انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 9 فروردین1403 - 2:49pm

پاسخ به موضوع  [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی
 نقش جیوه در ردیابهای خوراکی 
نویسنده پیغام

ali_tala نوشته است:
1:بهترین شاغولها باید از جنس طلا مفرق و برنج باشند حداقل باید 50گرم جیوه استفاده کنی اویز باید 56 سانت باشد یرای طلا
2: ساخت شاغول علارغم ظاهر ساده بسیار مشکل هست وزن هر کدام از لوازم استفاده شده باید در حد 0/01 گرم و حجم باشد
3:بهترین شاغولها المانی و امریکایی می باشد در صورتی که خاستار خرید با تضمین کار و ازمایش هستید میتونید به بنده پیام بزنید البته فقط امریکایی

سلام میشه قیمت بدید

جمعه 30 اردیبهشت1395 - 2:44am

محل اقامت: fars
دوستان کسی فرکانسهای طلا نقره برنج.... رو داره PDF بزاره برامون
ممنون

seize the day دم را غنیمت شمار

جمعه 8 مرداد1395 - 12:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام ... در مورد نقش جیوه در ردیابهای خوراکی اینو میتونم خدمتتون عرض کنم که با توجه به اینکه فلز جیوه دارای منبع بالایی از انرژی میباشد که در موقع ردیابی این منبع بر بدن اپراتور تاثیر میگذارد ؛ بیشتر در نقش تقویت کننده انرژی ردیابی عملکرد خواهد داشت البته اکسید جیوه نسبت به فلز آن عکس العمل قویتر و بهتری از خود نشان میدهد .در کل ما میتوانیم از هرنوع موادی که انرژی زیادی از خود ساطع میکنن رو در ردیابمون اضافه کنیم .

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

یکشنبه 28 آذر1395 - 3:02pm

سلام دوستان من یک جفت دسته ردیاب جیوهای تهیه کردم که به یک سیگنال ژنراتور متصل وردیابی میکنم و در کاوش هم یکجا رو خوب قیچی کرد چن بار هم امتحان کردم من رو به همن مکان اول برد وقتی هم که قیچی میکرد دسته ردیاب میلرزید به نظرتون میشه بهش اعتماد کرد
نمیخوام بیخودی حفاری کنم
عکس انتنو دستگاه رو میذارم ممنون میشم راهنمایی کنید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 8 دی1395 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوست عزیز سلام ... مدل و جنس ابزارتون عملا خوبه و استاندارده(البته اگر استیل نگیر باشه) ولی در رابطه با جیوه عملا بر روی اهداف کاملا واقعی عملکردش ضعیفه به زبانه ساده تر جیوه ماننده فلزیابهای فرکانس بالا عمل میکنه یعنی به همه چیز واکنش نشون میده و کمی هم نسبت به بار در حالیکه اکسیده همین جیوه مانند فلزیاب فرکانس پایین عمل میکنه که حذف ذرات و خطا داره امتحانش هم مجانیه یه مدت با این دسته ها کار کنید بعدا جیوه داخلش رو خالی کرده و اکسید جیوه بریزید و اون موقع عملکردشو ببینید .در رابطه با مدار فرکانسیه همراهش بنده نظری ندارم . موفق باشید.

*** به بار رسیدن ؛ به باور رسیدن است ***

پنج شنبه 8 دی1395 - 12:17am
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
جیوه با بیشتر فلزات ملغمه میسازه یا خاصیت خورندگی داره که شامل مس هم میشه و اینطوری خاصیت جیوه از بین میره دوستان کسی اطلاع داره که روی برنج هم خاصیت خورندگی داره یا نه

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

شنبه 2 اسفند1399 - 2:11pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام
جیوه با مس راحتتر ملغمه میده اما معمولا شاقول یا محفظه ی ردیاب رو از برنج میسازن که بیشتر مقاومت میکنه
البته طی سالها نمیشه گفت که خورندگی ایجاد نمیشه چون خود برنج هم آلیاژی از مس و روی هست که هردو با جیوه ملغمه تشکیل میدن

لا اله الا هو

شنبه 2 اسفند1399 - 3:18pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام سنه دژ گیان با این حال به نظرتون با توجه به اینکه تماس مستقیم با انتن نداره عملکردی هم داره
چون اگه از اکسید جیوه استفاده بشه میشه با انتن تماس مستقیمش داد شاید تاثیرش بیشتر باشه

سه شنبه 5 اسفند1399 - 11:19pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام کاکه
راستش در پست قبلی میخواستم در مورد ردیابی با آنتنهای مکانیکی توصیه هایی رو عرض کنم اما گفتم به اندازه ی کافی گفته شده و ممکنه کسی اخلاقا به آنتن علاقه داشته باشه و ناراحت بشه :D
بنظر بنده اگه راه حل دیگری دارید ، بدنبال ردیابی با آنتن نرید چون مهارت میخواد و زمان زیادی میبره که وارد بشید و تجربه ثابت کرده که بسیاری از افراد هم هرگز آنتن زن خوبی نمیشن
تقریبا به همه ثابت شده که ردیابی با آنتن ، همه ی قدرتش مربوط به خود آنتن یا جنس و شکل آنتن نیست بلکه قسمتی از آن به قدرتهای درونی نهفته ی انسان مربوط میشه که در ردیابی تاثیر میزاره و ما رو بسوی هدف هدایت میکنه

بنده قدیما بیشتر با آنتن ساده کار کردم و زیاد با آنتنهای مختلف کار نکردم اما تقریبا همه جورشونو تست کردم که ببینم نوع و جنس و شکل فلان آنتن ، چقدر در ردیابی تاثیر داره

تجربه ای که با آنتن جفتی خوراکی داشتم ، به گفته ی طرف ، در یک محفظه جیوه و در محفظه ی دیگر ( دسته ی دیگر ) خوراک بود . خوراک رو چند جور داشت که ذراتی بودن که یکیش برای طلا بود و یکی برای نقره و یکی آزاد
اما جیوه در محفظه بود و ندیدم
در این تست که بسیار سر به سرش گذاشتم ، این آنتنها همان واکنش آنتنهای دیگر را داشتن اما حساسیتشون بیشتر بود . یعنی قویتر عمل میکردن که در عمل منجر به خطای بیشتر میشد . آخرش ما رو کشوند سر یه نقطه که دیدم یه ذغال پیل قدیمی چراغ قوه اونجا بود ، دقیق رفتم روش و قیچی کرد بدون خطا . قبلشم اونو ندیده بودم
این یعنی دقیق اما مثل همیشه دقیقا خطا :))
یعنی خوراک طلا یا جیوه ، نمیتونن از نظر فیزیکی و شیمیایی تاثیر مثبتی داشته باشن بجر قویتر کردن واکنش .
اما میتونن روی عقیده ی شخص تاثیر بزارن که بره بسمت طلا ( این یه نکته ی جدید هست که عرض میکنم )
ردیابی با آنتن و دادن جریان به زمین هم انجام دادم که بازم فقط واکنش بیشتر میشد اما با آنتنهای ساده بازم قیچی دقیقی داشتم روی هدف تازه مدفون

حالا اکسید یا خود جیوه ، با تماس یا بدون تماس ، بنظر بنده بازم همین روال هست و فقط واکنش بیشتر میشه
بهتره که اولا از آنتن استفاده نکنید (مگر مهارتی در خود ببینید )
بعدش اگه استفاده کردید ، بدون خوراک یا جیوه باشه
بعدش اگه جیوه میزارید تو محفظه ی دسته ها باشه
و چیزی که مهمه استفاده از دو آنتن بسیار بهتر و راحت تر از تک آنتن هست
دو آنتن میتونه یه زاویه تشکیل بده که نقطه ی بهم خوردن ، میتونه فاصله ی هدف رو تعین بکنه
و همچنین قیچی رو داره که تک آنتن نداره
بنده قبل از آنتنهای جفتی ، آنتن تکی همون مدار خارجی فرکانسی رو ساختم ( قبل از فلزجو بود )
اصلا روش ردیابی با تک آنتن یه چیز دیگری بود . آنتن یه واکنشی داشت که تا حالا هیچ جا نشنیدم کسی به اون نکته حتی اشاره هم بکنه . با این همه تایپیک و بحثهای طولانی که در مورد ردیابی گفته شده !
دوست دارم اونایی که با تک آنتن کار کردن بیان یه توضیحاتی در مورد نحوه ی واکنش تک آنتن بدن

اگر به هر صورتی از آنتن استفاده میکنید ، بهتره که تستهایی انجام بدید که مشخص بشه در چه حدی هست و حفاری اشتباه نکنید . حداقل سیستم نقطه زن داشته باشید برای تائید نقطه و اگر تائید نکرد ، حفاری نکنید مگر اینکه قدرت خیلی زیاد باشه و در زمانهای مختلفی برید مورد رو تست کنید ببینید بازم همون واکنش رو داره یا نه ؟

بازم موردی بود در خدمتم

لا اله الا هو

چهارشنبه 5 اسفند1399 - 12:51am
کاربر فعال
کاربر فعال

ممنون سنه دژ گیان من با انتن خالی تک وجفت کار کردم فرق چندانی نداره مزیت جفت انتن اینه که اگه زیاد وارد بشی میتونی با دادن فرکانس تفکیک هم داشته باشی البته با دقت هشتاد درصد البته تو ردیاب دست راست برعکس اسمش دروغگوه روی واکنش دست چپ بیشتر حساب کنید به هر حال هیچ کس نمیتونه بگه من استاد ردیابی هستم ردیابی با انتن خیلی وسیعه دوستان به نظر من با ردیاب دنبال فلز نباشید دنبال حفره و اتاقی باشید که تو فلز بده اینطوری موقیت بیشتر میشه نکته دیگه تو شیب با ردیاب کار نکنید خطاش بیشتر میشه و موقعی که یک طرف فضا مسدود باشه مثلا کنار دیوار یا سنگ

جمعه 8 اسفند1399 - 2:19pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 48 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 10 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure