انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 10:49pm

پاسخ به موضوع  [ 36 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی
 تفکیک فلزیابهای پالسی 
نویسنده پیغام
استاد - مدیر
استاد - مدیر

مواردی از جمله تفکیک همیشه در مورد فلزیابها بحث وگفتگو میشه ویکی از نکات اصولی وپایه ای هستش که میتونه به هر اپراتوری کمک کنه از این جهت جویندگان علاقه وحساست خاصی نسبت به این مقوله دارند اگر بخواهیم به بحث تفکیک بپردازیم از لحاط تجربی باید بگم در سته بعضی از فلزیابها تفکیک دارند اما همیشه نامطمین جواب داده اند واینکه در قسمت تفکیک میتونه باعث کاهش عمق بشه واز همه مهمتر فلزاتی همجون اهن پوسیده که هم برای ردیاب وهم نقطه زن حکم طلا رو داره وبه عنوان طلا شناسایی میشه مورد دیگه ای که در نقطه زنها به جای طلا شناسایی میشه وسایلی که از برگه های المنیوم مانند پوست ساندیس استفاده میکنند یا نایلونی که مدتی زیر خاک باشه در واقع بازم توی تفکیک طلا رو نشون میده ومن تمام این موارد رو تجربه کردم ونکته دیگه اینه که اگر مقداری طلا درون یک صندوق فلزی مثلا مفرق باشد تفکیک فلزیاب نمیتونه طلا رو تشخیص بده جون الویت اول فلز رو یعنی همون مفرق هستش ولی لازمه به یک نکته اشاره بشه شاید خیلی از جاها تفکیک به شما الارم اشتباه بده مثلا روی هدفهای کاذب یا املاح ومواد معدنی اما اگر واقعا فلز و هدفی واقعی وجود داشته باشه بدون هیج خطایی اونو دقیقا درست کاوش میکنه اما به شرطی که حتما اون هدف قدیمی ودارای میدان یاشه درواقع هدفهای قدیمی بسیار جالب در تفکیک جوابگو هستندالبته در فلزیابهایی که دارای دومدطلا وفلزات بی ارزش هستند ولی در مورد فلزیابهایی که هر فلزی شماره وکد خودشو داره باید بگم من تست یا تجربه ای نداشتتم با این نوع فلزیابها کار کرده ام مثل لورنز ایکس 6 اما به عینه جیزی مشاهده وتجربه نکردم پس نمیتونم نظری بدم اما دوستان تجربه کردن وگفتند درست بوده ونکته دیگه اینه که اکثرا درمورد تفکیک فلزیاب ناراضی هستندوتفکیک رو قبول ندارند که بدرستی حرف این افراد مورد تاییدهستش اما در موردفلزات جدیدمستاق دارد جون واقعا وقتی تفکیک رو با فلزات جدید انجام میدی در اکثرا موارد اشتباه تشخیص داده میشه اما این وضعیت در مورد فلزات قدیمی کاملا فرق داره و میشه تاحد بالایی نسبت به تفکیک اطمینان داشت یکی از رشوهای تجربی دیگه برای تفکیک اینه که وقتی فلزیاب جایی رو کاوش میکنه و آلارم میده بهتره مقداری اون فلزیاب رو روی مرکز هدف نگه دارید در این لحظه اگر فلزی سخت ودارای یک پارجگی مولکولی باشه مانند مفرغ یک بوق ممتد ویک پارجه شنیده میشه وهمین بوق ادامه داره ولی اگر فلز کمی نرمتر مانند نقره باشه این بوق ممتد کم کم ارامتر وبا فاصله تر میشه واگر این فلز بازنرمتر باشه مانند طلا این بوق باز آرامتر و تیک تیک ان دارای فاصله دارتر میشود در واقع هرجه فلز نرمتر باشه بوق آرام متر وملایمتر میشه از این رو اگر این تجربه رابتونید کسب کنید میتونه برای کاوش مفید واقع بشه

mantera

سه شنبه 22 اسفند1391 - 7:03pm
مدیر سایت
مدیر سایت

خیلی مفید بود استاد بسیار فیض بردیم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 8:39am
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

محل اقامت: مازندران
با تشکراز آریا جان فقط یه مورد ؟ فویل و پوست ساندیس جزو نیکل نشان داده میشه و نیکل هم جزو فلزاتی هست که قسمت سمت چپ یعنی خونه های روبروی Gold روشن میشه و درجه میندازه . البته این مال دستگاه های بدلیه که بازم با درست بالانس کردن حل میشه اگه دستگاه های اصل رو تست کنین اینطور نیست .
از کدوم شعبه KXS خرید کردین ؟ اخه این مورد برای دستگاه های شرکتهایی که این شرکت نماینده کلشونه .

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 9:13am
YIM WWW
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

البته یه مورد دیگه بعضی از پالسی ها حتی اصلی هم هستن زمانی که تو تفکیک میرن تو یه سری خاک با املاح خاص به خطا می افتن اما کلا تو تست هیچ مشکلی ندارن . :(

دوستان جديد پيدا کنيد اما دوستان قديمی را هم حفظ کنيد، اينها نقره و آنها طلا هستند.

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 9:25am
YIM WWW
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

آریا جان یه مورد خیلی مهم دیگه . من یادمه دستگاه های اصلی رو که مشتری ها سفارش میدادن و براشون قبل تحویل تست میگرفتم حلقه استیل که تو انگشتم بود رو نمیزد تو تفکیک نبود اما تو قسمت تمام فلزات میزد .

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 9:34am
YIM WWW
استاد - مدیر
استاد - مدیر

ممنون رضا جان از راهنمایت من درست نمیدونستم پوست ساندیس جنسش از فویل نیکل هستش جون وقتی سوال کردم گفتند روکش های المنیومه در کل دستگاههای زیادی هستند که برای تفکیک روی هدفهای جدید اشتباه میزنند در مورد پلاستیک زیر خاک وپوست ساندیس دیپ مستر3 بود اما جالبه اینه که یکی از بجه ها قبلش یک نقطه زن دیگه داشت ولی میدونم ایرانی نبوده اتفاقا اون هم بهم گفته بود که پوست ساندیس توی تفکیک خوده طلا رو میزنه تا اینکه خودم زیر خاک تجربش کردم واینکه من توی بالانس واینجور موارد خیلی حساس هستم ونکاتی ظریف روخیلی رعایت میکنم فکر نمیکنم از بالانس بوده باشه اما در مورد اهن پوسیده حتی دستگاههای پیشرفته مانند لورنز اهن رو که از جنس حلبی بوده بعضی مواقع بجای طلا میزنه البته من خودم تا همین دوماه پیش لورنز ایکس 6 داشتم وتستهای فراوانی باهاش انجام میدادم وحتی قبلا هم گفتم که دوتا مکان تا 3متری حفر کردیم وتوی عمقهای مختلف فلزات مختلف گذاشتیم واینکه روی تفکیک لورنز خیلی ازمایشات انجام دادیم از اونجا که یکی از دوستان طلا فروشی داره مقدار زیادی طلا رو اوردیم وروی لورنز تست کردیم جالب اینجا بوده از هر 20بار شاید 5 بار هم درست نمیزدحتی نیم کیلو طلا رو از فاصله 25سانتی به زور تفکیک میکرد بعدش هم رفتیم طلای قدیمی وباستانی که تازه از زیر خاک در موده بود اوردیم وتست کردیم بازم جواب نداد اما توی خاک وهدف قدیمی روخیلی خوب جواب میداد ولی تا دلت بخواد روی مواد معدنی و ذرات تفکیکش اشتباه میزد اما وقتی هم یک جنس رو میگرفت انصافا درست میزد مثلا توی عمق تقریبا یک ونیم تا یک وهشتاد یک جراغ پی سوز مفرغی رو گرفت وجالب اینکه کد مفرغ رو میزد اما رضا جان برای حلقه استیل لورنز میتونه از طلا تفکیکش کنه وکد خودشو داره اما توی فلزیابهای ایرانی مثل KXS کا ایکس اس استیل وطلا یکی محسوب میشه ونمیتونه تشخیصش بده تا جایی که من میدونم البته شما خودتون استاد هستید جون سر کارتون با فروشندگی بوده وتازه من باید از شما جیز یاد بگیرم وباعث افتخاره که شما توی این انجمن هستید اما یک نکته جالب بگم البته نمیخوام اسم شرکتی رو نام ببرم که براش تبلیغ بشه در کل یکی از همین فلزیابهای ایرانی واقعا جنان ثباتی داشت در حد باورنکردنی حتی برای امتهان روی اخرین قدرت گذاشتیمش وشروع به کاوش میکرد البته با لوپ یک در یک اما دریغ از یک بوق اضافی وتوی 2متر خیلی دقیق تونست تفکیک رو درست بگه وبا طلا اشتباه نگیره برای من که جالب بوده وازش اصلا انتطار نداشتم وحتی میگفتم شاید این یکی دستگاه از پیششون در رفته

mantera

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 3:12pm
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

درسته آریا جان اما بزرگترین اشتباه همه بچه ها اینه که اصلا نمیدونن که کا ایکس اس KXS یه شرکت تجاریه که تمامی شرتها زیر نظر اون دستگاه میارن و یه چند سالیه که خودش هم شروع به تولید دستگاه کرده . خود لورنز هم زیر مجموعشه و باید بگم دستگاه هایی که تفکیک میزنن همه با هم متفاوتن حتی شاید باورت نشه یه مدل دستگاه وقتی ورژنش بالاتر میره آبشنش و توانایش تغیر میکنه و اینکه اصولا بدلی ها تفکیک ندارن یا تو منو تفکیک نمیتونن سنس کنن و یا بجز طلا بقیه رو میگیرن اگر هم بعضی اوقاط میزنه از 100 بار 1 بار اونم نا خالصی و یکسری عوامل محیطی که توشون تاثیر میزارن باعث میشه . و دستگاه های ایرانی همه دستسازن و کاملا معلومه که ایرانی هستن . و این دستگاه ها اصولا حذف املاح و فیلتر هایی که دستگاه های شرکتی دارن رو ندارن و خیلی موردهای دیگه .

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 4:24pm
YIM WWW
استاد نقطه زنی
استاد نقطه زنی
آواتار کاربر

من یه موردهایی رو متوجه شدم که کلا دستگاه ها در هر نقطه به یه صورت تفکیک میکنن و رو فرکانس و کارشون اون محیط آب و خاک تاثیر میزاره که این هم برا اصلی ها صدق میکنه هم بدلی ها البته این رو قبول دارم که شرکت یخورده دستگاه های بدل رو دست زده که تو تفکیک ضعیف عمل کنه اما دیگه اینقدر اینجور نیست که همه از ش میترسن . X_X

چهارشنبه 23 اسفند1391 - 4:29pm
YIM WWW
استاد آثار شناسی
استاد آثار شناسی
آواتار کاربر

محل اقامت: آيران
سلام خدمت سروران....
من تازه یه فلزیاب پالسی خریدم و قبلا تصویری داشتم، مطالبی که بزرگواران عرض کردن خیلی جالب بود برام ممنون میشم از عزیزان که درباره این موضوع اطلاعات بیشتری بدن و بیشتر مورد بحث قرار بگیره!
اگه عزیزان بتونن به صورت کلی و تجربی درباره اپراتوری دستگاهای پالسی توضیح بدن و یا مطالبی داشته باشن بزارن واسه دانلود ممنون میشم

تقدیر... تقویم انسان عادیست! تغییر... تدبیر انسان عالیست!

یکشنبه 18 فروردین1392 - 10:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
you_me_love_2013 نوشته است:
سلام خدمت سروران....
من تازه یه فلزیاب پالسی خریدم و قبلا تصویری داشتم، مطالبی که بزرگواران عرض کردن خیلی جالب بود برام ممنون میشم از عزیزان که درباره این موضوع اطلاعات بیشتری بدن و بیشتر مورد بحث قرار بگیره!
اگه عزیزان بتونن به صورت کلی و تجربی درباره اپراتوری دستگاهای پالسی توضیح بدن و یا مطالبی داشته باشن بزارن واسه دانلود ممنون میشم

در مورد اپراتوری فلزیابهای پالسی عرض کنم که روش کاری هر یک از فلزیابهای پالسی با هم متفاوتند ولی یک سری اصول هستند که در همه فلزیابهای پالسی مشترک هستند مانند بالانس صحیح دستگاه که به نظر من یعنی 80درصد کار! کسی که بتونه دستگاه خودش را خوب بالانس کنه یعنی 80درصد کار را انجام داده است در حین کار هم باید خیلی مواظب باشد که بالانس دستگاه از بین نرود

یکشنبه 18 فروردین1392 - 11:04pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 36 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure