انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 11:27pm

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

استاد پوریا
یه جایی رو با شاقول نقطه کردم (شمال جنوب مرکزشم کردم) ولی قسمت شمالیش مورچه لانه کرده و با مرکز حدود 1.80 سانت فاصله داره خوراک هم 18 عیار طلا دادم (عمق هم تقریبا 1.5 سانت هست) احتمالش هست حفره باشه؟یا اینکه یا علی از تو مدد بکنم؟
با تشکر

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 7 مهر1394 - 12:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

(عمق هم تقریبا 1.5 متر هست)

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

سه شنبه 7 مهر1394 - 2:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

kabahat نوشته است:
با اجازه استاد پوریا می خوام یه توضیح کوچولو قبل اینکه دوستانی که به دنبال ساخت شاقول هستند رو بدم.
چون که شاقول با هر نوع گروه خونی سازگار نیست قبل ساخت و هزینه در مورد شاقول و فهمیدن اینکه با بدن شخص سازگار داره یا نه (به نظر بنده شاید هم علمی نباشه)ابتدا یک مقدار طلا رو روی زمین قرار دهند و زنجیر گردنبد طلا رو به خود گردنبند وصل کنند و روی طلایی که زمین گذاشته اند بگیرند اگر بالا سر طلای روی زمین چرخید اقدام به ساخت شاقول کنند و اگر هم نه دیگر هزینه بی مود نکنند.
باز هم می گم این نظر بنده هست شاید هم سایر دوستان با نظر بنده موافق نباشند.

بله البته این کار رو در صبح و ظهر و شب و در چند روز متوالی انجام بدید.در ضمن یک نکته خیلی مهم اینه که انشالله راجع به اون مفصل صحبت میکنیم این هست که تمام انسان ها میتوانند با ردیاب کار کنند.مهم اینه شما امواجی رو که مغز تولید میکنه و ضعیف هست بتونید تقویتش کنید و شاقول رو با بدن خودتون وفق بدید.این از نظر علمی ثابت شده و انسان توانایی های زیادی داره مخصوصا مغز انسان پس این رو بدونید که همه شما میتونید با انواع ردیاب ها کار کنید. فقط تمرین اصولی با علم و اگاهی.

سه شنبه 7 مهر1394 - 3:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
استاد پوریا
یه جایی رو با شاقول نقطه کردم (شمال جنوب مرکزشم کردم) ولی قسمت شمالیش مورچه لانه کرده و با مرکز حدود 1.80 سانت فاصله داره خوراک هم 18 عیار طلا دادم (عمق هم تقریبا 1.5 سانت هست) احتمالش هست حفره باشه؟یا اینکه یا علی از تو مدد بکنم؟
با تشکر

شما ابتدا باید مرکز رو پیدا کنید و عاملی که شاقول رو جذب کرده.اگر از روش هایی که قبلا گفتم نمیتونید از ردیاب انتنی کمک بگیرید و هر جایی که قیچی داشتید رو عمق گیری کنید و محل حدودی هدف رو تعیین کنید سپس از نقطه زن کمک بگیرید.

اگر تشریف برده باشید مکانیکی میدونید که برای انجام دادن کارش از ابزار های مختلفی استفاده میکنه جعبه بکس و اچار رینگی و یه سر تخت و ... هر کدام برای باز کردن و بستن پیچ های مختلفی هستند.کار دفینه یابی هم همینه من خودم الان 5 تا دستگاه دارم که با اونها کار میکنم و تا حدودی تونستم موفق باشم و درک خودم رو از هر کدام از وسیله ها بالا ببرم.چون هر وسیله ای یک نقصی داره که دیگری اون رو پوشش میده و الحمدلله امسال کلنگ الکی زمین نزدم.

سه شنبه 7 مهر1394 - 5:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
پوریا نوشته است:
هنرجو نوشته است:
استاد پوریا
با تشکر

شما ابتدا باید مرکز رو پیدا کنید و عاملی که شاقول رو جذب کرده.اگر از روش هایی که قبلا گفتم نمیتونید از ردیاب انتنی کمک بگیرید و هر جایی که قیچی داشتید رو عمق گیری کنید و محل حدودی هدف رو تعیین کنید سپس از نقطه زن کمک بگیرید.

اگر تشریف برده باشید مکانیکی میدونید که برای انجام دادن کارش از ابزار های مختلفی استفاده میکنه جعبه بکس و اچار رینگی و یه سر تخت و ... هر کدام برای باز کردن و بستن پیچ های مختلفی هستند.کار دفینه یابی هم همینه من خودم الان 5 تا دستگاه دارم که با اونها کار میکنم و تا حدودی تونستم موفق باشم و درک خودم رو از هر کدام از وسیله ها بالا ببرم.چون هر وسیله ای یک نقصی داره که دیگری اون رو پوشش میده و الحمدلله امسال کلنگ الکی زمین نزدم.

پوریا جان تشکر از توضیحاتتون

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

سه شنبه 7 مهر1394 - 9:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام پوریاجان .برنج باکیفیت واصلو باید از کجا تهیه کنم؟اگه طلارو داخل محفظه جیوه قرار بدم بهتره یا طبق نقشه شاقولی که در ابتدا قرار دادیدبرای خوراک محفظه جدا در نظر بگیرم؟برای بدنه شاقول فلزبرنج بهتره یا تفلون صنعتی که گفتی ؟

چهارشنبه 8 مهر1394 - 6:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

agh نوشته است:
سلام پوریاجان .برنج باکیفیت واصلو باید از کجا تهیه کنم؟اگه طلارو داخل محفظه جیوه قرار بدم بهتره یا طبق نقشه شاقولی که در ابتدا قرار دادیدبرای خوراک محفظه جدا در نظر بگیرم؟برای بدنه شاقول فلزبرنج بهتره یا تفلون صنعتی که گفتی ؟

عزیز به تراشکاریها بگی اکثرا میلگرد برنجی دارن . فلز برنج بنا به گفته و تایید اکثر شاقول زنها بهتره.

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

پنج شنبه 9 مهر1394 - 12:55pm

ایا کسی میدونه از چه نوع جیوه ای باید استفاده کرد
۱_جیوه فلز
۲_جیوه معدنی
۳_جیوه صنعتی
البته جیوه فلز احتمالا درستر باید باشه ایا از دو نوع جیوه دیگر هم میشود استفاده کرد؟
ایا کسی تیتان یا شاقول ساخته شده اماده برای فروش سراغ داره؟

چهارشنبه 15 مهر1394 - 7:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

در شاقول بیشتر از جیوه صنعتی که به رنگ نقره ای است، استفاده میشه

چهارشنبه 15 مهر1394 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام پوریا جان من قالول رو دادم تراش کار برام ساخت جیوه هم خریدم فقط الان موندم که جیوه خالی بریزم تو شاقول یا یه تیکه طلا هم بریزم توش ؟

پنج شنبه 16 مهر1394 - 5:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure