انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 4:41pm

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام

اقا اگه شاقول خلاف عقربه های ساعت بگرده معنیش چیه؟؟
اول ب سمت عقربه های ساعت بود یهو خلاف عقربه های ساعت چرخید معنیش چیه؟؟

چهارشنبه 15 بهمن1393 - 9:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

شما این تعداد چرخش رو باید بشمارید و در ضریبی که برای شاغول شماست تقسیم کنید و با این روش عمق رو به دست بیارید.البته نیاز به تمرین زیاد داره.

جمعه 17 بهمن1393 - 9:44am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام آقا پوریا خسته نباشید ممنون از کار خوبتون
ردیابی با شاقول کار سختیه ............
شاقول واسه نقطه زنی خوبه.....
میخواستم بگم شاقول باید چند گرم باشه .....چون اگه سنگین باشه نیرو جاذبه بر اون غلبه میکنه و اگه خیلی سبک باشه قدرت باد فعالیت شاقول را تحت تاثیر قرار میده...
بعد این جیوه کار تولید فرکانس ٌ انجام میده ؟
اگه این طور باشه میتونم به جای جیوه بهش فرکانس طلا بدم ینی سیم جای نخ و یا زنجیر باشه؟
این فرکانس طلا باید منفی باشه؟........
شاقول کوچیک و کجا میشه گیر اورد ؟
ببخشید سرتون درد اوردم ... اگه میشه جواب بدید . @};-

جمعه 1 اسفند1393 - 11:48am

سلام آقا پوریا من خواستم یه شاغول برنجی بخرم ولی گفتن باید تو قسمت خصوصی بهتون پیام بدم ولی من اون قسمتو پیدا نکردم اگه پیغاممو دیدین یه راهنمایی به من بکننین مرسی. علی

چهارشنبه 27 اسفند1393 - 9:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پوریا نوشته است:
سلام دوستان لطفا وقت خود رو بر روی شاقول نگذارید.سیستم های انتنی خیلی کاراتر هستند.اما نه هر گردی!

ELMIRA نوشته است:
پوریا نوشته است:
اقا مهدی من اخر تکنولوژی رو هم دیدم .من این شاقول رو از خیلی دستگاه های موجود بیشتر قبول دارم . چون ممکنه زاویه 45 رو بزنه ولی لا اقل لایه آهک رو نمیزنه. و فقط باید با استفاده از قطب نما جای حدودی هدف رو پیدا کنی. در ضمن تست طلا هم به خوبی جواب میده.

:-? :-? :-?

دوستان عزیز همانطور که گفتم و سالها تجربه کردم با شاقول خیلی سخت میتونید کار کنید.اگر سیستم آنتنی خوب پیدا کنید بهتر میتونید جواب بگیرید.اما نه سیستم فرکانسی بلکه یک سیستم خوراکی خوب و استاندارد که همیشه هم با اون تمرین کنید.مشکل ما اینه که از یک دستگاه توقعات بیجا داریم .ردیاب برای ردیابی هست و اینکه بدونیم ایا تو یک محدوده چیزی وجود داره یانه و وقت روی اون بگذاریم.حالا وقتی میاییم انتظار نقطه زنی از یک دستگاه پیدا میکینم نتیجه این میشه که در گیر هزار مدل خطا میشیم.در واقع طرز کار آنتن هم مثل طرز کار شاقول هست با این تفاوت که قابلیت های بیشتری داره(المیرا جان) @};-

پنج شنبه 28 اسفند1393 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من یه دستگاه رو دست یکی دیدم که خیلی خوب کار میکرد و طرف موفق هم شده بود بعد از اون هم چند بار رفتم دستگاه رو ازش بگیرم و از روش بسازم ولی گفت چون ترس داشتم دستگاه رو به یکی از دوستام دادم توی یه شهر دیگه ولی تمام فوت وفن این وسیله رو بهم گفت.در واقع اصل داستان استفاده از میله و دسته هم جنس مثلا هر دو از مس هست بعد هم جوش دادن دو ربع سکه طلا در انتهای دسته ها.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 28 اسفند1393 - 2:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

برید حالشو ببرید البته یه قلق دیگه هم داره که هرکی ساخت عکس بزاره تا بهش بگم.

پنج شنبه 28 اسفند1393 - 2:32pm

سلام آقا پوریا. یه بار پیام گذاشتم که خواستم یه شاقول برنجی بگیرم که از شما راهنمایی خواستم اگه ممکنه راهنماییم کنین آخه کارم خیلی فوریه. ممنون

شنبه 29 اسفند1393 - 2:09am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام جناب پوریا، خسته نباشید
دو سوال داشتم خدمتتون، یکی اینکه استفاده از بلبرینگ برای چرخش روان آنتنها ایرادی نداره؟ منظورم اینه بلبرینگ نقش خوراک رو ایفا نمیکنه
دوم : آیا باید بین آنتن و لوله عایق بشه یا اتصالی داشته باشه

شنبه 1 فروردین1394 - 8:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بلبرینگ نباید داشته باشه.نیاز به رابط نیست در صورت لزوم از طلا یا مس استفاده کنید.

یکشنبه 2 فروردین1394 - 3:29pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 4 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure