انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 5 اردیبهشت1403 - 12:26am

پاسخ به موضوع  [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 49  بعدی
 آموزش و نحوه استفاده از شاقول 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با جوش در طلا سازی
در ضمن برای جیوه هم میله 8 میل تو پر را از زیر با مته 4 سوراخ کنید و سپس به اندازه یک عدس درشت جیوه داخل سوراخ دسته ریخته و طوری پلمپ کنید که هوا داخل جیوه و در محفظه جیوه نباشه.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 20 فروردین1394 - 11:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با سلام . :)
گذشته از سختی و دقت کار کردن و نیاز به مهارت در اپراتوری فکر کنم نحوه ساخت شاقول و ردیاب جیوه ای هم در نوع خودش مشکل و مستلزم دونستن قلق های خاص خودش باشه . کسی هست که بتونه این وسایل ها رو به خوبی بسازه و اپراتوریش رو هم حضوری اموزش بده ؟ :ymsmug:

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

پنج شنبه 27 فروردین1394 - 3:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام .درود برشما دوستان, پوریا جان میشه لطف کنی به چه نهوی جیوه را درمحفظه باید ریخت که هوا وجود نداشته باشه .قطعا باید مثل هواگیری رادیاتور ماشین باشه درسته

پنج شنبه 27 فروردین1394 - 6:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام روش های مختلفی وجود داره وتجربی هست من خودم وقتی جیوه رو میریزم با یک انبردست قوی کمر لوله و کمی در حدود یک میلیمتر بالاتر از سطح جیوه رو له میکنم و کمی از جیوه بیرون میریزه و هوای اون کامل بیرون میاد.

پنج شنبه 27 فروردین1394 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممد گنججو نوشته است:
با سلام . :)
گذشته از سختی و دقت کار کردن و نیاز به مهارت در اپراتوری فکر کنم نحوه ساخت شاقول و ردیاب جیوه ای هم در نوع خودش مشکل و مستلزم دونستن قلق های خاص خودش باشه . کسی هست که بتونه این وسایل ها رو به خوبی بسازه و اپراتوریش رو هم حضوری اموزش بده ؟ :ymsmug:

دوست عزیز تمام موارد و قلق ها همین جا گفته شده و میشه شما به راحتی و با هزینه کم میتونی بسازی و اپراتوری اون رو آموزش ببینی.

پنج شنبه 27 فروردین1394 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام پوریای عزیز . ممنون که زحمت میکشی و پاسخ هارو میزاری . والله من هیچی از شاقول و ردیاب و این چیزا سردرنمیارم . فقط میدونم که اکثر کاربرا و دوستان نوع فرکانسیش رو بیشتر قبول دارن و اکثریت خوراکی و جیوه ای رو رد میکنن . حالا شما واقعا به کارکرد خوراکیش ایمان داری ؟ و جواب تونستی بگیری ؟ ممنونم از محبتت . ;;)

خداوندا آرامش و سلامتی عطا فرما .

یکشنبه 30 فروردین1394 - 8:05am

درود
آقا پوریا من چه جوری میتونم خصوصی با شما در ارتباط باشم لطفا آدرسی برای پیام دادن بهم بدید
پیشاپیش سپاسگذارم

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 6:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزیز پیغام خصوصی یا عمومی بدید فرقی نمیکنه. @};-

پنج شنبه 3 اردیبهشت1394 - 11:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

هر وسیله ای که برای گنج یابی استفاده میشه میتونه در جای خودش و در دست اپراتورش بهترین وسیله باشه.کلا ردیاب حالا از هر نوعی میتونه نسبت به فلزات مدفون شده و جدید واکنش نشون بده.علاوه بر اون ممکنه در جایی که هیچ فلزی نباشه به عوامل دیگه( که مهمترین عامل میدان های مغناطیسی کوچک و بزرگی هست که به طور طبیعی در زمین وجود داره ) واکنش نشون بده .پس ردیاب هم جنس رو میزنه هم عوامل خطا رو .حالا بسته به نوع ردیاب و توانایی اپراتور میتونیم حداقل کمترین خطا رو داشته باشیم.من کسی رو دیدم با شاقول کار میکرد واقعا با این وسیله زیر زمین رو میدید و هر جا برای تست بردم تمام حفره ها و تونل های زیر زمین رو با دقت بالا پیدا میکرد.بیشترین چیزی که در ردیاب های خوراکی و یونی میتونه به اپراتور کمک کنه بحث توان مغزی و فکری هست.شما باید در امواج مغزی خود نظم خاصی رو پیاده کنید و سرشار از انرژی و حس یافتن باشید مطمعن باشید این وسیله میتونه به شما کمک کنه.البته این رو قبول دارم که درصد افراد کمی در انتها میتونند از این وسیله بهره کافی رو ببرند که صد البته در مورد اکثر دستگاهها متاسفانه همین طور هست.

دوستانی که علاقه دارند و میخواهند اصولی شروع کنند ابتدا یک محل تست اماده کنند و پس از تمرین و قلق گیری میتونند وارد کاوش واقعی بشوند.
محل تست میتونه ایتم های مختلفی رو در خودش داشته باشه به طور مثال رفتار ردیاب یونی در برابر طلای به خاک چسبیده و طلای که داخل حفره هست تفاوت های معنی داری رو دارند کما اینکه فرکانس های مختلفی رو هم از خودشون بروز میدن.مثلا بر اساس تجربه طلایی که داخل حفره باشه به خاطر فرکانس بالاتری که داره انرژی کمتری برای تحریک آنتن داره و انتن ها ضعیف تر عمل میکنند چون یک لایه هوا باعث شکست فرکانس میشه.شناخت رفتار ردیاب و توانایی های اون یک هنر هست که نیاز به اموزش داره و محیط تستی که بر اساس شرایط واقعی درست شده باشه میتونه یک اموزشگاه خوب برای برای یادگیری باشه.

جمعه 3 اردیبهشت1394 - 12:10am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جدای از بحث محل تست و نوع دستگاه بحث افزایش قدرت یافتن دقیق فلزات در جای خودش دارای حرف های بسیار زیادی هست که اثبات این مسایل میتونه سخت و جنجال بر انگیز باشه.مثلا بر اساس یافته های علمی و تجربیات بنده نگاه کردن به رنگ سرخ مایل به صورتی میتونه اپراتور رو در یافتن طلا کمک کنه و با خطای کمتری کارش رو انجام بده.زیرا مغز بر اساس طول موج هایی که از طریق بینایی دریافت میکنه سیکل منظمی پیدا میکنه که این سیکل در واقع در محدوده فرکانس طلاست. @-) :^o

حالا از فردا میبینی عینک ردیابی هم در میاد تو رو خدا سخت نگیرید. :D این ها در حاشیه ردیابی هست.

جمعه 3 اردیبهشت1394 - 12:26am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 485 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 49  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 13 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure