انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 3:46am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

وزنش خوبه برای الومنیوم عالیه.برنجی رو به نسبت 2 سانت به 6 سانت درست کن یعنی کلا بشه 8 سانت.تا من یه مدل جیوه رو تست کنم شما این رو بساز فقط اون مواردی که گفتم رو رعایت کن راجع به اورینگ و ساخت درب.

جمعه 6 شهریور1394 - 10:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

پوریاجان خیلی ممنون از راهنماییات
قطرها همون 2.5 و1.5باشه یا اگر تغییر بدم چقدر باشه؟

جمعه 6 شهریور1394 - 10:54am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله خوبه.یه مورد دیگه اینکه شما فعلا یک سانت محفظه رو برو پایین.چون جیوه رو باید اندازه بریزی اگر زیاد محفظه داشته باشی فضای خالی داری و جالب نیست.شما اول یک سانت برو بعداگر دیدی نیاز شد با یه مته مثلا 8 از وسط اون کم کم سوراخ میکنی و جیوه میریزی تا جایی که مناسب باشه اینجوری دیگه وقتی درب رو میبندی هوا داخل شاقول نیست.البته راه داره هوای توش رو خالی کنی ولی خیلی سخته.باید یه پیچ فشار رو شاقول نسب کنی البته اول بساز تا ببینم چطور میشه بعد اون روش روبهت میگم دوباره روی همین شاقول پیاده میکنی.

جمعه 6 شهریور1394 - 11:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

این نقطه ای که با سبز مشخص کردم یه سوراخ تو بدنه شاقول با قطر 8 تا 10 میل که به محفظه جیوه راه داشته باشه.یه پیچ تمام رزوه از جنس بدنه که حدود 1 تا 1.2 سانت باشه و سر اون شیار داشته باشه برای محکم کردن با پیچ گوشتی دو سو.به این صورت شما ابتدا پیچ رو تا جای ممکن باز میکنی سپس جیوه رو میریزی و درب شاقول رو میبندی ولی محکم نمیکنی.سپس پیچ هواگیری رو تاجایی که تمام هوای داخل محفظه (که از زیر درب این هوا خارج میشه)سفت میکنی و بعد هم درب رو محکم میکنی.با این روش اپسیلونی هوا داخل محفظه نمیمونه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 6 شهریور1394 - 11:28am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
اقا پوریا شما فرمودین فرمول جدیدجیوه رو دارین بررسی میکنین،مگر با قبلیها نفرموده بودین که موفق کار میکنین؟

جمعه 6 شهریور1394 - 5:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله شما همون جیوه نقره ای معمولی یا اکسید جیوه رو هم بریزید کار میکنه.اما من مدل خاصی رو دارم تست میکنم تازه به دستم رسیده و اجازه بدید تا تست خطاهاش رو انجام بدم اگر خوب بود عمومی میکنم.

جمعه 6 شهریور1394 - 5:44pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام
اقا پوریا برای این شاقول که 4سانت عمق زدین چند گرم اکسید جیوه لازمه؟

شنبه 7 شهریور1394 - 11:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

استاد پوریا
علت اینکه شاقول بدونه خوراک روی زمین در فاصله 1-2 متری رد طلا رو می گیره ولی داخل زمین حفره میگیره و به طلا عکس العمل نشون نمیده چیست؟

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

یکشنبه 8 شهریور1394 - 9:49am

سلام ببخشید اصلا از اندازه محفظه هیچ صحبتی نکردید اگه امکانش هست عکسی بذارید از دستگاه خودتون با اندازه تمام قسمتاش از جمله اندازه محفظه و قطر و وزنش

یکشنبه 8 شهریور1394 - 11:04am

سلام جناب پوریا و بقیه دوستان.ما میخوایم یه قبر گبریو بررسی کنیم.شاقول جواب میده؟ اگه اره کسی اماده داره بهم ایمیل بزنه حتما بخرم ازش.و اینکه اجزای کامل ردیاب انتنی چیه؟ دستگاهی بجز انتن داره؟ و چند قیمت هس؟ ممنونم @};- @};-

یکشنبه 8 شهریور1394 - 12:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 1 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure