انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:24am

پاسخ به موضوع  [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 عمق زنی با شاقول 
نویسنده پیغام

سلام بنده یه شاقول خوب دارم که همه جوره تستش کردم الانم مشغول حفاریم. تنها سوالی که دارم اینه که اگر از کنار زیر خاکی در حین حفاری رد شده باشم یعنی پایینتر از سطح زیرخاکی باشم بازم شاقول باید عمل کنه یا اینکه دیگه نمیچرخه. لطفا یه توضیح جامع از طرز کار نقطه زنی وعمق زنیش رو برام بگیید ممنون میشم \:d/

شنبه 20 تیر1394 - 7:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز اگر با شاقول جایی رو مشخص کردید و تا 2 متر حفاری به چیزی نرسیدید مطمعنا ادامه اون به صلاح نیست.متاسفانه وقتی داخل چاله هم برید دیگه شاقول فقط میچرخه و تا عمق 100 متری هم بری همینطور هست.شاغول نمیتونه نقطه زنی کنه مگر تا 1 متر اون هم برای جنس حداقل 20*20.شما هر جایی رو باشاغول گرفتی اگر توانایی داشته باشی با شمارش تعداد دور میتونی عمق حدودی هدف رو پیدا کنی و با یه نقطه زن اطراف هدف رو چک کنی.اگر با شاقول نتونستی با دستگاه های انتنی عمق گیری خیلی ساده تره.در کل این وسیله تا 1 متر رو خوب جواب میده بیشتر دیگه نیاز به دستگاههای مکمل داره که خطای اون رو بگیرند. با سیستم انتنی من بهتر نتیجه گرفتم هم با یونی هم با فرکانسی.

یکشنبه 20 تیر1394 - 12:43am

سلام دوست عزیز ممنون ازراهنماییت دلیل چرخش شاقول از 2متر ببعد توی حفاری چیه.چون ما در عمق 7متری به شن و ماسه بادی وبعد به ساروج نرم خوردیم ونشانه های وجود بار در اول حفاری مثل کوزههای شکسته و سنگ بیضی نیمه که در عمق یک متری نشان دهنده راهرو و سنگ مربع شکل که ورودی حفاری رو مشخص میکرد بر خوردیم.ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنید.باتشکر

دوشنبه 22 تیر1394 - 7:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شما به هدفی که شاقول رو تحریک کرده نزدیک هستید.اما مرکز هدف رو نتونستید پیدا کنید.در واقع شاقول فقط روی سطح کاربرد داره و داخل هر چاله ای که بره فقط میچرخه.باید از نقطه زن کمک بگیرید و یا از ردیاب های انتنی که عمق رو تشخیص بدید و با توجه به عمق هدف و حجم تقریبی اون نقطه زن مناسب رو به کار ببرید و اگر در دسترسی نقطه زن نیست با توجه به نقطه زنی ردیاب محل درست هدف رو حفاری کنید.لطفا یه کروکی دستی از محل و نحوه اپراتوری و شمال و جنوب رو قرار بده.

دوشنبه 22 تیر1394 - 11:32pm

ممنون پوریا جان در فرصت مناسب کروکی رو قرار میدم.اما میخوام نظرت رو در مورد یه تجربه که خودم کسب کردم بدونم. متوجه شدم وقتی شاقول رو در داخل چاه درون پارچ استیل میگیرم ازچرخش وای میسته ولی زمانی که بهش خوراک طلا میدم حتی داخل پارچ هم میچرخه این قضیه رو حتی بیرون هم تست کردم شاقول روی طلا چرخید زمانی که پارچ رو گذاشتم روی طلا وشاقول زدم وایستاد وبعدش که خوراک طلا دادم از روی پارچ استیل هم طلا رو زد. میخوام بگم که این روش میتونه خطای چاه رو بگیره چون من فکر میکنم به طلا نزدیک شدم که شاقول حتی باوجود خطا گیری چاه باز هم هدف رو شناسایی میکنه. ممنون میشم نظرت رو بدونم

سه شنبه 23 تیر1394 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من تجربه این مورد رو ندارم ولی احتمال میدم شما در حضور یک میدان مغناطیسی قوی هستید.شما فقط باید نقطه دقیق چیزی که شاقول رو بر انگیخته پیدا کنید و این کار از عهده شاقول بر نمیاد و باید از دستگاههای نقطه زن و یا ردیاب هایی که میتونند نقطه زنی کنند مثل ردیاب 22 و35 استفاده کنید.

سه شنبه 23 تیر1394 - 10:58pm

پوریا جان میتونی یه توضیح درمورد آنتنهای 22 و35 بدی ممنون میشم

سه شنبه 23 تیر1394 - 11:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اینها دستگاه های ساخت اساتید سایت هستند.هر ردیاب فرکانسی خوب هم میتونه نقطه زنی کنه و بستگی به اپراتور داره که چقدر ماهر باشه.شما به تاپیک ردیابی بری اطلاعات ردیاب 35 و 22 به صورت کامل اونجا هست میتونی مطالعه کنی.

چهارشنبه 23 تیر1394 - 1:31am

پوریا نوشته است:
سلام دوست عزیز اگر با شاقول جایی رو مشخص کردید و تا 2 متر حفاری به چیزی نرسیدید مطمعنا ادامه اون به صلاح نیست.متاسفانه وقتی داخل چاله هم برید دیگه شاقول فقط میچرخه و تا عمق 100 متری هم بری همینطور هست.شاغول نمیتونه نقطه زنی کنه مگر تا 1 متر اون هم برای جنس حداقل 20*20.شما هر جایی رو باشاغول گرفتی اگر توانایی داشته باشی با شمارش تعداد دور میتونی عمق حدودی هدف رو پیدا کنی و با یه نقطه زن اطراف هدف رو چک کنی.اگر با شاقول نتونستی با دستگاه های انتنی عمق گیری خیلی ساده تره.در کل این وسیله تا 1 متر رو خوب جواب میده بیشتر دیگه نیاز به دستگاههای مکمل داره که خطای اون رو بگیرند. با سیستم انتنی من بهتر نتیجه گرفتم هم با یونی هم با فرکانسی.

سلام
اقا پور یا اگر شاقول جاییرو زد قبل از حفاری لطفا خلا گیری کنید در ضمن تا 15 متر عمق را به تجربه زده

سه شنبه 30 تیر1394 - 12:36pm

سلام دوست عزیز از ماهیت شاغول شما خبر نداریم جنس بدنه محتویات جیوه و شکل هندسی ان

الان بعد از ازمون و خطای زیاد چندین شاغول تهیه کردم کل تجارب شخصی من اینه که خدمتتون عرض میکنم
شاغول من جنس بدنه برنج و اتنهای ان مس هست .
اخری رو با جیوه نقره ای و طلای محلول دران تهیه کردم به هیج وجه مواد دیگری داخل ان نیست. علت ان است که قبلیا رو داخلش رو لحیم میزدم با نقره میرختم که رو زمین در هر حالت درست عمل میکرد.اما زیر زمین قاط میزد . هر شاغولی رفتار خاص خودش رو داره .قانون کلی ندارن اما موارد مشابهی هم دارند.
اولا شاغول دردست شماست بعد مکث میکنین تا بصورت تناوبی حرکت خطی کنه بعد این حرکت خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت بصورت گردشی در اید . اینجا دو زمان در کمتر از دقیقه دارین با ازمون خطا مسافت و یا بار موجود و یا در بعضی موارد عمق زنی بدست میاد
دوما اگر دو بار موجود باشد شاغول گیج میزند بدین صورت درصورت هم سطح بودن به طرف بار بیشتر میرود . کاملا ته شاغول مثل ویبره گوشی میلرزد اما اگر بار همسطح نباشد و این مورد پیش اید شاغول را از لحاظ ارتفاع جابجا کنین دو مسیر بار مشخص میشود
سوما شاغول فقط به باری جواب میدهد که از نوک ان پایین تر باشد. اگر بار را رد کنین و متوجه لرزش ان نیز نشوین کلا بار را رد میکنین
برای خوراک دهی نیز من موارد زیر رو امتحان کردم
-برای هر فلز نمونه ان
- برا خلا باید دستکش پلاستیکی بپوشین فقط مطمئن بشین دستتون عرق نکنه چون به اب هم خطا میزنه
از نگینهای انگشری بهیج وجه بعنوان خوراک استفاده نکنین مخصوصا عقیق که به ذرات میزنه
- روی زمین کارکردش عالیه کلی دسته کلید و فلش مموری گم شده باهاش پیدا شده اما فعلا زیر زمین نتیجه مستندی نداده

دوشنبه 5 مرداد1394 - 2:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 15 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure