انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 11:12am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
متاسفانه بنده 35 رو ندارم . شاید با اون بشه حجم و وزن و مشخصات بهتری رو فهمید .
و با ردیاب موبایلی هم کار نکرده ام . اما چون ردیاب موبایلی فقط فرکانس دارد ، فکر نمیکنم که با و جود چاله کشش بتونید نقطه ی بعدی رو تعین کنید . مهارت میخواد .
با وجود چاله آنتنها بسمت هدف احتمالی ، دچار اختلال میشه و نقطه ی درست رو باید با محاسبات بدست بیارید .
اگر میخواهید دوباره آنتن بزنید ، سعی کنید که در محیط کمتر و بر بالا و اطراف چاله کار کنید . از دور خطای بیشتری میزنید .
همه ی نقاط بدست آمده را با سنگهای ریز یا چوب علامتگذاری کنید .
اگر جنس بزرگی در کار باشد امکان موفقیت دارید

لا اله الا هو

یکشنبه 7 آذر1394 - 1:50am
استاد
استاد
آواتار کاربر

در مورد اون عکس هم نظر بنده متفاوته
نقطه ی شمال اگر قویتر باشه ، ربطی به جابجایی نقطه هدف ندارد
ظاهرا طراح این عکس منظورشون اینه که هدف مابین قیچی شمالی و وسط قرار میگیره . و مرکز فرعی رو با رنگ زرد ( نشان طلا ) مشخص کرده که در نقطه ی بعدیکه سبزه نوشته مرکز اصلی . این خودش تناقض داره #:-s

لا اله الا هو

یکشنبه 7 آذر1394 - 1:56am
استاد
استاد
آواتار کاربر

در مورد کار شما :
دستگاه که ندارید و با آنتن هم ، کیفیت و چگونگی ساخت آنتنها و مهارت اپراتور ، نتیجه رو مشخص خواهد کرد .
حداقل چند متر که حفاری کردید و نشانه ای نیافتید ، باید دست نگه میداشتید
جنسهای کم عمق که ، زود بهش میرسید
و جنسهای عمیق هم بدون نشانه نیستند

لا اله الا هو

یکشنبه 7 آذر1394 - 2:02am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با نهایت تشکر از شما استاد سنه دژ گرانقدر........... @};-
استاد یه نکته جالبش اینجاس که هم با شاقول و هم با آنتن با وجود چاله که 6متر هستش تونستم نقطه شمال و جنوب و غیره رو بزنم و تعیین کنم که نمیدونم درست زدم یا خیر......!!!!!!!!!!! (چون از هر سمت 7.5 متر عمق زدم)

استاد یه سوال اگه جسارت نباشه اینه که آیا میتونیم با قرار دادن مقدار زیادی طلا مابین نقطه مورد نظر(نقطه وسط) و یکی از نقاط غرب یا شرق از بودن بار و یا عمقش رو دقیق فهمید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی حدود 4متری نقطه حفاری شده و نقطه قیچی شده شرقی از بودن بار و یا غیره اطلاع دقیقی بدست آورد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سپاس فراوان. @};- :YMPRAY:

یکشنبه 8 آذر1394 - 7:36pm
کاربر فعال
کاربر فعال

دوستان سلام
وقت همگی بخیر
میخواستم یه شاقول بسازم ولی فعلا بیخیال شدم ببینم کار آقا پوریا به چه نتیجه ای میرسه. گویا ردیاب خوراکی بهتر جواب میده رو همین حساب الان تصمیم گرفتم یه ردیاب خوراکی بسازم ولی هرچی تو این سایت و بقیه سایتها گشتم نقشه دقیقی از ساختش پیدا نکردم. بعضی ها میگن فقط جیوه میخواد. بعضیها میگن آهنربا هم میخواد. بعضیها میگن فقط طلا کافیه.بعضیها از املاح معدنی برا حذف خطا استفاده میکنن. بعضیها وزنه تعادل دارن و... بماند که نقشه های ساخت با هم فرق دارن و هر کدوم خوراک رو یه جا قرار میدن. بعضیها تو دستشون، بعضیها تو دسته و بعضیها تو آنتن. آنتنها هم بعضیها تلسکوپی اند و برخی هم میله برنجی.
من برا ساخت مشکل ندارم.هم به تراشکار ماهر دسترسی دارم و هم به بقیه چیزهایی که لازمه. یکی از دوستام هم طلافروشه و هرچی طلا برا تست بخوام در اختیارم قرار میده.فقط به یه نقشه ساخت احتیاج دارم.
در خواستی که از دوستان دارم اینه که اگه ردیابی دارن که به خوبی جواب داده، یا از جایی دیدن که درست کار میکنه، یا به هر نحوی با ردیابی آشنایی دارن که جواب پس داده لطفا طرز ساختش رو قرار بدن که هم من و هم بقیه دوستان استفاده کنیم و نتیجش رو به اشتراک بذاریم تا به یه طرح کامل در این مورد برسیم.
منتظر راهنماییهاتون هستم...

دوشنبه 9 آذر1394 - 9:25am
کاربر فعال
کاربر فعال

ردیاب رو از فسفر برنز بساز وجیوه نقره خلوص بالا بریز وانتنش هم سیم جوش برنجی مارک المان بگیر. وگروه خونت مثبت باشه .با این ردیاب یون بار رو میزنی وبه نظر من کم خطا ترین ردیابه .داخل جیوه برای شک ردیاب باید طلا انداخت .خودم دارم خیلی رازیم

دوشنبه 9 آذر1394 - 6:29pm
آواتار کاربر

shayan666666 نوشته است:
ردیاب رو از فسفر برنز بساز وجیوه نقره خلوص بالا بریز وانتنش هم سیم جوش برنجی مارک المان بگیر. وگروه خونت مثبت باشه .با این ردیاب یون بار رو میزنی وبه نظر من کم خطا ترین ردیابه .داخل جیوه برای شک ردیاب باید طلا انداخت .خودم دارم خیلی رازیم

آقا shayan666666
آیا شما فسفر برنز رو امتحان کردی ؟ نتیجه گرفتی؟
طبق گفته اساتید باید کلا برنج باشه و یا دسته ها مسی که من صاحب نظر نیستم!

درمورد شاقول هم اونی که میزنه باید فوت و فنش دستش باشه واقعا هنرمیخاد
من حتی یه جا خوندم که میگن دعا داره و باید جیوه داخلش ریخته بشه که رنگ قرمزش باید خابشو آدم ببینه و فقط سبز و نقره ای پیدا میشه و سبزش قیمت میلیونی داره.

دوشنبه 9 آذر1394 - 7:32pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا شایان خیلی ممنونم بابت راهنماییتون امیدوارم با همین ردیابتون یه جنس توپ از دل خاک بکشین بیرون
دوستان از اونجایی که من تا حالا ردیاب نساختم و شاید بعضی دوستان هم وضعیت مشابه من رو داشته باشن لذا تصویر شماتیک کلی زیر را تهیه کردم تا اگه کسی بخواد راهنمایی کنه بتونه راحت تر منظورش رو برسونه. از اونجایی که من نمیخوام برای هر بار آزمون و خطا یه ردیاب جدید بسازم لذا میخوام ردیابی بسازم که بشه هر بار جزئیاتش را تغییر داد یا کم و زیاد کرد.
چیزی که من مد نظر دارم یه ردیاب دو آنتنه(که تو هر دست یه ردیاب قرار میگیره) مانند شکل زیر در میاد:

شماره1: دسته که یه لوله هست و سر و تهش از داخل رزوه شده.خط های های آبی نشونه ی رزوه هستش. رزوه ی بالایی یه میله ی سوراخدار قرار میگیره برا نگه داشتن آنتن و رزوه پایین محفظه شماره 2قرار میگیره
شماره2:به زیر دسته پیچ میشه و شامل چند استوانه کوچیک میشه که سر و تهشون به صورت نری مادگی رزوه میشه و طوری ساخته میشه که وقتی استوانه ها به هم پیچ میشن در کل چند تا محفظه خالی توش بوجود میاد که طبق نیازمون میتونه کم یا زیاد بشه
شماره3: آنتن ما هستش
شماره4و5: محفظه هایی که اگه لازم باشه میتونیم قرار بدیم برای جیوه یا خوراک یا آهنربا ویا املاح. اگر هم لازم نداشتیم میتونیم برشون داریم
شماره6: رزوه در انتهای آنتن تا در صورت نیاز بشه یه وزنه تعادل اضافه کرد
شماره7و8و9و10و... : محفظه های خالی که تعدادشون دست خودمونه برای اینکه اگه لازم بشه توشون خوراک یا جیوه یا آهنربا یا املاح قرار بدیم یا اگه لازم نبود میتونیم برشون داریم
شماره ی 11: مکانی که انتهای آنتن با اون در تماسه که اگه لازم بشه میتونیم تو اون قسمت هم چیزی قرار بدیم
شماره 12: قسمت انتهای محفظه شماره 2 که انتهای دسته میشه. اگه لازم باشه خوراک را میشه به این قسمت متصل کرد.

من هرچی که برا ساخت ردیاب فکر میکردم لازمه تو شکل کشیدم که صد البته یه قسمت هایی اضافه هست و هیچ وقت تو یه ردیاب از همه این اجزا استفاده نمیشه و فقط به این خاطر این طرح رو انتخاب کردم که دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن و من هم موقع تست و ساخت دستگاه نیاز به دوباره کاری نداشته باشم.
تقاضایی که دارم اینه که هر یک از دوستان که خواست تجربیاتش رو در اختیارمون قرار بده اگه لازم شد طبق شکل و شماره ها راهنماییمون کنه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 9 آذر1394 - 10:30pm
کاربر فعال
کاربر فعال

لطفا دوستانی که میتونن، اطلاعاتی راجع به جنس اجزا و نحوه قرار گیری و مقدار و نوع موادی که در ردیاب بکار میره رو بیان کنن

دوشنبه 9 آذر1394 - 10:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

آقا شایان ببخشید برای دسته باید از فسفر برنز استفاده کنیم؟ و اینکه اگه میشه محل و نحوه قرار گیری جیوه و مقدار اون رو بیان کنید. خیلی ممنون

دوشنبه 9 آذر1394 - 10:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 5 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure