انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 17 اردیبهشت1403 - 6:00pm

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
پوریا نوشته است:
به نظرتون شاقول سبکتر بهتر نوسان نمیکنه؟یعنی منظورم اینه که این شاقولی که در تصویر گذاشتین خیلی سنگین و حجیم نیست؟دوس داشتم اگه امکان داره راهنماییم کنید-مرسی

ببینید شاقول سبک برای کسی خوبه که گروه خونیش منفی باشه چون این گروهها قدرت ردیابیشون ضعیف هست.برای من که او مثبت هست شاقول سبک باعث میشه حساسیت زیادی داشته باشه و خطا بزنه.پس وزن شاقول هم اپراتور باید تشخیص بده بهتره شما در چند سایز بسازید و با اونها کار کنید تا قلق دستتون بیاد.

دوستان یه فاتحه برای استاد بنده هدیه کنید. ای کاش ایشون الان بودند و شما رو راهنمایی میکردند تا ببینید که با این دستگاه چه میکردندو چه توانایی هایی داره.من افتخار داشتم شاگرد ایشون باشم که واقعا بی نظیر بود و استاد به تمام معنای این کار بود.خدا رحمت کنه ایشون رو سه بار موفق شد ولی بچه هاش خیلی سر مال اذیتش کردند روحش شاد اراده میکرد گنج در میاورد.

وریای عزیز خداوند استادتون رو رحمت کنه و بیامرزدش که یه جورایی هم استاد ما مبتدی ها میشه که علم از جنابعالی یاد می گیریم
آیا استاد جنابعالی با شاقول دفینه در آورده بود (اگر آری پس عمقی که شاقول می گیره بیشتر از یک متر است)بنا به فرمایشات قبلی تان که گفته بودین کاوش مفید شاقول یک متر می باشد.
یا اینکه خیر از قبور گبری جنس با ارزشی در آورده بودن.
این سوالی بود که برا دلگرمی خودم و سایر دوستانی که می خواهن با شاقول شروع به کار کنن پرسیدم.
با تشکر

هنر جوی عزیز یک متر رو نقطه میکنه و اگر باری در یک متری باشه و شما یه چاله با دهانه یک متر حفر کنی حتما بهش میرسی ولی اگر بار بالای یک متر باشه باید از نقطه زن استفاده کنی چون جایی رو که شاقول میزنه با هدف اصلی کمی فاصله داره.

پنج شنبه 18 شهریور1394 - 12:49am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پوریا نوشته است:
هنرجو نوشته است:
پوریا نوشته است:
به نظرتون شاقول سبکتر بهتر نوسان نمیکنه؟یعنی منظورم اینه که این شاقولی که در تصویر گذاشتین خیلی سنگین و حجیم نیست؟دوس داشتم اگه امکان داره راهنماییم کنید-مرسی

ببینید شاقول سبک برای کسی خوبه که گروه خونیش منفی باشه چون این گروهها قدرت ردیابیشون ضعیف هست.برای من که او مثبت هست شاقول سبک باعث میشه حساسیت زیادی داشته باشه و خطا بزنه.پس وزن شاقول هم اپراتور باید تشخیص بده بهتره شما در چند سایز بسازید و با اونها کار کنید تا قلق دستتون بیاد.

دوستان یه فاتحه برای استاد بنده هدیه کنید. ای کاش ایشون الان بودند و شما رو راهنمایی میکردند تا ببینید که با این دستگاه چه میکردندو چه توانایی هایی داره.من افتخار داشتم شاگرد ایشون باشم که واقعا بی نظیر بود و استاد به تمام معنای این کار بود.خدا رحمت کنه ایشون رو سه بار موفق شد ولی بچه هاش خیلی سر مال اذیتش کردند روحش شاد اراده میکرد گنج در میاورد.

وریای عزیز خداوند استادتون رو رحمت کنه و بیامرزدش که یه جورایی هم استاد ما مبتدی ها میشه که علم از جنابعالی یاد می گیریم
آیا استاد جنابعالی با شاقول دفینه در آورده بود (اگر آری پس عمقی که شاقول می گیره بیشتر از یک متر است)بنا به فرمایشات قبلی تان که گفته بودین کاوش مفید شاقول یک متر می باشد.
یا اینکه خیر از قبور گبری جنس با ارزشی در آورده بودن.
این سوالی بود که برا دلگرمی خودم و سایر دوستانی که می خواهن با شاقول شروع به کار کنن پرسیدم.
با تشکر

هنر جوی عزیز یک متر رو نقطه میکنه و اگر باری در یک متری باشه و شما یه چاله با دهانه یک متر حفر کنی حتما بهش میرسی ولی اگر بار بالای یک متر باشه باید از نقطه زن استفاده کنی چون جایی رو که شاقول میزنه با هدف اصلی کمی فاصله داره.

سلام به همگی و تشکر از آقا پوریا .
پوریا جان پس با این تفاصیل نتیجه میشه گرفت که شاقول عمقزنی با نقطه یابی دقیقش فقط تا یک متره ولی عمقزنی همراه با خطای نقطش خیلی بیشتره . درسته ؟ اگه این طور باشه میشه بفرمایید که عمقزنی همراه با خطاش حدودا تا چند متریه ؟ ممنونم گلم .
@};-

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 9:07am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب با این حساب،برای عمق بیشتر از یک متر باید زاویه 45 رو بگیریم استاد پوریا شاقول زاویه 45 درجه رو در 3 نقطه می گیره ؟

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله همین طور هست.فاصله تا نقطه اصلی به موارد زیادی مربوطه. نوع جنس قدمت اون مگنت بدن نوع شاقول مقدار جیوه نوع خوراک همه اینها تاثیر گذار هست ولی بدونید که تقریبا میتونیم با کمی تمرین جای حدودی هدف رو پیدا کنیم.مثلا من سکه در عمق 80 سانت رو با 30 سانت فاصله نقطه کرده بودم و هدف کمی به سمت شمال شرقی بود.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هنرجو نوشته است:
خب با این حساب،برای عمق بیشتر از یک متر باید زاویه 45 رو بگیریم استاد پوریا شاقول زاویه 45 درجه رو در 3 نقطه می گیره ؟

بله اما اگر هدف پلمپ باشه ممکنه 2 یا یک زاویه 45 داشته باشیم ممکنه هم هست 2 تا هدف در یک مکان با عمق ها مختلف باشه همه اینها بستگی به موردی داره که شما کاوش میکنید و وجود نقطه زن رو الزامی میکنه.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در مورد دیگه که حفاری داشتم که با شاقول تیتان که نتیجه استخوان بود.در عمق 4 متری و نقطه ای رو که شاقول میزد هم تقریبا 3.5 متر فاصله داشت که به سمت جنوب بود.

نکته بسیار مهم که انشالله روی اون بیشتر کار میکنیم زوایای 45 درجه هدف هست که میتونیم فلز رو از غیر فلز تشخیص بدیم.البته دوستان باهوش فکر کنم تا حالا متوجه شده باشند.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مثلا من سکه در عمق 80 سانت رو با 30 سانت فاصله نقطه کرده بودم و هدف کمی به سمت شمال شرقی بود.
در عمق 4 متری و نقطه ای رو که شاقول میزد هم تقریبا 3.5 متر فاصله داشت که به سمت جنوب بود.

پوریا جان ببخشین یه کم گیج شدم مگه شاقول یون شمال رو اول نمی گیره؟

انان که دستی را که نانشان میداد گاز گرفتند
محکومند به بوسیدن پاهایی که لگدشان می زند.

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
پوریا نوشته است:
در مورد دیگه که حفاری داشتم که با شاقول تیتان که نتیجه استخوان بود.در عمق 4 متری و نقطه ای رو که شاقول میزد هم تقریبا 3.5 متر فاصله داشت که به سمت جنوب بود.

نکته بسیار مهم که انشالله روی اون بیشتر کار میکنیم زوایای 45 درجه هدف هست که میتونیم فلز رو از غیر فلز تشخیص بدیم.البته دوستان باهوش فکر کنم تا حالا متوجه شده باشند.

سلام دوست من @};- 1- اینکه میشه از جیوه معمولی استفاده کرد ؟2-باید طلا توی شاقول بریزیم ؟3-میشه بگید خودتون چطور به شاقول خوراک میدید داخلش میریزید یا به بدنه خوراک میدید ؟4-مقدار جیوه شاقول کمی زیاد باشه بهتر نیست ؟با تشکر از جواب شما

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 11:56am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
دوستان اگه خواستن به شاقول خوراک بدن بهتره طلا رو بندازن تو جیوه
یکی از خواص جیوه اینه که طلا یا نقره رو در خودش کاملا حل میکنه
در قدیم برای استخراج طلا ، سنگ معدن طلادار رو میریختن داخل جیوه . طلا و جیوه در هم ملغمه میشدن ، بعد سنگ رو جدا میکردن . و در آخر برای برگردوندن طلا اونو حرارت میدادن تا جیوه دوباره جدا میشد .
البته جیوه بعضی از فلزات دیگه رو هم در خودش حل میکنه مثل آلومینیوم . بخاطر همین موضوع اجازه نمیدن جیوه با هواپیما حمل بشه
فلزی که در برابر جیوه بشدت مقاومت میکنه آهنه . واسه همین محفظه های نگهداری جیوه رو از آهن میساختن
اما واسه محفظه شاقول آهن بدترین گزینه ست چون خورا ک حساب میشه

لا اله الا هو

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 12:34pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
نکته ی دیگری که دوستان در نظر داشته باشن اینه که : جیوه بشدت در برابر گرما و سرما حساسه و انبساط و انقباض ایجاد میکنه ( مثل دماسنج) .
اگه بدنه شاقول درست ساخته نشه جیوه ممکنه براحتی محفظه رو بترکونه :ymhug:
هیچوقت شاقول رو در جای گرم نزارید .

لا اله الا هو

پنج شنبه 19 شهریور1394 - 12:42pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure