انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 18 اردیبهشت1403 - 3:52am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا پوریا هرچه سوراخ جیوه بزرکتر در نتیجه جیوه بیشتر-پس یه سوال :جیوه هر چه بیشتر باشه بهتره یا معلوم نمیکنه؟

یکشنبه 31 مرداد1394 - 12:41am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مقدار جیوه هم به نوع جیوه و هم به بدن شما و هم جنس بدنه شاقول بستگی داره.شما با سرنگ یک سی سی بریز بعد امتحان کن در منطقه ای که الودگی داره و مخصوصا اهن زنگ زده تا جایی که به این موارد واکنش نشون نده این کار رو سه بار در زمان های مختلف انجام بده.دیگه حل میشه و یک بار این کار رو بیشتر نیاز نیست انجام بدی.همه چیز رو دیگه گفتم شروع کنید به ساخت ولی انتظار معجزه نداشته باشید این کمی از دیگر شاقول ها بهتر کار میده.یعنی یکی از بهترین شاقول هایی بوده که من باهاش کار کردم.اون ردیاب انتنی هم که گذاشتم هم کسی خواست بسازه جواب داده.باز هم تاکید میکنم جدای از روش اپراتوری که ابتدای تاپیک توضیح دادم شما نیاز به نقطه زن دارید.بدون نقطه زن تا یک متر بیشتر حفاری نکنید.اونهم اگر عمق گیری با شاقول رو طبق توضیحاتی که دادم تمرین کردید.البته ممکنه شاقول چیزی رو سنس کنه که در دسترس عمق زنی نقطه زن نباشه.این دیگه تجربه اپراتور هست و شاقولی که داره رو بر اساس چه فلزی کالیبره کرده باشه.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 9:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

1. پوریا جان این لوله مسی تو پر 8 میل رو از کجا میشه تهیه کرد؟
2. آیا قطر لوله مسی 8 میل جهت ساخت آنتن ردیاب سنگین نیست و حرکت آنتن ها رو بسیار کند نمی کنه؟
3. نوع جیوه مورد استفاده در ردیابهایی که عکسشون رو گذاشتید چه نوع جیوه ای (پودری یا ژله ای) هست؟ از کجا میشه این نوع جیوه رو تهیه کرد؟
4. برای آنتن های ردیابی که فرمودید آیا میشه از آنتن رادیو نوع (آلومنیومی) استفاده کرد؟
5. در صورت ساخت ردیاب جیوه ای باید خوراک طلا هم ترکیب جیوه بشه یا محفظه جیوه جدا و محفظه طلا جداگونه باشه؟
@};- با تشکر

یکشنبه 1 شهریور1394 - 11:43am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا پوریا ضمن تشکر از راهنماییتون
برای شاقول:1جنس الومینیوم یا برنج ؟
2:جیوه یا اکسید جیوه باشه؟ مرسی

یکشنبه 1 شهریور1394 - 3:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

naghi نوشته است:
اقا پوریا ضمن تشکر از راهنماییتون
برای شاقول:1جنس الومینیوم یا برنج ؟
2:جیوه یا اکسید جیوه باشه؟ مرسی

جنس برنجی سنگین تر هست و حساسیت کمتری به ذرات داره.الومنیومی سبک هست و حساسیت بالا داره.
اکسید جیوه بهتره.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 5:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

hitman-666 نوشته است:
1. پوریا جان این لوله مسی تو پر 8 میل رو از کجا میشه تهیه کرد؟
2. آیا قطر لوله مسی 8 میل جهت ساخت آنتن ردیاب سنگین نیست و حرکت آنتن ها رو بسیار کند نمی کنه؟
3. نوع جیوه مورد استفاده در ردیابهایی که عکسشون رو گذاشتید چه نوع جیوه ای (پودری یا ژله ای) هست؟ از کجا میشه این نوع جیوه رو تهیه کرد؟
4. برای آنتن های ردیابی که فرمودید آیا میشه از آنتن رادیو نوع (آلومنیومی) استفاده کرد؟
5. در صورت ساخت ردیاب جیوه ای باید خوراک طلا هم ترکیب جیوه بشه یا محفظه جیوه جدا و محفظه طلا جداگونه باشه؟
@};- با تشکر

توپر هم نبود مهم نیست فقط مس خالص باشه.لوله 8 کولر گازی و یخچال عالی عمل میکنه.لوله توخالی سبک هست و استاندارد.جیوه رو از وسایل دندان پزشکی.انتن رادیو خطا میزنه.خوراک و جیوه میتونه با هم مخلوط بشه.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 5:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بسیار متشکرم از پاسختون
اما مقدار جیوه باید چقدر باشه؟ آیا جیوه دندان پزشکی پودر جیوه هست یا بصورت دیگه ای می باشد؟

من برای خودم به اندازه یک عدس ریختم ولی تا جایی که به ذرات واکنش نشون نده میتونید جیوه اضافه کنید.از اکسید جیوه هم میتونید استفاده کنید.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 6:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام
من یک شاقول با برنج درست کردم و درب اون را رزوه ای با اورنگ گذاشتم و خیلی جالب از کار در اومده حالا سوالم اینه که اگر طلا را با جیوه مخلوط کنم و بعد از نخ ابریشمی و حلقه پلاستیکی استفاده کنم خوبه یا نه .؟ در ضمن طول نخ ابریشمی چقدر باشه بهتره ؟
ممنون

خداوندا .... دوستانی دارم آیینه تمام نمای عشق . رسمشان معرفت . کردارشان جلای روح و یادشان صفای دلارای من است .
پس آنگاه که دست نیاز به سوی تو میاورند پر کن از آنچه در مرام خدایی توست

یکشنبه 1 شهریور1394 - 7:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اقا شهریار کم پیدایی دوست عزیز.

با این روش میتونی بله و اندازه نخ خیلی مهم نیست چون نارساناست ولی اگر از زنجیر استفاده میکنی اندازه اون رو باتوجه به شاقول باید بدست بیاری.نخ باید در حدی باشه که اپراتور بتونه راحت شاقول رو به کار ببره.از 35 سانت تا 60 سانت میتونی استفاده کنی.

یکشنبه 1 شهریور1394 - 8:03pm
کاربر فعال
کاربر فعال

http://www.youtube.com/watch?v=H7lpGTsfU1o&sns=em
حتما این فیلمو نگاه کنید-

یکشنبه 1 شهریور1394 - 8:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 2 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure