انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 8 اردیبهشت1403 - 9:28am

پاسخ به موضوع  [ 64 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی
 مشخصات جیوه 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: El.Dorado
i-160 نوشته است:
سلام مجدد .شبتون بخیر .
یه دوره یه تعداد چراغ نفتی که با فشار باد و تلمه ردن نفت رو با فشار میپاشیده به سمت محل روشنایی بوده که فکر میکنم حدود هفتاد تا از این نوع چراغ ها رو دادن به کنسولگری های کشورهای مث المان فرانسه اسرایل امریکا .... که این چراغها دارای یه امپر نشان دهنده مقدار نفت بوده که بعد از باز کردن این امپر از اون طرفی که داخل محفظه بوده جای یه حلقه داشته و داخل این محفظه که امپر داشته مقداری جیوه قرمز بوده و بعنوان شاقولی استفاده میشده .البته شاهان وقت تقریبا خیلی از نسخه های اصلی و وزیری رو مفتی فروختن به کنسولگریها و اونها هم با این سیستم ساده ولی کارامد موفق شدن سرمایه نهفته کشور رو خارج کنن .این سیستم شاقولی دارای جیوه بیست بیست بوده ولی میتونسته تقریبا از یک کیلومتری هدف رو با دقت بزنه .و با توجه به نسخه دست یابی به هدف راحت بوده .قیمت این چراغها حدود سیصد تا پانصد میلیون تومان بوده که تقریبا شش فهت سال پیش تا اینجا که من در جریان هستم از ده میلیون تومان تا پنجاه میلیون تومان خرید و فروش میشد .روش تست اصلی بودن و داشتن جیوه هم نزدیک کردن به تلویزیون هست که قبلا گفتم .
شاد باشید

سلام و درود بر شما ~O) لطفا درباره خالص سازی جیوه راهنمایی کنید تا با جیوه مرک آلمان کار کنیم

یا علی گفتیم و عشق آغاز شد

دوشنبه 1 دی1393 - 11:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام .
در خصوص خالص سازی جیوه شرایط خاص ازمایشگاهی میخاد دوست خوبم .
بهتر هست با یه ارشد شیمی تجزیه یا دکترا تو این زمینه هماهنگ بشین .
در منزل و ...بی نهایت کار خطر ناکی هست .
قدما میگن یه قطره جیوه کافیه تا یه دریا رو مسموم کنه .
اگه نتایج مطلوبی گرفتین لطفا بزارین تا منم استفاده کنم .
من از مرک المان اصلی استفاده کردم .نتایجش بد نیست .دوستانم از المان فرستادن واسم .ولی این مواردی که تو بازار ایران گیر میاد همش مشکل داره .در ضمن بهتره که جیوه هوا نخوره و در ظرف درب بسته باشه .
در پناه حق

دوشنبه 1 دی1393 - 3:53pm
استاد
استاد

i-160 نوشته است:
سلام مجدد .شبتون بخیر .
یه دوره یه تعداد چراغ نفتی که با فشار باد و تلمه ردن نفت رو با فشار میپاشیده به سمت محل روشنایی بوده که فکر میکنم حدود هفتاد تا از این نوع چراغ ها رو دادن به کنسولگری های کشورهای مث المان فرانسه اسرایل امریکا .... که این چراغها دارای یه امپر نشان دهنده مقدار نفت بوده که بعد از باز کردن این امپر از اون طرفی که داخل محفظه بوده جای یه حلقه داشته و داخل این محفظه که امپر داشته مقداری جیوه قرمز بوده و بعنوان شاقولی استفاده میشده .البته شاهان وقت تقریبا خیلی از نسخه های اصلی و وزیری رو مفتی فروختن به کنسولگریها و اونها هم با این سیستم ساده ولی کارامد موفق شدن سرمایه نهفته کشور رو خارج کنن .این سیستم شاقولی دارای جیوه بیست بیست بوده ولی میتونسته تقریبا از یک کیلومتری هدف رو با دقت بزنه .و با توجه به نسخه دست یابی به هدف راحت بوده .قیمت این چراغها حدود سیصد تا پانصد میلیون تومان بوده که تقریبا شش فهت سال پیش تا اینجا که من در جریان هستم از ده میلیون تومان تا پنجاه میلیون تومان خرید و فروش میشد .روش تست اصلی بودن و داشتن جیوه هم نزدیک کردن به تلویزیون هست که قبلا گفتم .
شاد باشید

درود بر شما
اتفاقا یه چراغ اینجوری توی انباری هست همون عقربه را باز کردیم که به یک ورق نازک فنری وصل هست و و این ورق به فلز دیگه که در وسط قرار داره لحیم شده اما میدونم که وسیله دیگه ای که عقربه را تکون بده وجود نداره و اینکه فشار هوا چه جوری این عقربه را تکون میده نمی دانم
روی صفحه عقربه هم نوشته 1Atom.1kg.pr.qcm
اتفاقا به عنوان خوراک با انتن برنجی ردیاب تست بر روی فلزات کردم فقط طلا میزد اتفاق نقطه هم میزد ولی تاثیری روی صفحه تلویزیون نداره .چراغ ساخت شرکت ptromax المان هست

دوشنبه 1 دی1393 - 3:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در خصوص چراغ که دوستان گفتن این محفظه که شامل عقربه و ... هست هیچ ارتباطی با نفت داخل محفظه نداره و در اصل محفظه نفت کور شده تو اون قسمت .فقط این عقربه فرمالیته بوده و هرگز مقدار نفت رو نشون نمیداده .صرفا برای اینکه شکل چراغ حفظ بشه .
فکر میکنم ذهن شما روی شاغولی که ساختین تاثیر گذاشته .....
یه کتاب هست بنام ماوراالطبیعه در خصوص تاثیر ذهن بر اجسام و خیلی مطالب در این خصوص هست .ناشر و نویسندشو یادم نیست .چاپ 1320 هست .دیدگاه دوستان رو در این خصوص و کنترل فکر و ذهن حین کار با ردیابها بخصوص انتنی و شاغولی تغییر میده .موفق باشید

دوشنبه 1 دی1393 - 4:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام به نظر من خیلی خوب می شد که اگر دوستان کسی از این چراغ ها سراغ داشتند یک عکس در اینجا ارسال می کردند ؟

انها قادرند، زيرا مي پندارند كه قادرند.

«ورژيل»

دوشنبه 1 دی1393 - 4:15pm
استاد
استاد

i-160 نوشته است:
در خصوص چراغ که دوستان گفتن این محفظه که شامل عقربه و ... هست هیچ ارتباطی با نفت داخل محفظه نداره و در اصل محفظه نفت کور شده تو اون قسمت .فقط این عقربه فرمالیته بوده و هرگز مقدار نفت رو نشون نمیداده .صرفا برای اینکه شکل چراغ حفظ بشه .
فکر میکنم ذهن شما روی شاغولی که ساختین تاثیر گذاشته .....
یه کتاب هست بنام ماوراالطبیعه در خصوص تاثیر ذهن بر اجسام و خیلی مطالب در این خصوص هست .ناشر و نویسندشو یادم نیست .چاپ 1320 هست .دیدگاه دوستان رو در این خصوص و کنترل فکر و ذهن حین کار با ردیابها بخصوص انتنی و شاغولی تغییر میده .موفق باشید

درود بر شما
فقط میدونم که به این تیکه فلز که به فنر ورقه ای نازک هست یه سوراخ بن بست ختم میشه و یک سوراخ هم کنار اون هست که بادمخزن را میشه با اون خالی کرد فقط این را میدونم که وقتی نفت درون مخزن باشه بعد از یه مدت مثل زله و دونه های سبز رنگ میشه
در مورد ردیابی این چیزها را میدونم و حتی کنترل انتنها وبا چرخاندن اونها با قدرت ذهن به صورت پیوسته این توان را دارم درکل ذهن در کنترلم هست برای گردش انتنهای ال شکل

دوشنبه 1 دی1393 - 4:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: دیار آزادمردان، زاگرس جنوبی
سلام. از اینجور چراغا گیر نمیاد. قبلاً دوره گردها همشونو خریدن. از استاد جاوید عزیز خواهش میکنم اگه براش مقدوره یه عکس از چراغش بزاره.
سپاس.

جور دشمن چه کند گر نکشد طالب دوست
گنج و مار و گل و خار و غم و شادی به همند

دوشنبه 1 دی1393 - 4:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: دیار آزادمردان، زاگرس جنوبی
دوست عزیز ، آیا دماسنجهای قدیمی جیوه قرمز داخلشون بود یا الکل ؟؟

جور دشمن چه کند گر نکشد طالب دوست
گنج و مار و گل و خار و غم و شادی به همند

دوشنبه 1 دی1393 - 4:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یک مدتی اینجا شایعه شده بود همون قسمت اندازه گیری تو چراغ نفتی قدیم اینجا اگه پیدا کنیم یه قیمت بالا خریدارن ما هم یکی داشتیم ولی مادر جان خیلی وقت پیش داده بود به نمکی با خودش برده بود منم رفتم تو خماری که اون چی بوده که خیلی واسش پول میدادن.پس بگو جیوه 20 20 خالص بوده که گیر نمیومده.حالا واقعا مطمئنین که چیز دیگه ایی نیست اخه میگفتن اورانیوم دیزلی بوده :D

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 1 دی1393 - 4:53pm
استاد
استاد

farokh. parsi نوشته است:
سلام. از اینجور چراغا گیر نمیاد. قبلاً دوره گردها همشونو خریدن. از استاد جاوید عزیز خواهش میکنم اگه براش مقدوره یه عکس از چراغش بزاره.
سپاس.

درود بر شما
کافی توی اینتر نت یه سرچ کنی انواع اون هست ولی از قرار معلوم مارک خاصی مورد نظر هست چون شماره های خاصی هر یک دارند.اینکه میگن جیوه داره در هاله ای از ابهام هست یه وقتی در نت در مورد به مطلبی رسیذم که یک ماده رادیو اکتیوه در این چراغ بکار بردند اما الان حضور ذهن ندارم که اسم اون ماده چه یود حالا یا توریم بود یاچیز دیگه اما از جیوه نامی نبرده بود فقط هر چی بود با نفت ترکیب میشذ و زمان مصرف اون را بیشتر میکرد

دوشنبه 1 دی1393 - 5:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 64 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 8 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure