انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 23 اردیبهشت1403 - 11:50am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دست شما درد نکنه که تصویر شاقولتونو گذاشتین،تا چه عمقی امتحانش کردین؟

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 8:53am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

عزیز من با این شاقول فعلا دارم تمرینی کار میکنم ولی کنار باغمون که یه چاهی بود که پر شده بود از شعاع 300 متری گرفت که من اصلا اون چاه رو ندیده بودم.

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 8:57am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام .همانطور که در عکس میبینید محلی رو که روی شاقول و درب اون با قرمز مشخص کردم باید رزوه دار باشه تا درب محکم پیچ بشه.اون مفتول بالای درب هم سلیقه ای هست و میتونید از جوش یا پرچ استفاده کنید ولی باید هم جنس بدنه شاقول باشه.درب شاقول رو هم میتونید اورینگ خور درست کنید یعنی در بالای قسمت رزوه دار جای یک اورینگ رو در بیارید.البته شاید بعضی از دوستان متوجه نشدند ولی به تراشکار بدید نقشه رو راحت براتون درست میکنه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 9:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دیوید24 نوشته است:
واقعا دمت گرم
بعضیا خسیس هستند و زورشون میاد که راهنمایی کامل در ساخت شاقول بکنن،اگر اینطور نیست بسم الله

دیوید جان شرمنده دیر شد.اگر سوالی بود در خدمتم.این شاقول جواب میده.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 9:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا پوریا واقعا دستت درد نکنه -اون سوراخ جیوه چند سانت عمق داره؟

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 9:30am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خواهش میکنم.اون سوراخ هم تقریبی هست چون محفظه جیوه باید بر اساس مگنت بدن شما تنظیم بشه که چه مقدار جیوه داخل اون بریزیدواینجا من حدودی 4 سانت در نظر گرفتم ولی میتونید کمتر یا بیشتر کنید.ممکنه بعضی از دوستان نیاز داشته باشند خوراک داخل محفظه قرار داده بشه.دیگه دست خودتون هست و تجربه اپراتور.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 9:50am

سلام این هم شاقولی که من ساختم کار میکنه تجربه جالبی بود. میخوام یکی دیگه بسازم اگه کسی خاست میفروشم قیمت 250

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 29 مرداد1394 - 12:56pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

استاد پوریا مجددا سلام
لطفا بگین جنابعالی چگونه با شاقول فرق حفره و بار رو تشخیص میدین.
با تشکر

برای کسی که می فهمد هیچ توضیحی لازم نیست
و برای کسی که نمی فهمد هر توضیحی اضافه است
آنان که می فهمند عذاب می کشند!و آنان که نمی فهمند عذاب میدهند!
مهم نیست که چه مدرکی دارید! مهم این است که چه درکی دارید.

شنبه 31 مرداد1394 - 9:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام حفره رو بله ولی اگر بار رو تشخیص میدادم اینجا چکار میکردم :D =))
شوخی کردم شما از زنجیر برنجی یا نخ ابریشمی استفاده کنی بدون خوراک حفره رو میزنه البته مقدار جیوه برای حفره کمی فرق میکنه و اندازه اون باید دستتون بیاد.توصیه میکنم دو تا از این شاقول بسازید و یکی از اونها رو برای حفره تنظیم کنید.بدین صورت که مقداری سر جیوه باید خالی باشه و هوا داخل شاقول باشه و درب شاقول رو محکم ببندید تا در واقع خوراک حفره رو به جیوه داده باشیم در این حالت بسیار عالی عمل میکنه و مثل دستگاه تصویری میتونید زیر زمین و حفره ها رو ببینید.برای طلا یابی میتونید به سه حالت عمل کنید.اول استفاده از زنجیر طلا عیار یا بالاتر.دوم استفاده از خوراک طلا به صورت پودر یا تکه یا سکه ریز در محفظه جیوه.سوم استفاده از خوراک طلا در زیر زبان یا چسبیده به زنجیر برنجی.ترکیب این سه تا دیگه معجزه میکنه ولی قلق داره.مقدار جیوه و طلا در محفظه باید طوری باشه که درون محفظه خالی از هوا باشه و الا به اون حفره های سر بسته میدان دار هم علاوه بر طلا واکنش نشون میده.

شنبه 31 مرداد1394 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به نظرتون شاقول سبکتر بهتر نوسان نمیکنه؟یعنی منظورم اینه که این شاقولی که در تصویر گذاشتین خیلی سنگین و حجیم نیست؟دوس داشتم اگه امکان داره راهنماییم کنید-مرسی

ببینید شاقول سبک برای کسی خوبه که گروه خونیش منفی باشه چون این گروهها قدرت ردیابیشون ضعیف هست.برای من که او مثبت هست شاقول سبک باعث میشه حساسیت زیادی داشته باشه و خطا بزنه.پس وزن شاقول هم اپراتور باید تشخیص بده بهتره شما در چند سایز بسازید و با اونها کار کنید تا قلق دستتون بیاد.

دوستان یه فاتحه برای استاد بنده هدیه کنید. ای کاش ایشون الان بودند و شما رو راهنمایی میکردند تا ببینید که با این دستگاه چه میکردندو چه توانایی هایی داره.من افتخار داشتم شاگرد ایشون باشم که واقعا بی نظیر بود و استاد به تمام معنای این کار بود.خدا رحمت کنه ایشون رو سه بار موفق شد ولی بچه هاش خیلی سر مال اذیتش کردند روحش شاد اراده میکرد گنج در میاورد.

یکشنبه 31 مرداد1394 - 12:19am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 11 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure