روي نقطه مورد نظر طبق شکل پايين که شايد اندازه ق-ب-ر (طول 2.5 متر و عرض 1.5متر ميشد) اونجا بصورت دايره کامل و در جهت عقربه هاي ساعت شروع به حرکت کرد و تعداد دورهارو شمردم که 54 دور شد.
و حدود 60متر اونورتر يه ق-ب-ر گبري ديگه هم بود که رفتم ببينم اونجارو هم ميزنه يا نه ديدم از اونجا هم فقط نقطه مورد نظر مارو بصورت خطي ميزد و اونجا اصلا نه بصورت دايره و نه بيضي حرکت نکرد.
دوستان به نظرتون چجوري هدف رو پيدا کنم؟؟؟؟؟؟
آيا هدف همونجايي هستش که دايره ميزد؟؟ يا طبق زاويه45درجه چجوري هدفو پيدا کنم؟؟؟؟؟

لطفا دوستان و اساتيد محترم اگه تونستن طبق تصوير زير زودتر جواب بدن خيلي ضروري هستش.
با تشکر از همه.......... @};- @};-

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 23 آبان1394 - 5:43pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
اگر طرز قرار گرفتن قبر مثل تصویر در راستای شرق به غرب باشه و در سمت شرق و غرب هنگام رسیدن به سر و پای قبر ( لبه های شروع قبر ) شروع به دایره زدن میکنه
و در راستای شمال و جنوب در نقاط 45 درجه ( حدود 1 تا 2 متر نرسیده به قبر از شمال و همینطور از جنوب ) دایره نمیزنه و فقط در وسط قبر دایره میزنه ، در قبر مورد نظر هیچ جنسی وجود نداره
میتونید قبر رو بشکافید و ببینید .

لا اله الا هو

شنبه 23 آبان1394 - 6:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Wolf عزیز تو این زمینه پوریا استاد ماست و ایشون میتونن بهتر از ما جواب بدن .من یه توضیح میدم شاید به دردتون خورد.شااقول اول نقطه شمالی رو با قدرت میگیره خوب این میشه نقطه شمال.بعد با استفاده از قطب نما یا قبله نما اروم به سمت جنوب میرین تا جایی که شاقول دیگه نقطه شمال رو نگیره و یک نقطه جدید رو بگیره که این میشه مرکز واگه هم باز به سمت جنوب بری یه نقطه دیگه رو میگیره که میشه نقطه جنوبی.
خوب الان بر فرض جنابعالی ۳ نقطه رو در یک مسیر گرفتین که مطمعنا فاصله نقطه ۱ و ۲ با فاصله ۳ و ۲ تقریبا برابر است البته در زمین صاف .که تقریبا با احتساب زاویه ۴۵ درجه عمق هدف برابر با نقطه ۱ و ۲ هست
۱ : یون شمال
نقطه ۲ : خود هدف
و نقطه ۳ یون جنوب .
امیدوارم که درست جواب داده باشم .و اگه هم کم و کاستی داشته باشه پوریا جان تکمیل کنند

شنبه 23 آبان1394 - 6:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

بسیار خب. انشا الله آقا پوریا هر چه زودتر به نتیجه مطلوبشون برسن

شنبه 23 آبان1394 - 10:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دوستان عزیز استاد سنه دژ هم در ضمینه ردیابی اطلاعات مفیدی دارن بلاخره اگه سوالی به ذهنتون رسید از ایشون هم بپرسین تا کلا همگی در ضمینه ردیابی به نتیجه مطلوبی برسیم.
سنه دژ عزیز لطفا از راهنمایی هاتون بنده و سایر پوستان رو بی بهره نسازین با تشکر

یکشنبه 23 آبان1394 - 12:57am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خواهش میکنم دوست عزیز . لطف دارید @};-
دوستان اینو در نظر داشته باشید که ردیابی بوسیله شاقول از ردیابی بوسیله آنتن سخت تره و اگر ذهنتون در آنتن زنی تاثیر داشته باشه ، در شاقول زدن دو برابر بیشتر تاثیر خواهد داشت . اصولا پاندول زدن اجسام بی جان ، بدون دخالت دست و بوسیله ی ذهن ، یکی از مراحل فراذهنی و هیپنوتیزمه . یعنی با ذهن میتوان جسم بی جان را حرکت داد . حالا اینجا بغیر از ذهن شما با دست هم شاقول را نگه داشته اید و اگر وارد نباشید بدون شک بر پاندول زدن تاثیر دارید .
درصد بیشتر افراد ، تو آنتن زدن حرفی برای گفتن ندارند بعدش میرن سراغ شاقول که وضعیت بدتر میشه . چون شاقول زدن سخت تره .

لا اله الا هو

یکشنبه 24 آبان1394 - 8:19am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

kabahat نوشته است:
Wolf عزیز تو این زمینه پوریا استاد ماست و ایشون میتونن بهتر از ما جواب بدن .من یه توضیح میدم شاید به دردتون خورد.شااقول اول نقطه شمالی رو با قدرت میگیره خوب این میشه نقطه شمال.بعد با استفاده از قطب نما یا قبله نما اروم به سمت جنوب میرین تا جایی که شاقول دیگه نقطه شمال رو نگیره و یک نقطه جدید رو بگیره که این میشه مرکز واگه هم باز به سمت جنوب بری یه نقطه دیگه رو میگیره که میشه نقطه جنوبی.
خوب الان بر فرض جنابعالی ۳ نقطه رو در یک مسیر گرفتین که مطمعنا فاصله نقطه ۱ و ۲ با فاصله ۳ و ۲ تقریبا برابر است البته در زمین صاف .که تقریبا با احتساب زاویه ۴۵ درجه عمق هدف برابر با نقطه ۱ و ۲ هست
۱ : یون شمال
نقطه ۲ : خود هدف
و نقطه ۳ یون جنوب .
امیدوارم که درست جواب داده باشم .و اگه هم کم و کاستی داشته باشه پوریا جان تکمیل کنند

@};- @};- @};-
با سلام خدمت دوست عزیز kabahat
راستش قبل از شروع بکار طبق راهنمایی های شما رفتم جلو و ابتدا باز از فاصله های 15 تا20 متری از هر جهت حرکته ای شاقول رو دیدم که بصورت خطی به نقطه 1 دل میزدند و رفتم نزدیکی اونجا و در فاصله 1.5 متری بصورت بیضی حرکت کرد و رفتم روی نقطه مورد نظر و اونجا خیلی سریع به محض اینکه شاقول رو ثابت کردم شروع به حرکت دایره ای به تعدا 54بار در جهت عقربه های ساعت کرد و من اونجارو نقطه 1 گرفتم (چون میفرمودین قدرت نقطه شمال خیلی زیادتره)
@};-
و بعدش به اندازه ی 2.50 تا 2.70 متر رفتم سمت جنوب و اونجا شاقول زدم دیدم که اونجاهم به نسبت نقطه اول آهسته و کمی با تاخیر (مثلا با 5 یا 6 ثانیه) شروع به حرکت دایره ای به تعداد 53بار در جهت عقربه ها کرد. و اونجارو نقطه دوم گرفتم.
@};-
و از نقطه دوم به اندازه ی 2.50متر رفتم سمت جنوب و اونجا هم مثله نقطه دوم کمی با تاخیر و کم قدرتتر به نسبت نقطه اول شروع به حرکت دایره کرد که اونجا هم به تعداد 53 با در جهت عقربه ای ساعت چرخید. و اونجارو نقطه سوم گرفتم.

حرکتهای شاقول با راهنماییهای شما دوست عزیز طبق تصویر زیر بود.............

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 24 آبان1394 - 3:22pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure