انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 9:00am

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 عمق زنی با شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

خیلی عالی بود دوست عزیز.بله در امر ردیابی تجربیات و روش کار هر شخصی میتونه متفاوت از بقیه باشه ولی در کل همه از یک اصول پیروی میکنند.فقط من در مورد خودم این رو بگم که اخیرا نشده که جایی با ردیاب برم و فلزی رو کشف نکنم.و همه هم در زیر خاک.البته بیشتر اهن هستند.

دوشنبه 5 مرداد1394 - 8:48pm

سلام ممنونم از در اختیار گذاشتن تجربیاتت چیزی که ذهن منو مشغول کرده گفته پوریاست که با تستهایی که گرفتم قضیه چرخش بیخودی شاقول از عمق 2متر ببعد رو رد میکنه. درضمن من الان در عمق 12 متری هستم وبعد از رد کردن دو لایه ساروج نرم ومتوسط به یه لایه خمیری عجیب کرم رنگ خوردم که مثل خمیر بازی نرم وسور وهنوز شاقول داره میزنه؟

دوشنبه 5 مرداد1394 - 9:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته عزیزم من نمیدونم شما در چه موقعیتی هستی ولی من کلی گفتم شاقول رو تو هر چاهی ببری میچرخه حالا میخواد صد متر باشه میخواد یه متر.ردیاب جماعت زیر زمین جواب نمیده و گیج میزنه.اثاری رو هم که شما در اوردی در خیلی از مکانها ممکنه وجود داشته باشه ولی نشانه درست رفتن نیست.من در عمق 18 متری زمین چیزهایی رو بیرون کشیدم که باورش برای خودم هم سخته سنگ هایی با حکاکی های بسیار زیبا اما خرد شده.یک سنگ به اندازه بند انگشت که سفید بود و وقتی زیر ذره بین میبردی قدرت و ظرافت هنر ایرانی رو میدیدی و روی اون نمیدونم اون زمان با چی حکاکی کرده بودن که انواع اشکال مختلف بود و به گمانم گوشه شکسته شده از یک مجسمه سنگی بود.به هر حال با اون همه حفاری و اثار هیچی نسیب مون نشد و همش دنبال یه دستگاه خوب بودیم تا 20 متر بزنه.

دوشنبه 5 مرداد1394 - 10:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

shans نوشته است:
سلام دوست عزیز از ماهیت شاغول شما خبر نداریم جنس بدنه محتویات جیوه و شکل هندسی ان

الان بعد از ازمون و خطای زیاد چندین شاغول تهیه کردم کل تجارب شخصی من اینه که خدمتتون عرض میکنم
شاغول من جنس بدنه برنج و اتنهای ان مس هست .
اخری رو با جیوه نقره ای و طلای محلول دران تهیه کردم به هیج وجه مواد دیگری داخل ان نیست. علت ان است که قبلیا رو داخلش رو لحیم میزدم با نقره میرختم که رو زمین در هر حالت درست عمل میکرد.اما زیر زمین قاط میزد . هر شاغولی رفتار خاص خودش رو داره .قانون کلی ندارن اما موارد مشابهی هم دارند.
اولا شاغول دردست شماست بعد مکث میکنین تا بصورت تناوبی حرکت خطی کنه بعد این حرکت خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت بصورت گردشی در اید . اینجا دو زمان در کمتر از دقیقه دارین با ازمون خطا مسافت و یا بار موجود و یا در بعضی موارد عمق زنی بدست میاد
دوما اگر دو بار موجود باشد شاغول گیج میزند بدین صورت درصورت هم سطح بودن به طرف بار بیشتر میرود . کاملا ته شاغول مثل ویبره گوشی میلرزد اما اگر بار همسطح نباشد و این مورد پیش اید شاغول را از لحاظ ارتفاع جابجا کنین دو مسیر بار مشخص میشود
سوما شاغول فقط به باری جواب میدهد که از نوک ان پایین تر باشد. اگر بار را رد کنین و متوجه لرزش ان نیز نشوین کلا بار را رد میکنین
برای خوراک دهی نیز من موارد زیر رو امتحان کردم
-برای هر فلز نمونه ان
- برا خلا باید دستکش پلاستیکی بپوشین فقط مطمئن بشین دستتون عرق نکنه چون به اب هم خطا میزنه
از نگینهای انگشری بهیج وجه بعنوان خوراک استفاده نکنین مخصوصا عقیق که به ذرات میزنه
- روی زمین کارکردش عالیه کلی دسته کلید و فلش مموری گم شده باهاش پیدا شده اما فعلا زیر زمین نتیجه مستندی نداده

با دروود خدمت شما دوست عزیز
اگر برایتان مقدور هست تصویری از شاغولتون واطلاعات ساختش با اندازه ها بفرمایید که ما هم بتوانیم از تجربیات شما استفاده کرده باشیم.

با نهایت سپاس از شما بزرگوار

شاید همین شفق، فلقی برای رهروان ره عشق باشد.

پنج شنبه 26 شهریور1394 - 8:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
پوریا نوشته است:
البته عزیزم من نمیدونم شما در چه موقعیتی هستی ولی من کلی گفتم شاقول رو تو هر چاهی ببری میچرخه حالا میخواد صد متر باشه میخواد یه متر.ردیاب جماعت زیر زمین جواب نمیده و گیج میزنه.اثاری رو هم که شما در اوردی در خیلی از مکانها ممکنه وجود داشته باشه ولی نشانه درست رفتن نیست.من در عمق 18 متری زمین چیزهایی رو بیرون کشیدم که باورش برای خودم هم سخته سنگ هایی با حکاکی های بسیار زیبا اما خرد شده.یک سنگ به اندازه بند انگشت که سفید بود و وقتی زیر ذره بین میبردی قدرت و ظرافت هنر ایرانی رو میدیدی و روی اون نمیدونم اون زمان با چی حکاکی کرده بودن که انواع اشکال مختلف بود و به گمانم گوشه شکسته شده از یک مجسمه سنگی بود.به هر حال با اون همه حفاری و اثار هیچی نسیب مون نشد و همش دنبال یه دستگاه خوب بودیم تا 20 متر بزنه.

پوریا جان احسنت بر شما :ymhug: توی حفره ها ردیابها کارایی ندارن ولی اساتید فن از یه سوزن استفاده میکنن و اونو از نخ آویزون میکنن و مثل شاقول دست میگیرن که به سمت هدف کشش داره

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

پنج شنبه 26 شهریور1394 - 11:08pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 16 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure