انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 3:52pm

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان چند وقتی بود میخواستم این کار رو انجام بدم وتجربیات ناقابل خودم رو در اختیار دوستان بگذارم اما به خاطر اینکه کلا درمقوله ردیابهای خوراکی با آزمون و خطای زیادی سروکار دارید از این کار منصرف میشدم .اما به هر حال هر علمی رو ادم بیاموزه یه جایی بدرد میخوره که البته میتونه در کنار ردیاب های دیگه حتی مکمل هم باشه .به هر حال خوشحال میشم و با کمال میل اگر دوستان سوالی داشته باشن در خدمت هستم .

دوشنبه 11 شهریور1392 - 10:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خب دوستان من مطالب رو خیلی ساده میگم البته وقت نداشتم فهرست تهیه کنم همین طوری میریم جلو ببینیم چی پیش میاد.
در ضمن اساتید محترم هم کمک کنند و تجربییات ارزشمند خودشون رو بفرمایند.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 10:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

همون طور که میدونید شاقول یکی از قدیمی ترین دستگاههایی هست که بشر برای یافتن (به طور عام) گمشده هایش از اون استفاده کرده .

علم این کار تو گذشته خیلی پیشرفت داشته و اساتید این فن واقعا با این وسیله معجزه میکردند و مانند یه دستگاه تصویری که زیر زمین رو میبینه با این دستگاه کار میکردند.

اما متاسفانه خیلی از اوقات اون اسرار رو فاش نمیکردند یا به کسی یاد نمیدادند.حالا به دلایل خاص خودش.علاوه بر اون چون هنوز ماهییت علمی این کار به درستی اثبات نشده کم کم این روش های یافتن منسوخ شدند و امروزه میبینید که مخالفان شاقول بیشتر از موافقان اون هستند.

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:02am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته با اموزش درست و بهینه و با تمرین وممارست شما هم یکی موافقان این وسیله ساده ومفید می شوید.

همانطور که میدونید شاقول وسیله ارزان کوچک وجمع و جوریه و به راحتی میتونید جایی که امکان دستگاه بردن وجود نداره از این وسیله استفاده کنید و پس از اون هم از ایینه وسط ماشین آویزون کنید و به عنوان تزیینات و جا سویچی هم با اون همه جا برید که خوب از این نظر قابل تامله.

من خودم به شخصه جایی که امکان کار در روز یا زمان های شلوغی نداشته باشه برای اینکه ببینم اون مکان بار داره یا نه از این وسیله استفاده میکنم.بعد در صورتی که تایید شد برنامه ریزی میکنم .یا مثلا یه جایی تو ملک رفیقم که بهش شک داشتم بار داره یا نه میخواستم اول مطمعن بشم بعد سر صحبت رو باهاش باز کنم که اگه چیزی نیست الکی آمار این کار رو بهش ندم میدونید که بعدا میرن حرف در میارن و ازین حرفا....

دوشنبه 11 شهریور1392 - 11:13am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام پوریا.ممکنه در مورد 1_جنس شاقول.2_جنس زنجیر یا نخی که شاقول از اون آویزان میشه.3_چگونگی هدف یابی و عمق یابی با شاقول رو توضیح دهید .
با سپاس

سه شنبه 12 شهریور1392 - 10:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام راجع به سوال اول جنس بدنه شاقول باید از موادی باشه خاصیت مغناطیس شوندگی ضعیفی داشته باشند.

و مواردی که تاکنون بنده دیدم از جنس طلا -برنج -آلومنیوم آلیاژی -چوب- شیشه وکریستال بوده ولی به تجربه بنده شاقول های فلزی برای یافتن فلزات بهتر جواب میده.

در داخل هم از جیوه سفید _جیوه سیاه_جیوه سبز وقرمز استفاده که هر کدوم از این ها کارکردشون بابقیه فرق داره.

راجع به جیوه ها غیر از سفید بقیه بسیار کمیاب بوده و فقط نزد ارگان های نظامی و پزشکی هست و قیمت بسیار بالایی داره .

در ضمن از موادی دیگر هم در شاقول استفاده میکنند که بعدا در روش ساخت شاقول توضیح میدم.

سه شنبه 12 شهریور1392 - 1:53pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام سپاس گذارم آقا پوریا. محبت کنید وبه بقیه سوالاتم جواب دهید
با تشکر

سه شنبه 12 شهریور1392 - 2:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جنس زنجیر میتونه از برنج یا خوراک مورد نظر باشه . زنجیر برنج به تنهایی اگه استفاده بشه دستگاه حفره رو میزنه و اگر یک انگشترطلا رو به اون بچسبونیم حالا خوراک طلا دادیم و دنبال امواج طلا میگرده . نقره هم همین طور البته من با زنجیر کامل طلا 22 عیار جواب دهی بهتری دیدم.در ضمن یک نخ ابریشم هم برای حساسیت کمتر و انتقال الکترسیته ساکن در کنار زنجیر باشه بهتر هست.

سه شنبه 12 شهریور1392 - 8:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خوب کم کم چگونگی ردیابی و عمق یابی رو هم بگیم.

ابتدا راجع به طرز نشستن و در دست گرفتن شاقول عرض کنم که بهتره دوستانی که تازه کارند طوری بنشینند که یک پای خود را از زانو خم کنند و زانو خود را بالا بیاورند شاقول در دستشان باشد و دست خود را از قسمت مچ روی زانو قرار بدهند تا شاقول نزدیک به ده سانتی زمین برسه البته اگه بالاتر باشه هم مهم نیست واین کار به خاطر این هست که بتونید ارتفاع زنجیر رو تنظیم کنید .

بنابرین شاقول با ساق پای شما مماس در میاد و حرکت کمتری دارید.

نفس کشیدن شما باید خیلی آروم و توبامئنینه یا همون با طمئنینه باشه و ریلکس باشید انگار که اصلا قرض و بدهی ندارید. :D

سعی نکنید با ذهنتون به شاقول جهت بدید چون بسیار به تفکرات شما وابسته هست و واقعا میتونه فکر شما رو بخونه.

با شاقول رفیق باشید و با اون صحبت کنید و از اون بخواهید مقدار طلایی که پنهان شده و زیر خاک هست رو براتون پیدا کنه.

سه شنبه 12 شهریور1392 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راجع به ارتفاع زنجیر هم بین علما اختلاف است برخی 59 سانت برخی 50 و برخی حتی با 30 سانت زنجیر کار میکند برای خوراک

های مختلف ارتفاع رو متفاوت میگیرند که به نظر من کاملا تجربی و شخصی هست .والبته هر چقدر زنجیر بلند تر باشه گیرایی

بالاتره اما برای تازه کارها مناسب نیست چون حالت آونگی اون زیاده و با کوچکترین نفس تندی شاقول حرکت میکنه توصیه میکنم از

35 سانت شروع کنید کم کم بالاتر بروید.

سه شنبه 12 شهریور1392 - 9:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure